Knjiga Secret

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Subota 22.05.2010, 13:07, Naslov:
Uvek su mi bile cudne ove opste pomame za nekim stvarima. Knjigu nisam citala tako da bas nisam najadekvatnija da sudim, ali ako izaziva potrebu za menjanjem koncepcije sopstvenih misli i ponasanja, to znaci da zbog knjige postajete nesto sto u stvari niste!? Mozda gresim, ali sva osecanja su za ljude sa nekom potrebom i dobra i losa, i pozitivne i negativne misli, ne mozemo da ih ignorisemo, to smo ipak mi i ne treba da izgubimo to svoje ja. Covek koji je uvek raspolozen, uvek nasmejan, sa svima dobar i sa svima se slaze je covek po meni pomalo cinik e sada pitanje je da li zavarava sebe ili druge ali po njega je losije ovo prvo.
Htela sam da pitam zveku sta je mislila pod time da ne moze svako da cita ovu knjigu vec mora da je dozove? Da li to da covek svojim losim mislima koje ga more prizove ovu knjigu pa u njoj nadje olaksanje, "spasenje", nacin resenja problema? Ili da samo covek koji dobro i pozitivno razmislja moze da prizove ovu pozitivnu knjigu u svoj zivot, pritom mu u tom slucaju ta knjiga nije ni potrebna jer vec je na pravom putu zivljenja?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Subota 22.05.2010, 13:46, Naslov:
chudno,ali slazem se Wink
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
zveka - Zenski forum
becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Subota 22.05.2010, 15:36, Naslov:
Osmeh Pa ,dobro, probacu da objasnim...Knjiga Tajna ne menja nikoga, u smislu da mu promeni osobine, ili bilo sta slicno...Svi smo mi razliciti...Ja, napr. obozavam da citam...Pa sam pronasla sve moguce nacine da u svoj zivot dovucem sto vise knjiga, Osmeh Sad vec imam pristojnu biblioteku, a stalno mi stizu nove i nove, sad vec i po 10-20 komada odjednom, a to me jaaaako raduje....Onda, jako volim odbojku; gresila sam stalno u nekoj tehnici, a Tajna mi je pomogla da to promenim i da igram mnogo bolje, bez gresaka i sa mnogo vise uzivanja i smeha( na odbojci se smejem po 2 sata non-stop, kao i sve moje prijateljice zajedno)...Onda, uvek, napominjem UVEK pronadjem prazan parking u centru grada, gde god da putujem(ovo mi se u pocetku, najvise dopalo)...Zasadila sam puno razlicitih zacina( a do ove godine sam se, uglavnom batrgala, kako da ih pronadjem...)Ja cak knjigu Tajna i ne smatram knjigom, vec stvarno necim sto moze da me oraspolozi, kad budem tuzna..Nisam ja uvek nasmejana i srecna, samo necu o tome da pisem (a zasto, to moze da se procita u knjizi, probala sam ovde da objasnim, pa izgleda da nisam uspela....).A zasto sam napisala da knjigu Tajna morate da privucete u svoj zivot?! To se, jednostavno tako kaze..Ja imam ovu knjigu, cerka i ja smo je procitale,a moj muz i sin nece da je procitaju i ne zanima ih...Svako u svoj zivot privlaci i bavi se onim sto ga zanima, odnosno, onim o cemu razmislja...Ja nikada ne bih dala svoj dzeparac na neki deo garderobe;ako je leto, onda bih kupila knjige i rasade cveca, a ako je zima, onda samo knjige....Budem i ja nekada i ogorcena i pogodi me neka nepravda, odtugujem, ali nikada ne uzimam to previse k srcu...Odnosno, pazim da odmah pronadjem nesto lepo, sto ce me oraspoloziti...Obicno mi se tada oko mene mota moja kuca, koja je toliko dobra i draga, da ja brzo popustim i pocnem da je mazim i da joj se radujem...A cerka sto me tek opominje...Cim me vidi ili cuje preko telefona, odmah mi ocita da se ni zbog cega ne treba nervirati i odmah otrci da mi kupi neku knjigu.....Ona jos bolje zna da primenjuje Tajnu....Niko ne moze na silu da se natera na nesto, a kamoli da procita nesto sto mu se unapred ne svidja, tako da vas sve u potpunosti razumem..Sto se mene tice, meni su mnogo bolje knjige Tajna magneta srca, Moc sadasnjeg trenutka i Sve se desava sa razlogom, ali u svakoj knjizi sam pronasla po nesto sto sam pocela da primenjujem i da se mnogo vise radujem u zivotu, kao i da ugadjam sebi i svojim najblizima, Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Subota 22.05.2010, 16:29, Naslov:
Morat cu potražiti i te knjige koje si pomenula jer su mi najdraze knjige koje govore o psihologiji covjeka, to mi je najinteresantnije.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Subota 22.05.2010, 22:12, Naslov:
Odgledala sam film, tj dokumentarac je to po meni. Delimicno se slazem sa pricama koje ljudi prezentuju u njemu, veliki problem je sto u dokumentarcu pola ljudi koji govore i pokusavaju da me ubede izgledaju kao freakovi i njih uopste nisam mogla da slusam, cak i da su nesto pametno rekli zato sto izgledaju kao ljudi kojima nikada ne bih verovala. Verovatno je iz tog razloga knjiga i bolji izbor.
Hvala zveko na objasnjenju, tebe sam sada razumela potpuno sta si htela reci Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

mkd
Broj postova: 356
Reg. datum: 11.03.2009
Datum unosa: Subota 22.05.2010, 23:26, Naslov:
kazite mi ko je avtor knige.film sam gledala dobar je
____________________
dan4e

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Nedelja 23.05.2010, 08:09, Naslov:
Knjiga Tajna je dosla u moj zivot u najbolnijem momentu mog zivota,pomogla mi je da prebrodim te teske momente i ostanem jaka,pomogla mi je da ljude i zivot posmatram na drugaciji nacin i zato medju mojom bibliotekom knjiga zauzima posebno mesto i citam je svaki dan......trazite i naci cete,kucajte i otvorit ce vam se........
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

mkd
Broj postova: 356
Reg. datum: 11.03.2009
Datum unosa: Nedelja 23.05.2010, 17:17, Naslov:
ama ko je napisao tu knigu
____________________
dan4e

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Nedelja 23.05.2010, 21:35, Naslov:
Knjiga se zove Secret ili Tajna,autor Rhonda Byrne
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 150
Reg. datum: 11.07.2010
Datum unosa: Cetvrtak 05.08.2010, 21:37, Naslov:
Upravo čitam tu knjigu... došla sam tek do nekih 70-tak stranica, a već sam fascinirana... nevjerovatno... Drugarica mi je nahvalila tu knjigu i morala mi je donijeti, tvrdi da je njoj ta knjiga život promijenila...
____________________
Život je crtež bez gumice za brisanje...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 05.08.2010, 21:46, Naslov:
Veruj mi i meni je promenila zivot iz temelja
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
zveka - Zenski forum
becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Sreda 18.08.2010, 23:10, Naslov:


izasla druga knjiga The secret Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Negotin
Broj postova: 9
Reg. datum: 19.05.2012
Datum unosa: Nedelja 20.05.2012, 10:50, Naslov:
Kada se spominju akteri u filmu i to da su frikovi... Ti frikovi, poput Boba Proctora su milioneri koji su iz blata došli na poziciju gde jesu. Samo odslušajte njihova predavanja od pre 20 godina: http://www.youtube.com/watch?v=jPRVs9ImRBQ
Na ovom forumu milionera možete naučiti mnoge stvari koje su zatim prenesene u Tajni. Ja svakog dana odgledam po jednu emisiju.

A, što se same Tajne tiče, ušla mi je u život u vidu dokumentarca i to u periodu kada mi je bilo najgore u životu. U istoj nedelji iz 2 različita izvora dobio sam dokumentarac. Odgledao ga i samo složio kockice koje sam odavno počeo da slažem i pomoglo mi je da promenim život.

Što se tiče ličnih promena... Ne tera Tajna da postanemo ono šta nismo, nego baš suprotno, da postanemo ono šta jesmo. Odakle znate da ste osoba kakvom mislite da jetste us tvari vi? Jeste li sigurni da vi niste skup dogmi, očekivanja drugih, ostvarenja snova vaših roditelja... Ja za sebe mogu reći da sam ja, a ne ono šta su okolnosti od mene stvorile, jer okolnosti prilagođavam sebi, a ne prepuštam se.

Inače, prosleđujem link gde možete na youtube-u da odgledate dokumentarac, bez da se mučite da ga skidate.
http://www.youtube.com/watch?v=jPRVs9ImRBQ

Takođe, preporučio bih i sledeći dokumentarac:
http://vimeo.com/19664641

Pozdrav i sve najbolje.
____________________
Pobednik traži naèin, gubitnik izgovor!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 146
Koliko clanova ima idealna porodica?