Poslastice bez pecenja

  • 1
Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 06.01.2008, 15:08, Naslov: Poslastice bez pecenja
Kokosove kuglice

300 g cokolade
300 g oraha
300 g kokosa
300 g margarina
300 g secera u prahu
3 dl ruma

Margarin i secer pjenasto umjesamo, dodamo rum, kokos, mljevene orahe i rastopljenu cokoladu. Umijesamo tijesto i oblikujemo kuglice koje uvaljamo u kokos.

Vocne kuglice

1 salica nasjeckane cokolade
1/3 salice punomasnog mlijeka
1 i 1/2 salice secera u prahu
1/3 salice nasjeckanih oraha ili badema
1/3 salice tresanja iz kompota
1 i 1/4 salice nasjeckanih badema

Cokoladu rastopimo u mlijeku na niskoj temperaturi. Maknemo s vatre i umijesamo secer, orahe i tresnje. Dobro izmijesamo i stavimo u frizider. Oblikujemo kuglice i povaljamo u sjeckanim bademima. Na hladnom mjestu neka stoje barem 4 sata.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 06.01.2008, 17:36, Naslov:
Cokoladna salama

15 dag nasjeckanih oraha
15 dag cokolade
15 dag secera u prahu
1 jaje

Cokoladu rastopimo, dodamo secer u prahu, orahe i jaje. Na papir za pecenje istresemo secer u prahu i iz cokoladne mase oblikujemo salamu. Susimo je na zraku. Rezemo na kose ploske.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Nedelja 06.01.2008, 21:32, Naslov:
Hmmm...posto sam danas od Tare cornula recept za kokos kuglice...i dala se u poduhvat...jeste da su malo velike,ali su ukusneeee....e sada,recept smo cimerka i ja nadopunile plazma keksom i ljesnjacima za dekoraciju....i nakon dva sata peripetija ispalo je 60 ohoho kuglica:-D
Degustirane su,sa MMMMH komentarima ....i na kraju,kada je degustacija zavrsena,khm,dosjetile se da imamo rakije,ali razlicitih ukusa,ja od dunje,cimerka od sljive...pa kakve bi mi domacice bile kada ne bismo tudje degustirale...sada smo rumene,hvalimo kuglice i pjevusimo :-D :-D
Hvala Tara! :-P

____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 06.01.2008, 21:48, Naslov:
E bas fino sunshine da si nam dala sliku, a i sami dodaci ti nisu losi. Na taj nacin smo dobili jos jedan novi recept Osmeh Samo si zaboravila reci koliko rakije moramo staviti u te kekse da nam masa bude kompaktnija Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Nedelja 06.01.2008, 21:56, Naslov:
Rakija ide mimo kuglica :-D dakle...jedna kuglica,jedna rakijica na ex....samim time trazi se druga,kuglica...sto sa sobom zahtijeva jos jednu rakijicu :-D
Odlican recept za grijanje u hladne zimske dane. Bljak
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 06.01.2008, 23:28, Naslov:
E fino Sun, uz tu poslasticu moci ces komotno stediti struju i zatvoriti koji radijator Osmeh

Dok si jos u formi, predlazem jos jednu odlicnu poslasticu.

Svjezi sir s malinama ili borovnicama

200 ml slatkog vrhnja
300 g svjezeg sira
2 zlice secera u prahu
listice majcine dusice
400 g svjezih ili smrznutih malina ili borovnica
4 zlice secera u prahu
par kapljica limunovog soka

Slatko vrhnje istucemo, toliko da ostane jos tekuce. Dodamo je svjezem siru i mijesamo dok ne dobijemo laganu krem masu. Dodamo secer, izmijesamo i ohladimo u frizideru.
Maline ili borovnice pasiramo ili miksamo uz secer i limunov sok. Precijedimo kroz gusto cjedilo kako bi se oslobodili kostica.
Ohladjen sir podjelimo po tanjuricima i prelijemo vocnim umakom. Ukrasimo majcinom dusicom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 07.01.2008, 14:21, Naslov:
Citat:
Tara: Cokoladu rastopimo, dodamo secer u prahu, orahe i jaje. Na papir za pecenje istresemo secer u prahu i iz cokoladne mase oblikujemo salamu. Susimo je na zraku. Rezemo na kose ploske.


Mljask Osmeh Ovu Tarinu salamu susim otprilike 24 sata (ovisi od vlaznosti mase). Onda je zavijem u ALU foliju i ostavim u spavacoj sobi, jer je tamo preko dana najhladnije.
Rezem je na ploske, ali samo toliko koliko pozelim. Na taj nacin su ploske uvek sveze i ako imam posetu, nema problema, narezem i... :grin:
Fino idu uz Cherry vino, Carolans i uz sve vrste sokova. Ako je u pitanju vino, onda birajte blago slatka crvena vina, a moze i prosek.
Kad gricnete u tu cokoladnu salamu, napravite to polaaako i sa uzitkom. Citavo vreme, dok to radite, gledajte ga u oci, onda popijte malo vina i pogledajte ga u vrh nosa (to ucini pogled zasanjanim), dopustite da ostane koja kap vina na vasim usnama, a zapaljena svecica na stolu ce u mraku napraviti iz one kapi biser - i slomit cete mu srce :grin:
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 07.01.2008, 21:23, Naslov:
Ovisno od vlaznosti prostorije Dark, a kod tebe je izgleda spavaca soba hladnija danju Osmeh Eto, ukusi su razliciti, a tako i interijeri Osmeh

Ajmo mi ipak dalje sa tim poslasticama, iako ova bas nije prikladna za konzumiranje u spavacim sobama Osmeh

Ananasova kosarica sa cokoladom

200 g tamne cokolade
1 ananas
4 kuglice vanilijevog sladoleda
4 zlice meda

Svjezi ananas ogulimo i prerezemo na pola. Izdubimo mu mesnati dio i iz olupine napravimo kosaricu. Meso ananasa narezemo na kockice. Pazimo da lupinu ne probodemo. Zatim kosaricu postavimo na tanjur, napunimo je sladoledom i zatim prelijemo zlicom meda. Sve to oblozimo komadicima ananasa i prelijemo rastopljenom tamnom cokoladom.



Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 07.01.2008, 21:51, Naslov:
Taro, Taro, znas da sve sto me podseca na kosaricu ne volim :razz:
Probacu ih bez korpice :grin:

Ok, mase i prostorije - uvazavam Osmeh
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 132
Koliko clanova ima idealna porodica?