savet za buducu mladu!?

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 02.12.2008, 10:55, Naslov:
Ma takve su one u pocetku,ali ako vide da ih vi saslusate i sve im udovoljavate i nasmesite im se,onda ste k'o na konju i one okrenu onu lepu stranu,samo ne treba da joj se suprostavis,onda tu dolazi do konflikta.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 18
Reg. datum: 01.12.2008
Datum unosa: Utorak 02.12.2008, 12:30, Naslov:
Ne znam koliko dugo poznajes tu zenu, ali mozda ona nije toliko losa? Mozda ispadne mnogo dobra prema tebi i ne bude imala zadnje namere? Ako zivite na odvojenom spratu, kad je vidis, saslusaj je, ako ti je bas frka izvini se, reci da moras da ides, imas dogovoreno, dolaze ti drugarice, izmisli nesto ako te bas puno smara. Moj ti je savet da za pocetak pokusas da budes fina prema njoj - mozda ti uzvrati na isti nacin i ostane van tvoje intime. Ako je zena stvarno 'naopaka' i hoce bas da gura nos gde mu nije mesto postavi neke granice od pocetka. Na fin nacin joj reci da cenis sve sto ti kaze ili te savetuje ali da ti vec imas neke svoje principe/sisteme/planove i da bi volela da ih sprovodis na svoj nacin. Ako te i dalje smara, iskuliraj je bre, niko nije vredan da se oko njega nerviras. Imaces svoj zivot sa svojim muzem i zdravo. Nemoj unapred da se sekiras, mozda ne bude nista strasno


poznajem je dugo i do sada nismo imale nikakve probleme,ali bas zato sto znam kakva je situacija kod njih zato se i plasim,jednostavno se ne razume ni sa sinom,ni sa muzem,ni sa cerkom koja je udata i zivi u drugim gradu...niko od njih je ne ferma ni malo i svi su mi rekli da ce me razumeti ako dodjem u konflikt sa njom,jer je takva kakva je...
a to je ono sto ne zelim,znam da ona nije losa,samo brine previse i na pogresan nacin to prezentuje...ali oni su svoji,uvek ce oprostiti jedno drugom kao sto bih i ja sa svojim roditeljima,a ja sam snajka-to je ipak drugacije.ja zelim da budemo u divnim odnosima,...ma sve me to plasi...ne znam..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 529
Reg. datum: 04.11.2008
Datum unosa: Utorak 02.12.2008, 12:37, Naslov:
E hajde se ti opusti ,previše si se opteretila.Pusti neka sve teče svojim tokom.Sada razmišljaj samo o svome vjenčanju i o tome kako će ti biti lijepo a ostalo ostavi za kasnije.Bitno je da je tvoj dragi na tvojoj strani a sve ostalo ne treba da te brine,vjeruj mi znam kako je to.Ja nemam svekrvu ali imam dvije zaove sa kojima živim i mislim da mi je teže nego mnogima od vas.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 18
Reg. datum: 01.12.2008
Datum unosa: Utorak 02.12.2008, 12:45, Naslov:
trudim se da budem opustena i da uzivam u pripremi oko svadbe,bitno je da sam ja podelila svoje strahove sa dragim i da me on razume,to je najbitnije...jesam se opteretila malo vise,ali samo iz tog razloga jer ne zelim da dozvolim da dodje do konflikta,da sasecem problem u korenu...
mada treba polako ici,kada dodje do toga - tada cu razmisljati i reagovati..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 02.12.2008, 12:53, Naslov:
Tako je sanjal. samo hrabro u pobede......
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 18
Reg. datum: 01.12.2008
Datum unosa: Utorak 02.12.2008, 12:55, Naslov:
da,da...hvala!! Lud

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Utorak 02.12.2008, 13:22, Naslov:
sad je naj vaznije da budes sto lepsa mlada...Osmeh nema nerviranja da ti se nebi pojavila bubuljica i sl.. Vrlo srecna jer to je onda problem.....zamisli gledas slike sa vencanja (posle 10 god) i ubi se od besa sto se na svakoj slici vidi bubuljica ,a samo ti znas da je za to kriva tvoja svekrvaVrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 18
Reg. datum: 01.12.2008
Datum unosa: Utorak 02.12.2008, 13:27, Naslov:
mislim da cu za 10godina kriviti svekrvu i za zulj na nozi koji cu imati posle svadbe Vrlo srecna
ma salim se Noktici sigurna sam da cu bitilepa i vesela!!bice to dan iz snova Zurka

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Utorak 02.12.2008, 13:30, Naslov:
i ja tako mislim zato nemoras da se brines Cool trudi se da ga zapamtis kao nesto najlepse do tad Zurka Tjesi Frendovi Zurka Zurka

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 02.12.2008, 14:11, Naslov:
Uvek je to najlepsi trenutak u zivotu kao i radjanje Bebica
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 108
Reg. datum: 10.12.2008
Datum unosa: Nedelja 21.12.2008, 21:02, Naslov:
Pokusaj da bude upravo onako kako si oduvek sanjala Osmeh
Sada nije momenat da se brines zbog svekrve. Sada je momenat da osmislis kako da taj dan PO SVEMU bude NAJLEPSI koji si imala.
Secam se koliko znaci kada volis tog nekog i kada vam je sinonim za vencanje - LJUBAV.
A sto se tice "mame"... da znam sta je pametno, najpre bih na sebi primenila Osmeh
Zelim ti da blistas!
Od srca.
____________________
Brod je najsigurniji u luci, ali nije zato napravljen!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 821
Reg. datum: 15.09.2008
Datum unosa: Subota 21.03.2009, 15:00, Naslov:
Svaka "mama' za nou snaju ima komentara....
Ja sam za to sve u cetiri oka da se kaze bez okolisanja.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Sreda 21.12.2011, 18:23, Naslov:
Bas u sve mora da se mijesaaaaa. Ljut sam Ljuta Ljuta Ljuta
Apolutno sve mora da bude kako ona hoce. Svadba je trebala da bude od 16 svatova a sad ih je 50, naravno od toga 40 sa njihove strane jer zaboga ja se udajem, meni ide samo pratnja. Zvali su i neke nebitne ljude a nisu mog dedu, dajdze...kaze po obicajima. Kakvi crni obicaji. Pokusala je da kontolise i moju mamu i njeno kicenje. Od pamtivjeka (bar kod nas) je obicaj da se kite samo auta koja dolaze po mladu. logicno zar ne. Svekrva hoce da moej rodice idu kod njih kuci da kite ostala auta. Ljuta Moja mama bi na sve pristala ali ja necu. Toliko mi ej svega vise preko glave da sam rekla da necu da zivim s njom a 17 dana do svadbe. Ne mogu vise. Gospodja bi u sve da se mijesa a ja ejndostavno to ne mogu da trpim vise. Predlozila sam zarucniku da (iako je to po meni krajnje glupo i bezveze) nakon svadbe zivimo svako kod svoje kuce dok en odemo u postanare, nadam se za par mjeseci. Pukla sam skroz. Zaista ne mogu vise. Kad pomislim da cu zvijvjetis njom odmah dobijem nervni slom. Ne moze mi vise pod kozu. Nije mi direktno nista uradila ali ubija me psihicki vec 5 godina. Mom zarucniku ne da da ustane, sve ce ona dohvatiti, oprati, ne da nikome da mu niti sekunde proturjeci, odmah kaze niej dijete, ili nemoj dijete, pa zaboga ženo. Tvoje "dijete" ima 26 godina. Razumijem ja da je za nju uvijek dijete i protiv toga nemam nista ali nemoj se ponsati prema njemu kao prema debolu, brani ga a nije ni napadnut, ne da da nista radi, samo sto mu ne prozvace hranu i da mu da proguta...Jendo vrijeme sam mislila da se sali s tim nemoj dijete i bilo mi simpčaticno cak a sad viseee.... Sta cu sad.Pricao je 10000 puta s njom i dao joj do znanja da ne moze tako, da je on veliki, zeni se zaboga ali nista. Ne mozes ti promijeniti zenu od preko 45. 2 mjeseca pred vjenanje mi se vaki dan samo svadjamo i to sve samo zbog nje. Majka mu je, razumijem ja to ali ako nije u pravu... Smrsao je 3 kg a svakako je mrsav. Izmedju dvije vatre je. Ona je navikla da su svi clanovi njene porodice njene marionete i sad dodje jedna mala i ne dozvoljava. Sad je to do nje sigurno. Ona ne valja, do sada je sve bilo ok. Tako je to, ako ne das na sebe pravis od ljudi neprijatelje a ako sutis onda si kao mudar. Ne mogu vise da budem mudra, nemam snage a ni volje. Kad sad toliko upravlja kako ce tek biti u braku... Ljuta Ljuta Ljuta Ljuta Ljuta
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Sreda 21.12.2011, 18:48, Naslov:
Joj Bambice i meni je tako bilo.. U sve su se mesali, jesam to prihvatala licno dok se jednog trena nisam trgla pa na jedno uslo na drugo izaslo, na svadbi se nista nisam pitala pa cak ni za vencanicu..ali ja sam takva udri brigu na veselje, pa sam se na svadbi divno provela, dugo se posle pricalo da nije skoro vidjena veselija snasa Bljak
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Sreda 21.12.2011, 18:52, Naslov:
Blago tebi. Voljela bih da mogu tako. Imam osjecaj da cu eksplodirati.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Sreda 21.12.2011, 18:57, Naslov:
Ne mogu da vjerujem cuj vjencanicu ona birala. joooj , pa te zene ni duse ni granice nemaju. Ljuta
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Sreda 21.12.2011, 19:02, Naslov:
Te zene su njihove majke Citaj
Ali zar je moguce da mogu da budu toliko uzasne?!?!
Imam tu srecu da ne zivimo sa njima,a i da zivimo mom muzu ne bi
nista smeli da kazu,ali zato sam ja na tapetu,sve meni,on ovakav onakav
a kad se on pojavi odmah zacute.
U pocetku je bilo tako,kao sto je i tebi Bambi,
sada milina! Noktici
Samo se strpi,cim odete od njih!
Sve ce doci na svoje mesto!
Poljubac
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Sreda 21.12.2011, 19:08, Naslov:
Ali dok odemo... Vjerujete li da se kajem sto sam pristala da se sad udajem. Bolje da smo cekali jos 5 god. ali bi bar bili rahat. Osmeh
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Sreda 21.12.2011, 19:43, Naslov:
A moja svekrva je bila maceha mom b. muzu kaze 'mi placamo, mi biramo'
dok svekrva moje seke je predivna zena, takvu svekrvu samo da pozelis, i sa mnom je kao drugarica..
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Sreda 21.12.2011, 19:46, Naslov:
Drago mi je zbog nje. Ovu moju bi na ranu mogao priviti. Oblijece oko tebe, prinosi, donosi, zove kad sam bolesna ali samo joj sina ne diraj. Osmeh To je njeno. Osmeh Samo da joj ne "kradem" sina bilo bi drugacije...
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 158
Koliko clanova ima idealna porodica?