Sta niste jele pre trudnoce?

  • 1
Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 11.02.2009, 16:17, Naslov: Sta niste jele pre trudnoce?
Dok nisam zatrudnela sa mladjim sinom,nisam mogla podneti beli luk i piletinu.Od toga sam uvek dobijala alergiju.kada sam sa njim zatrudnela,odjednom mi to vise nije smetalo.Samo sam trazila lucene paprike i piletinu....pocela sam jesti i kiseli kupus a zamrzela pasulj (nisam ga mogla podneti.ima jos dosta namirnica koje nisam jela a posle sam samo to obozavala.One namirnice koje sam pre drudnoca strahovito volela,u trudnocama nisam mogla podneti.
Da li se to vama desavalo ??? Wub
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 471
Reg. datum: 01.11.2008
Datum unosa: Sreda 11.02.2009, 17:17, Naslov:
Meni je u trudnoci svinjsko meso smrdelo,i nisam ga jela.
I sada ga retko kad jedem.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Sreda 11.02.2009, 19:29, Naslov:
Meni je oduvek smetala kuvana ili pecena paprika ali sam je u trudnoci zavolela........sad kad kuvam filovanu papriku ne skidam ambalazu Vrlo srecna sad sve jedemTralalalala

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Sreda 11.02.2009, 21:34, Naslov:
Ja pre trudnoce nisam nesto volela meso da jedem, jedino sam piletinu mogla. Kad sam bila trudna mogla sam svakog dana jesti meso - kad bih videla teletinu, jagnjetinu, ribu, bilo sta od mesa posla bi mi voda na usta Osmeh bila sam luda za mesom. Medjutim posle trudnoce mi je opala ta zelja za mesom Osmeh inace nisam imala nekih drugih posebnih prohteva...cokolada sa lesnicima mi je nekad pomagala protiv mucnine, a jela sam puno voca, to mi je takodje jako prijalo.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Sreda 11.02.2009, 22:58, Naslov:
Pre trudnoce jela sam sve,a bogami i u trudnoci.Jedino dok sam bila u drugom stanju sa najstarijom smetao mi je rostilj(cumur),pizza(origano) i torte(margarin).
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kragujevac
Broj postova: 1061
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Cetvrtak 12.02.2009, 00:04, Naslov:
Ja sa tim nisam imala nikakvih problema.sve mi je isto bilo i pre trudnoce i u trudnoci,sve sam jela Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Cetvrtak 12.02.2009, 10:26, Naslov:
Ja sam u obe trudnoce jela ananas bas previse,
pre trudnoce nisam nikako voljela da jedem jagnjetinu,
i morske plodove i u trudnoci probala sad obozavam...
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

harderwijk
Broj postova: 521
Reg. datum: 17.01.2008
Datum unosa: Cetvrtak 12.02.2009, 11:32, Naslov:
Prije trudnoce nisam jela meso: telece, jagnjece... kuhano, przeno...nista... Cevape i pljeskavice da. Ni sad se nista nije promijenilo, sem sto jos ne podnosim prsutu.
Ne mogu da jedem sarme, djuvec, mandarine...

Ali puno vise nego ranije jedem kiwi, mango i sargarepu..uh to mi je..njam njam..

Imam jos fore da se jelovnik promijeni Wink
____________________
Ako nemas iskustvo prevarice te, ako imas - onda vec jesu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 12.02.2009, 22:51, Naslov:
Nisam volela pivo a u trudnoci mi se pilo
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 124
Reg. datum: 14.02.2009
Datum unosa: Petak 27.02.2009, 00:37, Naslov:
Isti slucaj i kod mene- pivo mi se pilo toliko da sam mogla ladno da prodjem kao trudnjaca alkos...sreca, ostalo je malo zdrave pameti, pa nisam preterivala.
Svarglu ja, ljudi moji, nisam mogla videti, a kamoli probati pre trudnoce. Negde u 10. nedelji trudnoce mi se prijela (secam se, bila je nedelja, i mm je jadan morao stici do mesare za 5 minuta, jer se meni prijela bas u 5 do 10). Ne znam odakle mi zelja za svarglom... pre trudnoce i posle porodjaja uopste je nisam jela.
Imala sam veliku zelju za ribom, ali recnom. Morska mi se zgadila. Smrdelo mi je sveze meso i zeludac mi se prevrtao kada sam trebala pripremati rucak, tokom cele trudnoce.
Imala sam najcudnije kombinacije namirnica, i sad mi se prevrce zeludac kad se setim... i vama bi se prevrtao...
"Trazila" mi se zacinjena hrana, origano bih stavljala i na dzem od visanja! Lud Vrlo srecna Mogla sam ziveti na spagetama i pizzi. Za belim lukom sam bila luda, ali kako sam imala veoma nizak pritisak, morala sam se kontrolisati.

I dan danas mi je ostalo to gadjenje na miris svezeg mesa, ostalo se vratilo u normalu.

edit: i ja sam bila luda za pecenim paprikama sa puno belog luka... a gorusica me ubijala (i to ostade do dana danasnjeg)

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

örebro
Broj postova: 150
Reg. datum: 11.11.2008
Datum unosa: Petak 27.02.2009, 00:54, Naslov:
Do cetvrte trudnoce nikad nisam probala pecurke, secam se i sa pizze sam ih micala bile su mi bljak. Kada sam bila negde pred kraj te cetvrte trudnoce svekrva je spremala vrganje sa lukom pa ih posle zalila pavlakom, joj koliko sam tada pojela Boze mili, ali i dan danas ih jedem.
____________________
Zivi dobrim i casnim zivotom. Kad ostaris moci ces se osvrnuti i jos jednom uzivati u zivotu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 18:12, Naslov:
U prvoj trudnoci nisam mogla da jedem crvena mesa, obozavala sam piletinu i ribu. Mogla sam da se udavim u lubenici, koliko mi je organizam trazio, a dinju ni pod razno. U drugoj nisam mogla da podnesem ribu, sva druga mesa sam jela, davila sam se u pomorandzama, a pocela sam i dinju da jedem i evo svaki drugi dan unistim po jednu.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 824
Reg. datum: 10.09.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.08.2009, 08:55, Naslov:
U prvoj trudnoći samo slatko je dolazilo u obzir, po teglu Eurokrema sam znala da smažem za jedan obrok. Strašno! I rodila se devojčica.

U drugoj trudnoći uglavnom kiselo i slano, eurokrem ni da pomirišim. I rodio se dečko.

Posle sam negde čitala da i po jelovniku trudnice možeš da skontaš koji pol nosiš...

Kod mene je baš bilo očigledno!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 28
Reg. datum: 27.08.2009
Datum unosa: Nedelja 27.09.2009, 00:03, Naslov:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 28
Reg. datum: 27.08.2009
Datum unosa: Nedelja 27.09.2009, 00:04, Naslov:
Zecetinu nikad , ni pre trudnoceni posle jednostavno fuj .

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 124
Koliko clanova ima idealna porodica?