Preterana iskrenost?!

Broj postova: 14
Reg. datum: 02.04.2009
Datum unosa: Sreda 17.06.2009, 09:34, Naslov:
Dali vredi biti iskren?Ko je iskren i navikao na to ne moze biti pokvaren,ako je tako rodjen.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 550
Reg. datum: 10.08.2008
Datum unosa: Sreda 17.06.2009, 13:13, Naslov:
Kao sto rece duska,zivot me naucio,treba biti iskren u smislu ne lagati i izmisljati,ali nekada je bolje nesto precutati,a sve zavisi i od partnera,kada se sa nekim zivi dugo,onda uvek znamo kako ce kada reagovati.Zato kazem,neke stvari treba precutati,bice mirniji ako manje zna.Bar tako je kod mene. Zdravo
____________________
Dovoljna je bar jedna svetla tacka da covek nastavi put.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Nedelja 16.08.2009, 22:36, Naslov:
Mislim da nije dobro bas svaku misao da poznaje,kad-tad to se zloupotrebi.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 17.08.2009, 12:39, Naslov:
Za mene vredi biti iskren jer sam po prirodi takva ali mislim da ta iskrenost nas puno puta kosta u zivotu....prema suprugu sam maksimalno otvorena i iskrena i od kako smo zajedno smo otvoreni jedno prema drugom i iskreni i mislim da je to bitno za opstanak jednog braka......istina mozda nekad zaboli ali na kraju je prihvatimo i budemo zahvalni za to......
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Ponedeljak 17.08.2009, 14:08, Naslov:
Ja bih se slozila sa lakshmi577, sto je sigurno sigurno je...nikad se ne zna
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Ponedeljak 17.08.2009, 18:52, Naslov:
Ja sam jedna iskrena osoba i ponekad bas tu osobinu mrzim kod sebe .......ali ponekad pomislim da su ljudi oko mene bar pola iskreni ko ja bilo bi sve drugacije .......

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Utorak 18.08.2009, 09:49, Naslov:
Posto je ovde rec o iskrenosti u partnerskim odnosima moram reci da sam tu prava budala. Ipak ponesto treba zadrzati samo za sebe... Ucim...
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Utorak 18.08.2009, 17:57, Naslov:
Bravo marijana, mislim da si već naučila. Ostale su samo finese.
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Utorak 18.08.2009, 19:24, Naslov:
Ja sam za to da sve sto se kaze,da bude samo istina.Ono sto ne kazemo naglas ne moze biti laz.Ne moram sve da govorim sto mislim,a ne bi ni bilo lepo.Znam samo da su neke stvari zlupotrebljene,i to bas kada imamo goste-samo tada moze da izigrava superiornost.
Nije sve za pricu:npr-nije mi dan-nesto me uhvatila nervoza...pogotovu ne neke svoje povremene slabosti....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Utorak 18.08.2009, 19:31, Naslov:
najvaznije je da je covek sasvim iskren prema sebi samom....da sam sebe ne zavarava...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Utorak 18.08.2009, 19:37, Naslov:
Pa ako covek laze samoga sebe-ako se to uopste moze slagati,onda on nije sam sa sobom-izigrava licnost po potrebi,kako koja odgovara.
To je vec patoloski slucaj.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Utorak 18.08.2009, 19:43, Naslov:
nije patoloski slucaj...covek moze da laze sebe...moze sebe da ubedjuje da mu je, napr, lepo u nekoj vezi, a uopste nije, moze da radi mrzovoljno svoj posao i da otaljava a da ne prizna samom sebi da mu je lose, da mu se ne dopada i onda samo prezivljava svoje dane, umesto da stisne petlju i kaze samom sebi da mu to ne odgovara i da zeli nesto bolje za sebe, jer to zasluzuje...a onda da se za to malo i potrudi, a ne da mu bude ceo svet kriv za nesto sto sam nije u stanju da promeni...znaci, da bude potpuno iskren prema sebi i hrabro odluci da promeni sve sto mu ne odgovara....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Utorak 18.08.2009, 19:54, Naslov:
Velika većina ljudi ima u sebi 2 ili više ličnosti a da za to uopšte ne zna. Laganje samo po sebi je laganje samog sebe a kad lažeš sebe, lažeš i druge. Tu se napravi začarani krug iz koga je gotovo nemoguće izaći.

Jedini izlaz je da se čovjek pokuša osvjestiti...a prva stepenica je NE LAŽI.
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 108
Reg. datum: 10.12.2008
Datum unosa: Utorak 18.08.2009, 23:14, Naslov:
Uh, ala ste zakomplikovale...
Ali ja se vracam na pitanje s' pocetka Osmeh Dakle, da li treba biti apsolutno iskren prema svom partneru i bas sve mu pricati? Verovatno NE, ali ima nas koji jednostavno ne mozemo tako da zivimo. Kao sto Duska56 rece, verovatno se i to s' godinama uci, ali ja za sada ne umem to da izvedem. Cak ni sa prijateljima (mislim, da pametno raspodelim stvari koje cu reci, koje cu slagati, ili koje cu precutati). Zato mi je mnogo lakse da se drzim istine. A da budem iskrena, sanjam o braku u kome oboje mogu apsolutno da se otvore jedno drugom i da medju njima ne postoji ama bas ni jedna tajna. To nastojim da realizujem i u svom braku i bez obzira na cenu iskrenosti, za sada mi je mnogo lakse da je platim, nego da stalno smisljam izgovore, da lazem, ili da menjam istinu u svoju korist. I jos uvek verujem (mozda naivno) da ce i moj suprug vremenom "nauciti" da samo potpunom iskrenoscu mozemo pokazati koliko volimo jedno drugo i koliko mozemo biti fleksibilni i toleranti.
Ne znam, mozda me zivot promeni... ali za sada mislim da je potpuna iskrenost JEDINI, doduse mnogo tezi, put.
____________________
Brod je najsigurniji u luci, ali nije zato napravljen!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 08:27, Naslov:
Po meni svakako ne treba lagati, ali iznositi potpunu istinu, naivno verujuci da ce ON to ceniti, tu se cini mi se, drage varate. Znam da smo i mi i oni sastavljeni od istog materijala, ali oni su ipak drugaciji od nas.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 09:00, Naslov:
Jedno je zivot,drugo su iluzije i neki nas ideal-ideala nema,ostaje nam samo zivot,realnost u kojoj bas i nema vise tih plemenitih ljudskih vrednosti,ili ih ima samo u malim dozama.
Ja nisam za laganje,ne lazem nikoga,ono sto kazem tako i mislim,e a sto ne kazem bas sve sto mislim-to je nesto drugo...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 21:56, Naslov:
On bi sve da zna,u sve da bude upucen...i pricam mu SVE ,on shvati da je SVE i saznao,ali,kao sto Duska kaze,ne mora bas SVE do kraja!Tako da moje SVE,nije sto i njegovo SVE Osmeh
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 22:05, Naslov:
Ta " doza" koju ne izgovorite ne neophodna radi samozaštite.

Nebrojeno puta se pokazala da je neophodna u praksi. Ponekad može i život da vam uljepša. Vrlo srecna
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Sanjakis - Zenski forum
Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Utorak 22.06.2010, 20:45, Naslov:
Sto se tice kupovine tu nemam tajni,....nemam tajni u smislu da krijem nesto sto sam uradila ili slicno.Postoje stvari koje jednostavno znam samo ja...mislim da je glupo recimo reci partneru "sa koliko si muskaraca spavala",a svaki bi voleo to da zna....navela sam glup primer.....ima stvari koje mislim da nemaju ni veze ni uticaja na nas brak pa samim tim nema svrhe ni pricati ih....samo bi stvarale mozda problem bez problema...recimo!!!
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 695
Reg. datum: 18.04.2010
Datum unosa: Utorak 22.06.2010, 21:12, Naslov:
Ne treba biti previse iskren,ali ne treba ni presutiti neke stvari..Slazem se sa Sanjom da neke stvari se ne mogu jednostavno reci,ali nikad nisam bio da se dosta stvari presuti..Uvijek sam za iskrenost bio...
____________________
Don't find love,let love find You.That's why it's called falling in love,because You don't force yourself to fall,You just fall!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 116
Koliko clanova ima idealna porodica?