Podela poslova u vezi i van nje

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Utorak 05.06.2007, 05:34, Naslov: Podela poslova u vezi i van nje
Neko kaže da samo žene treba da kuvaju, čiste, spremaju kuću, brišu prašinu, čiste klozet...

Neko kaže da i muškarci mogu da kuvaju, da moraju ići u vojsku, ali i da mogu ženi nekad pripomoći i u usisavanju kuće.

Ovaj detalj u naslovu "...i van nje" označava, čitajte: ravnopravnost među polovima. Šta Vi mislite, kako biste Vi rešili ovo veoma komplikovano pitanje da Vam danas neko ponudi trenutnu moć?

Ako imate skladnu vezu, kako obično rešavate ili kako ste rešili ovu podelu kućnih poslova?

Da li se oko toga sporečkate?

Ako niste u vezi, koje poslove biste elegantno prepustili svojoj drugoj polovini?

Duhovitost je dozvoljena Wink
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 05.06.2007, 06:24, Naslov:
Pa znas kako, po mom misljenju muskarci i devojke su stvoreni razliciti kao ljudska bica, a jednaki u pravima. Dakle, teske poslove prepustam "jacoj" polovini Osmeh
Licno, mnogo volim da kuvam, (to zelim samo ja da radim i jako mi je slatko da kuvam za mog dragog Osmeh)ne smeta mi ni ciscenje kuce, ali mi ne bi smetala pomoc pri ciscenju Osmeh u vezi sam i mislim da moj partner nikad ne bi dozvolio da se mucim sa nekim teskim poslovima i sigurna sam da bi mi pomogao ako bih bila pretrpana poslovima i obavezama.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Utorak 05.06.2007, 06:27, Naslov:
Potpuno je ista situacija i kod mene.

Interesuje me da li nepravedno da oni idu u vojsku, a uobičajeno, prirodno je za ženu da rađa, a još i da nam pomažu, dobro, u teškim poslovima.

Kakav stav imate i o ovome? Da li mislite da su naši "dragi"/"drage" opterećeniji/-e nego mi u obavezama?
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 05.06.2007, 06:32, Naslov:
To vec zavisi od slucaja do slucaja. Nekad se od majke ocekivalo da posto rodi bebu brine o svemu - da poptuno vodi brigu o bebi kao i kuci. Danas je to nemoguce, u ovakvom ritmu zivota partneri moraju stalno da pomazu jedno drugom i da 'uskacu' kad treba. Na primer, u ovom trenutku i ja i moj partner smo pretrpani obavezama, a ako se desi (a desava se) da je on vise pretrpan obavezama i poslovima, sigurno ne bih trazila od njega jos dodatnih obaveza.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Utorak 05.06.2007, 06:42, Naslov:
Potpuno identično.

Interesuje me ima li možda drugačijih stavova o ravnopravnosti?

Ovde potpuno slobodno možete izraziti svoje mišljenje...
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Sreda 06.06.2007, 01:12, Naslov:
Moj muž je vrlo zanimljiva osoba i po tom pitanju. Iskreno, mrzi ga da bilo šta po kući uradi, ali kad ga zamolim ništa ne odbije. Ali vrlo često pita koliko košta da pozovemo ženu za spremanje ili majstora za opravke. U početku sam očekivala baš njegovo zanimanje i posvećenost, ali sada mi je samo važno da su poslovi urađeni...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 06.06.2007, 02:00, Naslov:
Posto su muskarci "preumorni" od posla kojeg obavljaju, obicno im je puno jednostavnije nakon rucka pospremiti svoj pribor, sjesti i procitati novine. Cesto se dogadja da im je citanje dodatni napor, pa legnu i zatvorenih ociju, sa daljinskim upravljacem u rukama "slusaju" TV program. Tu i tamo odnesu smece ili skuhaju nesto iz svog repertoara ili odu do najblize trgovine.
Hehe izgleda da su se i na tom podrucju totalno distancirali od tzv. zenskih poslova :cool:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Sreda 13.06.2007, 04:34, Naslov:
Mislim da se situacija počinje obrtati, a to je da neki muškarci počinju prihvatati i "ženske" obaveze, tačnije, tzv. ženske tradicionalne poslove. Istovremeno, i žene počinju polako prihvatati i neke malo muževnije poslove, a u pojedinim zemljama to je i njihova "odlika" - nije neobično to videti u zemljama koje imaju veći broj žena da neke od njih voze i traktore, npr. i bave se teškim fizičkim radom. Mada sve zavisi i od kulture samog naroda, isto kao i od tradicije.

Tu se polovi sreću "na sredini" Osmeh
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Sreda 13.06.2007, 05:43, Naslov:
Vidite, zene (majke) u mnogim slucajevima vaspitavaju muskarce koji nece da dele poslove. Ako vidi sina da pomaze cerki u pranju sudova, vikne na nju:'kako dozvoljavas bratu da radi zenski posao?' to je pogresno. sasvim, sasvim pogresno. Decu treba naviknuti od malih nogu na odgovornost i obavljanje poslova da se ne bi formirali kao lenjivci i neodgovorni ljudi. Vazi i za zensku i za musku decu. A to da li ce nasi sinovi pomagati u kuci ili nece neka se dogovore sa svojom buducom zenom, to je stvar njihovog dogovora. Ne mislim da ce moj sin (ako Bog da ga budem imala) biti manje musko ili manje vredan ako bude umeo da se pobrine o sebi i ako bude umeo sebi da opegla kosulju ili spremi nesto za jelo!
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Sreda 13.06.2007, 06:11, Naslov:
Postoji jedna zanimljiva priča o tome kako neke žene doživljavaju kućne poslove u odnosu na decu različitog pola...
Jedna žena se poverava prijateljici pa kaže:
Ćerka mi je našla diiivnog muža... On svako jutro ustaje pre nje i donosi joj doručak u krevet! A sin?! Sin je, jadan, našao neku rospiju, svako jutro ustaje pre nje i nosi joj doručak u krevet!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 14.06.2007, 01:23, Naslov:
*The Teacher
Citat:
Ne mislim da ce moj sin (ako Bog da ga budem imala) biti manje musko ili manje vredan ako bude umeo da se pobrine o sebi i ako bude umeo sebi da opegla kosulju ili spremi nesto za jelo!


Ovo je ključno. Medjutim, kad muškarca pitate o istoj temi, on će reći da to nikako nije balkanski tip muškarca (šta god to značilo!Bljak ) .

Kako treba izgledati i kakvo je ponašanje, po Vašem mišljenju i ličnom doživljaju, tzv. "homo balcanicusa"?
:-P
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Niš
Broj postova: 21
Reg. datum: 11.07.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 16:27, Naslov:

Mislim da bi svako trebalo da radi ono sto mu odgovara, tj ono sto ume dobro da radi, ali bez foliranja... Napr ako ja umem da kuvam, i volim to da radim, ne znam zasto ne bih kuvao, nikada me nije bilo blam da sebi spremim nesto za jelo ili da operem sudove.... Takodje ako nisam kod kuce, a treba da se izbuse dve rupe u zidu da se nameste tipli, ne znam zasto ne bi ona uzela busilicu i to sredila.....
Naravno uvek treba i pomoci, recimo ako smo u zurbi, onda zajedno pospremamo sto posle rucka i sl. ..... Generalno, ne treba gledati sta je ciji posao, vec, da li ja to umem, da li ce ispasti najbolje itd. ......
____________________
passenger

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 17:00, Naslov:
OFF Topic, @Stefa, gde bas nade da busi rupe u zidu, ajde ne prteruj. Jedino ako mozda neces rupe po zidu svudaWink
salim se.
Negde sam vec pomenula primer prijatelja, gde muz ne hvata muske poslove, ali je zena majstor u kuci. Kod njih to funkcionira super, ona je cak i namestaj sama pravila i popravljala, ali svako je nasao zadovoljstvo u svom poslicu i odlicno funkcioniraju.
A inace kako muskarci najstrucnije zabusavaju: -Kaze zena muzu da bi on mogao da opere sudove. Muz se slozi sa osmehom bez pogovora. Opere sudove, ali vidi zena masnoci, fleke, ostatke pene na sudovima i ljuta kaze muzu kako nezna da opere sudove. On se brani da je uradio najbolje kako je znao i umeo. Nikad mu nije vise dala da pere sudove iako se cesto ponudiWink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Niš
Broj postova: 21
Reg. datum: 11.07.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 17:29, Naslov:

Dobar primer, zato sam i napomenuo "foliranje"....
A mozda stvarno ne ume da pere i to ti je, ali mislim da se, pre ili kasnije sve izbalansira.... Ja recimo znam zene koje krece, gletuju, ma sve... A znam coveka koji dok mu nije dosla zena, pomagao majstoru, cim je ona dosla, on joj kaze: "evo ti, drzi cekic, moram da spremam rucak...."
____________________
passenger

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 17:56, Naslov:
Kad` bi svako radio ono sto ume, svi bi imali dovoljno posla.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Niš
Broj postova: 21
Reg. datum: 11.07.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 18:14, Naslov:

Mislis, svi poslovi bi bili obavljeni....
____________________
passenger

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 18:37, Naslov:
Da, bukvalno. I ne mislim iskljucivo na vezu. Kad` bi svi ljudi na ovom svetu radili iskljuvo ono sto znaju, svi bi imali dovoljno posla i sve bi bilo dobro obavljeno.

A u vezi po mom misljenju uopce nije potrebno puno raspravljati o tome. Obavi onaj ko prvi uvidi i ima vreme za to. Nema neke podele vec medjusobno preuzimanje poslova, ili dela poslova, da rasteretis (ili nadomestis) partnera. To bi bilo po mom misljenju najpravednije.

Osim toga u vezi ili kod kuce nema takvih poslova da ih neko ne bi znao. Kad` su u pitanju tehnicka resenja postoje majstori ako ne mozemo sami.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Nedelja 05.08.2007, 17:41, Naslov:
E ja jedva cekam da pocnem da zivim sa deckom i da vidim kako ce se on snaci! Iako sam ga kritikovala zbog njegove neozbiljnosti mislim da u ovom slucaju nece biti problema. Proveli smo 6 dana zajedno sami u stanu. Ja do tada NIKAD nisam oprala sudje... on me je ucio Osmeh Takodje mi je spremao rucak, pekao meso... Sad znam da mu ti poslovi nisu strani i da ih nece odbijati.

Nisam za onu klasicnu podelu poslova na muske i zenske. Vise sam za ono ko sta stigne. Ako radim duze, ako se zadrzim negde, sto on ne bi skuvao nesto ako ima vremena?
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 09.08.2007, 08:47, Naslov:
srecom dasmo okruzeni masinama pa je nebitno ko ce da stavi sudove ili ves u masinu ili da usisa kucu,pozove tepih servis ili oriba kupatilo Ajaxom koji se ne ispira.Ali kako je bilo prethodnim generacijama to stvarno ne mogu da zamislim...

Profil

Posaljite privatnu poruku

beograd
Broj postova: 433
Reg. datum: 13.01.2008
Datum unosa: Nedelja 24.02.2008, 12:22, Naslov:
Ne bi trebala da postoji podela na musko-zenske poslove u kuci,to je stvar postovanja i medjusobnog dogovora,posto zivim sa deckom na pocetku sam sve kucne poslove preuzimala na sebe,medjutim sada sam se opametila i sve radimo zajedno,samo se dogovorimo sta ce ko da uradi.Nije mu tesko ni da usisa stan,ni da spremi rucak,jedino sto mu ne dozvoljavam je da pegla i da ukljucuje ves masinu(da kojim slucajem ne bi ofarbao ves ili sta vec)a sve ostalo se deli....
____________________
kad nekog ludo zavolis i sve ti potone....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 167
Koliko clanova ima idealna porodica?