"Da Vinchijev kod"...

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Ponedeljak 10.05.2010, 08:50, Naslov:
Pa ne znam kobatz, odavno sam prestala da verujem da su sf knjige i filmovi istiniti, negde tamo jos na jednocifrenim rodjendanima.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Ponedeljak 10.05.2010, 09:14, Naslov:
Ja sam citala "Davincijev kod" i dopada mi se knjiga...pa i da je izmisljena.Dok se ne uverim da je nesto istina ili izmisljotina ne mogu da tvrdim ni jedno ni drugo.Film sam gledala ali me uopste nije odusevio jer nije isto kada prvo procitas knjigu pa onda pogledas film.....samo mi je pokvario sliku onoga sto sam ja stvorila u svojoj masti....tj. film u mojoj glavi.
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 330
Reg. datum: 23.04.2010
Datum unosa: Ponedeljak 10.05.2010, 09:31, Naslov:
passiflora, davne osamdesete ljudi su gledali na filmove kako glumci pricaju mobilnim telefonima i imaju superbrze avione...Danas to imamo...Devedesete smo gledali jos manje telefone, walkmane, discmane, tanke televizore i jos mnogo toga sto se nalazilo u svakakvim filmovima i mislili da nikada nece doci do toga...A sada?! Sve to imamo ! Nista nije nemoguce... Preporucujem ti da odgledas film Zeitgeist, ako vec nisi. Film je dokumentarac, ali veoma dobar dokumentarac.... Wink
____________________
Najvece uživanju u životu je da uradite ono za šta ljudi kažu da ne možete da uradite

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 10.05.2010, 13:19, Naslov:
E mishu,gledala sam ga!!!!!!! Stalno pricham ljudima za taj film,ali niko nije ni chuo za njega!!Fantastichan!
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 330
Reg. datum: 23.04.2010
Datum unosa: Ponedeljak 10.05.2010, 13:19, Naslov:
Ma film je zlo koliko je dobar !
____________________
Najvece uživanju u životu je da uradite ono za šta ljudi kažu da ne možete da uradite

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 10.05.2010, 13:22, Naslov:
Ja ga gledala 3-4 puta,ziva istina Vrlo srecna
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Petak 14.05.2010, 20:30, Naslov:
Gledala sam film, knjigu na zalost nisam imala priliku citati. Odlican film, slazem se sa sadrzajem
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Peæinci
Broj postova: 342
Reg. datum: 11.02.2010
Datum unosa: Petak 14.05.2010, 20:48, Naslov:
Ja sam gledao film.Ne slažem se uopšte sa filmom.Rećiću da mislim da nije slučajno što je sad napisana takva knjiga sa takvom temom.Napad na crkvu.Neosnovan je.A i koliko videh promovišu se tajna društva.Naglasio bih i to da je ovde uzeta u obzir samo rimokatolička crkva ali ne i pravoslavne sestrinske crkve.Ostale crkve i ne priznajem jer smatram kao pravoslavac da su jeretičke.
____________________
"Velièina èoveka nije u tome da nikad ne padne,veæ da se uvek digne kad padne"

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Moderator
zveka - Zenski forum
becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Petak 14.05.2010, 21:00, Naslov:
Zavisi ko sta vidi u filmu, ili pronadje zanimljivo...Meni je najzanimljivija kombinatorika, a i nema nikakvih ''tajnih'' drustava..Zavisi kako ko to shvati..Uopste mi ne smeta nicije vidjenje ili tumacenje svega, ...Ja imam formirano svoje misljenje, a sve ostalo mi dodje kao zabava ili tema za razmisljanje...ne mogu da osudjujem nikoga, a kolko ljudi, toliko nacina razmisljanja...Procitala sam sve knjige Den brauna, a sve ono o cemu je pisao, ima uvek nesto istinito, odnosno proverljivo....A zapleti i kombinacije su izuzetni..Poslednji njegov roman Izgubljeni simbol je jos bolji, a tek tamo ima jako, jako zanimljivih i proverljivih cinjenica, Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Subota 15.05.2010, 09:29, Naslov:
Kao shto rekoh,odgledala sam film i to nekoliko puta,knjigu nisam chitala,ali zaista nisam u filmu primetila nikakva tajna drushtva... Pravoslavne sam vere i tako sam vaspitavana od malena,film se moze pogledati kao zabavan,veovatno i da je dosta toga malo nafilovano,ali smatram i da ima istine.. Tachno je da crkve uzimaju dosta para i mislim da bi se svi sa time slozili!To je chista kradja zasnovana na nechijoj veri,Slozicete se samnom da i u vashem gradu ima popova koji voze mechku slk npr,a to sigurno nisu zaradili od svojih popovskih plata??Mislim da vecina popova i sveshtenika zloupotrebljava svoju veru... pogledajte koliko ima sveshtenika pedofila??Sve je to zloupotreba vere.
A shto se tiche ostalih vera,uopshte nisam protiv,svako ima pravo na svoj izbor,i zashto bih ja npr. bila protiv hindu vere?Zato shto nisam tamo odrasla?Milsim da je to ne osnovano i glupo.. Svako od nas vecinom vec ima svoje formirano mishljenje,pa bi bilo glupo da se sad ubedjujemo chije je tachno... Chinjenica je da na svetu postoji mnogo vera i da to ko u shta veruje uglavnom zavisi od mesta u kome smo odrastali,od vaspitanja i uticaja okoline.A rekla bih da se u prvom delu filma govori upravo o tome,da je vera,uopshteno gvoreci, potekla od jedne prche,koja se na svakom kontinentu razlichito preprichava Wink
Uostalom,u filmu se ne govori samo o crkvi i veri,ima i dosta drugih tema....
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Subota 15.05.2010, 11:03, Naslov:
Ima u knjizi gomilu zavrzlama i spominju se sva tajna drustva kroz istoriju i sumnje koja su ostala i do dan danas, pa jedno od tih tajnih drustava je optuzeno prvobitno za ceo splet zar ne? Nego kao sto rekoh film je skrnavljena verzija knjige i gomilu stvari, detalja nema u filmu. Zato ne treba prvo citati knjigu pa gledati film vec obrnuto jer samo se razocarate u film u stratu, a mozda da nisam citala knjigu bio bi mi film zanimljiviji i uzbudljiviji. I dalje smatram da je vecina stvari izmisljena na osnovu nekih istorijskih, mitskih cinjenica i spletki koje uvek unesu sumnju u narod, ali ja ne vidim nista lose u tome vec smatram da je prica jako dobra i da te tera na razmisljanje posle toga ne samo u vezi same price oko religije vec i o mnogim naucnim otkricima, sam taj veciti sukob izmedju nauke i vere, bla bla bla Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Peæinci
Broj postova: 342
Reg. datum: 11.02.2010
Datum unosa: Subota 15.05.2010, 11:21, Naslov:
Rećiću samo da je Nikola Tesla kao jedan od najvećih naučnika verovao u postojanje Boga i rekao je da su Pravoslavlje i Budizam religije budućnosti.Rećiću takodje da ne stoji priča da je Den Braun imao dokazive činjenice o hrišćanstvu.
"A rekla bih da se u prvom delu filma govori upravo o tome,da je vera,uopshteno gvoreci, potekla od jedne prche,koja se na svakom kontinentu razlichito preprichava" - Nisam siguran da je ovo tačno.Šta ćemo sa svim onim dokazima čuda u hrišćanstvu.Primer: ne truležni ostaci svetaca u pravoslavlju (recimo Vasilije Ostroški),onda ću navesti blagoveštasnki plamen koji se pojavljuje u crkvi hrisovog groba na veliki petak po pravoslavnom kalendaru.A čak sam nalazio i čitao predavanja o dokazima(materijalnim) o postojanju Sodome i Gomore,o prelaski Jevreja preko crvenog moga(stari zavet). Ne znam,sve je čudno,ne treba tako olako poverovati tom Den Braunu. Kažem još jednom,noije slučajno što on piše o ovim temama i što su mu dve knjige ekranizovane.A da govori o tajnim društvima,govori.Pa pogledajte kad u "Da Vinčijevom kodu" opisuje ritual u masoneriji sa onim orgijanjem,to je u stvari ritual slavljenja plodnosti gde ga on kroz opis i podržava.Hm.A rimokatoličkoj crkvi je najveći neprijatelj uvek bila masonerija,kao i ovi njima.
A još da kažem,da odgovorim Jekalini da ja nemam ništa protiv drugih vera,rekao sam da imam protiv drugih crkava u okviru hrišćanstva,jer su one za pravoslavlje jeretičke.Mada sve su te nove crkve potekle uglavnom iz rimokatoličanstva.Čak i sve sekte.
____________________
"Velièina èoveka nije u tome da nikad ne padne,veæ da se uvek digne kad padne"

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 330
Reg. datum: 23.04.2010
Datum unosa: Subota 15.05.2010, 11:57, Naslov:
Rekoh, ogledajte gore pomenuti film i shvaticete sta su religije i vere ! Wink
____________________
Najvece uživanju u životu je da uradite ono za šta ljudi kažu da ne možete da uradite

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 409
Koliko clanova ima idealna porodica?