kako leciti hiperaktivnu i autisticnu decu ishranom

  • 1
Broj postova: 23
Reg. datum: 03.09.2009
Datum unosa: Petak 04.09.2009, 09:13, Naslov: kako leciti hiperaktivnu i autisticnu decu ishranom
ovo se odnosi na malu decu kojima je ustanovljena neka od ove bolesti.Rec je o glutenu koji dolazi do mozga usled ostecenja creva pa neka deca lakse obole ili teze.U ranom stadijumu moze se izleciti putem ishrane-bez glutena.Pozdrav svima

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Petak 04.09.2009, 10:33, Naslov:
Samo da se kratko nadovezem. Po novijim pravilema svetske zdravstvene organizacije bebe treba hraniti do 6 -og meseca iskljucivo majcinim ili vestackim mlekom, pa tek onda poceti sa kasicama. Najbolje prvo ide sargarepa, pa se dodaje i krompir. Vocne kasice su slatke i dete ce lako nauciti da uh jede, za povrce treba vise vremena. Zitarice dolaze tek kasnije jer sadrze gluten, koji moze da izazove ozbiljne probleme. Citala sam na nekom sajtu da neke mame vec od treceg meseca uvode cvrstu hranu, sto je po meni nedopustivo. Pa cak i caj ne treba da se daje ako ne mora.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 23
Reg. datum: 03.09.2009
Datum unosa: Petak 04.09.2009, 12:29, Naslov:
To sto si cula je strasno.A ja sam mom sinu prvo davala povrce pa voce.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 23
Reg. datum: 03.09.2009
Datum unosa: Petak 04.09.2009, 12:29, Naslov:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Petak 04.09.2009, 14:44, Naslov:
Hiperaktivna i autisticna?Autisticna deca obicno nisu hiperaktivna,uglavnom su inertna sto se tice fizicke aktivnosti.Izvinjavam se ako nisam u pravu.
Svakako specijalni tretman,sto se tice svega ne samo ishrane.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Petak 04.09.2009, 14:49, Naslov:
Cula sam za to, i da, u pitanju su dva totalno razlicita poremecaja. Na satjtu ima jedan clanak o tome kako prepoznati i kako tretirati hiperaktivnu decu. Sto se autizma tice, znam da pravilna ishrana moze puno da pomogne, narocito ishrana koja iskljucuje sve sto je zivotinjskog porekla. Inace, ja mom sinu nisam davala nista sem mleka do navrsenih 6. meseci, onda voce, pa povrce, pa tek u 8.-9.mesecu zitarice. Ne treba zuriti sa uvodjenjem namirnica kod beba, njima je mleko najbitnije, prva godina je samo navikavanje na ukuse i na cvrstu hranu. Mom sinu je trebalo skoro mesec dana da nauci da zvace jer je do tad samo sisao, nista mu nije falilo verujte.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 15
Reg. datum: 04.12.2009
Datum unosa: Petak 04.12.2009, 10:35, Naslov:
O autizmu kod dece se malo prica, ipak, takve se deca radjaju i takva deca se u nekim situacija tesko prepoznaju. Isto tako neki pedagozi smatraju da tu decu ne treba odvajati od ostale kada je u pitanju pohadjanje skole i sl... a neki pak da ona moraju imati poseban tretman.
Kao moguci uzroci pojave autizma pominju se i teskoce u trudnoci i prilikom porodjaja, razne infekcije, pa cak i pojedine vakcne.
Pored toga mora postojati neki vid ostecenja mozga.

Neki od simptoma su:
Odbija telesni kontakt. Ne obraca paznju na druge. Potrebe zadovoljava vodjenjem ruke odraslog bez kontakta ocima. Ne igra se s drugom decom. Upadljivo hiperaktivno ili krajnje pasivno. Ne pokazuje strah od opasnosti. Smeje se bez razloga. Deluje kao da ne cuje.
Okrece predmete repetitivno. Pruza otpor ucenju. Ponavlja reci mehanicki.

Sto se tice terapije vecina strucnjaka smatra da ona treba da bude individualna zavisno od stepena razvijenosti deteta i od njegovih potreba. Kazu da antidepresivi mogu pomoci kao i hrana bez glutena.
Postoje drustva za autizam sastavljena od roditelja, psihologa, specijalnih pedagoga, terapeuta i dobrovoljaca koja pomazu ljudima sa takvim tegobama i njihovim roditeljima. Uce ih socijalnim vestinama i komunikaciji. Na antigluteinsku dijetu se daje ono autisticno dete koje na testu krvi pokaze da pripada autisticnoj grupi dece sa defektom stvaranja i konvertovanja odredjenih enzima.
Ono sto je za roditelje bitno, to je da su autisticna deca emotivna bica (iako to ne pokazuju na nacin na koji smo mi naucili), da imaju svoje potrebe, da su cesto osetljiva na infekcije (posebno na kandidu) i da zahtevaju paznju i nadzor kroz ceo svoj zivot... Njemu je potreban oslonac i neznost, a iznad svega da ga neko razume. Verujte da ta deca da bi razumela nas, koriste izuzetno veliki napor. Treba ga respektovati i uzvracati mu to ljubavlju i zeljom da bude zdravo i srecno dete, u tom svom svetu koje nije samo izabralo.
____________________
Sledite link i dajte mojoj princezici besplatno svoj glas... Hvala!!! http://takmicenje.pampers.rs/gallery_details.php?id=920.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 296
Koliko clanova ima idealna porodica?