Mali saveti u vezi sminkanja

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Petak 08.12.2006, 03:46, Naslov: Mali saveti u vezi sminkanja
Svaka devojka ima svoj specifican stil sminkanja i sigurna sam da svaka od nas ima neki savet koji bi koristio svim ostalima. Savet moze biti u vezi sa podlogom, puderom (kada tecni, kada kameni, u prahu...) u vezi nanosenja senki, kreona, eyeliner-a, karmina, sjaja...i ko zna cega jos Osmeh
Ja mogu da kazem devojkama sa blago iskosenim ocima da svetla senka u uglovima ociju prelepo stoji i baca dodatnu svetlost na oci.
Da bi sminka zaista dobro stajala, neophodno je imati dobru maskaru. Ali kako je naneti kako treba...?Osmeh))
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 48
Reg. datum: 03.12.2006
Datum unosa: Petak 08.12.2006, 18:47, Naslov:
Moj savjet za djevojke koje imaju male oci je da vanjske uglove ociju naglase tamnijom bojom, ali samo uglove, kako bi oci dosle do izrazaja, i vizuelno izgledale vece.
Mali trik kod nanosenja maskare: uvijac za trepavice prije koristenja staviti pod mlaku vodu (oko 2 sec) i odmah uviti trepavice drzeci uvijac oko 10sec. Na tako pripremljene trepavice svaka maskara izgleda odlicno.
I na kraju zaniljivost: Vecina zena prilikom nanosenja maskare drzi usta otvorena! Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Subota 09.12.2006, 01:38, Naslov:
Hehe, da znas da je to sasvim tacnoOsmeh)) samo ne znam zasto...valjda zbog podizanja trepavica i izduzivanja celog licaOsmeh))
Jos jedan savet - ako koristite crveni karmin, od sminke treba da stavite samo jos maskaru i nista vise, inace cete izgledati malo...hm... znate vec kako Osmeh))
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Pazar
Broj postova: 12
Reg. datum: 07.12.2006
Datum unosa: Ponedeljak 11.12.2006, 07:39, Naslov:
Maskaru treba nanositi brzim pokretima kako se ne bi zgrushavala i kako bi se trepavice lakshe rascheshljale.
Nedavno sam chula da ono ruzno shto se pokupi i ostane na samom kraju chetkice kada je tek izvadimo (a shto obichno vratimo u "vrat" maskare) ne treba vracati, vec ravnomerno naneti na koren gornjih trepavica pre nego shto ih pochnemo oblikovati. Zatim kratkim pokretima od samog korena ka vrhu povlachiti chetkicu, pritom ne praviti samo uspravne pokrete, vec chetkicom rascheshljavati levo-desno dok idete prema gore (kao kad vam drhti ruka). To utiche na gustinu i pravilno rasporedjene trepavice.

Ada ne umem da objasnim... Skontacete me valjda... Wink
____________________
Sve za hair...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 12.12.2006, 05:40, Naslov:
Eh te maskare...Osmeh jos jedan savet u vezi maskare: trepavice izgledaju mnogo lepse i gusce ako stavite kreon na unutrasnju ogrnju stranu ociju.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 48
Reg. datum: 03.12.2006
Datum unosa: Cetvrtak 14.12.2006, 01:37, Naslov:
Evo sada malo savjeta za obrve.

Ako su vaše obrve:
NEPOSLUŠNE - dobro ih oblikujte i potom ukrotite prozirnim gelom za obrve.
DEBELE I GUSTE - ne znate li gdje početi, posjetite stručnjaka koji će vam pomoći, a potom sami nastavite održavati željeni oblik.
TANKE I SLABE - ako ste ih previše počupali, nema druge nego pustiti ih da ponovno narastu. Privremeno to riješite bojenjem.
RIJETKE - praznine ispunite bojom (olovka, specijalni puder za obrve, sjenilo...) i nakon toga je obvezno ujednačite četkicom za obrve.
VRLO SVIJETLE - bez obzira na to što su dlačice slabo vidljive, svejedno je važno oblikovati obrve kako bi imale lijep oblik kad ih potamnite

Profil

Posaljite privatnu poruku

Beograd
Broj postova: 16
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 29.05.2007, 07:38, Naslov:
ako zelite da vam budu guste trepavice, stavite pre maskare malo prah pudera na njih

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Utorak 29.05.2007, 07:46, Naslov:
Obrvice su mi potpuno svetle, ne čupam ih, a i ne vide se, ne bih ni videla šta čupam Osmeh

Kojom bojom olovke da ih crtkam, ako to uopšte treba da radim?

Hvala! :-P
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Beograd
Broj postova: 16
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 29.05.2007, 01:44, Naslov:
MF proizvodi olovke za obrve u dve boje- crne i svetlo smedje. crna je, naravno, mnogo jaka.
probaj da blago potamnis svoje obrve svetlo smedjom olovkom. mozes cak i senkom za oci osenciti blago, ako imas senku iste nijanse kao sto ti je boja kose
pozdrav

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
tini - Zenski forum
Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 02.10.2008, 13:48, Naslov:
Sminker sam pa cu dati neke male savete:na usta i na kapke obavezno staviti malo korektora,prvo naneti tecni puder,pa pokriti sta treba korektorom,rumenilo i na kraju kameni puder i to je sve.Bitno je sa sto manje sminke i da bude prirodno,to je inace ove godine i naredne u trendu.Od sminke preporucujem ARTISTRY I EDDIE FUNKHOUSER iz kompanije Amway.... Noktici Noktici Noktici
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Nis
Broj postova: 59
Reg. datum: 04.10.2008
Datum unosa: Nedelja 16.11.2008, 23:21, Naslov:
Tini imam ja jedno pitanje. Dobila sam na poklon Korff-ov sjaj za usne sa retinolom (krv crvene boje), stvarno mocno izgleda. E sada moj problem je sto se on dosta razliva:stavim puder,olovku,pa kameni puder,pa namazem sjaj i opet puder pa sjaj... ali nikako ne mogu da izbegnem da se on ne napravi onako brazdice na usnama, kao kod starih zena.
Sta da radim a da se on toliko ne razliva, dosta je intezivna boja i sjaj je tezak, tesko se i skida, a ja ne bi da izgledam ko vampir sa njim.
____________________
Daj mi snage da prihvatim ono sto ne mogu da promenim!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 00:38, Naslov:
Ako su vam oci previse udaljene



Nanesite tamniju senku i krejon u unutrasnji deo kapka, blize nosu. Svetlije nijanse nanesite na spoljni deo kapka, a deo od pregiba prema nosu osencite tamnije. Unutrasni deo ugla oka uokvirite tamnim krejonom.

-------------------------------------------------------------------------

Ako su vam oci previse blizu



Unutrasnji deo uglova ociju uokvirite svetlijom nijansom krejona. Cetkicom nanesite svetlucavu senku na krajeve kapaka, Ovaj trik je takode predviden za instant sminkanje ... ucinice da Vas pogled deluje otvorenije.

------------------------------------------------------------------------

Ucinite da vase oci izgledaju podignute



Fokusirajte se na gornji kapak uz minimalne intervencije krejonom. Nanesite svetlu senku, maskaru i dodajte tamniju boju u uglovima. Koristite krejon samo u spoljnjim ivicama oka, ne po unutrasnjim (gornjim i donjim). Ukoliko uokvirujete gornje ivice oka, pocnite od sredine i razmazite krejon stapicima za sminku da bi napravili fine prelaze boje. Pritisnite trepavice uvijacem 2-3 puta a onda nanesite 1-2 sloja maskare koja ce uciniti da Vas pogled deluje otvorenije.

----------------------------------------------------------------------

Istaknite duboko usadjene oci



Upotrebite tamnije nijanse na spoljasnje krajeve oka koristeci trobojnu senku i olovku za oci. Nanesite najsvetliju senku od trepavica prema obrvama. Pomesajte srednje tonove od sredine ocnog kapka prema spolja (nemojte ici izvan luka obrva) i nagore prema ivici. Nanesite najtamniju nijansu prema spoljasnjosti ocnog kapka, pocinjuci od spoljnje ivice duzice oka. Pomesajte ih do ivice ocnog kapka i dalje sa obe strane linija gornjih i donjih trepavica. Nanesite olovku za oci na gornju liniju pocinjuci od srednje tacke, Nanesite olovku na deo iznad gornjih trepavica i pocnite od spoljne ivice duzice Vaseg oka.

---------------------------------------------------------------------

Ucinite da vam obrve izgledaju punije



Punije obrve pruzaju mladalacki izgled, pa ukoliko ste preterali sa njihovim stanjivanjem, mozete ih uciniti punijim. Olovka za iscrtavanje obrva zajedno sa puderom je najbolja kombinacija koja najduze traje jer se olovka dobro vezuje za puder. Koristite proizvode namenjene iskljucivo obrvama i nemojte koristiti suvise tamne nijanse.

---------------------------------------------------------------------

Istaknite vase oci



Pocnite od nanosenja senki srednjih nijansi a maskaru nanesite na trepavice izvlacenjem u pravcu obrva. Dodajte tamnije senke u uglovima. Senku u boji nanesite u tankom sloju na centar ocnih kapaka kako bi dodatno istakli Vase oci. Svetlucave senke i svetlije nijanse su takode dobar trik. Beli krejon na donjem ocnom kapku takode otvara oci.

---------------------------------------------------------------------

Ucinite vase oci krupnijim



Istaknite lepotu Vasih ociju. Izvucite finu liniju iznad gornje trepavice da bi ih definisali, Uokvirite gornji ocni kapak sa nekom svetlom nijansom kreona da biste otvorili oci i ucinili ih vecim. Uvijte trepavice, dodajte maskaru i ocesljajte ih da bi ste ih razdvojili i time dobili maksimalni efekat otvorenih ociju.



Izvor-Avon
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 00:41, Naslov:
Svaka cast malabg,ti si nam bas vredna i efikasna !!!
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 00:42, Naslov:
hvala,trudim se Neugodno mi je
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Alexinac
Broj postova: 69
Reg. datum: 06.09.2008
Datum unosa: Utorak 25.11.2008, 13:18, Naslov:
E imam ja jedno pitanje ... Kako je najbolje naneti puder u kamenu , da bi pokrio celo lice i sl. da li pre toga treba namazati na lice odredjenu vrstu kreme ili neshto tako ... ? Ljubim vas. Wink
____________________
Unless you've lived my life, don't judge me because you don't know,never have and never will know every little thing and detail about me.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 25.11.2008, 13:26, Naslov:
Odgovor na ovo tvoje pitanje najbolje ce dati tini,kada se vrati.Zavisi kakvu kozu imas?
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 392
Reg. datum: 10.07.2008
Datum unosa: Utorak 25.11.2008, 13:45, Naslov:
Ja npr stavljam samo puder u prahu,jer mi je tako rekao dermatolog da samo taj smem.I pre nego što ga stavim uvek stavim kremu,dnevnu koju koristim jer tada lakše stavim puder.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Alexinac
Broj postova: 69
Reg. datum: 06.09.2008
Datum unosa: Utorak 25.11.2008, 14:07, Naslov:
Imam osetljivu kozu lica, peruta mi se na nekim delovima i ponekad mi se javlja crvenilo. Tuzna
Chistim lice mlekom za chishcenje sa kamilicom iz oriflame-a i pomaze mi,koza mi je jako mekana i glatka,ali kad dodje zima, od hladnoce javlja mi se to perutanje, tako da moram vishe da vodim rachhuna. Uzela sam Golden Rose puder u kamenu,on mi odgovara, ali bih da bude postojaniji i da mi shto bolje matira.
Okic,sachekacu tini , znam da je ona kozmeticharka i bash bi mi odgovaralo nekoliko saveta. Ljubim vas
P.S. micana - to sam i ja probala i pomaze . Hvala Osmeh
____________________
Unless you've lived my life, don't judge me because you don't know,never have and never will know every little thing and detail about me.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 137
Reg. datum: 15.04.2012
Datum unosa: Cetvrtak 28.06.2012, 19:42, Naslov:
Moze mala pomoc od nekog ja sam crnka imam onako tamniji ten pomalo da li stoji mi crni jaki kreon da se uokvire oci? Kakve bi mi senke stojale najvise,imam male oci i ne stoje mi nesto bele senke videla sam...Kako lepse stoji neka senka sa ajlajnerom crnim ili samo ajlajner?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Petak 29.06.2012, 09:53, Naslov:
Ja sam protiv uokviravanja oka uopce jer oko treba da se istakne a ne da se uokviri. Sjena se stavlja na nacin da nema ostrih prelaza tj. moras napraviti sjenu od sjene jer zelis istaci oko a ne sjenu. Koristim ajlajner i ja imam sitnije oci i na taj nacin ih istaknem. Ni slucajno ne smjes stavljati cijelom duzinom, niti praviti debele linije, jer ces na taj nacin samo vizuelno smanjiti oko. Stavljas od polovine kapka i to tanko. Koristi uvijac za trepavice ali pazljivo. Osmeh i maskara je kljucna, nanesi je u vise slojeva. Sto se sjena tice tamne daju oku dubinu a svijetle otvaraju oku pa ti skontaj sta zelis. Ja licno koristim samo smedje nijanse ili sive. Samo prirodno. Jos nesto, sjena se UVIJEK kombinuje sa bojom oka a ne sa odjecom. Izbjegavaj roze sjene ili en daj Boze crvene. Meni to djeluje uzasno. Osoba djeluje iscrpljeno, umorno pa cak i bolesno...Nadam se da sam pomogla. Poljubac
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 519
Koliko clanova ima idealna porodica?