Migrena....

Broj postova: 184
Reg. datum: 06.11.2008
Datum unosa: Sreda 10.12.2008, 10:04, Naslov: Migrena....
Ja imam problema sa glavoboljom,tj. migrenom. Ne znam kako to da rijesim ili makar ublazim??? Place
____________________
Kad si u nevolji, zakucaj na vrata prijatelja i - otvorice ti se oci!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Sreda 10.12.2008, 10:07, Naslov:
hvala bogu nemam cesto tih problema,ali kad je jako boli
glava nijedna tableta mi nepomogne nego svezem maramo jako oko
cela i legnem,a svetlo pogasim...
to mi jedino pomogne...
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 184
Reg. datum: 06.11.2008
Datum unosa: Sreda 10.12.2008, 10:15, Naslov:
Ma meni apsolutno nista ne pomogne, i da stvar bude jos gora, boli me 24h...uzas.
____________________
Kad si u nevolji, zakucaj na vrata prijatelja i - otvorice ti se oci!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 10.12.2008, 10:21, Naslov:
I ja imam ceste napade migrene,odlezim par minuta zmureci,popijem lekic i dobro zagrejem glavu,po nekad stavim i 5-10 min naocale i glavobolja me prodje
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Sreda 10.12.2008, 10:22, Naslov:
draga onda idi doktoru...
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 392
Reg. datum: 10.07.2008
Datum unosa: Sreda 10.12.2008, 10:43, Naslov:
Kod migrene nema spasa.Uopšte još nisu ni otkrili zašto se javlja migrena.Jedini spas koji možeš da imaš je da uspeš da osetiš kad ćeš da dobiješ migrenu pa da odmah popiješ amigran i tada eventualno možeš da sprečiš mada ni to ne mora da znači.To ti je veoma jak lek i ne treba čak ni celog da ga popiješ.Mami od mog momka pomaže taj lek ali ona npr predoseti kad će imati migrenu i odmah ga popije.Kaže da joj i šumeći aspirin c pomaže.I statistika kaže da se migrene najčešće javljaju nedeljom.Zašto pitaj Boga! Zid

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 184
Reg. datum: 06.11.2008
Datum unosa: Sreda 10.12.2008, 10:49, Naslov:
Isla sam,i to kod 3. Radila neke analize i snimanja,sve je ok. Samo mi kazu "mlada si ti,uzmi vitamine i tablete koje ti odgovaraju..."
Meni je to bas cesto,pa ne znam vise sta da radim.
____________________
Kad si u nevolji, zakucaj na vrata prijatelja i - otvorice ti se oci!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Sreda 10.12.2008, 11:03, Naslov:
Za to su dobri vitamini ali na prirodnoj bazi ne ovi vestacki iz apoteke vec prirodni da ti podignu imunitet
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Angela - Zenski forum
Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Sreda 10.12.2008, 11:52, Naslov:
Ja nemam problema sa migrenom...slazem se sa tini,sto vise prirodnih vitamina..
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Sreda 10.12.2008, 12:12, Naslov:
Meni se to desilo samo dva puta i bilo je nesnosno. Nisam znala sta cu sa sobom, da lezim, sedim, hodam, toliko mi je bilo lose da sam mislila da cu da poludim od bola. Popila sam analgin i posle nekih sat vremena je bilo bolje. I ja sam vezala glavu maramom, nekako mi se cinilo lakse kad je stegnem. Micana je u pravu, jos uvek se ne zna tacan uzrok migrene, jedino da predosetis kad ce biti pa da popijes jak analgetik (najbolje deluju dok bol jos nije uzeo maha).
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 184
Reg. datum: 06.11.2008
Datum unosa: Sreda 10.12.2008, 13:12, Naslov:
Meni se to desava 2-3 puta mjesecno,popijem analgetik i nekad mi pomogne a nekad ne,a da ne pricam o obicnoj glavobolji. Lud Inace planiram trudnocu,pa me i to zabrinjava...
No dobro,hvala vam...
____________________
Kad si u nevolji, zakucaj na vrata prijatelja i - otvorice ti se oci!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 124
Reg. datum: 14.02.2009
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 17:27, Naslov:
Ma kad uhvati migrena, malo sta pomaze. Amigran sam pila, ali je lek toliko jak da ga izbegavam Heheheh
Kad me uhvati, ne pomaze nista, smeta mi svaki izvor svetlosti, smeta mi svaki sum (imam osecaj da mi sve treska u glavi i kad nesto susne). A glava puca napola Place
Imala sam zesce napade pre mesec dana, da nisam mogla ni pricati koliko me je bolelo. Posebno je izrazeno kod mene kad dodje ovo "hoce- nece prolece" vreme.
Znam da i neka hrana kod nas migrenoznih moze pokrenuti nesnosne glavobolje. Kod nekih sir, kod nekih cokolada... ma svasta, svako je prica za sebe, ali se sve svodi na uzasan bol koji moze da potraje i danima. I nikakav vitamin tu ne pomaze... nekad mi tacno dodje da se opalim maljem u glavu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Becej
Broj postova: 229
Reg. datum: 09.02.2009
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 19:25, Naslov:
Januar kao da sam čitala moje reči. Kod mene je apsolutno isto, al, stvarno potpuno identično.
Bila sam i na svakojakim ispitivanjima, čak sam završila i na magnetnoj rezonanci, ali sve se svodi na to, što ti kažeš, hoće-neće vreme. Pila sam i Amigren, međutim odustala sam od tog leka, jer bi se od njega samo komirala, pa mi se svede na to da spavam po 12-18 sati. A nijedan drugi lek ne pomaže, tako da onda ništa i nepijem.
Svaki put jedva preživim, ali borim se...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 124
Reg. datum: 14.02.2009
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 22:28, Naslov:
Ma da, od leka si koma ziva. To nam je sto nam je. Ja malo kopam po nekim sajtovima s biljem i lecenjem narodskim lekovima. Ako nesto nadjem za migrenu, i ispostavi se kao uspesno, javljam Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 471
Reg. datum: 01.11.2008
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 23:21, Naslov:
Sreca,namam tih problema.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 418
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Utorak 03.03.2009, 00:23, Naslov:
Mene cesto zna da zaboli glava, ali migrene hvala bogu nisu toliko ceste. Ali kad naidje, ne mogu da pricam, spavam, jedem....ma nista, sve mi smeta,cak i najmanja svetlost. Obicnu glavobolju lako resavam cafetinima.
____________________
Kad pripadam tebi, tad konacno potpuno pripadam i samoj sebi... Micelangelo Buonarotti

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 150
Reg. datum: 28.02.2009
Datum unosa: Utorak 03.03.2009, 14:25, Naslov:
joj majko mila.ne dao bog nikome.muke su to

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Becej
Broj postova: 229
Reg. datum: 09.02.2009
Datum unosa: Sreda 04.03.2009, 11:42, Naslov:
Januar ako saznaš nešto korisno ti odmah javi.
Baš sam se juče ujutru probudila sa migrenom, pa sam bila slomljena ceo dan (verovatno na ovu promenu), danas je malo popustila, ali još uvek boli Place

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 74
Reg. datum: 28.01.2009
Datum unosa: Sreda 04.03.2009, 12:27, Naslov:
I ja imam migrenu i to jake napade koji traju 72 sata (tri dana) 5 god. Sve zive lekove sam pila i Amigran, Imigran, Imigren, Diklofenak i jos dosta nekih prepisanih od lekara koji se svakodnevno piju... Nista mi nije pomagalo, redovno mi se migrena razvijala, eventualno se po neki put smanji intezitet...

Lekari preporucuju da se pije magnezijum od 300 ml dnevno (2 sumece tablete), i nekima to pomaze, ali meni ne. Takodje moze da se pije aspirin ili dva andola pre nego pocne napad i to mi je donekle pomagalo, jer andol siri krvne sudove i onda je bolji protok kiseonika u glavu.

Stvarno sam izgubila nadu da cu pronaci nesto sto bi me spasilo tih groznih boliva i NASLA SAM!! Cula sam da B vitamin opusta misice, nerve... Pocela sam da pijem 40ml dnevno (preporuka je 50ml) tj. 2 tablete vitamina B6 (Bedoksin, Galenika). Od kad pijem B vitamin nemam migrene, desilo mi se da je negde u dubini osetim u nekim situacijama ( kada sam iscrpljena), ali ne uspe da se razvije!! Toliko sam srecna zbog toga i svima koji imaju migrenu preporucujem da odmah pocnu da piju Bedoksin! Dobra stvar je sto nije lek vec vitamin!!! Poznajem jos neke osobe koima je pomoglo od kad piju B6!!

Mozda ce vremenom u organizmu doci do nekog balansa preko ovog vitamina, i da cu mocu da prestanem da pijem Bedoksin i da vise nemam migrene...Cinjenica je da svaki lek leci samo posledicu, a nijedan UZROK!
Ima knjiga koje mogu da pomognu u tome....Ja trenutno radim na tome!!

Srecno svima koji imaju migrene u razresenju uzroka, a samim tim i bolova!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Sreda 04.03.2009, 12:28, Naslov:
Sreca bar tih problema nemam....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 108
Koliko clanova ima idealna porodica?