TV, kompjuter?

  • 1
Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 06.10.2008, 20:37, Naslov: TV,KOMPJUTER??
Deca danas sve vise provode vreme uz TV,igrice i kompjuter i zato se javlja deformacija kicme,lose drzanje,gojaznost,deca se ne znaju igrati i zabaviti,postaju nedruzeljubiva,agresivna.....Koliko kontrolisete sta vam deca gledaju na TV????Kakve crtace gledaju i sa kakvom porukom????Kako da nam deca rastu zdravo???? Ne Ne
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 06.10.2008, 23:15, Naslov:
Sat vremena ispred kompa ili TV i nista vise.Nama u njihovim godinama nije bilo hladno na -10 C, valjali smo se u snegu,a sada je nasoj deci hladno da izadju da se igraju i na +10,a to je zbog toga sto su sve vise ispred TV ili kompa.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 5
Reg. datum: 05.12.2008
Datum unosa: Subota 06.12.2008, 20:52, Naslov:
Izvini, Danka, a gde da mu nadjem poljanu sa snegom u Beogradu i gde da ga pustim da se istrči a da ga ne napadne neki pas koji bez lanca divlja po parku?
____________________
http://www.bastovanstvo.rs

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Subota 06.12.2008, 20:56, Naslov:
Potpuno si u pravu loga! Danas je veliki rizik pustiti dete da se igra napolju.Ne samo zbog pasa lutalica-kojih je sve vise,vec i zbog drugih mnogo gorih stvari.Ali im treba ograniciti koliko-toliko vreme sedenja pred kompom ili TV.....najvise zbog njihovog vida.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 5
Reg. datum: 05.12.2008
Datum unosa: Subota 06.12.2008, 21:07, Naslov:
Slažem se da im treba ograničiti vreme pred ekranom ali onda mora da im daš neku drugu zabavu. E, tu nastaje problem jer sve drugo zahteva i naše prisustvo i asistenciju.
Ja priznajem da sam nikakva majka jer idem linijom manjeg otpora i pustim crtani da bi mogla da skuvam za sutra, da operem, ispeglam ... a da to ne moram da radim tek kad on legne posle 9-10 uveče.
____________________
http://www.bastovanstvo.rs

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Subota 06.12.2008, 21:54, Naslov:
moja deca su cesto na vikipediji, a kad im nesto nije jasno u skoli, onda catuju sa drugarima iz razreda i jedni drugima pomazu, ... ne branim im skoro nikada da budu za kompjuterom. malo se i ja grebem od njih, pa mi skidaju muziku za cd u autu, ili kad mi se nesto pokvari kompjuter, oni mi pomazu, a ja onda castim decu sa cokoladicama

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Nedelja 07.12.2008, 09:28, Naslov:
Uvek dajem prednost i prioritet sportu nego da sede pored kompjutera....moj sin od 4.godine trenira fudbal a kcerka tenis,idu na engleski i folklor tako da jako malo vremena provedu uz TV i kompjuter
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Nedelja 07.12.2008, 09:38, Naslov:
To je jako dobro, tini. Sto vise aktivnosti imaju, vise ce se druziti sa drugom decom, vise ce nauciti a i bice im zabavnije. Deca do 2 godine po pravilu ne bi trebala nikad da gledaju TV, a kasnije samo po sat vremena i to program strogo kontrolisan od strane roditelja. Eh sad...tesko je pridrzavati se toga. Kad ostane majka sama u kuci sa malim detetom a ceka je milion obaveza, a mali hoce zabavu. Tacno je da je dete najvaznije, ali obaveze u kuci nece nestati same od sebe...tad je najlakse staviti dete ispred TV-a i zavrsiti svoje poslove. Jedino treba paziti da se to ne desava previse cesto.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Ponedeljak 19.01.2009, 17:21, Naslov:
Mladja odgleda po neki crtac,za komjuterom nije dugo,nekih sat vremena to je to ali ovu stariju mogu slobodno da vodim na lecenje odvikavanje zavisnosti od interneta kada je kuci.Strasno: Place

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kragujevac
Broj postova: 1061
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Ponedeljak 19.01.2009, 18:19, Naslov:
moji klinci,gledaju,crtane ,na tv,a na komp, su slabo,stariji sin ,negad kad dodje neko od dece odigraju igricu i to je to ,nedam im da su dugo za kompjuterom,nevalja im

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Ponedeljak 19.01.2009, 20:16, Naslov:
Preko raspusta su imale svaka po sat vremena na compu i naravno tu je bio i TV ali samo tri do cetiri emisije (ili crtani ili serije),ostalo vreme su provodile ili napolju ili u sobici.Ali sad posto je opet pocela skola comp moze samo preko vikenda,a sto se tice TV-a mladja posto je odlicna u skoli moze da gleda kad hoce dok je starije slabija pa ima pravo na jedan crtani i jednu seriju...
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2
Reg. datum: 02.02.2012
Datum unosa: Cetvrtak 02.02.2012, 15:08, Naslov:
Ovo je zaista veliki problem ja nzm kako moje da odvoji od racunara. Prosto nista drugo im nedrzi paznju toliko dugo kao racunar i igrice na njemu. Vrlo brzo se zasite sa drugim stvarima i stalno traze da idu na internet. Ja se zaista trudim da im ogranicim vreme na racunaru ali vidim da to vremenom postaje sve veci problem.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1
Reg. datum: 11.07.2014
Datum unosa: Petak 11.07.2014, 12:54, Naslov:
Suprug i ja smo pre neki dan kupili tobogan nasoj dvogodisnjoj cerki Osmeh.
Ako bude para, sledece godine cemo i trambolinu!

http://top-oglasi.com/tobogani-raznobojni-od-poliestera-31251.html

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Cetvrtak 24.07.2014, 22:24, Naslov:
mi i dalje svi ne gledamo tv, a deca krenula da citaju knjige, valjda ih je konacno stiglo da se malo zainteresuju i za nesto osim kompjutera Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1
Reg. datum: 23.03.2015
Datum unosa: Ponedeljak 23.03.2015, 22:02, Naslov:
Moja devojčica ima 3 godine i bukvalno je opsednuta barbi igricama. Ne mogu da se izborim sa njom nikako. Šta da radim?



Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Utorak 24.03.2015, 21:47, Naslov:
pa prosto je odvuci od tih igrica. ona je ipak mala i ako bude shvatila da ona moze da kontrolise vas odrasle u ovom uzrastu, samo ces videti sta ce raditi kasnije. ja mislim da ako ti kazes da ne mozes da se izboris nikako, to u stvari znaci - da si vec digla ruke od toga i da ti je lakse da ides linijom manjeg otpora. dete od najmanjeg uzrasta treba da se nauci da postuje svoje roditelje. deca kojoj se sve popusti, imaju mnogo vece zahteve kad porastu. nazalost. znam za puno primera gde su roditelji popustili jer im je tako bilo lakse. moja koleginica ima cerku od 18 godina, koja je svasta prohtevala, a majka joj sve ispunjavala, da dete ne bude nesrecno. pogodi da li je ta mlada devojka sad vec podigla ruku na majku, narocito i jedino kad su same, da tata ne zna...sada majka place i nervira se, sama, muzu ne sme ni dsa spomene, a cerka je terorise, non stop....pa strasno.....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Petak 27.03.2015, 23:20, Naslov:
Najbitnije da se rascisti ko je sef. Ako ja kazem da sam ja sef, ja sam sef, glavna i odgovorna i moraju da me slusaju. To nekad znaci da ja trpim plakanje moje cerke od 45 minuta ili duze ali nijednog momenta mi ne pada na pamet da je ona nesto nesrecna ili tome slicno. Njeno je da se bori svojim sredstvima za to sto hoce, a moje je da je sprecim da radi nesto ako vidim da je lose za nju pa nek place. I ona nekad voli da igra igrice za devojcice i kad istekne vreme koje smo odredili za to uvek se malo buni, nekad bi i plakala i molila, ali kad je videla da pravila moraju da se postuju kad su igrice u pitanju sve je drugacije. Nije mi lako da je gledam dok place naravno, ali zato sad kad smo presli tu neprijatnu fazu ja samo kazem, gotovo je s igricama i ona odmah gasi komp.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 108
Koliko clanova ima idealna porodica?