Repete

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 17:55, Naslov: Repete
A sta od jela je ono sto bi uvek pozelele jos. Mislim na sva ona jela koja su vam toliko dobra da ne mozete odoleti i htele bi jos malo :grin:

Kod nas je na zurkama pored ostalog sto uz njih ide sve vise prisutna pica. Ma da volim picu, nekako mi je neugodno jesti je razrezanu na trokute, a i paziti moras kad je jedes umesto da bi se... ehehhehehe... druzio.

Pa sam dobio ideju za malo drugaciju picu u obliku malih zalogaja, ali koliko vidim drustvo joj ne moze odoleti pa je jedu dok je ima...

Ovako izgleda:



Nacin pripreme:

1. Iz brasna, mleka, kvasca, putera, jaja, soli, zacimbi i bibera napravite testo i ostavite da se dize nekih pola sata. (Ili testo jednostavno kupite u trgovini.)
2. Na kockice naseckajte beli luk, salamu i paradajz (bez onog dela gde su semenke). Sir narendajte.
3. Sve sastojke i dobru polovinu narendanog sira umesajte u testo.
4. Ispunite sve rupe u plehu do 3/4 sa ovako pripremljenom masom i prekrijte sve skupa preostalim narendanim sirom.
5. Pecite na 180-190 C nekih 25 minuta, a moze malo vise ako volite zapeceno.

I to bi bilo sve. - Probajte Osmeh

Jeste li za repete?
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 19:06, Naslov:
Pa, ne znam, morala bih prvo da probam. Osmeh Za sad samo zvuči i izgleda dobro...Osmeh
I ja za neka veća okupljanja volim da napravim švedski sto, a uvek su u pitanju zalogajčići zbog lakšeg konzumiranja. Eksperimentisala sam sa pica nadevom, ali sam koristila lisnato testo. Možda je ova varijanta ipak sočnija, probaću baš. Sad nemam vremena, ali postaviću neke od recepata za te slane zalogaje.
Inače, uvek sam za repete kad su u pitanju supe i čorbice. Imala sam dobre uzore, pa sad i sama pravim baš zanimljive i ukusne. Od pileće domaće supe, do raznih čorbi sa povrćem.
Slavska supa je super, a to je kombinacija junećeg i pilećeg mesa, a knedlice se prave od griza i pileće džigerice (jetrice). Za dobar ukus važne su prave kombinacije mesa i raznog povrća.
Čorbica od pilećeg ili ćurećeg belog mesa sečenog na kockice, uz kombinaciju zeleni i šargarepe (kolutići), cvetića karfiola i graška, uz dodavanje zelen lišća na kraju, je super. Posle se može začiniti pavlakom i po ukusu limunom. Po želji se može dodavati i drugo povrće brokoli, na primer. Čorbici od boranije je jako dobro dodati mirođiju. Dve žlice vegete se podrazumevaju. Osmeh
Meso za supu ne sme biti suviše masno, a povrće mora biti sveže. Meso se kuva dugo i na tihoj vatri, a povrće nešto kraće da ne promeni boju, i ne omekša suviše.
Ako izuzmem neke poslastice, repete tražim i kad je u pitanju dobra sarma, a luda sam i za duvan čvarcima kad se služe uz kiseli kupus, jao to mi je stvarno slabost. Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 20:19, Naslov:
Ja često od svog pekara kupim hlebno testo (umešeno za hleb ali nepečeno) a zatim napravim pica nadev. Sve što ide na picu ( rendan sir, kečap, šunka, origano) umutim sa malo mleka, 4-5 jajeta , naseckam malo kiselih krastavčića, dodam i oko 250 gr sitnog sira , seckane masline ili već po izboru. Sve u stilu-isprazni zalihe iz frižidera! Smesa ne sme da bude previše retka ali ni gusta. Kečap treba da preovladava.Smesu posolim i namažem preko oklagijom razvučenog hlebnog testa. Testo treba da bude debljine prsta.Sve zamotam kao štrudlu, poredjam štrudle u pleh, premažem gore umućenim žumancetom i pobacam susam preko te glazure. Peče se oko 25 minuta na srednjoj temperaturi . Ukus pce, izgled štrudle. lako se seče i jednostavno je za jesti u društvu. Ne mrvi se. Testo možete napraviti i sami ali ovako je lakše! I brže.
Prijatno! Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 21:49, Naslov:
Razumem, razumem, sve ste dobre kuvarice Osmeh ali mene to ne zanima. Naslov teme je Repete i zanima me ono cemu jednostavno ne mozete odoleti i spremne ste uvek na jos jedan +zalogajcic.

Dakle koje je to jelo koje u vama probudi zelju po jos Osmeh

"Repete" je u nekom smislu priznanje kuharu za dobro jelo. Gost koji kaze "repete" time porucuje da je jelo vrlo ukusno i da bi - hehhehe - jos Wink

Mozda nisam izabrao najbolji primer kad sam poceo sa zur picama, ali drustvo koje imam, je uvek spremno na jos - izgleda da su im dobre, meni svakako jesu.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 21:54, Naslov:
Ovakva Štrudla -pica je tipičan primer za "repete" jer se uvek traži zalogaj više!
Dobro smo te razumele Dark! Ali smo postavile i recepte da se zna i kako se to pravi.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 21:56, Naslov:
Kod mene je uvek red za repete kad napravim kokos kocke.Može recept?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 22:02, Naslov:
Mozda cu ja staviti recept za zur picu u Kuharsku knjigu da se zna kako se napravi Wink
Ono cemu sama ne mogu odoljeti su razne sarme.
Kod sarmi sam uvijek spremna na jednu vise Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 22:06, Naslov:
Uuuuuu, gde me nadje Osmeh

Citat:
maculi: Kod mene je uvek red za repete kad napravim kokos kocke.Može recept?

Moze u Kuharskoj knjizi 8-)
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 22:44, Naslov:
Darst, DaRkDuDe i Tara, pozivam vas na odlicne sarme! Doduse nisam ih ja pravio, ali verujte da je majstorica u pitanju. Osmeh Ne disem dobro celo popodne, upravo zbog toga sto sam repetirao vise puta Osmeh
Dobar pasulj uz kupus salatu, mogu da dopunjavam u slast.
Da, da, i za corbe trazim dodatak, posebno kad je dobra riblja.
Kolaci mi nisu bas slaba strana, ali plazma tortu, krempite, strudle s visnjama i makom, bogami trazim jos. I krofne, krofne posebno Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 22:46, Naslov:
Princes -krofne su naj, naj i uvek mi bude zlo posle repeta...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 23:02, Naslov:
Sa zadovoljstvom Dejane. Evo, upravo sam na rucku kod svoje komsinice Tare koja je uvek za nesto novo Osmeh A ako Darst i ti dodjete u Slo, ici cemo na krofne i krempite...
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 23:06, Naslov:
Može i tako, mada su moje krempite baš, mislim, onako dobre...Osmeh
Pozdravi mi Taru Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 23:10, Naslov:
Vidis ti to, i ja volim novitete! Osmeh
Pa dobro je da krenemo od nekih starih isprobanih stvari, pa da proverimo i to Tarino novo Osmeh
Pozdravi komsinicu i u moje ime, i prijatno! Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 23:35, Naslov:
Komsinica se zahvaljuje i cim dobije slobodno mesto za kompom pise recept za struklje.

Eto, vec me dirka... grrr....
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 23:51, Naslov:
Hvala bogu i komsinica je konacno dosla do daha da kaze koju rijec Osmeh Raspricali ste se ko prave kuharice, a rekla bi da ni kecelju ne vezete dok masete kuhacom Osmeh

Sad, posto ja zivim u vinorodnim krajevima, moram napisati jedan recept nakon kojega odlicno ide cvichek.
Predlazem vam da probate ovo jednostavno i dobro jelo koje se moze pripremati na slan ili sladak nacin:

Dolenjski štrukelj

1/4 l mlijeka,
pola zlice secera
1 1/2 dag kvasca
1/2 l brasna
1/2 zlice soli
jaje
3 dag maslaca

Nadijev:

5 dag maslaca
2 sake prezli
1/4 l vrhnja
jaje
zlica persina

Iz mlijeka, secera i kvasca pripremimo kvasac. Kad naraste, dodamo ga brasnu, dodamo sol, jaje i maslac, dobro izgnjecimo i ostavimo na toplom. Na maslacu preprzimo prezle (mrvice), ohladjenim dodamo vrhnje, zutanjak i snijeg iz bjelanjka, te nasjeckan persin. Tijesto tanko razvaljamo i rastegnemo, namazemo nadjevom i njezno rolamo. Mozemo rezati komade, potresemo brasnom i ostavimo da se dizu. Kad narastu, kuhamo ih u vreloj, slanoj vodi. Neka se polako kuhaju 10 minuta. Kuhane polijemo prezlama koje smo preprzili na maslacu.
Na isti nacin mozemo pripremiti struklje od oraha ili svjezeg sira.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Ponedeljak 19.11.2007, 00:18, Naslov:
Tara:
Citat:
Tijesto tanko razvaljamo i rastegnemo, namazemo nadjevom i njezno rolamo


Meni se vec svidja Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 19.11.2007, 00:40, Naslov:
Aha, samo moras imati osjecaj, a uz štruklje odlicno ide ženof. To je umak od gorusice, kuhane u domacem mostu s klincicima.
Zanimljivo je sto se to jelo moze pripremati u slanoj i slatkoj varijanti i to tako da se kuha ili pece i to uz razlicite nadjeve.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 19.11.2007, 03:59, Naslov:
Svecano priznajem da sam ove Tarine struklje probao.
Trazio sam repete.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Ponedeljak 19.11.2007, 17:37, Naslov:
Repete su sinonim za supu koju pravi moja svekrva!Savršenstvo za nepce!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 86
Reg. datum: 11.08.2007
Datum unosa: Ponedeljak 19.11.2007, 18:24, Naslov:
Za meso s rostilja uvek trazim repete.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 38
Koliko clanova ima idealna porodica?