Saveti za trudnice

Broj postova: 3
Reg. datum: 05.03.2009
Datum unosa: Cetvrtak 05.03.2009, 17:47, Naslov:
Ja sam farbala kosu a nisam znala da sam trudna - kakve su posledice ? Trudna sam možda 4 nedelje - još ni neznam... Ima li razloga za brigu ? Inače pozdravljam KATY jer na njena pitanja odgovori zanimaju i mene.....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 05.03.2009, 17:53, Naslov:
Cestitam jaroslawa......mislim da ne bi trbalo biti problema ali porazgovaraj sa nekim lekarom
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

svugdje pomalo
Broj postova: 1414
Reg. datum: 23.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 05.03.2009, 20:38, Naslov:
cao jaroslava dobrodosla!!!ja isto mislim da se ne trebas brinuti za to,ali sad kad
znas izbjegavaj!

meni je naprimjer bio rodjendan,a tek sljedeci vikend sam saznala da sam trudna
i malo sam popila,pitala sam doktora kaze da se zbog tog jednog puta ne zamaram

____________________
MOJ MALI LEON JE STIGO 19.9.2009 U 10.25

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 32
Reg. datum: 16.04.2009
Datum unosa: Petak 24.04.2009, 23:48, Naslov:
Jaroslawa, evo i ja sam bojila kosu a bila sam negdje 4. nedelje trudna. Naravno da ne bih to radila da sam znala. Od kozmeticarke sam cula da ni nokte ne treba lakirati...kao, sve te hemikalije prodiru u krvotok...pitaj Boga da li je to uopste istina.
S druge strane, farbala sam kosu u plavo, citavu prvu trudnocu, negdje svaki mjesec, mjesec i po, i beba je rodjena sa anomalijicom na polnom organu...ne znam da li je to dvoje povezano, ali da sam znala sigurno bih preskocila bojenje kose u trudnoci. Ma nista nas ne kosta da se uzdrzimo tih nekih sitnica par mjeseci.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 108
Reg. datum: 10.12.2008
Datum unosa: Cetvrtak 30.04.2009, 13:10, Naslov:
Zdravo svima Osmeh
evo i mene , posle duze pauze, opet na forumu sa vama. I kada smo vec na toj temi -da se pohvalim, i ja sam trudna. Saznala sam pre 7 dana i otprilike sam negde sesta nedelja. Tako da sam sada u istim nedoumicama kao i Kety i holandjanka Osmeh

Ja sam pre godinu dana izgubila jednu trudnocu (to mi je bila prva), i sada sam bas nesto uplasena... A da stvar bude jos gora, toliko mi je muka i toliko povracam, da ne znam kako cu izdrzati. I bas mi znaci sto ovde mozemo jedna drugoj malo olaksati muke savetima.

Hvala svim iskusnim mamama koje su uz nas! Mnogo znaci i samo lepa rec...
Tjesi
____________________
Brod je najsigurniji u luci, ali nije zato napravljen!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Cetvrtak 30.04.2009, 14:02, Naslov:
Diadema, cestitam! Osmeh zaista mi je drago zbog tebe. Znam kako je imati mucnine ali neka te utesi to sto su mucnine zaista dobar znak za trudnocu i u vecini slucajeva znace da je sve ok. Sad, imamo i temu samo za mucnine, tamo ces naci savete kako da je ublazis. Svaka trudnica razlicito podnosi mucnine, meni recimo cesci manji obroci nisu pomagali, grickanje slanog rano ujutru takodje nije pomagalo, ali mi je recimo pomagalo voce, narocito jabuke i kivi. Samo se opusti i uzivaj u trudnoci, ako se ti osecas pozitivno i beba ce Vrlo srecna
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 108
Reg. datum: 10.12.2008
Datum unosa: Cetvrtak 30.04.2009, 14:08, Naslov:
Hvala puno Teacher Osmeh
POgledacu temu.. Uh, ovo su bas muke! Osmeh Ali sva se istina krije u tvojoj recenici "The journey may be long, but the end is the begining" Osmeh
....samo da docekam da primim u narucje to malo stvorenjce...
____________________
Brod je najsigurniji u luci, ali nije zato napravljen!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

harderwijk
Broj postova: 521
Reg. datum: 17.01.2008
Datum unosa: Utorak 05.05.2009, 13:41, Naslov:
Mene interesuje kad je od prilike, pravo vreme da se pocne sa opremanjem sobe za bebu?
Ja sam sad punih 6 meseci i jednu sedmicu progurala i moj suprug svakog dana prica o tim sobama za bebe, da je vremee, da treba ranije, da su mu drugovi tako reklii, ovde video lepuu, ona odgovara namaa...

Da nije maloo rano?
____________________
Ako nemas iskustvo prevarice te, ako imas - onda vec jesu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 684
Reg. datum: 22.02.2009
Datum unosa: Utorak 05.05.2009, 13:52, Naslov:
nije rano,mi smo sredili sobu,kad sam bila 7 mesec,jedva sam docekala,samo nismo uneli krevetac,uneo ga je muz kad sam se porodila,a kad sam usla u 9 sve sam vec spremila,oprala i opeglala,kupila kozmetiku,pelene,peskire i tako to,posle sam se odmarala i uzivala.A uzivala sam i dok sam sredjivala,sama odluci Wink
____________________
Lelica

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 05.05.2009, 22:43, Naslov:
Kod nas se vodila borba oko toga jer su svi oko nas govorili kako ne treba nista kupovati dok se beba ne rodi (kao da se ne urekne nesto), veruj mi da to veze nema. Cuj, da se ne urekne, to sto ti je to ti je od Boga, nema tu sta da se urekne ili ne. Ti moras da planiras stvari, kako ces da dodjes iz bolnice, a nemas krevetac, nemas stvari xs bebu i cekas da ti neko drugi kupi. Dobro hajde, mozes da odaberes neke stvari i posle samo da uzmes, tako sam ja uradila, mada sam ono osnovno za bebu kupila u 8. mesecu, oprala, opeglala i pripremila.
To je toliko prelep osecaj planiranja i uredjivanja sobe za prvu bebu da je meni zao sto se nece ponoviti, hihihi Osmeh mislim, nadam se da ce biti jos dece, ali nikad nece biti kao s prvim, to je prva radost...
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 05.05.2009, 22:49, Naslov:
Potpuno si u pravu Teacher,ali svuda je ista prica,kao ne valja se nista unapred..
-holandjanka,samo ti pocni sa kupovinom,to se jednom dozivi,mislim ta euforija Sreca
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Sreda 06.05.2009, 00:59, Naslov:
Citat:
posle sam se odmarala i uzivala.A uzivala sam i dok sam sredjivala


...upravo tako.
Mislim da nikada nije rano odraditi deo posla kao sto je sredjivanje sobe za novog "stanovnika",clana porodice i kao sto je nabavka onoga sto je osnovno npr. pelene,benkice,peskirici...kozmetika.A za odelca i tako tih stvarcica ima vremena.
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

harderwijk
Broj postova: 521
Reg. datum: 17.01.2008
Datum unosa: Sreda 06.05.2009, 14:34, Naslov:
Eeee, takav je ovaj nas mentalitet...takvi su ti obicajiii... Cuj da kupuje a jos se nije ni porodila???! Sokirana
____________________
Ako nemas iskustvo prevarice te, ako imas - onda vec jesu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 684
Reg. datum: 22.02.2009
Datum unosa: Cetvrtak 07.05.2009, 13:00, Naslov:
ma ja sam sada 5 mesec pa vec me uhvatila euforija da sredjujem iako imam sve od prve bebe ali sta cu,jedva cekam bebu,prosto ih obozavam,sada mi je malo lakse jer vec znam kako i sta ide.a te price da nesto ne izmalerisemo,stvarno ne razumem,meni to malo primitivno,pa kad cu da kupujem ,perem i peglam kad se beba rodi,pa tad ne znam gde mi je glava,kakva kupovina!nema tu malerisanja ,kako Bog kaze, tako je!Samo napred holandjanka,kupuj,sredjuj i uzivaj u tome! Vrlo srecna
____________________
Lelica

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Cetvrtak 25.03.2010, 19:07, Naslov:
Nosiljke za bebe se povlače iz prodaje


Kenguri za bebe "sling rajder" američkog proizvođača "Infatino" povlače se iz prodaje u Srbiji. Nosiljke su se pokazale kao loše jer vrat male bebe nije dovoljno razvijen i zbog toga što postoji opasnost od gušenja.

Nakon što su nosiljke za bebe "sling rajder" američkog proizvođača "Infantina", povučene iz Severne Amerike jer se dovode u vezu sa smrću tri bebe, ove opasne nosiljke povlače se iz prodaje i u Srbiji.


U firmi "Keprom" kažu da su te nosiljke za bebe koje su napravljene u Engleskoj, uvezli na srpsko tržište krajem 2009. godine, ali nisu mogli da kažu koliko ih je uvezeno.

"Sve ćemo ih vratiti proizvođaču", kažu u "Kepromu" i dodaju da su se te nosiljke do sada koristile za decu od momenta rođenja do devet kilograma, što se, kako navode, pokazalo kao pogrešno, jer vrat male bebe nije dovoljno razvijen i postoji opasnost od gušenja.

"Obavestili smo svoje komercijalne saradnike da i oni povuku te nosiljke iz svih prodajnih objekata u Srbiji", rečeno je Beti u "Kepromu".

U toj firmi se nadaju da će do kraja nedelje sve nosiljke za bebe biti povučene iz prodaje i vraćene proizvođaču.

U "Kepromu" tvrde da takav problem postoji i kod nosiljki drugih proizvođača i dodaju da očekuju da će "Infantino" propisati da nosiljke od sada ne mogu da se
koriste za nošenje beba mlađih od četiri meseca.


____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Petak 26.03.2010, 08:37, Naslov:
uvek su mi bile interesantne ove nosiljke ali nikad nisam uzela nijednu jer sam imala utisak da bi me bolela ledja Osmeh jer, ja licno ne bih nosila bebu mladju od 6 meseci u nosiljci, a tad vec duze nosenje moze da predstavlja opterecenje za vrat i kicmu. Ne znam, mozda gresim Vrlo srecna
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 26.03.2010, 10:53, Naslov:
I meni su uvek bile simpatichne ove nosiljke,i bash sam razmishljala da je jednog dana kupim,ali ne za sebe,vec za puza Vrlo srecna
A da li one uopshte nisu bezbedne,ili samo ove koje je Tini.ti napisala?

Inache,chula sam da se u Srbiju uvozi sva oprema za bebe i legalno prodaje,i to ona koja je u EU zabranjena Sokirana Tu su ukljuchene i flashice za bebe koje sadrze toksichne materije iz plastike,kao i sedishta za kola koja ne podrzavaju standarde koje je EU propisala i dubci(hodalice) koji nisu stabilni i iz kojih beba moze da ispadne i u kojima kukovi mogu da nastradaju Sokirana Ne znam koliko je to tachno,ali tako sam chula...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Petak 26.03.2010, 11:44, Naslov:
A sto mora da je tacno to sto je EU propisala....kao da mi ne znamo sta je dobro za nasu decu nego sve slusamo kojekakve strance....ako EU kaze da je dobro skakati sa mosta onda treba svi da skacemo...Mis'im izvinjavam se ali morala sam tako da odreagujem....Osmeh....
Meni se licno ne svidjaju ove nosiljke....kao neki dzak su mi!Ali to je samo moje misljenje...ja volim one kengur-nosiljke ili kako se vec zovu.A za te toksicne flasice...pa ne znam sta da kazem.Ne razmisljam previse o tome jer mi cesto prolazi kroz glavu da je na trzistu konkurencija ogromna pa tako s vremena na vreme puste neku buvu....ne znam.
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 26.03.2010, 11:49, Naslov:
Vrlo srecna ne znam ni ja mishu,to sam chula negde... Valjda kod nas ti standardi ne vaze,a kazu da se kod nas te stvari koje su shtetne uvoze,pa kad se ispostavi da je neka beba nastradala,onda se povlache iz prodaje... Nemam pojma.. A shto se tiche tih nosiljki,nisam ni ja mislila na ove shto je Tini.ti postavila,nego na te kengur,one su mi mnogo slatke... Wub pa sam pitala da li neko zna neshto o njima,da li su dobre za bebu? Mislim
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 26.03.2010, 11:51, Naslov:
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 179
Koliko clanova ima idealna porodica?