Oficijalna medicina?

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 14:58, Naslov: Oficijalna medicina?
Medicinari se zakleli Hipokratu da ce savesno,pozrtvovano....obavljati svoju humanu profesiju.....Danas mnogi ne znaju ni H od Hipokrata/cast malom broju izuzetaka/
Sta Vi mislite o lekarima danas,njihovom znanju,humanosti...?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 16:26, Naslov:
licno poznajem pet lekarki(slucajno su sve zene); dve rade u drzavnom domu zdravlja-decje odeljenje - izuzetno su pozrtvovane i humane, a divne su osobe i privatno..jedna ima svoju privatnu ordinaciju(trenira odbojku sa mnom) i izuzetna je lekarka, savesna, humana, pomaze oko dece bez roditelja,samohrana je majka, dete je odlican student na medicini...ostale dve doktorke rade u americi, tamo su zavrsile specijalizacije, jedna od njih usvojila dete, na inetrnetu ima more pohvala za obe, imaju dosta svojih pacijenata, iako su tamo strankinje...moram da dodam ovde da je jedna od gore navedenih lekarki prosto naterala jednog coveka da izadje iz depresije kada je saznao da je tesko oboleo;posto voli odbojku, zvala ga je da dolazi sa nama i nije odustajala od toga, dok nije poceo redovno da dolazi i da se opusta...svi rezultati su mu se popravili, celo zdravstveno stanje mu je mnooogo bolje, ali svi smo se prema njemu tako postavili da nije bilo ni trunke sazaljenja prema njemu, vec smo ga terali da se bori i skace kao da je najzdraviji...mislim da sam uspela da vam predstavim pet predivnih zena - lekara, Osmeh Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 20:42, Naslov:
Lično poznajem relativno velik broj ljekara. Međutim, na prste jedne ruke mogu nabrojati one koji su po meni PRAVI ljekari.

Kakav je to pravi ljekar?

Prije svega onaj ko sasluša pacijenta, razgovara s njim i po pregledu objasni pacijentu šta mu je ali tako da ga čovjek razumije, jednostavno, srpski bez latinskih izreka i dijagnoza; onaj ko razumije, liječi i uputi lijepu riječ čovjeku.

Ipak smo mi samo ljudi, kad se razbolimo bojimo se šta će nam reći...i to je sasvim normalno.

Danas je najezda mladih ljekara koji su toliko puni sebe ( ne znam kako uopšte hodaju po zemlji koliko su uobraženi, zaboga oni su završili fakultet, jbg. kao da niko više i nikada niko prije njih nije išao na fakultet, kriju se iza bjelih mantila krijući se od neodgovornosti, neznanja...
Teško onome ko mora kod takvih. Može jedino da moli Boga da izvuče živu glavu.

Kad bi imali normalnu državu, mogli bi ponekad otići na "generalni pregled". Ali kako nemamo normalnu državu to je sa ovakvim zdravstvom gotovo nemoguće uraditi.
Dok povadiš svaku uputu, uradiš analizu nešto ti istekne po u krug...Na kraju se pitaš ko je zapravo ovdje lud. Ja, koju zezaju za sopstvene pare i vozaju od jednog do drugog dok ti ne dosadi pa odeš kod privatnika i opet platiš...ali barem ga sam izabereš i konačno završiš.

Lično, imam loša iskustva sa zdravstvom i ja bih najradije da im ne plaćam ništa, svakako uvijek idem privatno.

PS. Uvijek se pitam : gdje su moje pare koje sam godinama uplaćivala u zdravstveni fond? Osjećam da sam kao i mnogi drugi prevarena. Bljak
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 22:54, Naslov:
Uh ovo je tema na koju bismo mogli da pricamo i pricamo. Sigurna sam da svi mozemo nabrojati makar deset primera, a mnogi i vise kada smo doziveli neku neprijatnost pri odlasku lekaru. Poznajem vise lekara, par njih su sasvim ok. Inace, moja svekrva je lekar i ona je lekar u pravom smislu reci. Ona stvarno pomaze ljudima, ume da ih slusa i zaista se trudi da im resi probleme koje moze. Ona radi u domu zdravlja, nikad nije radila privatno. Mislim da i ne bi uspela sa privatnom praksom, bilo bi joj zao da naplacuje preglede Vrlo srecna
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 22:58, Naslov:
Naći takve ljekare je umjetnost a potreban je i elektronski mikroskop... pa ako još imaš sreće možda nađeš... Čini mi se da se sve pretvorilo samo u biznis????!!!!!!
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 23:04, Naslov:
Naravno da je sve biznis.Farmaceutska mafija je prva na "top-listi".

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 23:33, Naslov:
Na kom je mjestu farmaceutska mafija nije ni bitno, lista je mnogo dugačka. Oko nas je vješto ispletena mreža iz koje se teško izbaviti. Sve je povezano, od hrane, vode, energije, zdravstva... do zatupljivanja. Cijeli sistem -da od nas naprave poslušne robove koji su tu samo da im služe dok traju. Onda nas zamjene drugima.

Njima ne trebaju pametni koji će, ne daj Bože, nešto da pitaju, misle...Na najmanji znak izmisle nešto da nas zabave poput gripa, pandemije, vakcina...Odjednom imamo lude krave, gripozne svinje, ...., nije ni bitno, treba zabaviti ljude, da ne misle. Tu su oni da nas vode i kažu nam šta da mislimo.

____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 23:44, Naslov:
U kakvom svetu zivimo,dobro smo i ovakvi...kakvi jesmo...
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 23:57, Naslov:
Volela bih da ste gledale na TV ono sto sam ja gledala pre dva dana.Zao mi je sto nisam gledala pocetak-americki istrazivac dokumentuje optuzbe da je u Americkim laboratorijama proizveden virus side,ebole,zalivski sindrom/mnogo pre zalivskog rata/ hepatitis b,hepatitis C....za svaki virus,odmah je napravljen lek koji ce ga eliminisati....ne znam kako se taj istrazivac zove,pogledala bih o tome na internetu...pominje cuvenog virusologa Roberta Galo,koji dobija Nobelove nagrade,da je on taj monstrum koji je sa svojim timovima napravio sva ta zla koja odnose mnogo miliona zivota.....
Bitna je farmaceutska mafija,svuda svetska kriza,a kod njih cveta biznis...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 09:10, Naslov:
Smatram da je tv jedna od onih medijuma preko koga se može moćno uticati na svijest i ponašanje ljudi. To je kontrolisan medijum od strane moćnika.

Emisije u kojima nas "obavještavaju" o različitim dešavanjima imaju za cilj da gledaoce stave u stanje straha. STRAH je sredstvo pomoću kojeg ljude drže u stanju poslušnosti.
Eto, tvoj konkretan primjer, obavještava te da već ima rješenje u vidu lijeka za određenu bolest. Ti više ništa ne moraš da "brineš", Oni su se već pobrinuli za tebe,jedino što ti se sugeriše je da primiš "potrebnu" vakcinu i gotovo. Plaćaš je ti ili zdravstveni fond.Ali ako je ne primiš, jer se nikad ne napravi dovoljno vakcina,javiće se sumnja, strah za sopstveni život. To ti je manipulacija. Vidiš kako se "brinu za tvoje zdravlje". Tačno ti kažu šta da misliš.

A da li je to tako, da li ti neko teba da kaže šta da misliš???
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2030
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 09:37, Naslov:
Lekari su uzasni, bar kod kojih sam ja bila. Drski,a kao da ne znaju da se sa nasih plata skida za njih. Trebali bi biti maksimalno ljubazni.
Ima dosta njih koji nemaju veze sa radom, jer su bezali sa predavanja ili su prolazili ispit tako sto je tatica platio. Dodjem kod lekara zbog obicnog kaslja, a ona otvara tamo neke knjige da vidi sta je to i sta da mi da da pijem. Pa sta bi bilo da mi je bilo nesto ozbiljnije? Uzas!
____________________
" Dani bez tebe su mi kao crno bele fotografije sa izlozbe cveca "

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 10:32, Naslov:
Ako želite da nešto više saznate o vakcinama to možete, između ostalih stranica, naći i na :
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=473
http://www.ivantic.net/Zdravlje.htm
http://www.ivonazivkovic.net/

Možete pročitati ne samo o vakcinama...iznenadićete se šta svega ima...
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 13:01, Naslov:
Duska,nije poenta onoga sto sam gledala da navata ljude na vakcine,poenta je u tome da je covek razotkrio Americkog dr Mengelea koji seje smrt po svetu.Zvanicno ne postoji vakcina,a ni lek protiv side,ebole,hepatitisa C.....mnogo ljudi je umrlo i jos ce umreti od njih...Taj/ma nacicu ga na internetu/ide po Americi,argumentovano drzi predavanja o svemu,pokazuje dokaze za ta svoja otkrica...on i njegova porodica su ugrozeni......

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 13:32, Naslov:
Čudim se da su mu dopustili da drži predavanja. Najčešće ubiju ljude koji pokušavaju narodu reći istinu. Sve dosadašnje tajne malverzacije su otkrili oni koji su već obolili i bilo im je svejedno da li će ih ubiti bolest ili metak.
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 28.01.2010, 12:39, Naslov:
Ovo je tema na koju moze mnogo da se pishe.Mislim da je dovoljno reci samo da se ljudi sve vishe okrecu alternativnoj medicini jer su izgubili poverenje u lekare.Sve je vishe onih koji ne rade savesno posao,koji su ne ljubazni,ne zainteresovani i sa kupljenim diplomama! Sve je vishe greshaka i ne savesnih lekara! Zbog istih mama mi vishe nije medju zivima...
Ne kazem da su svi takvi,chst izuzecima i savesnim lekarima koji posao obavljaju bash onako kako su se davno zakleli Hipokratovom zakletvom...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Petak 29.01.2010, 03:32, Naslov:
Boze svasta!
Lekara ima dobrih, ima i loshih kao i u svakoj profesiji.

A gluposti koje mediji sire zbog raznih antipokreta i koje ljudski strah proizvodi, tipa da je covek u laboratoriji napravio virus side, ebole, hepatitisa...hahaha za to su potrebne hiljade i hiljade godina da se razvije u tako nesto i covek ma koliko pametan bio nema jos uvek ni priblizno taj kapacitet da razume ceo taj mehanizam a kamoli sam da smisli da ga napravi. Isto tako se i nas imunitet razvija kao i razne vrste virusa i bakterija, samo sto oni krace zive pa brze prenose genetski materijal a coveku treba par godina da prenese na svoje potomstvo, pa ono na svoje i tako dalje. I evolucijom za par hiljada godina covek ce postati imun i na sidu i ostale sada ne izlecive bolesti.
Ali stvarno zene pre nego sto tvrdite i poverujete u nesto, proverite to iz vise izvora, citaj te raspitajte se na vise mesta. Uostalom nadjite neku literaturu o virusima, antibioticima, nasem imunitetu pa sami donesite zakljucak...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 29.01.2010, 13:24, Naslov:
passiflora hvala na mishljenju koje si podelila sa nama,ali tudja razmishljenja ne mozesh da menjash na takav nachin...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 29.01.2010, 13:54, Naslov:
Uostalom,ako smatrash da znash mnogo vishe od bilo koga ovde,budi konkretnija i preciznija.Svi smo uvek za da chujemo neko novo mishljenje i nauchimo neshto novo!Da li si htela da kazesh da chovek ne moze da proizvede virus veshtachkim putem?Onda to znachi da ne moze da proizvede ni lek veshtachkim putem za odredjeni virus?Da bi se napravio lek mora se poznavati priroda virusa!
Ako chovek nije sposoban da tako neshto uradi,kako je onda sposoban da izvrshi kloniranje? Ili je i to mozda laz?! Ili je sve laz?
Slazem se sa tobom da se nash imunitet vremenom menja isto kao shto se menjaju bakterije,virusi i sve na ovoj planeti...Volela bih da je istina da ce chovek moci da postane imun na virus kao shto je sida,ali to znachi da bi do sad trebao da postane imun na neke bolesti koje su nastale josh u praistoriji,pa na zalost nije!Nije postao imun,ali je pronashao lekove...Tako je nekada tuberkuloza koju izaziva Kohov bacil bila bolest od koje se umiralo,a sada je u potpunosti izlechiva!
Shto se tiche zavera u svetu oko bolesti i lekova,nisam kompetentna da o tome govorim..Mozda je u pravu passiflora,a mozda su ostale chlanice..
Ako chovek nije napravio virus side,mozda zato i ne ume da napravi lek jer po passiflori chovek nije sposoban za tako neshto.A mozda je chovek napravio virus,a i lek,ali ne zeli da ga stavi u javni promet jer se sida koristi kao jedna vrsta bioloshkog oruzja!Mishljenja su razlichita i podeljena.Ali mene bash zanima iz kojih izvora i na kojim mestima mi mozemo da se raspitamo o tome? Nismo svi lekari da bismo u potpunosti mogli da razumemo kako funkcionishu virusi,bakterije i imunitet....
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Petak 29.01.2010, 15:04, Naslov:
Mislim da niko ne zna sta se ustvari desava i kako su uopste nastali ti virusi.Onako kako nam prikazu mediji mi ili verujemo ili ne verujemo.Svako ima pravo na svoje misljenje i uverenje.Ja licno mislim da je sve organizovano i smisljeno...mi smo samo sitne ribe na ovom svetu da bi nam rekli istinu.
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Subota 30.01.2010, 12:44, Naslov:
Sanjakis moras da imas i na umu da te koje ti smatras "krupnim" ribama da su i to ljudi i da imaju ista prava kao i ti tj. nisu oni ni po cemu bolji od tebe i nema toga sto oni znaju a sto ti ne mozes da shvatis, naucis, raspitas se... Govorim u globalu, za bilo koju temu u zivotu, bilo koje nametnute teorije zavere, ne samo na ovo sto se tice virusa. Zar ne?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 180
Koliko clanova ima idealna porodica?