Ishrana beba

  • 1
Kragujevac
Broj postova: 7
Reg. datum: 06.03.2008
Datum unosa: Sreda 16.04.2008, 15:13, Naslov: Ishrana beba
Evo da vam se i ja prikljucim. Potreban mi je savet iskusnih mama, cije bebe (pored siskanja) vec jedu cvrstu hranu.
Imam bebca od 6 meseci i 15 dana i od skoro sam mu u ishranu ubacila meso (teletinu), e problem je u tome sto on nece da ga jede, a iako kojim cudom proguta, jednu do dve kasicice, meso mora da bude potpuno ispasirano, kao da ga nema da se nemi zadavljivao, mada to nije sve on nece da jede ni povrce koje mu ja spremam vec samo gotove kasice....
Place
Pa mame kazite sta mi je ciniti.....?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 45
Reg. datum: 13.02.2008
Datum unosa: Cetvrtak 17.04.2008, 18:51, Naslov:
Ma polako treba vremena dase navikne.Moja starija ćerka je bila haos za klopu jedva sam je terala da jede slano,dok ova mlađa sve hoće,ima 6 meseci,i uveliko jede meso.povrće,voće.Naravno sve mora da bude ispasirano dok ne stignu neki zubići i ne moraš strogo da se drziš pravila,jer svako dete je različito,nego isprobavaj sama po malo.Daš mu kašičicu nečeg novog i ako nema reakcije u toku dana sutra mozeš da mu daš ceo obrok,sa 6 meseci oni mogu već sve da klopaju osim ribe i bobičastog voća mada neko i to daje,sve je individualno.A sad baš ako neće kuvano,nego samo gotove kašice ni to nije strašno,bitno je da su siti.Ja mojoj bebici nekad ne stignem da skuvam i dam joj kašicu pa ništa ne smeta,voli i jedno i drugo.Prati svoju bebu i za mesec dana će se sve srediti,videćeš.Pozdrav. Bebica Bebica Bebica
____________________
FLORA

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Petak 18.04.2008, 12:07, Naslov:
Narode, kad su vase bebe pocele da klopaju nesto drugo sem majcinog mleka kad ste stigli u sestom mesecu do mese?
Moja beba ima tri meseca, samo sisa i pije cajice, ili prokuvanu vodu. Pedijatri savetuju nista drugo do sestog meseca, mada vidim u mojoj radosnici da mi je mama davala vec u trecem supicu ili sokice?
Sa kojom vrstom hrane da pocnem?
Voce ili povrce? Presno ili bareno?
Udelite mi savet, unapred zahvalna!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Petak 18.04.2008, 13:01, Naslov:
Zdravo ja sam moju decu sa pet meseci pocela hraniti prvo sa povrcem jer to deca uzimaju nerado.najbolje jedno po jedna za pocetak da bi videla da nije mozda alergicno na nesto ili mozda da dobije grceve ili slicno..kad sve pojedinacno isprobate onda kombinuj sa voljenim povrce ono manje prihvaceno sve dok se nenavikne na sve a posle kreni sa vocem jer voce je slatko i obicno ga dete odmah prihvati samo oprez jagode izazivaju alergiju kod dece pa njih bolje jos nedavati tek sa godinu dana.ako krenes prvo sa vocem onda postoji mogucnost da ce odbacivati povrce.mada dok sisa nemoras da ga preterano hranis i sa kasikom cisto probati jer to ipak traje duze dok nepocne bas da jede.upocetku su bas probirljivi i znaju sve da ispljunu napolje pa cak i po tebi.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Kragujevac
Broj postova: 7
Reg. datum: 06.03.2008
Datum unosa: Petak 18.04.2008, 14:54, Naslov:
Moj bebac je samo siskao, ponekad sam mu davala vodu na kasicicu, ali nije bas bio odusevljen.
Ja sam malo okrenula redosled uvodjenja hrane, pa sam krenula od povrca umesto od zitarica,pa tek onda voce i tako stigosmo do mesa sa kojim se mucimo.
Dobila sam od prijateljice knjigu o ishrani, evo ostavljam vam link, mozda nekom bude od pomoci, dobra je za neiskusne mame...kao sto sam npr. ja . Citaj

http://www.yumama.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1024&Itemid=144
Zdravo

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Subota 19.04.2008, 22:25, Naslov:
Videla sam reklamu za tu knjig i dvoumila se da li da kupim, u sustini nije skupa. Samo nisam znala koliko je korisna. Ali ako mislis da je ok, sprovela si savete u praksi, kupicu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Kragujevac
Broj postova: 7
Reg. datum: 06.03.2008
Datum unosa: Ponedeljak 21.04.2008, 10:54, Naslov:
Meni je jako korisna, ali da znas da se dosta razlikuje od saveta koje ces da dobijes od starijih mama (mislim nasih) i baka, ja ti je iskreno preporucujem. Bebica

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 264
Koliko clanova ima idealna porodica?