Prirodna vs. konvencionalna kozmetika

  • 1
Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 01.01.1970, 01:00, Naslov: Prirodna vs. konvencionalna kozmetika
Šta biste rađe koristili: prirodnu ili konvencionalnu kozmetiku?

Koji tip kozmetike za Vas ima prednost?

Možete ovde obrazložiti svoje razloge za i protiv i jedne i druge.
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 18:09, Naslov:
Naravno da prednost dajem organic kozmetickim preparatima kojih je sve vise na trzistu, ali je pitanje koliko su ti preparati zaista organic. Mislim da i oni sadrze jednu dozu stetnih hemijskih supstanci ali u znatno manjoj meri. Najvise volim da kombinujem prirodnu i konvencionalnu kozmetiku, a preparati koje koristim su rezultat visegodisnjeg traganja za onim pravim, odnosno za onim sto mi odgovara.

Predlazem moderatorki da ovde ubacujemo i nazive prirodnih peparata, mozda to bude nekom od koristi-Osmeh.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 18:15, Naslov:
Svakako, baladi, slažem se, ja obožavam organic kozmetiku, tako da...dajem znak i - počnimo!!!

Razlozi za korišćenje prirodne kozmetike:

- zdravija je;
- ima dugoročnije efekte.

Razlozi protiv:

- sadrže eterična ulja i alkohol kao prirodne konzervanse umesto sintetičkih, a neko može na njih biti alergičan i preosetljiv;
- treba strpljenja u korišćenju: potrebno je da prođe oko 3-4 nedelje dok se koža privikne na ove preparate.

____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 19.08.2007, 02:00, Naslov:
Prezadovoljna sam prirodnom Hemel kozmetikom.Koristim je u kontinuitetu vec 4 godine.Sadrzi hladno cedjena ulja od bilja branih na Staroj planini u medu.Ne sadrze konzervans jer je med prirodni konzervans.Nemaju u sebi ni vestacke boje ni bilo koji sastojak vestackog porekla kao ni zivotinjske hormone ni vodu.Posto nemaju u sebi vodu-nanose se na vlaznu kozu .Koncentrati su i jako dugo traju-a ne mogu ni da se pokvare.Dovoljno je naneti na kozu samo kap ulja ili kremu koju samo dotaknes iz kutijice.Vema su jeftini, hrane i neguju kozu i celo telo bez stetnih sastojaka kojih ima u klasicnim kozm. preparatima.Cista priroda!Niko ne veruje da imam godina koliko vec imam!
Imaju divno Fresh ulje na bazi vocnih kiselina koje savrseno cisti kozu,Anti-age kremu s prirodnim zastitnim faktorom,maske od zelene gline i seckanog lekovitog bilja koja potpuno regenerise kozu kao i Relaks ulja za masazu ili Full pleasure posle kojeg ti je koza sva treperava, meka i culna...Sve je nesto na granici izmedju kozmetike i lekovitog sredstva!Puderi su im FENOMENALNI!
Od kad sam probala Hemel-ni jedan drugi preparat iz druge kolekcije nisam probala!(naravno-neke stvari koje Hemel ne pravi jesam-ali gledam da bude prirodno i bez konzervansa i ostalih kancerogenih materija koje standardna kozmetika sadrzi!)
Nemojte zaboraviti da sve sto nanesete na kozu za 10-15 min. odlazi u krvotok!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 19.08.2007, 02:04, Naslov:
ako su vam potrebna neka bliza obavestenja o Hemelu-tu sam!
Pitajte!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 85
Reg. datum: 21.02.2010
Datum unosa: Ponedeljak 22.02.2010, 02:23, Naslov:
ipak prirodna,mada je to jako individualno....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 133
Koliko clanova ima idealna porodica?