"Da Vinchijev kod"...

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Utorak 18.08.2009, 13:56, Naslov: "Da Vinchijev kod"...
Da li su dogadjaji u knjizi "Da Vinchijev kod " izmisljeni?
Da li je neko od Vas procitao knjigu?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Utorak 18.08.2009, 14:05, Naslov:
Ja sam je prosle god kupila i to prvu i jos nisam stigla da je procitam ali kad je budem procitala recicu ti svoje misljenje
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Utorak 18.08.2009, 14:08, Naslov:
Ja sam gledala dokumentarac na jednoj nemackoj televiziji, gde su ispitivani svi navodi iz knjige. Dobar deo nije tacan, pisac je imao bujnu mastu pa je tako i uspeo da ostvari uspeh. Meni je najzesci deo gde se kaze da su Isus i Marija Magdalena imali kcerku i da na tajnoj veceri i ona prisustvovala. Knjigu nisam procitala, ali jeste moja sestra, koja nema neki narociti utisak.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Utorak 18.08.2009, 14:30, Naslov:
Po mom misljenju,knjiga sadrzi 20% istine,ostalo je fikcija,sto predstavlja legitimno pravo autora.
Volim da verujem u misterije.Knjiga o kojoj se toliko govori,spada u novi zanr tkzv americki triler.Kada se pomesaju stvarnost i mit,dovedeni ste u iskusenje da poverujete u istinitost napisanog,medjutim u pitanju je iskljucivo dobar marketinski trik.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 27
Reg. datum: 03.07.2009
Datum unosa: Cetvrtak 10.09.2009, 15:14, Naslov:
Smatram da je to samo marketinski trik i verujem da apsolutno nista nije tacno sto je tamo napisano.Gledala sam dokumentarac i film,knjigu jos uvek nisam procitala niti nameravam.Iako je prica veoma dobro osmisljena smatram da je cista glupost....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Nedelja 27.09.2009, 10:40, Naslov:
Ja sam gledala samo film, koji me je odusevio,sve je lepo osmisljeno,stvarno covek da poveruje...ali ,naravno zna se da je samo film i necija masta,ali jako dobro odradjena.
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 140
Reg. datum: 14.09.2009
Datum unosa: Nedelja 27.09.2009, 17:34, Naslov:
Procitala sam knjigu, zanimljiva je, uverljiva za onog ko zeli da veruje u to! Gledala sam nekoliko dokumentaraca na tu temu, dosta zanimljivo! A i film koji me je razocarao naspram knjige koja je odlicana! Al to obicno ide tako, knjiga je uvek mnogo bolja od istoimenog filma! Prporucujem knjigu svima...
____________________
"Neka me mrze..., samo neka me se Plase!"

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
zveka - Zenski forum
becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Nedelja 27.09.2009, 17:41, Naslov:
Procitala sam Da vincijev kod, odlican je roman...A citala sam i jos neke dokumentarne knjige na tu temu...Osmeh.Den Braun je napisao novi roman, vec se prodalo oko dva miliona primeraka...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
zveka - Zenski forum
becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Nedelja 27.09.2009, 17:41, Naslov:
Procitala sam Da vincijev kod, odlican je roman...A citala sam i jos neke dokumentarne knjige na tu temu...Osmeh.Den Braun je napisao novi roman, vec se prodalo oko dva miliona primeraka...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
zveka - Zenski forum
becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Nedelja 27.09.2009, 17:41, Naslov:
Procitala sam Da vincijev kod, odlican je roman...A citala sam i jos neke dokumentarne knjige na tu temu...Osmeh.Den Braun je napisao novi roman, vec se prodalo oko dva miliona primeraka...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Nedelja 27.09.2009, 20:36, Naslov:
Nisam citala ni gledala film.....cula sam dosta komentara ali me nije jednostavno privuklo da to procitam ne znam zasto.....mozda imam neke sumnje u sve to ne znam
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 275
Reg. datum: 13.10.2008
Datum unosa: Subota 01.05.2010, 22:51, Naslov:
Gledala sam film i zaista imam najbolje kritike, film je jako dug a ja sve vrijeme nisam treptala.
____________________
Bilo da misliš da možeš ili da ne možeš u oba sluèaja si u pravu ...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Subota 01.05.2010, 23:04, Naslov:
Isto i ja Osmeh A takodje mi se puno puno svideo Angels&Demons,joj bas je dobar,istog su zanra.
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 275
Reg. datum: 13.10.2008
Datum unosa: Subota 01.05.2010, 23:05, Naslov:
Nisam taj gledala, eto taman prijedlog Poljubac
____________________
Bilo da misliš da možeš ili da ne možeš u oba sluèaja si u pravu ...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Subota 01.05.2010, 23:08, Naslov:
Od istog rezisera,i takodje glumi Tom Hanks,obavezno pogledaj,garantujem da neces trepnuti! Osmeh
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 275
Reg. datum: 13.10.2008
Datum unosa: Subota 01.05.2010, 23:11, Naslov:
O cemu se radi? Vidis, vec me zanima Osmeh
____________________
Bilo da misliš da možeš ili da ne možeš u oba sluèaja si u pravu ...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Subota 01.05.2010, 23:19, Naslov:
Ja iskopirala Lud Lud Lud

Citat:
Anđeli i Demoni (naslov originala:Angels & Demons) je bestselar objavljen 2000. godine pisca Dan Browna, autora poznatog djela Da Vinčijev kod. Radnja knjige prati harvardskog simbologa, profesora Roberta Langdona, koji je također glavni lik i mnogo poznatije knjige Da Vinčijevog koda. Knjiga govori o sukobu drevnog tajnog bratstva Iluminati i Rimokatoličke crkve, vrtoglavoj utrci sa vremenom u potrazi za razornim tajnim oružjem i uporednim pokušajem spašavanja najvažnije četvorice ljudi Rimokatoličke crkve.
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Nedelja 02.05.2010, 00:55, Naslov:
Nisam htela da citam te knjige jer sam cula da je to knjiga koja fascinira siroke narodne mase ali nije nista posebno i tako sam ja isla sa tim uverenjem i resila da ne citam. Ali dok sam preko leta radila kao bebisiterka, bilo je fora da sam budna dok dete spava i da nemam pojma sta da radim i nasla sam "Da Vincijev kod" i procitala je bukvalno za dva dana. Znam da je pola neistina ali bas je zarazna knjiga. Onda sam kupila prijatelju koji samo takve knjige cita cisto da ga podstaknem da nesto cita "Andjele i Demone"(Da vincijev kod mi je bolji).
Filmovi su jaaaako losiji u odnosu na knjige i posle filma sam se osecala kao da sam bacila 2 sata vremena ni za sta.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 330
Reg. datum: 23.04.2010
Datum unosa: Nedelja 02.05.2010, 09:55, Naslov:
passiflora, zasto mislis da su neistine?! Tj. zasto mislite da su u knjizi/filmu vecina neistine? o.O xD
____________________
Najvece uživanju u životu je da uradite ono za šta ljudi kažu da ne možete da uradite

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 275
Reg. datum: 13.10.2008
Datum unosa: Nedelja 02.05.2010, 12:21, Naslov:
Po meni je dobar film.
____________________
Bilo da misliš da možeš ili da ne možeš u oba sluèaja si u pravu ...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 84
Koliko clanova ima idealna porodica?