Daleki istok

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 13:57, Naslov: Daleki istok
Zemlje Dalekog istoka,njihova kultura,vera,narod,filozofija.....Kina,Japan,vezbe duha,joga,Tibet......Vase iskustvo i misljenje????
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 14:03, Naslov:
Jojjj...pocecu da brbljam jer sveee znam o tim zemljama...kao mala sam zelela ziveti u Kini a dan danas mogu da pricam na kineskom i znam malo japanski Vrlo srecna
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 14:04, Naslov:
To mi je drago Angela isto mislimo na ovu temu i slobodno pisi o tome
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 14:07, Naslov:
Hocu Vrlo srecna
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 15:26, Naslov:
Nekad su mi te zemlje bile daleko a sad sve se promenilo kinezi su nam okupirazl ulice ima ih svuda.........nemogu da verujem da je sve postalo tako blisko i da se poneki Kinez zove Milos Mislim ali to je dokaz da je svet mali ma koliko se cinio velikim!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 15:37, Naslov:
ne volim kineze posebno od kad su prenaselili nase prostore... Prljavi su, neuredni, agresivni, neljubazni...
ne svidjaju mi se!
e sad ne znam kakvi su u Kini?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 15:41, Naslov:
Mislila sam na kulturu naroda Dalekog istoka,ucenja i ostalo
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 15:47, Naslov:
Pa ovo o cemu sam pisala takodje spada u domen (ne) kulture naroda...
E sad sto se tice istocnjackih mudrosti i ucenja tu im skidam kapu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Krusevac
Broj postova: 805
Reg. datum: 26.10.2008
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 16:59, Naslov:
Kod njih mi sve deluje misticno.Puno sam citala o njihovoj kulturi i zelja mi je da odem tamo,posebno na Tibet.Ali,ako me nesto fascinira,to je Indija

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 17:29, Naslov:
Ocaravaju me Kina,Tibet,Indija.Volela bih da posetim sve te zemlje.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

beograd
Broj postova: 74
Reg. datum: 28.01.2009
Datum unosa: Utorak 10.02.2009, 11:08, Naslov:
Meni je zelja da odem na Tibet! A jako me privlaci i indija! Ima nesto u tom istoku sto nas vezuje sa nama samima i to svako treba da okusi. Previse smo okrenuti zapadu, stalno tezimo zapadnjackom nacinu zivota! Mislim da se duhovni mir nalazi u istocnoj civilizaciji!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Utorak 10.02.2009, 15:33, Naslov:
Moja zelja je da posetim jednog dana Hong-Kong!
Kina je zemlja sa najstarijom civilizacijom.Ona postoji vise od 2000 godina
Evo nesto o religiji koja je najvise zastupljena na dalekom istoku:

Budizam je religija i filozofija nastala u Indiji oko 527. godine pre nove ere. Osnivač budizma je Sidarta Gautama, po čijoj duhovnoj tituli, Buda (probuđeni, odnosno, onaj koji zna), je ova religija i dobila ime.
Cilj budizma je dostizanje prosvetljenja, ili, tačnije rečeno, probuđenja. Probuđenje se može odrediti kao uviđanje istine koja se krije iza pojavne strane fenomena, napuštanje i prevazilaženje gneva, želje i neznanja, te dostizanje oslobođenja od svekolike patnje, odnosno stanja blaženstva i unutrašnjeg mira, nirvane, a time i prekidanja ciklusa preporođenja
(samsara). Način za dostizanje probuđenja Buda je izložio u osmostrukom plemenitom putu.
Budizam se tokom 45 godina Budinog podučavanja i u prvih nekoliko vekova posle njegove smrti brzo proširio indijskim podkontinentom, a potom i centralnom, južnom, istočnom i jugoistočnom Azijom. Početkom dvadesetog veka budizam stiže u Evropu i Ameriku. Zemlje sa najviše budista (približni brojevi u milionima) su Kina (102), Japan (89,5), Tajland (55,5), Vijetnam (49,7), Mijanmar (41,6), Sri Lanka (12,5), Južna Koreja (10,9), Tajvan (9,2), Kambodža (9,1) i Indija (7) [1]. Procenjuje se da u svetu trenutno postoji od 230 do 500 miliona budista, sa najpouzdanijom procenom na oko 350 miliona [2], što budizam čini jednom od velikih svetskih religija.
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 10
Reg. datum: 03.05.2009
Datum unosa: Ponedeljak 04.05.2009, 12:39, Naslov:
Mene fascinira korejska kultura - vec nekoliko godina pratim njihovu muziku i kinematografiju, a i malo sam i jezik ucila.
I Japan me interesuje, ali ni priblizno koliko Koreja, mada recimo, imam vise dodira sa japanskom knjizevnoscu nego sa korejskom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 85
Reg. datum: 21.02.2010
Datum unosa: Ponedeljak 22.02.2010, 12:52, Naslov:
Indija!
nadam se da cu je posetiti nekad,skoro sve vezano za tu zemlju me fascinira!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 22.02.2010, 13:05, Naslov:
Od dalekog istoka,samo Indija...Drug je bio,njegove priche o toj zemlji,i slike,uchinile su ,da to pored zemalja Juzne Amerike,bude moja zemlja iz mashte za koju verujem i moram da posetim!
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Peæinci
Broj postova: 342
Reg. datum: 11.02.2010
Datum unosa: Subota 29.05.2010, 19:40, Naslov:
O kulturi i civilizaciji dalekog istoka znam malo.Znam recimo da je na dalekom istoku mnogo više razvijena duhovna kultura nego na zapadu,ja lično sam se počeo interesovati za recimo jogu.Ali konkretno me je zanimao način i tehnike joga disanja koje ako savladaš pomaže (muškarcu) da pojača samokontrolu nad sobom pri snošaju sa ženom.Ono malo mog iskustva sa tehnikama joga disanja je pokazalo zadovoljavajuće rezultate.Nadam se da će vremenom još više napredovati.
Zanimljiva mi je takodje filosofija dalekog istoka i njihove mudrosti.Takojde su me uvek zanimale borilačke veštine istoka,zatim kodeks samuraja i njihov način življenja.Eto toliko.
____________________
"Velièina èoveka nije u tome da nikad ne padne,veæ da se uvek digne kad padne"

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Moderator
zveka - Zenski forum
becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Subota 29.05.2010, 21:51, Naslov:
Pa, zanimalo me dosta stvari o dalekom istoku....Citala sam i o Kini i o Japanu......Saznala sam da U Kini postoje delovi zemlje gde devojcicama obavezno skracuju stopala, kao i oni drugi, gde se stopala ne diraju, a da je jako veliki jaz izmedju te dve grupe.....Sto se Japana, tice, prilicno me zanimalo sve u vezi samuraja, njihovi kodeksi casti, ponasanja, vezbi, ratovanja....Citala sam o njihovoj navici da budu izuzetno cisti, o strogoj higijeni tela i duha.....A najzanimljivije mi je bilo kako se japanke ponasaju prema svojim muzevima i o tome kako su vaspitavane da ugode muskarcima...Volim narode sa dalekog istoka i volim da citam o njima.....Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 07.07.2010, 11:28, Naslov:
neke zanimljivosti iz kulture Indije

Sve krave su svete, a naročito bele i grbave. U prometu nastane pravi krkljanac ukoliko naiđu krave, jer svi čekaju i niko ne mrda dok one ne prođu.
Godine 1830. Englezi su hteli srušiti Taj Mahal i prodati mermer na aukciji u Velikoj Britaniji, no procienili su da nije vriedan!
Tačka na čelu žene zove se tilak i simbol je mudrosti.
Čovek iz niže kaste ne sme dodirnuti čoveka iz više kaste.
Nacionalni simbol Indije je bengalski tigar, koji je zakonom zaštićena životinja.
Žene nose SARI - šarene tkanine vezane oko tela na poseban način koji ne dopušta ni jednom delu tela da se istakne više od drugog. Žena u sariju izaziva estetsko divljenje, graciozna je i tajanstvena.
Muškarci nose DHOTIJ - muški sari. Muškarci nose turbane žarkih boja.
Hrana i piće
Specijaliteti su pikantno začinjena jela: curry, tikka masala, tandoori (roštilj), popadoms i 'nan' pogača … i mnoga druga. Svaka indijska pokrajina ima svoju jedinstvenu kuhinju. Postoji najmanje stotinu vrsta umaka curry, od kojih se samo jedan sastoji od 30-ak začina.
Nju Delhi
Glavni grad Indije i države Delhi. Nalazi se na desnoj obali reke Jamuna. Izgrađen je 20-ih godina prošlog veka kada je i zamenio Kalkutu koja je bila prestonica Britanske Indije. U jugoistočnom delu grada se nalazi park u kome je 1948. godine ubijena Mahatma Gandi. Na zapadu se nalaze Balmiki i Lakšminarajan hramovi. Grad ima puno stadijuma i medicinskih ustanova. Grad je 2002. godine dobio podzemnu železnicu.

____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 07.07.2010, 11:30, Naslov:
Jeste li chuli da u Indiji vazi verovanje da ako trudna zena prodje ispod slona,da ce imati lak i manje bolan porodjaj? Wink
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Sreda 07.07.2010, 13:43, Naslov:
Čula sam za to
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 161
Koliko clanova ima idealna porodica?