Grickanje noktiju

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Sreda 03.02.2010, 16:50, Naslov:
Evo ja iz iskustva da kazem....grickala sam nokte do 24-te godine!Uzas i sramota....i nokte i zanoktice...imala sam bukvalno rane na rukama.Jednom sam cak inficirala palac koji je zagnojio...ni to mi nije pomoglo.I bilo me je sramota svaki put kada se u autobusu uhvatim za sipku,ali je to samo trajalo dok sam bila u autobusu...posle sve ispocetka!U vecini slucajeva sam to radila nesvesno...u nekim slucajevima vrlo svesno...nervoza ili nezadovoljstvo koje ne mozemo da iskazemo!Ja sam to tako shvatila....nije nista pomagalo...ni batine ni ljute paprike ni selotejp...nista!Otisla sam i stavila vestacke nokte,posle su polako moji poceli da rastu i hvala Bogu sada imam jako cvrste nokte.Niko ne bi rekao da su "grizeni" 24 godine!
Ali i dan danas kada sam jako nervozna umem da "gricnem" neku zanokticu...negde sam procitala da je to povredjivanje sebe u besu da ne bi povredili nekog drugog!
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Sreda 03.02.2010, 16:54, Naslov:
A bas sada razmisljam kako bi se postavila prema svom detetu koje gricka nokte....nije ni malo jednostavno....izmisljati price?!Ili pokusavati sa svim vec pomenutim metodama...mislim da sve zavisi i od deteta.Probati sve pa valjda ce nesto upaliti...
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 04.02.2010, 10:09, Naslov:
Jao Sanjice,to je stvarno grozno!Ja nemam problema sa grickanjem noktiju i zanoktica,ali mi se nokti listaju i jako su loshi,pa sami pucaju i izgledaju jako ruzno,bash kao da ih grizem,svi su neravnomerni...Ali,eto,moj dechko ima 27 godina i joshu uvek grize zanoktice!To je toliko odvartno,tako ruzno izgleda,da ne mogu da ti opishem...Posebno je ruzno shto radimo u agenciji,u kancelariji i non stop neshto kuckamo i pishemo i prvo shto ljudi ugledaju to su ruke i nokti..Stalno ga udaram i vichem na njega,ali pretpostavljam da to nije reshenje...On ne moze da nadogradi nokte Osmeh pa nemam pojma kako da ga odvikenm od te ruzne navike?
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 710
Reg. datum: 17.01.2010
Datum unosa: Subota 29.05.2010, 14:01, Naslov:
Ja sam kao mala grickala nokte Sramni
Moja cerkica ih ne gricka....uvek sam joj pricala da ako zeli da ima lepe nokte kad poraste ne treba nikad da ih gricka..vec lepo saceka da porastu..pa cu joj ih ja onda oblikovati..da budu lepi..i onda kad poraste nece imati problema sa noktima..i imace najlepse nokte..a sve ostale njene drugarice ce imati ruzne nokte..i nikad je nisam videla da ih gricka...to sam joj rekla..i ponavljala nekoliko puta i uspelo je..mada ona nije ni grickala nokte ai sam uspela da je smirim i da joj objasnim..za svaki slucaj ako joj dodje taj period da ih gricka...Wink
____________________
Bog je svim andjelima da krila samo tebi nije ,jer nije zeleo da mu nalepsi andjeo odleti! <3

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 107
Koliko clanova ima idealna porodica?