Ovisnost od interneta i porodicni zivot

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 14:02, Naslov:
Sun, kad pominjes vecito leto, zamisljam te kako cekas novu godinu kraj bazena u kostimu i sa onim misicimaOsmeh...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 14:06, Naslov:
hehehehe...gdje si se toga sjetila :-D :-D e pa da...posto cu da pijem tequillu..moram da imam pomagala,da ne potonem :-P
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 14:25, Naslov:
Pa posle desetak rundi, misici ce ti bas dobro dociOsmeh.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 14:28, Naslov:
Malo radim, pa malo virnem, pa opet malo radim, pa opet malo virnem i tako do kraja radnog vremena.
A kuci nema sanse da stignem na red. Mladji imaju prednostTuzna
Ja, ma ne, nisam zavisnik nema sanseVrlo srecna
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 14:29, Naslov:
Jedan od pokazatelja ovisnosti jeste kada pocnemo da tjesimo sami sebe da nismo ovisni. :-P
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 14:31, Naslov:
A drugi kad koristimo radno vrijeme, samo da bi virnuli Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 15:20, Naslov:
Ovde imam dial up, tako da sam svoju zavisnost sveo na minimum.Poceo sam da pricam sam sa sobom i bas mi je lepo.I besplatno.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 15:31, Naslov:
Hehehehe, ne znam Nerv sta za to kazu psiholozi Osmeh
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 15:36, Naslov:
A koje su teme zastupljene Nerv,politicke ili opstenarodne? :-D
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 15:46, Naslov:
Opstenarodne.Jutros sam se recimo raspricao na temu inventara i doneo sam razne zakljucke

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 15:52, Naslov:
Jos ako se "sugovornici" zakace....dijalog postane vruc...moguce je da se pobijete,kako ces to izvesti? Osmeh
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 16:18, Naslov:
Onda ti dodje to kao neka hot line Sunshi Osmeh Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 16:51, Naslov:
Na kraju neko od nas dvojice uvek ispadne u pravu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 19:58, Naslov:
Nerv, pozdrav za obojicu. Super su oba, iako je jedan češće u pravu. Hvala Netu, pa sam ih upoznala Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 22:59, Naslov:
Ima nas na netu razlicitih i upravo ta razlicitost je isto tako zanimljiva. Mozemo upoznati ljude sirom sveta, nije sve samo u surfanju, trazenju raznih informacija, citanju novosti, placanju tekucih racuna i to.
Forumi su isto tako samo jedna od tih stepenica pokusaja upoznati i druziti se. U svakodnevnom zivotu mimoilazimo se, nemamo vremena, nase obaveze su one koje nas sprecavaju, a nije ni moguce zaustaviti svakog kojeg sretnemo i zapoceti bilo kakav razgovor. Pa cak i ako bi ga zapoceli je tu puno dodatnih elemenata koji imaju svoj uticaj kod takvih susreta. Putem neta ljudi se upoznavaju drugacije. Najveca razlika kod takvog upoznavanja je da prvo upoznamo unutrasnji svet sagovornika i kroz razgovor mozemo dosta brzo doci do zakljucka da li je osoba sa kojom smo u net-kontaktu sredjena. Da se i tu varati, prikazivati se u najboljem svetlu, svega ima, ali ipak - to niko ne moze dugo izdrzati. Veci sto je neki forum teze je svima onima koji dolaze na njega iz cistih misli, hocu da kazem to, da su im namere postene i jedino zelja po druzenju im je zajednicka. Ispostavljeni su raznim provokacijama, a to je najteze zaobici. Mozda na prvi pogled izgleda da sam skrenuo sa teme, mada nije tako. Upravo ta zelja i potreba po druzenju koju sam naveo na pocetku je dezurni krivac za ovisnost od interneta. Upoznas neko virtuelno drustvo, na neki cudan nacin ga zavolis i jednog jutra dodje dan, koji ti jednostavno nije ispunjen, ako ne pogledas sta "tvoje" drustvo radi, o cemu se prica. I tako polako i sasvim neprimetno postajemo ovisnici Osmeh
Vidim to kod sebe. Od septembra prosle godine jurim po citavoj Evropi, a ne prodje ni jedan dan da ne bi usput pomislio ili raspitao se sta ima novoga tu, na forumu. Recimo za novu godinu sam mogao ostati u Berlinu, ali mi se nekako nije dalo. U decembru sam bio u Berlinu cetiri puta, bice jos prilika za takav novogodisnji dozivljaj. Danas cujem da je bilo ispod Brandenburskih vratiju milion ljudi. Moralo je biti ludo, ali - ja sam svejedno pritisnuo na gas i posle dobrih devet sati voznje pogledao sta je novoga na forumu.
Napravio sam to sto sam sam hteo. Pa ako je to ovisnost, ok, onda sam ovisan. U nedelju cu opet na put, usput cu zvati komsinicu i dopuniti svoj put jos nekim informacijama, a kad se vratim cu vam ispricati koji dozivljaj - ako bude ista interesantno.

Da ne zaboravim. Zasvrbe me prsti kada vidim da u nekom restoranu imaju internet :grin:
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 23:52, Naslov:
Jesam zakasnila na ljubljenjeOsmeh, ali moram da priznam Dark da ovome sto si napisao nema sta ni da se doda, ni da se oduzme. Ziveli zavisnici od foruma ZSOsmeh!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Subota 05.01.2008, 02:32, Naslov:
Ne može se nazvati gubljenjem vremena sve to što smo ovde napisali, i sve što smo pri tom osetili, saznali...
To što mi skoro svaki dan počinje i završava se s vama, može se možda nazvati i zavisnošću, ali možda i jednom neobičnom, ali dragom navikom.
Ali sad da se ne raspekmezimo suviše..Osmeh
Laku noć, društvo, vidimo se sutra Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Subota 05.01.2008, 03:48, Naslov:
Reci cu ja vama sta je ovisnost :-D o net-u...kada poslije 5-o satnog lumpovanja po sarajevskim kafanama...bolnih nogu od skakutanja,i vrucih kifli prije 10 min dodjem i sjednem za komp,da vidim sta ima "novo" ne legnem...e to je ovisnost. ;-)
Tara,ispunila sam barem nesto zacrtano,hehe,cim mogu da kuckam,bila sam fina Bljak

Dobro jutro,i laku noc ;-)
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 05.01.2008, 12:16, Naslov:
Sun, bila si dobra, zasluzujes si net, mada neki dusmani misle drugacije Osmeh

Mi smo zapravo pocetnici i obicni ovisnici od komuniciranja i iznosenja svojih misli, umijesto na papir, zapisujemo ih na forumu i pri tome se dobro zabavljamo.
Na zalost, postoji sve vise internetnih bolesnika, koje mozemo prepoznati po sljedecim simptomima:
1. internetni bolesnik je osoba koja je hendikepirana u medjusobnim odnosima u "zivo", s drugim osobama,
2. njegova (skoro) jedina preokupacija je da citav dan visi na internetu i trazi razlicite senzacije, obicno na podrucju spolnosti,
3. koristi barem deset nickova preko kojih umara druge osobe,
4. obicno je to mladji muskarac, mada se obicno predstavlja kao djevojka/zena, u stilu: plavusa sam, visoka 180 cm, 58 kg, obim grudi kosarica C...
5. patolosko skuplja fotografije, kada mu ih neko posalje nasladjuje se na sve moguce nacine, svoje fotografije pokupi sa interneta,
6. u komunikaciji sa suprotnim spolom je nesiguran, prestrasen. Njegova glavna sredstva komuniciranja su sms i e-mailovi,
7. u zivo ne voli komunicirati ili uopce ne komunicira,
8. njegov spolni zivot je tuzan, obicno je jos nevin ili neiskusan,
9. kod spolnih odnosa (ako ih realizira) je nesiguran, njegova samouvjerenost je na vrlo niskom nivou. Zensko tijelo obozava i u isti mah se ga boji.

U Njemackoj takve bolesnike prepoznavaju i lijece, jer opisana ovisnost od interneta i otsutnost realne komunikacije osobu moze dovesti na rub dusevne bolesti ili cak preko ...
Zbog toga se dogadja da odjednom slusamo o pedofilskim aferama ljubitelja neta, cak i katastrofalnom hanibalizmu o kojem smo nedugo citali.



Profil

Posaljite privatnu poruku

Beograd
Broj postova: 60
Reg. datum: 08.08.2008
Datum unosa: Nedelja 10.08.2008, 18:03, Naslov:
Nisam bas 24 sata ali voooolim da sam na internetu, kao svasta imam da uradim. Sta ces samo da ne pocnem da se svadjam kada imam neka druga posla.
____________________
[url=http://ticker.7910.org/eng][img]http://ticker.7910.org/as1clomNw360010Nzc3ODVkenw2N3p8TGp1YmF2IG5hanZlY2EgaW1h.gif[/img][/url]

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 257
Koliko clanova ima idealna porodica?