Bebin zapusen nosic

  • 1
Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Subota 24.05.2008, 21:03, Naslov: Bebin zapusen nosic
Sta radite kad je bebici zapusen nosic? Meni su rekli da mu ukapavam fizioloski rastvor, sto i radim u zadnja dva dana, ali mu jos uvek nije nesto puno bolje.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Ponedeljak 26.05.2008, 11:54, Naslov:
Pedijatri najcesce preporucuju fizioloski rastvor ili bebisol. Medjutim pitanje je kada ce se dete navici da dise bez ''pomagala"? Kad sam pitala da li to ukapavanje moze da skodi rekli su ne, jer samo ime rastvora mi sve govori!!!
Moj sin je dobio malu upalu uha i vodili smo ga specijalisti ORL u "Dr Dragisa Misovic" kad sam mu ponovila isto pitanje, on je rekao da rastvor moze da skodi jer ubrizgavanjem, ukoliko postoje bakterije ili bilo sta u nozdrvama samo se 'posalje dalje", vrlo smisleno,ha? A posto je kod bebica sve malo i kanali kratki, lako dolazi do upala.
Tako da bez obzira na tegobe, jer prosto beba se cisti, a to nekad traje i do godinu dana treba ograniciti upotrebu fizioloskog rastvora.
Mi smo prestali da ga koristimo i vrlo brzo se sve normalizovalo!
Moj savet je da podignete uzglavlje bebi, tako sto cete pod dusek staviti nesto, recimo neku deblju knjigu - kuvar Ideja , i mozes da kuvas caj od kamilice i bosiljka i da serpu sa kipucim cajem drzis pored krevetica da isparava, prirodna inhalacija.
Ukoliko, i koristis fizioloski rastvor, onda obavezno koristi i pumpicu kojom ces 'isisati' sve"viskove" iz nosa!
Zelim da zaista sto pre prodju te tegobe!

Profil

Posaljite privatnu poruku

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 165
Koliko clanova ima idealna porodica?