Ranica na grlicu materice?

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 25.12.2009, 12:53, Naslov: RANICA NA GRLICU MATERICE
Evo,danas idem kod ginekologa na redovnu kontrolu...
Inache,imam ranicu na grlicu materice vec nekoliko godina.Kada sam pitala ginekologa shta da radim,odgovorio mi je samo da je redovno kontrolishem Zid
Po meni to nije reshenje...Da li neko zan kako to da lechim???
I ima li neko ko ima slichan problem?
Svaki put kad odem kod ginekologa,bojim se shta ce da mi kaze,da li je sve u redu....
Help! Place
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 9
Reg. datum: 28.12.2009
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 12:00, Naslov:
Bez brige, svaka druga zhena ima ranicu na grlicu, i u vecini sluchajeva nije po sredi nishta opasno.
a to shto ti je ginekolog rekao je, zapravo, i jedino shto je mogao da ti kazhe. Ranica se odstranjuje samo ukoliko je to neophodno, a to je valjda ukoliko je PA nalaz 4 grupa (nemoj me za ovo drzhati za rech), u svakom sluchaju onda kada lekar proceni da je to na osnovu patoloshkog nalaza neophodno. Dakle,ukoliko je PA test u redu, ranicu treba samo redovno kontrolisati. Znam da bi najvishe volela da je se reshish jednom za svagda, ali nijedan dobar lekar te nece poslati ni na jednu hirurshku intervenciju (u ovom sluchaju spaljivanje ranice ili shta vec) ukoliko to nije neophodno. I iskreno mislimda je to ispravan stav, neke stvari jednostavno ne bi trebalo chachkati bez potrebe,jer i to mozhe imati negativne posledice.

tako da, opusti se, ne razmishljaj o tome, i redovno se kontrolishiOsmeh
p.s. a koja si grupa na pa-testu?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 15:22, Naslov:
Lucretia,hvala na odgovoru Osmeh Bila sam u subotu kod ginekologa,i dalje imam tu glupu ranicu i bash me nervira to shto se ne lechi jer pred svaku kontrolu se brinem.Inache nashla mi je usput i cistu na janiku!Kaze da misli da je to cista zutog tela,ali mi je za svaki sluchaj rekla da uradim analize krvi i mokrace.Uzela sam rezultate pa idem u sredu na konsultacije.Krv i mokraca po nekim mojim prorachunima su ok,a rezultat za sekret i PAP ce mi reci kad dodjem kod nje..Pre chetri meseca sekret i PAP su mi bili II grupa.A sad cemo da vidimo shta i kako...Javljam!
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 411
Reg. datum: 03.10.2009
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 20:10, Naslov:
imala sam ranicu prije prve trudnoće a i cistu, ranicu sam liječila nekom kremom tj. gelom i nestala je. Cista je nestala između dva pregleda, sama od sebe.Želimti puno sreće Jekalina i da što prije ozdraviš. Tjesi
____________________
...ali je najbolje kadu životu imaš nekog s kim možeš ovako da æutiš...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 28.12.2009, 20:12, Naslov:
mislim da je bolje ako se na vreme reaguje i ne ceka se......bolje je to resiti sto pre pa makar i da probas da se konsultujes sa jos nekim lekarima i da cujes njihovo misljenje
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Utorak 29.12.2009, 15:52, Naslov:
Znam Tini,ali svima je mishljenje da ne treba da se dira..Tuzna

Maxi,koji gel si koristila,ako se secash? :*
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Utorak 29.12.2009, 16:22, Naslov:
Evo ovako...nakon porodjaja sa prvom cerkom ostala mi je rana na grlicu zbog teskog porodjaja.Imala sam bolove neko vreme da bi mi dr rekao da to mora da se sredi.I tako,uradio je sve potrebne analize i zakazao operaciju.Odstranio je delove koji su vremenom izumrli i ovo lepo zasio da bi nakom mesec dana ja bila kao nova.
I zato,moj savet ti je da odes kod drugog dr i trazis drugo misljenje...jer posledice mogu biti velike.Dr me je inace pitao da li zelim jos dece?A to znaci da nisam otisla i to operisala ne bih mogla vise zatrudneti.
E sad sve opet zavisi kolika je ta tvoja ranica?
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 411
Reg. datum: 03.10.2009
Datum unosa: Utorak 29.12.2009, 18:24, Naslov:
Joooj Jekalina, ne znam, iz prostog razloga što sam tu terapiju primala u bolnici, išla sam tri ili četiri sedmice i oni su mi tamo mazali. Znam da je gel u pitanju i ništa više. Slažem se da treba uvijek potražiti više mišljenja ako nismo sigurni u nešto. To ti je moj savjet. Poljubac
____________________
...ali je najbolje kadu životu imaš nekog s kim možeš ovako da æutiš...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 9
Reg. datum: 28.12.2009
Datum unosa: Sreda 30.12.2009, 00:20, Naslov:
pa njoj papa test II grupa,chemu tolika frka i panika?? :zbun:

niko joj nece reci da operishe ranicu koja je patoloshki u redu. Ja kad bi mi ponudili mishljenja dvojice razlichitih lekara na temu operisati ili ne, iskreno, uvek bi imal vishe poverenja u lekara koji ne preporuchuje operaciju. Jer, budimo realni, lekarima je najlakshe da ti odstrane mesto na kom imash problem, i poshtede sebe razmishljanja o istom. To ti je kao ono, imash obichan virus i oni ti svaki put propishu najjachi antibiotik jer im je to najlakshe, bez obzira shto znaju da ti time unishtavaju organizam i ne cine ama bash nikakvu uslugu..

Meni je PA II grupa, a ranica mi inache izgleda (vizuelno) grozno,i dosta je velika, ali nema nikakvih patoloshkih promena..Imam jako dobrog ginekologa, i nije mu ni palo na pamet da mi ponudi operaciju ili neshto slichno, jedino sam stavljala kantarion i jod..

dakle, samo redovne kontrole, pa ako ranica krene da se menja (shto ne mora nikad da se desi), e onda ce ti doca reci shta dalje...
Nemoj sebe muchiti timeWink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 30.12.2009, 12:34, Naslov:
Tatjana K. ja nisam radjala i niko mi nije rekao da bih mogla da imam problem zbog ranice..Imam je vec jako dugo,mala je i ne menja se,za sada..Ishla sam kod bar 5 ginekologa i privatnih i drzavnih i svima je mishljenje da nishta ne diram vec samo da idem na redovne kontrole...Jedana doktorka mi je samo predlozila biopsiju,alim kako kaze Lukrecia,mislim da je pametnije da ne chachakm nishta...
Maxi,hvala u svakom sluchaju...Inache,koristim vaginalete kantariona chesto Wink
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 30.12.2009, 12:36, Naslov:
Sutra idem na konsultacije i da uzmem rezultate za Pap i grupe sekreta...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 30.12.2009, 15:17, Naslov:
Upravo sam prochitala na netu da ranica na grlicu i belichasti mozaik(koji ja ustvari imam) nisu isto...Ranica uopshte nije opasna,a mozaik moze biti i ne mora...Pod mozaikom se ustvari smatra sumnjivo tkivo na grlicu materice Sokirana ,a ranica je samo crvenilo!
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 10
Reg. datum: 01.01.2010
Datum unosa: Petak 01.01.2010, 16:35, Naslov:
Ja isto imam ranicu i prvo sto mi je ginekolog rekao jeste da moram ici na spaljivanje, ali to je nije trajno resenje posto se ranica moze jako lako vratiti...a ako se vrati, onda nema smisla vise je spaljivati. Takodje mi je rekao da se u 90% slucajeva, na ovakvoj ranici stvara rak grlica materice, ali za nekih 10-20 godina ako se ne kontrolise kako treba. Ali sledeci put kad sam otisla na pregled, ustanovio je da imam genitalni herpes Tuzna Tako da ja sad to prvo lecim, a ta ranica tako stoji i ceka da zavrsim sa lecenjem herpesa.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 04.01.2010, 13:38, Naslov:
Tuzna
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 99
Reg. datum: 08.03.2009
Datum unosa: Ponedeljak 04.01.2010, 14:33, Naslov:
u 32. god. moja mama je dobila ranicu , koja je prerasla u nesto najgore ,povadila sve , zracila se u Kamenici, i evo fala Bogu baka danas ima 64.pune god. SAMO NA VREME ,a i ja sam dobila posle druge trudnoce ali miom, koji nije htjeo da miruje nego je covek rastao , pa sam gospodina morala da vadim ...uf, oslobodila sam se ulozaka hahaha

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 99
Reg. datum: 08.03.2009
Datum unosa: Ponedeljak 04.01.2010, 14:38, Naslov:
jos nesto vrlo vazno ... nepijem nikakve hormone , idu mi na nerve , nego sam iz svajcarske narucila sebi flastere ,a moja sestra koja je ljekar kaze da su to flasteri za podmladjivanje , i tako tri mjeseca kad je ljeto ja to koristim i osjecam se superiska ...a i psiha dosta utice na sve a ja sam rijesila da pomislim samo na silne uloske koje sam koristila i odmah mi prodje kriza...psiha , psiha

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 04.01.2010, 15:10, Naslov:
Imash decu,hvala Bogu,pa ti materica ni ne treba...Moja mame je umrla od raka na grlicu,ali njoj nisu videli na vreme da je rak u pitanju iako je redovno ishla kod ginekologa...zato se ja i bojim...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Utorak 05.01.2010, 12:27, Naslov:
Uzela sam rezultate malopre,krv i mokraca su u redu,PAP test je II,a za sekret mi je rekla da uzmem orvazil vaginalete,kaze ima jako malo bakterija... Kontrola za 6 meseci i sve ispochetka....Za oko 40dana bi trebalo i cista da nestane sama od sebe... Ole
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Utorak 05.01.2010, 17:58, Naslov:
Drago mi je Jekalina da je sve u redu.....samo treba raditi redovno kontrole i reagovati na vreme.....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 06.01.2010, 14:05, Naslov:
Poljubac Zdravo
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 144
Koliko clanova ima idealna porodica?