SENEKA rece...

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 19:43, Naslov:
Ne mislim da je posteno,prepravljati post-smisao sledeceg biva pogresno interpretiran.Nema veze,ne SMETA MI!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 19:52, Naslov:
Da napisem jednu pricicu, pa vi presudite da li je sudbina ili ne, pre svih molim Dusku za komentar.
Poznavala sam jednog decka jedinca u majke. Lep, visok, zgodan znaci nema mane. Nije bio osobenjak, voleo je drustvo, devojke, ma ziveo je ko sav mladi svet. Otac i majka poboleli, stalno im nesto fali(i jedno i drugo su imali zakazane operacije). Vidimo se predzadnji put na nekom veselju, nije mu nesto bilo dobro, boli ga potiljak vec danima, malo je bled. Pricamo o muzici, sve normalno. Posle nekoliko dana cujem dijagnostikovali mu leukemiju, hteo da skoci kroz prozor, da ga devojka nije zadrzala. Lecio se godinu dana i namucio stravicno i onda je jedne noci prihvatio smrt kao zivot i preminuo. Nisu dali ocu imajci da ga gledaju na samrti. Majka i otac danas ni mrtvi, ni zivi onako bolesni. Vise mi je zao majke, jer se namucila da ga donese na svet, od tada nije vise mogla da ima decu i ima problem sa jednim kukom.
Drugi slucaj: Moj drug takodje jedinac, jako dobra dusa, ode na (prokleto) Kosovo kao mobilisani vojnik i vrati nam se u kovcegu, mao pred svoj 25-i rodjendan. Poginuo na traktoru koji je vukao dve prikolice, u poslednjoj je bio sam i bas ona nagazi na minu, drugi vojnici u drugoj prikolici izvuku zivu glavu. Ostavio verenicu sa kojom je na jesen trebao da se venca.
Ajd' sad kako bi ste nazvale ove dve price, ako ne sudbina, al' iskreno.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 19:53, Naslov:
Ovo je mjesto gdje treba da razmjenimo mišljenja koja ne moraju biti ista. Moj komentar nije bio prozivka niti bilo šta slično. Ja sam uvijek u poziciji posmatrača i samo iznosim moj stav. Tvoj komentar nisam razumjela pa sam zatražila objašnjenje i ništa više. Čak mi ni ovaj zadnji post nije jasan!
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
tini - Zenski forum
Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 20:03, Naslov:
Mislim da ne treba da ovo ide u neke rasprave,ja sam rekla svoje misljenje o ovoj temi ali ga mozda nisam bas najbolje obrazlozila,normalno je da ne mozemo imati sve isto misljenje ali treba postovati i tudje misljenje.......Andemona sta je sudbina i po tvom misljenju ko kreira sudbinu ili zapisuje
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 20:06, Naslov:
Da pojasnim kome nije jasno, pokusavam samo da dokazem, da ipak postoji nesto, cime ne moze da se upravlja, ma koliko mi to hteli, ili nam se cinilo da mozemo. Naravno da svako gleda na sve iz svog nekog ugla i u zavisnosti kakvo zivotno iskustvo nosi u sebi. Postoji mnogo svari u zivotu na koje mozemo da uticemo, ali postoje i one na koje ne mozemo (i to nazivamo sudbina), samo ne zelimo da priznamo sebi, jer onda bi izgledalo kao da priznajemo svoju nemoc, zar ne?
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
tini - Zenski forum
Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 20:11, Naslov:
Moje dete koje je inace zdravo i veselo,odgajano u normalnoj porodici i sa puno paznje i ljubavi je pre pola godine iz cista mira imala epilepticki napad i ja sam je tako zatekla ujutru u krevetu......niko u porodici to nema,nije nasledno i ne zna se razlog.....sta da kazem.....ja koja verujem zaista u Boga da je Bog ljubav ne mogu prihvatiti da je to Njegov put ili sudbina za moju kcerku.....ima tu mnogo okolnosti,ja sam ostala trudna u vreme bombardovanja mozda ima i tog uticaja...znam da moram dalje i sa njom da to prebrodimo zajedno uz Boziju pomoc i da se izborimo
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 20:12, Naslov:
Ko zapisuje sudbinu to ne znam, mislim da to nije cak ni zapisano nego se jednostavno odvija zato sto tako mora da bude. Drago mi je da mozemo raspravljati o ovako vaznoj temi. Zaista postujem svacije misljenje, a primere sam navela da priupitam zasto je sve tako moralo biti, ako nije sudbina?
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 20:19, Naslov:
Boga ja ne bih mesala sa sudbinom. Citala sam negde davno u nekim Knigama o veri da je Bog ljubav i da nam on nikada ne bi naskodio. Ipak on je toliko mocan da moze da nas privoli da ga volimo, ali ne zeli. Pustio nas je da sami nadjemo put do njega,da sami biramo puteve i preskacemo prepreke(koje mogu da se preskoce). Mislim da su te prepreke sudbina i da je ona jednostavno neka posebna sila. On nas samo posmatra...
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 20:21, Naslov:
Andemona,procitaj start teme,dobices u jednoj recenici sve odgovore kojih si koliko vidim svesna 100%.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Petak 28.08.2009, 21:07, Naslov:
Tini je u pravu ono za vesti. U Svajcarskoj na vestima jako retko ima crne hronike, bombasticnih vesti i slicno. Stice se utisak da je sve super, mirna zemlja, nema kriminala, nema losih ljudi, sve dok malo dublje ne zaceprkas. Kamo srece da se i kod nas tako radi.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Subota 29.08.2009, 08:01, Naslov:
Bas sto se tice Ch,pre nekoliko dana komentarisem mojoj gosci koja je rodjena u CH,sta ima na nasim vestima"U Somaliji,sleteo autobus sa puta,15 putnika povradjeno...."A,ona ce na to:"Ma,i kod nas se uhvate tako necega,desilo se negde-nikad cula,i danima o tome pricaju.."Toliko u svajcarskim vestima.Bila sam nekoliko puta u CH,nisam mogla da gledam te njihove forenzike o kompletnom stravicnom zlocinu,pljacki,nasilju....Za mene,takve emisije ce napraviti nove zlocince,kada im razrade kompletan zlocin,ukazu gde su pogresili...
Divna je to edukacija"SAVRSEN ZLOCIN"

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Subota 29.08.2009, 09:51, Naslov:
Da, takve emisije su uglavnom zastupljene na nemackim televizijama, kojih ima jako mnogo i koje su dosta gledane ovde na nemackom govornom podrucju. Svajcarska nacionalna televizija vesti objavljuje jako mirno, sa jako vrlo malo crne hronike. Godinama sam imala utisak da je raj na zemlji. Kada sam pocela da citam teletekst i one novine sto se dele besplatno na banofima, shvatila sam zapravo da ova zemlja nije zapravo ni bolja ni gora od ostaih i da je sve to u stvari jedna politika stvaranja dobrog utiska. Koliko puta sam cula pricu od ''neupucenih'' kako se u Nemackoj svasta zbiva, a ovde to ne moze jer je Svajcarska previse dobro organizovana zemlja. I tako se prenosi slika o njoj dalje u svet da je savrsena zemlja. A ja znam da je daleko od toga.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
tini - Zenski forum
Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Subota 29.08.2009, 12:42, Naslov:
U svakom slucaju mislim da je kod nas to preslo sve granice,pa cak su i tuzene neke novine koje su recimo na naslovnoj strani istakle odsecenu ljudsku glavu i to su bile dnevne novine koje lako mogu i deca da vide, a na Tv da ne pricam......sta da cujes kada upalis TV, samo negativu i kukanje kako je kriza......sta ljudi imaju od toga samo jos vise padnu u depresiju umesto da se trazi neko resenje......udjes u autobus ista prica,kod lekara ista prica i ljudi su non stop pod stresom a pogotovo od medija koji jako dobro manipulisu masom
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2030
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Subota 29.08.2009, 13:49, Naslov:
Ja se slazem sa Duskom i ne bih nista dodala.
____________________
" Dani bez tebe su mi kao crno bele fotografije sa izlozbe cveca "

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Bambina - Zenski forum
Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Petak 09.07.2010, 09:54, Naslov:
Koga god vidiš da je nesrećan znaj da je čovjek.

Bolje je naučiti nepotrebno nego ništa.

Pametnog ne može oduševiti sreća niti utući nesreća.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Bambina - Zenski forum
Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Nedelja 11.07.2010, 14:24, Naslov:
Citat:
Komplimente i uvrede sveta treba jednako primiti, prvi neka te ne vesele, a drugi ne vređaju.


____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Bambina - Zenski forum
Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Nedelja 11.07.2010, 14:34, Naslov:
Citat:
Ko učini dobro delo neka ćuti.
Ko ga primi, neka priča.


____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Bambina - Zenski forum
Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Nedelja 11.07.2010, 14:37, Naslov:
Citat:
Najveće bogatstvo ima ko nikakvo ne želi.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Bambina - Zenski forum
Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Nedelja 11.07.2010, 14:39, Naslov:
Citat:
Teško je držati se mere u onome što si našao da je dobro.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Bambina - Zenski forum
Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Nedelja 11.07.2010, 14:54, Naslov:
Žena ćuti samo o onome što ne zna.

Seneka
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 139
Koliko clanova ima idealna porodica?