Omiljena društvena igra

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 20.11.2007, 07:33, Naslov: Omiljena društvena igra
Od kad su kompjuteri ušli u našu svakodnevnicu, kad želimo da se razonodimo najčešće odigramo neku kompjutersku igricu. Da li smo potpuno zaboravili društvene igre koje su se igrale kad smo bili deca ili kao odrasli kad se drušvo skupi pa bacimo karte, kockice...Sve u dobrom raspoloženju, takmičarskom duhu i uz smeh i šalu.
Mi imamo prijatelje s kojima obožavamo da igramo " Ne ljuti se čoveče". To je haos od brojanja polja, duvanja u kockicu da se dobije šestica, jurcanja po tabli da se pobegne od protivnika, lupanje po protivničkoj figurici i vriska oduševljenja kad oborimo nekog pred ulazak u kućicu. Deca dolaze da provere šta radimo koliko se smejemo i glupiramo. Opet imamo i društvo s kojim igramo jamb ili Lore, Remi, Sedmice ili običan tablić. Nekad smo ozbiljni i odigramo i koju partiju šaha. Najčešće to radimo u zimskim mesecima, vikendom.

Da li igrate društvene igre? Koje su vam najdraže?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 20.11.2007, 17:18, Naslov:
Nismo ih zaboravili ali nekako se vise sjetimo na njih zimi, kad smo vise kod kuce. Muz i ja smo neko vrijeme uzivali u jambu. Sjecam se da su me hvatali trudovi ali posto mi je bilo naruceno da ne moram zuriti u bolnicu, igrali smo jamb. U pauzama sam ja malo kruzila oko stola i vjezbala disanje.
Nakon toga, kad smo dobili djecu, za svaku novu godinu kupili smo Unicefove puzzle i jedva cekali da izadju i da ih slazemo.
Zatim smo postali borbeniji i presli na Monopoli i osvajanje, pa tri u red...

Ima toliko tih igrica da ih je steta propustiti.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 20.11.2007, 17:44, Naslov:
Ja sam pravi freak kada su drustvene igre u pitanju...imala sam ih sve,od Monopola,Tombole...vise verzija Covjece ne ljuti se...Riziko...i uzivam jako da se razigram...s tim da se uvijek ljutim u Covjece ne ljuti se :-D jer inace ne volim da gubim (ko prizna,pola mu se prasta :-D ) ...pa onako,kada me neko "pojede" dva polja od kucice...moze svasta da se desi :-D :-D
Svojevremeno je u Sarajevu bila odlicna pivnic (ko o cemu...) :-D e pa...pored odlicnog tocenog piva...za svakim stolom je bilo po nekoliko igara ponudjeno...ma milina...dodjes na pivce (za zivce) i lagano raspalis Covjece... ili neku drugu...jesam rekla da je i muzika bila fina,opustajuca :-D ...jedan extra izlazak...bez guranja u masi...a i odnosi se unapredjuju,kako u kojem slucaju,ako ja gubim,onda se unazadjuju... :-D
Asterix se zvala ta mini pivnica...i zatvorise je :-( :-( ...sad je kladionica grrr U Monopolu je sve bilo ok...dok sam ja bankar bila Osmeh nekako nisam nikada imala povjerenja u druge kada su pare u pitanju...naravno,ja sam bila postena Osmeh hihihi vec od malih nogu sam sebi banku odredila :-D

Volim te igrice jer se ljudi druze...danas je toga sve manje...ali kada je zima,kao sto Tara kaze....ili kada slucajno nestane struje...hehe...vratimo se starim dobrim igricama...
Nije lose igrati ni karte,ako je ekipa dobra...ako nema varanja ;-)
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 20.11.2007, 17:51, Naslov:
U vreme kad su bile velike restrikcije struje moja porodica je stalno igrala neku društvenu igru. Moja mladja kćerka kaže da su joj te restrikcije ostale u lepoj uspomeni jer smo se satima svakodnevno družili , smejali i igrali. Mi smo se uvek dosta bavili decom ali to je uglavnom bilo samo tako što bi bio otac sa njima ili ja. retko smo uspevali da budemo zajedno. Restrikcije su nas u početku primorale na to a onda smo svakim danom uživali i jedva čekali da nestane struja pa da izvadimo karte, Monopol, jamb ..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 20.11.2007, 17:58, Naslov:
Mene je stid reci...ali u ratu je taaako dobro bilo (osim agonije prezivljavanja,i teskoce drzanja glave na ramenima) to sto je bilo tako sloznoo,lijepo...maratonska igranja karti...i svega... danas je bezze :-D
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 20.11.2007, 18:15, Naslov:
Žalosno je to što nas samo velike tragedije ujedinjuju...Što se samo u takvim strašnim danima porodica okupi i guši svoj strah kroz druženje, igru...
Mi smo baš čudan narod! I iz svega toga izvučemo sećanje na lepe trenutke druženja i igre! Mislim da ni jedan narod na svetu to ne može kao mi iz bivših yu prostora...

Da li ste nekad igrali Mice? Mene je toj igri učio moj deda. Koristili smo tada nacrtanu tabli i dugmiće.To mi je lepa uspomena iz detinjstva...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Utorak 20.11.2007, 19:52, Naslov:
Ja poticem iz kockarske familijeVrlo srecna moj je praDEDA IZGUBIO IMANJE I PRABABU NA KARTAMA (ali je uspeo i ponovo da je osvoji nazad); pa posto krv nije voda i ja volim da igram karte; posebno BRIDZ. sta ces geni su u pitanjuVrlo srecna
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 21.11.2007, 05:16, Naslov:
Citat:
maculi: Da li ste nekad igrali Mice? Mene je toj igri učio moj deda. Koristili smo tada nacrtanu tabli i dugmiće.To mi je lepa uspomena iz detinjstva...

Mi smo tu igru zvali "žaga", a igrali smo je sa kukuruzom i grahom. Sjecam se dugmica ali iz jedne druge igre. Kroz rupice na dugmetu provukla se je vuna, a vrtenjem dolazilo je do namatanja vune, koja se je rastezanjem opet namotala i tako u nedogled.
Dok sam isla u srednju skolu, svakodnevno sam putovala vlakom. Igranje karata bio mi je jedan od osnovnih hobija, a karte dio skolske opreme Osmeh
Dok su djeca bila manja cesto smo vikende provodili u planinama. Tamo su veceri bile idealne za drustvene igre uz pucketanje vatre u kaminu i mir uz, inace svakodnevne crne vijesti preko Tv i ostalih medija, koji nam samo skrecu paznju od ostalih vidova zabave.

Postoji jedna pjesma sa prigodnim naslovom na tu temu: Bog ne daj da nam crkne televizor... , jer tek tada se neke stvari vide u pravoj svjetlosti.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Sreda 21.11.2007, 06:19, Naslov:
Odrasla sam uz tablićomaniju Osmeh mojih roditelja. Uvek su večeri bile ispunjene smehom, vikom, navijanjem...
Neću pominjati sve što je već nabrojano, a mislim da sam se isprobala u svemu, nego bih se setila "zanimljive geografije", "potapanja podmornice", "vešanja", "pantomime", "kaladonta", "ćorave bake", "asocijacija na poznate ličnosti", "crvenih rukavica"... Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 21.11.2007, 06:26, Naslov:
A na slovo, na slovo, pa vjesanje. Igra asocijacija bila je isto jedna od omiljenih ili igra istine, kad smo vec malo porasli.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Sreda 21.11.2007, 06:32, Naslov:
Da, i "masne fote" Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Sreda 21.11.2007, 15:17, Naslov:
Hehehe, fote su super, samo mogu biti i zeznute. Osmeh
Mislim da sam imao oko 14 kad sam bio na jednoj zurci, krenule fote, a ja izvucem da treba da skinem majicu i da je bacim kroz prozor. Ok, ja to uradim, ali ne lezi vraze. Kuca je bila spratna, i ja nisam znao da taj prozor gleda pravo u komcinsko dvoriste. Bacim majicu, onda izadjem po nju, ali sam morao da zvonim ljudima do pola go, u ponoc, na -15. Raspale komsije po meni, a kad sam se ipak vratio sav smrznut, zaticem kako jedan dilber ispunjava fotu tako sto ljubi moju simpatiju! I danas po...ludim kad se setim!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Sreda 21.11.2007, 17:06, Naslov:
Mi smi igrali i " Care, care koliko je sati", " Šarenih jaja" " Ko lakše ide taj brže stiže" "Čilingera" ...osim već pomenutih igara.
S decom sam volela da igram i domine. Prvo smo imali domine s likovima životinja a onda s brojevima-belim tačkicama na crnoj pločici. Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 86
Reg. datum: 11.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 22.11.2007, 04:43, Naslov:
Volim preferans da odigram s drugarima. To se onda protegne kroz celu noc, sve do zore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 105
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 22.11.2007, 06:33, Naslov:
Najvise volim da igram yamb u parovima...super je...jos smo izmislili 10 kolona...superOsmeh))
____________________
kjara

Profil

Posaljite privatnu poruku

Zrenjanin
Broj postova: 23
Reg. datum: 04.03.2008
Datum unosa: Utorak 04.03.2008, 20:29, Naslov:
Svakodnevno igram yamb sa svojim deckom.Obozavam da igram yamb.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

NOVI SAD
Broj postova: 7
Reg. datum: 28.02.2008
Datum unosa: Sreda 05.03.2008, 10:34, Naslov:
Ja i drustvo smo vec par godina "navuceni" na riziko.Svaki slobodan trenutak koristimo da bacimo kocku i "zaratimo"...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 433
Reg. datum: 13.01.2008
Datum unosa: Sreda 05.03.2008, 15:54, Naslov:
Mi isto igramo riziko.
Skupi se drustvo......pa krenemo da igramo.
Igra je uvek propracena sa smehom i salomOsmeh
____________________
kad nekog ludo zavolis i sve ti potone....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 82
Reg. datum: 26.09.2007
Datum unosa: Cetvrtak 06.03.2008, 12:53, Naslov:
remi mi je zabavan...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 45
Reg. datum: 13.02.2008
Datum unosa: Petak 07.03.2008, 10:57, Naslov:
Frendovi Definitivno yamb mada slabo imam vremena.U parovima je još zabavnije,kada sam bila mlađa igrali smo monopol i to mi je bilo baš zabavno.
____________________
FLORA

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 163
Koliko clanova ima idealna porodica?