Najveci zlotvori sveta

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 20.05.2010, 12:07, Naslov: Najveci zlotvori sveta
Eržebet Batori (Elizabeth Nádasdy, Báthory Erzsébet, Elizabet Bathory; 7. avgust 1560-21. avgust 1614.) bila je mađarska grofica. Ona je jedna od najpoznatijih masovnih ubica i vampirista u istoriji. Optužena je zajedno sa 4 saučesnice za mučenje i smrt od 300 do 2.000 devojaka (u zavisnosti od izvora). Većinu svog života provela je u zamku Čahtice, Slovačka, dok je poslednje 4 godine svog života provela u zatvoru. Njene saučesnice su ubijene.

[uredi] Biografija
Eržebet su sa 11 godina verili za Ferenca Nadaždija, moćnog mađarskog vojnika, a 1575. godine se i udala za njega. Pre udaje rodila je ćerku Anastasiju i smatra se da je otac ovog deteta jedan od slugu. Kao svadbeni poklon Eržebet je dobila zamak Čahtice, koji se nalazio na vrhu brda i bio je okružen selom. Eržebet i Ferenc imali su šestoro dece: Anastaziju Batori, Katalin Nadaždi, Katalin, Mikloša, Oršolju i Pal, od kojih je dvoje umrlo vrlo rano. Eržebetin muž ubijen je 1602. godine. Nije poznato kada je Eržebet počela ubijati devojke, ali smatra se da je to bilo između 1585. i 1610. Isto tako se smatra da su njen muž i rođaci znali za ubistva, ali da niko nije hteo da interveniše. Kao jedan od motiva Eržebete Batori navodi se da je preko krvi želela da očuva svoju lepotu.

Jednog običnog dana, neka sluškinja iz dvorca iznervirala je Eržebet nekvalitetnom uslugom i ova joj je zabila makaze u glavu. Devojčina krv pala je na Eržebetine ruke. Kada je Eržebet oprala tu krv, učinilo joj se da je tamo gde je bila krv koža postala mlađa. Tada je smislila plan kako da povrati svoju mladalačku lepotu. Mislila je, ako se bude kupala u krvi lepih, mladih devojaka ili čak pila njihovu krv, mogla bi postati lepša nego ikad. Eržebet je pozivala mlade, najčešće nevine devojke u svoj zamak, surovo ih mučila, pila im krv, a zatim ih ubijala.

Posle nekog vremena shvatila je da krv seljačkih devojaka nema efekta na njenu kožu. Trebala joj je kvalitetnija krv. 1609. otvorila je akademiju u svom zamku. Tu su imućniji roditelji iz svih predela slali svoju decu kako bi se učili plemićkim manirima. Eržebet je mučila žrtve makazama, iglama, užarenim gvožđem, kolcima.


Ruševina grada Čahtice, u kojem je živela Eržebet Batori.Eržebet je otkrivena 1610. godine, kada je sa zidina dvorca u svom ludilu bacila 4 masakrirane žrtve. Vest je ubrzo stigla do cara i on je naredio Eržebetinom rođaku Turzou da je uhapsi. Turzo ju je uhvatio na delu. Eržebetini saučesnici su poubijani, dok ona nije mogla biti pogubljena jer je bila plemićkog porekla. Međutim, pronađena je rupa u zakonu i Eržebet je zazidana u svom dvorcu, u toaletu. Pronađena je mrtva 1614. godine.

Porodica Batori je smatrana za vampirsku porodicu. Pored svih događaja sa Eržebet Batori, koja je čak živela u Transilvaniji čiji je princ bio nećak Eržebete, porodica Batori imala je veze i sa grofom Drakulom. Zapovednik pohoda koji je pomogao Drakuli da povrati presto bio je Ištvan Batori; jedan od Drakulinih poseda, dvoraca Fagaras, postao je vlasništvo Batorijevih u Eržebetino doba, a i obe porodice su imale amblem zmaja na porodičnim grobovima.

Pretpostavlja se da su strašna nedela iz života Eržebet Batori inspirisali Brama Stokera da napiše roman Drakula.

____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 20.05.2010, 12:09, Naslov:


Erzebet Batori
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 330
Reg. datum: 23.04.2010
Datum unosa: Cetvrtak 20.05.2010, 12:13, Naslov:
Zanimljivo, zanimljivo !
Samo mi nije jasno kako to da od jednom bogate porodice salju svoju decu u neku akademiju koja i nije na nekom glasu !? o.O
____________________
Najvece uživanju u životu je da uradite ono za šta ljudi kažu da ne možete da uradite

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 330
Reg. datum: 23.04.2010
Datum unosa: Cetvrtak 20.05.2010, 12:13, Naslov:
Pa i nije nesto lepa... xD
____________________
Najvece uživanju u životu je da uradite ono za šta ljudi kažu da ne možete da uradite

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 20.05.2010, 12:17, Naslov:
Vrlo srecna

chek,sad cu josh neke ludake da postavim..
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 20.05.2010, 12:27, Naslov:
Vlad Cepeš III Drakula - Nabijač na kolac

Vlad Cepeš III Drakula zapamćen je kao jedan od najvećih krvoloka koji su ikada živeli, ali pitanje je da li su sve priče o njegovim zločinima tačne.
Vlad je rođen krajem 1431. godine u tvrđavi Sigišoara. Njegov otac bio je tada vojni namesnik u Transilvaniji, kao i pripadnik čuvenog reda Zmaja. Nadimak Drakula odatle i potiče. On je bio sin Drakula - Zmaja.

Kada je Vlad II postao knez Vlaške, morao je svoje mlađe sinove Vlada i Radu 1442. da pošalje u Jedrene kao taoce. Pretpostavlja se da je ovaj boravak na Osmanskom dvoru i zaslužan za ljubav koju je Drakula gajio prema nabijanju na kolac. Ubistvo njegovog oca i brata Mirčea, probudilo je još veću surovost u njemu, pogotovo kada je saznao da su ovi živi zakopani. Sa 17 godina, uz pomoć Turske, prvi put postaje knez Vlaške, ali ova vladavina trajala je kratko. Morao je da čeka do 1456. i novog dolaska na vlast da bi se osvetio ubicama svog oca i brata. Tokom ove šestogodišnje vladavine je i stekao svoju reputaciju zločinca.

Na Uskrs 1459. uhapsio je sve bojare. Starije je nabio na kolac, a mlađe naterao da marširaju po zemlji. Ubijao je iz hira i nabijao na kolac i nekoliko hiljada ljudi odjednom. Po celoj zemlji mogli su se sresti truli leševi nabijeni na kolac. Priča se da je i Mehmed II Osvajač 1461. odustao od napada kada je osetio smrad i video oko 20.000 leševa nabijenih na kolac. U jednom danu ubio je oko 30.000 bojara i trgovaca iz Brašova. Naravno, ovo nije bila jedina metoda kojom se koristio. Odsecao je zarobljenicima oči i uši, nabijao im eksere u glavu... a njegove žrtve bile su i žene i deca.

Kada su Turci osvojili njegovu zemlju žena mu se ubila, ali on je uspeo da se izvuče. Doduše, završio je kao zarobljenik mađarskog kralja Matije Korvina. U zarobljeništvu je ostao oko 12 godina. Opisano je da ni tada nije mogao da pobegne od svoje sadističke prirode, već je mučio ptice i pacove. I čak ih nabijao na male kočeve. Ubijen je već krajem decembra 1475. godine.
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 20.05.2010, 12:30, Naslov:


Vald Cepeš
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 330
Reg. datum: 23.04.2010
Datum unosa: Cetvrtak 20.05.2010, 12:36, Naslov:
I kakve veze on ima sa vampirima i besmrtnost ? Tralalalala Tralalalala
____________________
Najvece uživanju u životu je da uradite ono za šta ljudi kažu da ne možete da uradite

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 20.05.2010, 12:42, Naslov:
E,to je vec legenda... Wink Ali,eto,to je taj chuveni grof drakula iz Transilvanijskog zamka Wink
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 330
Reg. datum: 23.04.2010
Datum unosa: Cetvrtak 20.05.2010, 12:45, Naslov:
Znam znam ! Ima turisticka tura iz nisa za 150eura, 3 dana. Ide se u Drakulin zamak ! Wink
____________________
Najvece uživanju u životu je da uradite ono za šta ljudi kažu da ne možete da uradite

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 20.05.2010, 12:47, Naslov:
Kad idemo? Vrlo srecna
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 330
Reg. datum: 23.04.2010
Datum unosa: Cetvrtak 20.05.2010, 12:49, Naslov:
Sledece leto, u najavi. Videces ! Wink
____________________
Najvece uživanju u životu je da uradite ono za šta ljudi kažu da ne možete da uradite

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 20.05.2010, 12:52, Naslov:
Poljubac
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 20.05.2010, 13:06, Naslov:
Ovo su neke od najbrutalnijih žena u istoriji, neke od njih su bile na veoma visokim položajima, neke su brutalno ubijale, ali svakako nisu zapamćene po dobrom. Pa da počnemo:

10. Kraljica Marija I (Bloody Marry)





Ćerka Henriha VIII i njegove prve žene ušla je u istoriju kao monarh, posle svadje njenog oca sa tadašnjim poglavarom katoličke crkve. Pošto je njen otac sebe proglasio za poglavara nove protestantske crkve, Marija je narod opredeljen za protestantsku veru brutalno ubijala, mučila i po tome je i dobila naziv "Krvava Marija". Pod tim nazivom je i ušla u istoriju.



9. Myra Hindley (1942-2002)





Serijski ubica, zajedno sa "Brady"-em, svojim saučesnikom dobili su englesku titulu Bony-ja i Clyde-a. Zajedno su mučili do smrti nekoliko maloletne dece uzrasta od 10 do 17 godina. Tela žrtava policija je kasnije našla nedaleko od Mančestera. Bili su specifični po tome što su zločine snimali na audio ili video trake, kako bi ih "ovekovečili". Pošto im je odredjena presuda, oboje su ostali ravnodušni, što govori detalj da je Myra tražila sladoled posle sudjenja.Umrla je od srčanog udara u bolnici.



8. Izabela I Kastiljska (1451-1504)





Bila je vladajuća kraljica Kastije i Leona, poznata kao Izabela Katolička. Za vreme njene vladavine pokreće inkviziciju čije su glavne mete bili Jevreji i Muslimani. Ovo religijsko "čišćenje" odnelo je veliki broj žrtava, oko 200 hiljada. Ostali su morali da prime Katoličku veru kako ne bi bili proterani ili ubijeni.



7. Beverley Allit





Radeći kao medicinska sestra dečijeg odelenja, prozvana je "Andjelom smrti" jer je ubila četvoro dece i ozbiljno ugrožila život još petoro. Davala im je insulin ili kalijum, i tako izazivala srčane napade. Motiv ovakvih zločina još uvek nije poznat.



6. Belle Gunnes (1859-1931)





Amerikanka Norveškog porekla, jedna od najpoznatijih žena-ubica u SAD. Ubila je nekoliko svojih ljubavnika, oba muža i sopstvene ćerke, što sa ostalim žrtvama broji oko 30 ljudi.



5.Mary Ann Cotton (1823-1873)






Ubila je muža, decu, majku, i još rodbine, zajedno 20 ljudi. Policija se zainteresovala za nju kad je primetila da joj rodbina konstantno umire, nakon čega je uhapšena i obešena.



4.Elza Koh (1906-1967)





Bila je žena komandanta koncetracionog logora. Mučila je zatvorenike na razne načine i ubijala. Ne zna se tačan broj žrtava, a završila je život samoubistvom u zatvoru.



3. Irma Grese (1923-1945)





Jedna od najžešćih nadzornica ženskih koncetracionih logora u Nemačkoj. Pribegavala je i psihičkom i fizičkom nasilju, tukla žene do smrti, čak i izgladnjivala pse pa ih posle puštala na zatvorenike.



2.Catrin Hait





Prva žena u istoriji Australije, poznata po teškim kriminalnim delima. U oktobru 2001. godine ubila je svog partnera nožem na vrlo brutalan način, posle čega se rugala javno njegovom mrtvom telu. Osudjena je na doživotnu robiju.



1. Elizabeth Batory (1560-1614)





Verovatno najbrutalniji serijski ubica u istoriji. Broj njenih žrtava dostiže 600 žrtava koje je ubila svojim rukama, sa par pomoćnika. Dok je živela u svom zamku dovodila je mlade žene i devojke i ubijala ih, pošto je bila iz bogate porodice. Živela je na prostoru današnje Slovačke, a kad je osudjena za mnogobrojna ubistva zatvorena je u zamaki tu umrla četiri godine kasnije.




____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 20.05.2010, 14:13, Naslov:
Takve osobe ne zasluzuju da se uopste spomenu.....vise volim pisati i razmisljati o ljudima koi vrede da se spomenu.....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 21.05.2010, 10:22, Naslov:
Draga Tini,to su samo istorijske chinjenice o ljudima koju su nekada ziveli,a verovatno da sada ima ovakvih i josh gorih ljudi... Nemam nishta protiv da neko otvori temu o ljudima koji su vredni pomena Wink Ne znam zashto,ali meni nikada nije bio problem da chitam ovakve stvari..Nisam ogranichena u svom znanju i uvek me sve zanima,sve zelim da znam,pa makar to bile i ovakve stvari Wink Poljubac
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Petak 21.05.2010, 10:51, Naslov:
Ja cu se složiti sa Tini. Na neki način im odajemo počast spominjući ih. Po mom mišljenju nisu vrijedni pomena. U životu treba ustati pa pomenuti ljude koji su doprinjeli svemu dobrom na ovom svijetu a ovima se ne zamarati jer nisu ni vrijedni pomena. Negdje sam procitala da Majka Tereza nikada nije htjela sudjelovati u nekoj "akciji": Protiv rata, osobama koje su je pozvale je poručila da bi se odazvala rado da je akcija bila ZA MIR. Govoreći o zlu i svemu negativom samo ga više stvaramo u našim životima a to nam ne treba, zar ne?
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 21.05.2010, 10:58, Naslov:
ne slazem se sa rechenicom da govoreci o zlu,da ga samo vishe stvaramo u nashim zivotima... Zivot chine dobra i losha strana.Zashto je loshe znati poneshto i o ovakvim ljudima?Pa nisam primetila da je neko doshao na ideju da se otvori tema o npr "najvecim dobrochiniteljima sveta" ,evo ja sam dala predlog Wink
Ali,chinjenica je kod ljudi da eto,npr,kada otvorimo novine,pre cemo prochitati ko je koga ubio,nego recimo txt o tome gde je sve putovao i shta je uradio Nikola Tesla ili majka Tereza? zar nisam u pravu?
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Petak 21.05.2010, 11:00, Naslov:
Nisi čitala The secret je li tako? Vrlo srecna
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 21.05.2010, 11:03, Naslov:
Jao nisam,ali imam nameru,nikako da nadjem ni knjigu ni film..Chula sam da je super! Wink Bilo kako bilo,meni ni film ni knjiga nece promeniti mishljenje Wink
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 89
Koliko clanova ima idealna porodica?