Podela poslova u vezi i van nje

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Ponedeljak 19.05.2008, 14:46, Naslov:
Kod mene je trenutno tako ja sam kuci i odrzavam kucu i vaspitavam decu dok moj muz radi u firmi.od njega neocekujem bas puno ali kad sam u guzvi ili kad mi je potrebna pomoc oko necega sto ne umem sama tu je.neopterecujem ga svakidasnjim sitnicama jer ja imam neograniceno vreme i mogu da si sama odlucujem sta cu raditi u vremenu kad su deca u skoli i on na poslu.veliko spremanje kuce radimo zajedno(kosenje trave,krecenje soba....)neznam koliko smo podelili posao ali to sve zavisi od situacije i nije kod svakog isto!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

harderwijk
Broj postova: 521
Reg. datum: 17.01.2008
Datum unosa: Sreda 21.05.2008, 11:58, Naslov:
Zivimo u zajednici ( roditelji supruga, brat i nas dvoje ). Svi oni rade van kuce, jedino je moj posao sve u kuci. Dobro, naravno i svekrva mi pomaaze, vikendom uglavnom, a ostalo uglavnom ja.

NEdavno je suprug trazio kafu, i ja sam onako, vise iz inata rekla : "A kako bi bilo da ti meni prvi put skuvas kafu, pa da zajedno popijemo!?" Samo se nasmejao i skuvao, bez problema.
Ponekad pomislim da sam sama kriva zbog toga sto mi on ne pomaze, pomoc je svakoj zeni potrebna, meni posebno kad imamo najavljene goste. tad me posebno hvata panika.
Za sad me stid da od njega trazim pomoc, jer zivimo kao sto rekoh u zajednici, da njemu nesto ne bude neprijatno, sta znam kakvi su obicaji.
A nadam se kad budemo bili sami u svom stanu da ce biti drugacije.
____________________
Ako nemas iskustvo prevarice te, ako imas - onda vec jesu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Sreda 21.05.2008, 13:12, Naslov:
Pa draga, kad budete bili sami u svom stanu on ce biti naviknut da nema obaveze! Zato, s vremena na vreme, uvedi mu poneku obavezicu! Kao detetu.
Ja nisam za klasicnu podelu poslova na muske i zenske, ali smatram da nas je Klara malo zeznula sa borbom za zenska prava. Tako sad zene imaju to pravo da rade i u rudniku, ali takodje i obavezu da brinu o kuci i deci jer je to tako prirodno. Srecom, muskarci su sve kultivisaniji, iako zivimo na brdovitom Balkanu, pa rado pomazu svojim neznijim polovinama.
Ja recimo, ne menjam osigurace, mada bih znala da ostanem sama, ne radim popravke po kuci, ne kacim zavesu jer je visoko...
Kuvam, perem, peglam i ostale "zenske" poslove samo zato sto ne radim kod kuce sam i bilo bi glupo da on dodje s posla i kao nasto sprema a ja blejim ceo dan. Dok sam radila i desavalo se da kasnije dodjem kuci od njega, cekalo me je gotovo neko jelo i pomagao mi je. Mada sto kaze jedna prijateljica koja ima muza i 2 sina, koliko god da pomazu oni ipak samo pomazu, glavni posao odradim sama.
I da neko ne pomisli da sam previdela da se Klara izborila i za pravo glasa nas zena, dzabe mi i to kad nikad ne izaberu onog za koga sam glasala! Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

beograd
Broj postova: 433
Reg. datum: 13.01.2008
Datum unosa: Cetvrtak 22.05.2008, 10:43, Naslov:
Ja se secam pocetka svog zajednickog zivota sa deckom,vremenom se sve menja,on se opustio,navikao da ja sve konce drzim u svojim rukama i njemu super.Dodje kuci,ima spremnjen rucak,popeglan ves,sredjen stan.Onda mi je pukao filmjavascript:emoticon('Ljuta')
Ljuta
i rekla sam da to vise ne moze tako.Ako smo ravnopravni ima i on da radi sve kao i ja,doduse postedjen je nekih poslova,ali zato moze da usisa stan,rasiri ves,opere sudove....Njima sve mora da se crta kao i daih usmeravamo sta treba da rade jer su jako neorganizovani i dosta zavise nazalost od nas.
____________________
kad nekog ludo zavolis i sve ti potone....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Subotica
Broj postova: 92
Reg. datum: 18.01.2008
Datum unosa: Cetvrtak 22.05.2008, 13:57, Naslov:
I kod nas uglavnom ja sve odradim...mada hoce i on i da skuva, i da stavi ves da se opere i usisa..ali naravno da je to retkost!Ali meni je i ta retkost dovoljna jer kod nekih parova nepostoji ni to...
Zamisli da svaki dan non - stop radis jedno te isto pa naravno da bi odvalila... Lud
..radis na poslu, dodjes skuvas operes peglas spremis legnes da spavas i onda opet isto... Zid
Zato zene nedajte se Bijem
____________________
"Hoæu da budem sreæna danas, a ne zauvek..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

harderwijk
Broj postova: 521
Reg. datum: 17.01.2008
Datum unosa: Cetvrtak 22.05.2008, 17:53, Naslov:
Moj suprug nikad se nije dohvatio jedne case da je opere, a kamoli nesto vise.
usisao doduse, jeste jednom, kad smo ocekivali goste. mada je u pocetku vise pomagao, a sad nece za sobom ni da potre posle tusiranja kupatilo.
____________________
Ako nemas iskustvo prevarice te, ako imas - onda vec jesu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Pancevo
Broj postova: 21
Reg. datum: 14.04.2008
Datum unosa: Utorak 27.05.2008, 17:48, Naslov:
...........Kod mene u kuci se zna, ili delimo poslove ili ce biti gusto .
Oklagija ....Tacnije,ja sam od pocetka, svojoj drugoj polovini, jasno stavila do znanja,da se nisam udala za njega,da mu zamenim mamu.Ako se volimo i zivimo zajedno,onda se poslovi dele...nece mu rucice otpasti, ako opere sudove,ili skuva ruckic. Bijem ...Elem moj suprug je prao sudove,kuvao rucak,muckao Humanu za klince(dok su bili bebe)....Pomagao mi je u svemu... Mete .... Zdravo Naravno i ja sam radila ali da se zna 50-50...i mirna kucica Bijem .
____________________
zivot je zakon!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 127
Reg. datum: 27.05.2008
Datum unosa: Cetvrtak 29.05.2008, 17:53, Naslov:
Moj decko i ja od marta zivimo zajedno, i nismo cak ni u pocetku imali problem sa podelom poslova. Kada je vreme za spremanje, dogovorimo se ko ce da opere sudove od sinoc, a ko ce da usisa mrvice od hleba koji je on u pola noci grickao, i nema nikakvih problema. Osmeh
Jedini je "problem" sto ponekad moram da ga podsecam da, npr., case okrene ka dole kada ih opere i slicno tome, ali to su samo sitnice koje su meni rutina, a njemu nisu. Pomalo sam zanovetalo oko toga, ali sta da radim. Osmeh
____________________
I'm waiting for the night to fall, I know that it will save us all. When everything's dark, keeps us from the stark reality...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 02.10.2008, 11:56, Naslov:
Pomaze mi:ja usisavam,on podigne noge,hahaha...Bez zezanja,pomognemo jedno drugom kad god zatreba i kad mozemo.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 16:21, Naslov:
sad kad ovo sve citam, vidim da sam ja u stvari jedna vrlo srecna zena, Vrlo srecna Vrlo srecna...moj muz jednom nedeljno spremi sobe, usisa, prebrise sve (cak i dezinfikuje podove), nosi tepihe na pranje, pere kupatilo, a s vremena na vreme opere i prozore...moja je kuhinja, ja kuvam(to bas volim) i ves - pranje i peglanje(mada i on okaci ves kad naidje prvi)...pa, nije lose..zajedno krecimo i pomeramo namestaj, a napravio mi je i prelepu ogradicu za bastu sa cvecem...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

harderwijk
Broj postova: 521
Reg. datum: 17.01.2008
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 16:51, Naslov:
Oooh, zveka ti si prava srecnica...Ja nemam takvog muza, ali etoo, mogu da se pohvalim da ume PONEKAD da sam nadje ono sto zeli da obuce... Tuzna
____________________
Ako nemas iskustvo prevarice te, ako imas - onda vec jesu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 471
Reg. datum: 01.11.2008
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 16:55, Naslov:
Moj muz i ja radimo sve zajedno ako ja perem sudove on ce kupatilo ili nesto drugo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

krusevac
Broj postova: 440
Reg. datum: 05.03.2009
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 18:08, Naslov:
Delimo poslove samo ako je to neophodno,ako sam u skripcu sa vremenom kad su praznici ili posle njih.Kako je ne radim uspevam da zavrsim i ono sto nemoram,a spada u neke "muske" poslove.
____________________
Srecu cine male stvari

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

svugdje pomalo
Broj postova: 1414
Reg. datum: 23.10.2008
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 18:15, Naslov:
ne mogu reci da sad dijelimo poslove,on radi,ja sam kuci,nemamo djece,
tako da bi bas bilo glupo da zanovjetam da mi nesto uradi,kad ja hodam od
kafe do kafe!
ali kad sam radila,bilo je drugacije!on bi kuhao,ja radila po kuci,i sve je bilo ok!
____________________
MOJ MALI LEON JE STIGO 19.9.2009 U 10.25

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 19:44, Naslov:
p.s. moj muz nije oduvek ovako sa mnom delio poslove, ali pre dve godine sam se ja bila iznenada nesto razbolela i on se jako uplasio, kao i ja.....ispalo je sve na kraju jako dobro, ja sam ozdravila, a od onda mi je sve krenulo nabolje, svi su u kuci poceli da pomazu, a muz pogotovo.....cak sad nekad kad me uhvati da pocnem da spremam, ide za mnom i govori kako je to njegov deo posla i da ce to on da uradi....HaHahahaha

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 262
Koliko clanova ima idealna porodica?