Količina hrane

  • 1
Apatin
Broj postova: 25
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 23:39, Naslov: Količina hrane
Moj beban trenutno pije Aptamil 1, pet obroka dnevno, ujutru i uveče po 200 ml a ostali obroci po 180 ml( tri meseca ima) Da li još neko prehranjuje bebu adapiranim mlekom i kakva su vaša iskustva, jer meni se čini da je to malo puno, mada on sasvim lepo napreduje, tj. nije debeo?!
____________________
oli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 23:45, Naslov:
Ako mu to godi,a nije predebeo,zasto bi to menjala,sigurno mu nije mnogo
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 529
Reg. datum: 04.11.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 23:58, Naslov:
Moja starija ćerka je pila aptamil.To mu je taman koliko mu treba.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

örebro
Broj postova: 150
Reg. datum: 11.11.2008
Datum unosa: Nedelja 16.11.2008, 10:19, Naslov:
i ja imam bebicu koja ce u ponedeljak napuniti 4 meseca, s obzirom da moje mleko nije kvalitetno, uvek sam morala da prihranjujem bebe i to sa bebelac, predhodno cetvoro dece sam podigla na bebelac evo i ovo peto. Znas kako ne prija svakoj bebi isto, npr meni su sinovi bili napredniji prave buce, dok cerka pa i ova sad malena onako taman nisu debele, tako da se ne moras opterecivati oko kilaze u koliko beba dobija normalnu kilazu mesecno. Tu dozu koju si ti napisala to je dovoljno, inace bebe od 3 meseca jedu 5-6 puta u toku 24h od 150ml-180ml. Moja bebica jede 5-6- obroka dnevno, i vrti se tu izmedju 120-180ml. Bebica Bebica Bebica
____________________
Zivi dobrim i casnim zivotom. Kad ostaris moci ces se osvrnuti i jos jednom uzivati u zivotu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Backo Petrovo Selo
Broj postova: 85
Reg. datum: 23.04.2008
Datum unosa: Nedelja 16.11.2008, 16:29, Naslov:
Nemoj brinuti,bebe uvek izbace višak hrane .Ako beba lepo napreduje budi zadovoljna.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kikinda
Broj postova: 53
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Nedelja 16.11.2008, 19:45, Naslov:
Moje starije dete nije sisalo ni dana,njega sam hranila prvo sa dvotrecinskim kravljim mlekom a onda vrlo brzo smo presli na cisto kravlje.Nije podnosio vestacke formule.A cerkica je sisala 3 meseca,ali sam i nju dohranjivala sa Humanom 1,kad smo trebali preci na Humanu 2 imali smo problema,nije je podnosila,pa smo presli na Imlekovu kravicu od 2,8mm.A kolicina ovisi,svako dete je prica za sebe,ako napreduje,nema mesta panici,slazem se sa Ljiljanom,sve sto previse pojede,beba bljucne.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Nedelja 16.11.2008, 19:49, Naslov:
Beba zna koliko joj je dovoljno. U pravu je ljiljana, izbace visak. Jednostavno da je mnogo ne bi pila... Prednost vestacke ishrane je sto znas sigurno koliko je beba popila, dok bebe koje sisaju (kao moj sin) nikad nisi nacisto da li je dovoljna kolicina... S druge strane to sto pise u uputstvu koliko beba treba da ppopije je optimalno i generalno, a svaka je beba prica za sebe, neko je halapljiviji, neko ne, nekoj bebi treba vise, nekoj manje... Ne brini, ako beba lepo napreduje i zadovoljna je , a s druge strane ako si bas u nedoumici posavetuj se sa bebinim pedijatrom on ce ti najbolje reci...

Profil

Posaljite privatnu poruku

kikinda
Broj postova: 53
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Nedelja 16.11.2008, 20:01, Naslov:
I uopste sto se tice ishrane beba,kad treba poceti sa ovim,kad sa onim,treba posmatrati i pratiti dete,ne znam kako kod vas,ali kod nas pedijatri tako znaju da naprave frku oko ishrane....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Backo Petrovo Selo
Broj postova: 85
Reg. datum: 23.04.2008
Datum unosa: Nedelja 16.11.2008, 22:38, Naslov:
Evo mene jos jednom ,najstariji sin je bio nedonosce hranila sam ga humanom a druga dva decaka su sisali 17 i19 meseci tako da imam iskustva u svakom pogledu,ako imate nekakvo pitanje tu sam . . .

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Nedelja 16.11.2008, 22:43, Naslov:
Svaka cast ljiljana,vidim da si bas u temi nedonoscad napisala dosta toga.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Backo Petrovo Selo
Broj postova: 85
Reg. datum: 23.04.2008
Datum unosa: Nedelja 16.11.2008, 22:47, Naslov:
Isla sam na tu temu i ostavila komentar pa se mozda neko i pronadje. Citaj

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Nedelja 16.11.2008, 22:53, Naslov:
Ja sam se bas pronasla,jer sam i ja nedonosce.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Apatin
Broj postova: 25
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 18:13, Naslov:
Pričala sam sa našim pedijatrom u vezi toga ali ona mi savetuje da mu još uvek ne dajem toliko da pojede. Dok mu nisam počela davati 200 ml stalno se derao posle jela asad ne, tako da po mom mišljenju, 180 ml nije moglo zadovoljiti njegove potrebe.
____________________
oli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kikinda
Broj postova: 53
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 19:10, Naslov:
Pa vidis da je bio gladan,samo mu daj da krka koliko god on sam uzme,jedino,ako je alav e onda....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 21:27, Naslov:
Evo sta mene zanima: pre 15-ak dana sam pocela mom malom da uvodim nemlecnu hranu - kasice i sokice. Prvo sam pocela sa vocnim kasicama i sokicima. Sokicima se bas obradovao, kasicama manje-vise, zanima me koliko kasice mu je dovoljno da pojede? On za dva dana pojede oko 2/3 teglice od 120 ml nekad i manje.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kikinda
Broj postova: 53
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 21:55, Naslov:
Ja to po gramima nikad nisam merila,za pocetak je ja mislim dovoljno par kasikica, pa kako se navikava i kako mu se sta svidja on ce jesti,ali ,ja svojoj deci nikad nisam davala kupovne kasice,sve sam im sama spremala i uvek sveze-od onih prvih kasica od mrkve,pirinca il cega vec,do vocnih.Moje je misljenje da je "kucna varijanta"mnogo zdravija od bilo koje kupovne bebi-hrane,a danas bar imamo preko cele godine da kupimo sveze voce i povrce.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 22:56, Naslov:
Ma naravno, najbolje je domace, i ja planiram da mu spremam, dajem mu ja nekad i vocne kasice koje ja spremim, ali za pocetak sam htela da mu dajem kupovne jer sam citala da su podjednako dobre kao i domace sto se kvaliteta tice jer se proizvode od strogo kontrolisanih sirovina, jedino sto su domace kasice ukusnije, a nekad Boga mi i jeftinije. Najveci problem je sto ne moze da stoji dugo, spremljena kasica mora odmah da se jede...
Ja mu dam par kasicica, ali on izgleda ne ume da jede, sve gura jezikom, kad mu drzim kasiciu u ustima on polako guta. Vidim da hoce, ne pljuje hranu i ne place, ali nikad ne znam koliko mu tacno treba.. Uvek ga nakon kasice malo i dojim.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 129
Koliko clanova ima idealna porodica?