SENEKA rece...

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 23:37, Naslov: SENEKA rece...
"Sudbina vodi onoga ko hoce da ide,ko nece,ona ga vuce za ruku"!
Slazete li se sa cuvenim filozofom Senekom?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 11:20, Naslov:
Potpisujem Seneku!Veliki covek i velika misao,za vecnost!
Potpuno je u pravu,sudbina se ne moze promeniti,niti izbeci.Definitivno!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 11:38, Naslov:
Slazem se.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 11:50, Naslov:
Ja sam se dugo borila protiv toga da poverujem da nesto drugo sta god to bilo vodi moj zivot i cvrsto sam verovala da bas sve od mene zavisi (takav mi je karakter volim da drzim konce ) ali s godinama ipak pocinjem da verujem u sudbinu
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 11:54, Naslov:
Hvala Bogu pametna si,sama dolazis do nekih istina i zabluda,a ne da ti neko ispira mozak...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 11:58, Naslov:
E to sama moze bogami i da boli ali sta cu kad moram da osetim na svojoj kozi da bih znala za ubuduce
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
tini - Zenski forum
Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 13:48, Naslov:
Mislim da je sam covek kreator svega i u vecini slucajeva sami se zeznemo jako puno puta,mozda postoje neke stvari ali u globalu mislim da nismo ni svesni svojih moci i da smo mi tvorci svega sto nam se desava.......mislim da ne bi bilo pravedno od Boga da nekome sudbina bude lepa a nekome ne,mislim da zivot sam vraca neke stvari zbog nasih postupaka......ono sto sejes to i zanjes.....sve stvari i lose i dobre sam covek prizove u svoj zivot.....ono o cemu stalno razmisljas i pricas,nesto cime si opsednut i opterecen ti se i desava uvek iznova jer prizivas to u svoj zivot.....ako covek prica stalno o bolesti,lekovima i lekarima i sam ce postati bolestan......ako si pozitivan,pricas uvek pozitivno i dobrim mislima hranis svoj mozak mora krenuti na bolje......
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 14:03, Naslov:
svaki covek je sam kreator svega, uglavnom...a sta je to sudbina? ...jel ima neka egzaktna definicija sudbine, neko strucno, psiholosko misljenje?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 14:05, Naslov:
Tini,nemoj tako!Citas novine,gledas Tv....saobracajke-citava porodica nestane:3 male sestrice i tata i mama/ni 30 godina nisu imali/,dete od 3 godine na rutinskoj operaciji-tudjom nemarnoscu nema je vise.....x slucajeva tragedija,strahota....tako da ne mozes tu postapalicu
KAKO SEJES-TAKO ZANJES! Sta su ti nesrecnici posejali,kako ti kazes ,da bi zasluzili da ih na tako svirep nacin vise nema?
To vazi za poljoprivredu,a reci za ljude okrutno i zlurado zvuci.
Ja sam za to da covek malo razmisli o tezini onoga sto govori.Znam da nisi mislila nista lose,ali nekako ne deluje bas........

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
tini - Zenski forum
Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 14:17, Naslov:
Nismo se razumele ocigledno.....pogledaj u vestima i kako pocinju vesti,uvek sa nesrecama i losim stvarima i stalno se desavaju iznova te stvari jos vise......mislila sam da u globalu ljudska svest na planeti priziva lose stvari jer se samo prica o negativnostima( u nekim zemljama je zabranjeno da vesti pocinju na takav nacin).....da cela planeta i ljudi u globalu manje pricaju o ratu a da pricaju o miru bio bi mir na planeti i poceli bi vec traziti resenje za mir jer bi bili opsednuti mirom a ne ratovima.....na to sam mislila......Izreka kako sejes tako ces i poznjeti je biblijska izreka i zar nije tako ako u zivotu sejes dobro dobro ce se vratit kad tad ako radis zlo sta da ocekujes od zivota,to sam rekla u tom smislu......smataras li da je Bog devojcici od 3 godine takvu tuznu sudbinu odredio da umre na stolu,pa kakav je to onda Bog ili da li je pravedno da ona ispasta grehe svoje neke prababe i da je zadesi takva sudbina.....treba i o tome razmisliti......tako da mislim da me nisi razumela ali nema veze i nisam ni pomislila na tako nesto sto si ti rekla....izvinjavam se ako je moj komentar bio neprikladan
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 14:52, Naslov:
Citam vas i samo mogu da dodam, da svako u zivotu bar jednom oseti da koliko god se trudi, jednostavno mu se ne da ... Zato verujem u sudbinu, vise nego ikad.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 15:08, Naslov:
Ja bih samo da dodam da su "cudni putevi Gospodnji",jer mislim da Bog na svako nase ZASTO ima ZATO...Bozja volja...
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
tini - Zenski forum
Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 15:09, Naslov:
Slazem se Andemona da na neke stvari u zivotu ne mozemo imati uticaj ma koliko se trudili
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
tini - Zenski forum
Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 15:19, Naslov:
Ja se jos jednom izvinjavam svima ako je moj komentar bio neprikladan,ja sam samo rekla svoje misljenje da ne mozemo sve pripisati sudbini i nisam htela biti ni gruba ni okrutna jer nisam takva po prirodi.....ali puno ljudi krive za sve sudbinu ili kazu Bog je tako hteo.....sedne na motor vozi 200 na sat ili sedne pijan u auto slupa se i ljudi kazu to je sudbina ili Bog ga uzeo.....na to sam mislila a ne na ljude ni krive ni duzne koji na zalost stradaju u takvim okolnostima
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 16:15, Naslov:
Tini,
Nema potrebe da se izvinjavs. Iznela si svoje misljenje, kao sto sve ovde radimo. Neko ce se sloziti sa tvojim misljenjem, neko ne, ali nisi bila ni prosta ni bezobrazna i nisi imala nameru nikaoga da uvredis. Imas svoje misljenje i drzis do njega. Ovde smo sve zbog druzenja i razmene misljenja.
Sto se tice teme... Verujem u sudbinu. Slazem se i sa onim sto je Tini .ti rekla "Bozija volja". Ali, isto tako mislim da nasi postupci uticu na nas zivot. Mozda jedna odluka promeni tok sudbine, jer mislim da nasi zivoti nisu pravi putevi. Na mom putu ima i krivina i rupa i raskrsnica, pada i kisa i nekada bude lepo i suncano.
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 16:23, Naslov:
Lakshmi napisala:

Citat:
Potpisujem Seneku!Veliki covek i velika misao,za vecnost!
Potpuno je u pravu,sudbina se ne moze promeniti,niti izbeci.Definitivno!


Ja sa sa ovim nikako ne bih mogla da složim.

Svaki čovjek je onaj koji kreira svoju sudbinu, onim što čini ili ne čini,, da je izaziva, mjenja, koriguje. Na nju mogu da utiči tuđe sudbine, sudbine regiona, države u kojoj živite, ...., vlade, biznisi, bolesti....jednom riječi sve.

A šta je zapravo sudbina ? Neki prethodno zapisan i trasiran put kojim treba neko da prođe? Baš i da hoćeš sam sebi da trasitaš - nećeš u potpunosti uspjeti, a tek da ti neko drugi isprogramira, pa makar bio i sam Gospodin Bog ?!!!!

Na naš put, ili ako baš neko to hoće da nazove sudbinom, upravlja niz različitih okolnosti koje se mogu ovog trenutka neočekivano izmjeniti jer sam nešto uradila ili nisam uradila sada. Nema toga ko to može unaprijed iskontrolisati. Prema tome ta teorija da se sudbina ne može izbjeći i promjeniti ne može nikako biti tačna.

Nije li to iluzija, koja nam je nametnuta, u koju treba da bespogovorno vjerujemo "SUDBINA" ?
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 16:29, Naslov:
Stvarno tini, zašto se izvinjavaš?
Svako od nas ima pravo da ima svoje mišljenje i da ga ako smatraš možeš reći javno. Da li si u pravu ii ne to je neka druga priča. Uostalom, evo ni je se ne slažem sa ovom Senekinom misli. Pa šta , ako neko drugi može da dokaže da nisam u pravu neka izvoli. Dopuštam sebi da možda nisam u pravu ali kad mi to neko i dokaže možda i promjenim mišljenje.
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 18:57, Naslov:
Nešto sam se vratila da ponovo pročitam postove pa mi je za oko zapelo ovo što je napisala lakshmi:
Citat:
Ja sam za to da covek malo razmisli o tezini onoga sto govori.Znam da nisi mislila nista lose,ali nekako ne deluje bas........


Ponovo sam pročitala sve postove koje je napisala tini i nisam našla ništa što ne djeluje baš...

Naprotiv, u potpunosti se slažem sa tini i svim onim što je napisala. Ja tu ne čitam ništa čak ni između redova da bih zaključila ALI NE DJELUJE BAŠ?

Objasni lakshmi šta si ti zapravo htjela da kažeš time.
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 19:16, Naslov:
Da nas je jedna majka rodila opte ne bi smo sve mogle da razmisljamo na isti nacin Osmeh
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 19:33, Naslov:
"Na naš put, ili ako baš neko to hoće da nazove sudbinom, upravlja niz različitih okolnosti koje se mogu ovog trenutka neočekivano izmjeniti jer sam nešto uradila ili nisam uradila sada. Nema toga ko to može unaprijed iskontrolisati. Prema tome ta teorija da se sudbina ne može izbjeći i promjeniti ne može nikako biti tačna"-citat Duska56
Ovo je toliko kontroverzno i konfuzno,uz maximalno uvazavanje ako neko nesto potvrdjuje i odmah negira,to ni moj omiljeni filozof ne bi apsolvirao.
Duska56 sorry ja ne bih nikome da priustim zadovoljstvo rasprave.Zasto namerno prave pojedine clanice konflikt izmedju tinice i mene?Nema nikakvog konflikta.Ja iznosim svoje misljenje,ona svoje,vodimo neki dijalog,nema razloga da se poltronisem ni ja njoj ni ona meni,da aminujem"Da tako je!Jao,kako si to divno rekla.."...i u tom fazonu
Seneka je veliki covek,dok bude covecanstva,bice i njega-LEGENDA,koja ja ,a ni bilo ko na ovom forumu nece biti....
I molim te Duska56 bez prozivki,ne deluju BASH...bash Heheheh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 63
Koliko clanova ima idealna porodica?