Kloniranje

  • 1
Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 15.11.2007, 06:00, Naslov: Kloniranje
Americki znanstvenici uspjeli su razviti prvi klonirani embrio majmuna, sto bi moglo dovesti do kloniranja ljudskih celija za potrebe medicinskih pokusa.
Kod kloniranja upotrebljene su celije makako majmuna, po istim metodama kojima su uspjeli klonirati ovcu Dolly.

Da li vam se takva medicinska eksperimentiranja svidjaju , kakve su vase reakcije na sve to ?
Ne znam zasto ali ja imam neki cudan otpor do svega toga. Da li je moguce da cemo jednom na takav nacin izabirati klon naseg filmskog idola Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 15.11.2007, 08:20, Naslov:
Pristalica sam kloniranja ako on ide u smeru razvijanja organa koji će biti upotrebljeni u medicinske svrhe za zamenu obolelog. Nikako nisam za kloniranje umrlih (pogotovo ne dece) koji bi samo fizički bili isti sa originalom.Ovo je bila tema mnogih filmova i zaista je nerazumno da roditelji žele da kloniraju mrtvo dete misleći da će matične ćelije stvoriti ono dete koje su voleli i znali . To će biti samo naizgled ista osoba po fizičkim crtama ali ne i ista po naravi i psihičkim karakteristikama.
Šta bi se tek desilo da nekom u budućnosti padne na pamet da klonira Hitlera?
Možda i dobije nekog dobricu? Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 15.12.2007, 10:52, Naslov:
Sta ce se sve desiti nemam pojma ali za sada mozemo vidjeti svjetlece macke u mraku. Grozno Heheheh

Citat:
Znanstvenici iz Južne Koreje klonirali su mačke i modificirali njihov gen kako bi promijenili njihovu boju kože te stvorili fluoroscentne četveronožne ljubimce koji svijetle u mraku.

Angora mačke koje su prošle pokuse, sada svijetle crveno kad ih se izloži ultravioletnom svjetlu.

Znanstvenici vjeruju da bi taj proces mogao biti upotrijebljen za razvoj liječenja ljudskih genetskih bolesti.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Subota 15.12.2007, 13:15, Naslov:
Hehehe, da li svetle samo macke, ili i macori?
Ne bi bilo lose da smisle i prekidac gde to moze i da se iskljuci, ili da se menja farba Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 15.12.2007, 13:18, Naslov:
Mene sad zanima da li ce i ti ugrozeni ljudski organi nakon intervencije znanstvenika, svjetliti Osmeh
Uskoro cemo izgledati ko hodajuci rentgen Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Subota 15.12.2007, 13:24, Naslov:
Idi, Tara, molim te, sad ja zamisljam kako mi svetle sinusi, nesto sam prehladjen pa, hehehe...
To ti je da se molis da samo nikad ne dobijes hemoroide Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 15.12.2007, 13:25, Naslov:
Hehe ja se smijem, a ni ne znam gdje mi je kriticna tocka Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Subota 15.12.2007, 21:49, Naslov:
No ja, vi bi to vec prekrile nekim novim kozmetickim pronalaskom... za kriticne tocke ste majstori Bljak
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 250
Koliko clanova ima idealna porodica?