Lazna menstruacija?!

kragujevac
Broj postova: 1061
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Petak 07.11.2008, 00:49, Naslov:
e,meni se to desilo ,,pre nekih 2 meseca.isla sam na pregled kod ginek.i vadila sam bris,pa pa sam dobila vaginalete daktanol posle sam na kontrolu trebala ici ,i u medjuvremenu mi se pojavilo braonkasto 4 dana mi je tako islo ,i na kontroli mi ginekolog rece da sam imala neke bakterije ,

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 821
Reg. datum: 15.09.2008
Datum unosa: Petak 07.11.2008, 00:52, Naslov:
moze svasta da bude zato se ne valja igrati treba poci kod ginekologa.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kragujevac
Broj postova: 1061
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Petak 07.11.2008, 00:54, Naslov:
naravno ,Balerina,i netreba da se ide samo ako je neki problem,treba se otici i ovako cisto da se prekontrolise

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 821
Reg. datum: 15.09.2008
Datum unosa: Petak 07.11.2008, 00:58, Naslov:
znas kako ja eto pratim da na pola godine idem na sve,ali jednostavno se umorim od cekanja i guzve.Prije izvadim sve nalaze krvi,briseva,ginekoloski nego sto dodjem na pregled a kamoli ultrazvuk

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kragujevac
Broj postova: 1061
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Petak 07.11.2008, 01:01, Naslov:
joj ,znam,Balerina,meni je smesno sto se kod nas zakazuje u drzavnoj ustanovi,primer zakaze ti u 9 ujutru,a stignes u 11 na pregled

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 821
Reg. datum: 15.09.2008
Datum unosa: Petak 07.11.2008, 01:05, Naslov:
tako i kod nas,ali kod nas je najgore sto moras ujutru biti u 7h i ako predas da budes u prvih 15 jer doktori nece da prime vise.a kasnije moras doc oko 13h,pa da cekas do ko zna koliko.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kragujevac
Broj postova: 1061
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Petak 07.11.2008, 01:08, Naslov:
kod nas ne,al kazem u 8i55 sam dosla dala knjizicu i kaze na salteru sedite evo brzooo cemo mi to ,kad cvrc,cekaj,sta da se radi

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Petak 07.11.2008, 09:09, Naslov:
Nije to nista,bila sam svedok kada su zeni koja ima 2bajpasa,tezak srcani bolesnik,zakazali pregled za 8 meseci.Ona im kaze da ne moze da ceka toliko,jer joj je mnogo lose,a sestra se izvika i rece,da ako joj se ne svidja moze ici na drugo mesto.Znaci da covek moze da umre i tek tada ce brze da reaguju, Zid Zid Zid
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 9
Reg. datum: 28.12.2009
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 14:03, Naslov:
pri usadjivanju ploda u zid materice, znachi nekih 10ak dana od oplodjenja mozhe doci do blagog krvarenja,iliti tzv. lazhne menstruacije.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 15:09, Naslov:
Poremećaji menstruacije
Neredovne menstruacije: Nakon prve menstruacije moguće je da narednih par menstruacija bude neredovno sve dok se hormonalni sistem potpuno ne razvije. Poremećaj nivoa hormona pred menopauzu takođe dovodi do neredovnih ciklusa. Emocije u velikoj meri mogu da utiču na na hormone koji regulišu ovaj ciklus tako da stres može da izazove poremećaj menstruacije. Smatra se da ne postoji apsolutno redovan menstrualni ciklus (osim kod žena koje uzimaju kontraceptivne pilule).
Izostanak menstruacije (amenoreja): Potpuni izostanak menstruacije je vrlo redak i može imati različite uzroke. Ponekad himen potpuno zatvara vaginu i sprečava izlivanje menstrualne krvi zbog čega dolazi do bolova i otoka. U drugim slučajevima izostanak je u vezi sa nepravilnim razvojem materice. Izostanak takođe mogu da izazovu: stres, nagli gubitak telesne težine, dugotrajna oboljenja, ciste. Menopauza je takođe razlog izostanka menstruacije.
Obilne menstruacije (menoragije):Menstruacija koja traje duže od 8 dana i dovodi do obilnog krvarenja svetlo crvene boje sa ugrušcima smatra se poremećenom. Obično su uzrok tome fibriomi-tumori materice koji imaju vlaknastu građu. Infekcije materice i jajovoda, kao i upotreba intrauteralnih kontraceptivnih sredstava takođe mogu biti uzrok menoragije.

Krvarenja između menstruacija (metroragija)ili LAZNA MENSTRUACIJA :Može se javljati u različitim oblicima od takčastih do obilnih krvarenja. Uzrok ovome mogu biti intrauteralna kontraceptivna sredstva, pilule za kontracepciju, ciste na jajnicima,tumori grlića i materice.

Bolne menstruacije (dismenoreja): One su mnogo češće kod žena koje nisu rađale. Bolovi se obično javljaju neposredno pre ili na samom početku menstruacije i traju jedan do dva dana kada je krvarenje najobilnije. Ako dismenoreja nije posledica nekog oboljenja, onda je ona izazvana prekomernom proizvodnjom prostaglandina. To je primarna dismenoreja. Sekundarna dismenoreja započinje dva ili više dana pre dobijanja menstruacije, pogoršava se tokom menstruacije i traje duže od primarne. Uzrok ovom oboljenju može da bude infekcija organa male karlice ili neko drugo oboljenje pa je najbolje obratiti se lekaru.
PMS (predmenstrualni sindrom): predstavlja cikličnu pojavu različitih vrsta tegoba koje se obično kod žena javljaju 5-10 dana pred dobijanje menstruacije. Simptomi su vrlo različiti kao i njihova učestalost. Najčešći simptomi su: nervoza, razdražljivost, pojačana psihička osetljivost, plačljivost, stalan osećaj gladi, naduvenost, naduvenost grudi, pojačana želja za slatkišima. Uz njih se često javljaju: akne, glavobolja, grlobolja, mučnina, trapavost, osip, bolovi u krstima... Oni nestaju prvog dana menstrualnog krvarenja. Ne postoji konkretan lek za PMS jer kod svake žene su problemi individualni, ali je utvrđeno da kod žena koje su posebno osetljive i imaju izražen PMS pomaže način ishrane.
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beogad
Broj postova: 2
Reg. datum: 10.03.2010
Datum unosa: Ponedeljak 15.03.2010, 11:56, Naslov: Normalna pojava...
Devojke,
lazna menstruacija jeste cesta pojava kod prvorotkinja a moze se javiti i kod zena koje su vec radjale.
Manifestuje se bas onako kako ste rekle.
Slicno menstruaciji ali iscedak je druge boje, obicno braunkast i izgleda kao pojacana ovulacija.
Naime, moja mama je imala lazne menstruacije u trudnoci. U stvari imala je menstruaciju sve dok ja nisam ozivela, a termin LAZNA se koristi zato sto nam dolazak menstruacije pokazuje da trudnoce nema a u ovim slucajevima to je varka.

Eto, nadam se da sam bar malo pomogla....

Kiss moje dame!
____________________
Alexandra The Great

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 15.03.2010, 11:57, Naslov:
Poljubac hvala!!
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beogad
Broj postova: 2
Reg. datum: 10.03.2010
Datum unosa: Ponedeljak 15.03.2010, 12:25, Naslov:
Nema na cemu Wink
____________________
Alexandra The Great

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 149
Koliko clanova ima idealna porodica?