Didakticke igracke

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 27.05.2007, 00:13, Naslov: Didakticke igracke
Da li kod kupovine igracaka razmisljate jel ta igracka poucna za vase dijete ili je kupite samo zato jer se vama svidja i po povoljnoj je cjeni. Da li pogledate za koji uzrast je igracka koju kupujete i da li je to sigurna igracka.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Subota 02.06.2007, 04:15, Naslov:
Dešavalo se svašta... Zaista sam se trudila da kupujem kvalitetne igračke i po didaktičkoj vrednosti i po vrsti materijala. Mnoge mogu biti vrlo opasne. Čak i zvečke. Imali smo jednu kinesku koja se raspala kad je moj bebać malo jače udario o krevetac. Da nisam to odmah primetila, mogao se poseći, pa čak možda i progutati taj klikerčić iznutra. Od tog momenta sam strašno postala izbirljiva. Ja nisam želela da mu kupujem oružje, ali dešavalo se da to dobije za rođendan, i to su onda problemi...
Ali... Moj dečkić je bio prilično asocijalno dete sve do 3-4. godine. Zanimali su ga samo odrasli i igračke, sa decom nije hteo da se igra. Ni odlazak u vrtić nije mnogo promenio. Međutim, moram priznati da ga je upravo oružje navelo da se pozabavi drugom decom i uključi u zajedničku igru. Kad su zapucali pištoljima i počeli se juriti, tih nekoliko dečaka se zavolelo i on je prvi put osetio čari igre i prijateljstva. Pustila sam, računajući da je to samo faza i da će iz toga proizići ipak ono bolje iskustvo, a to je druženje. Tako je i bilo. Oružje ga više ne zanima, a prijatelje ima.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Subota 02.06.2007, 04:18, Naslov:
Citat:
Ali... Moj dečkić je bio prilično asocijalno dete sve do 3-4. godine. Zanimali su ga samo odrasli i igračke, sa decom nije hteo da se igra. Ni odlazak u vrtić nije mnogo promenio.


U ovim rečima sam spoznala sebe u potpunosti...Medjutim, mene ni didaktičke igračke nisu mogle promeniti...I dan-danas imam prijatelje koji imaju 30 i više godina, maltene se i ne družim sa osobama ispod 30 godina...
Ja im dodjem kao vanzemaljac, naročito svojoj generaciji... Place Pitanje?
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Subota 02.06.2007, 04:40, Naslov:
Joj, što volim što imam 35 godina, pa hoćeš sa mnom da se družiš!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Subota 02.06.2007, 04:45, Naslov:
Hahaha, baš me nasmeja, DarstellerinaOsmehOsmeh

Ne biram ja, nemam predrasude, ali se jednostavno tako poklopi...Šta da radim...Ali, da ne bude off topicWinkWink
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 02.06.2007, 04:56, Naslov:
Ta razlika se kasnije, kad djeca porastu ni ne vidi toliko Zlatokosa Osmeh

Obicno se drugorodjeno dijete uklopi u drustvo starije djece, vjerovatno zbog toga sto od njih usput uci i stice neke navike. Tako se desava da mu igracke za njegovu uzrast nisu toliko interesantne. Moja djeca voljela su sastavljati Lego kocke ali sin nikada nije imao toliko koncentracije da bi sastavio citavu igracku. Uvijek je htio da mu i u igri neko pomaze. Kasnije su to bile drvene kocke, puzzle i bojanke.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Subota 02.06.2007, 05:02, Naslov:
Pošto nemam decu još uvek, pričaću iz sopstvenog iskustva. Inače, u pravu si, Tara, imam 20 godina stariju sestru, pa sam je gledala i pratila sve šta radi...Mada sam uvek bila osobenjak...Samotnjak. Nisam prestajala da sama, u kutu sobe, bez problema sklapam puzzle i Lego kocke. Ovog drugog se odlično sećam, stalno sam se igrala sa tim. I sa lutkama sam glumila učiteljicu. Poređala bih ih onako u krug, da mi budu publika i davala ocene, predavala im sve žive predmete, hihi...Kad se samo setim. Ja sam itekako pristalica didaktičkih igračaka, čiji je broj sve manji...Da ne pričam o Teletabisima, koji su frapantni užas...
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Subota 02.06.2007, 05:11, Naslov:
Volim kod mog sina što je kolekcionar. Ali, srećom, nisu u pitanju sličice, nego dinosaurusi (ima ih sigurno preko 100 komada), mislim da ne postoji domaća ili divlja životijna koju nema, onda razne vrste zmajeva... Imamo i zavidnu kolekciju vitezova...
Zbog velikog zanimanja za životinje, pokupovali smo i sijaset enciklopedija, tako da volim što je i proširio i produbio znanje, iako nas je pošteno izmaltretirao sa izgovaranjem naziva vrsta i podvrsta dinosaurusa...
U poslednje vreme se sve više vezuje za komjuter i igrice, ali mi je drago što ga još uvek ponese prava igra...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 47
Reg. datum: 09.01.2007
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 00:51, Naslov:
Djecu je najvažnije vaspitat i trebamo dobro pazit s'čim se naša djeca igraju i šta gledaju i sa kim se druže. Sve navedeno može da utiče na odgoj i ponašanje djece.Kada su igraške u pitanju veoma pazim šta kupujem svojim ćerkama.Starija ima sedam godina ide u školu sad završava prvi razred. Nju nisu mnogo interesovale igračke iako je imala veliki izbor igračaka.Vise je voljela da crta i da šeta .Mladja ćerka voli kockice, slagalice, barbike i puno vremena provodi igrajuci se sanjima.
Treba kupovat igracke koje podstiču djecu da razmišljaju i da i mi ucestvujemo u igri, da im damo ideju kako da se igraju sa pojedinim igračkama.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 01:59, Naslov:
Tačno, Suada. Roditelji moraju svesno rukovoditi uticajima kojima su deca izložena. Ne sme se stihijski kupovati sve što je trenutno aktuelno na reklamama, a mediji mogu biti tako agresivni... Roditelji su tu da usmeravaju i grade ukus svoje dece od najmanjih nogu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 47
Reg. datum: 09.01.2007
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 03:15, Naslov:
Roditeli imaju jedan veoma težak i odgovoran zadatak, a to je odgoj djece. A da bismo to uradili kako treba moramo mi biti odgojeni kako treba. U jednom hadisu kaže Poslanik a.s.,,Djeca se odgajaju dvadeset godina prije njihovog rodjenja.'' A to znači upravo ono što sam rekla.Neznam dali se slažete samnom ali to je moj stav. Trebalo bi više da govorimo na ovu temu jer često roditelji zanemare odgoj djece.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 03:17, Naslov:
.,,Djeca se odgajaju dvadeset godina prije njihovog rodjenja.''

Koliko samo istine u ovoj jednoj jedinoj recenici-Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 03:30, Naslov:
Problem je što je roditeljstvo jedno od najvažnijih zanimanja u životu, a o prosvećivanju roditelja se tako malo vodi računa. Još uvek je normalno da dete bude i ćušnuto i udareno, i izloženo različitim verbalnim i fizičkim torturama, a da roditelj pri tom ne snosi nikakvu odgovornost. Svako ima pravo da po svom nahođenju vaspitava svoje dete, i to je donekle u redu, jer porodica ima svoju privatnost koja se mora poštovati. Ali društvo mora podići nivo svesti po pitanju odgovornosti svakog onog ko odgaja dete.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 47
Reg. datum: 09.01.2007
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 03:41, Naslov:
Slažem se potpuno.mnogi nisu svesni te odgovornosti i koliko je znacajno da se djeca odgajaju kako treba . djeca su budućnost , od njih zavise buduće generacije. mora se uticat na roditelje da svoju duznost prema djeci potpuno iziršavaju i da im to bude na prvom mjestu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 03:47, Naslov:
Roditelj na dete najviše utiče svojim primerom. Džaba priče, džaba didaktičke igračke, ako dete raste gledajući loš život...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 04:02, Naslov:
I ukljucivanje djeteta u svakodnevne kucne obaveze postat ce djetetu neka vrsta igre. Vjerovatno ste i sami primjetili da su im najzanimljivije stvari koje su im zabranjene. Ako ih polako ukljucujemo u pospremanje igracaka, a kasnije njegove sobe, za njih to nece postati obaveza, vec dio igre. Isto tako mogu biti od pomoci u pripremanju i serviranju jela, pranju sudja, pospremanju stola, hranjenju kucnih ljubimaca i njegovanju cvijeca. Svi ti mali rituali, pomoci ce im u savladavanju i privikavanju na radne navike.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 47
Reg. datum: 09.01.2007
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 04:07, Naslov:
To je ono to ja kažem da roditelji moraju bit odgojeni da bi mogli djeci da budu uzor neko na koga mogu da se ugledaju upravu si džaba ugodnost pare i sve kad kad imaju loš primjer pred sobom.možda bi trebalo poradit na vaspitanju roditelja

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 04:11, Naslov:
Jako je lepo ako se majka trudi da dete uključi u kućne poslove, ukoliko otac ne prolazi pored usisivača kao pored eksplozivne naprave... Osmeh
Važno je da su u podizanje dece i njihovo vaspitanje jednako uključena oba roditelja...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 04:21, Naslov:
Suada, ja mislim da si divna majka Osmeh

Na osnovu ovoga što si rekla to zaključujem:

Citat:
djeca su budućnost , od njih zavise buduće generacije. mora se uticat na roditelje da svoju duznost prema djeci potpuno iziršavaju i da im to bude na prvom mjestu.


Baš lepo rečeno...
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 04:29, Naslov:
Citat:
možda bi trebalo poradit na vaspitanju roditelja


Zanimljiva misao Suada ali o tome ocito niko ne razmislja. Dok su djeca u roditeljskom domu, smatra se da su u idealnim uslovima. Tek kad supruznici zele usvojiti dijete, razmatra se njihov materijalni i socijalni status.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 275
Koliko clanova ima idealna porodica?