Internet vs. knjiga

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 18:57, Naslov:
Molicu SVE clanove, da izbegavaju, provokacije i insinuacije, jer ce biti poslati u cosak-he, he, he, kod mene je gumica za brisanje postovaWinkOsmeh, a i olovkica za izmene Osmeh Osmeh Osmeh Koji je to bozanstven osecaj da imas moc u ruci, He, HE, He, Osmeh
Bas je vruce ovih dana, Bazen (nam je) poluprazan od isparivanja.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 19:03, Naslov:
Citat:
ne mislim o drvetu i njegovoj planiranoj seci nista lose ,o namestaju i sl. vec o necemu tako "lako zamenjivom" kao sto je knjiga.,jer slozices se da je npr. namestaj mnogo teze napraviti od softverskih podataka i programerskog jezika nego od drveta


Po mom mišljenju ovo pitanje je vrlo relativno, šta je lakše zamenljivo... Stvarno mislim da je opremanje kuće moguće i bez drveta, i da se mnogo više drveća uništi da bi se opremilo jedno domaćinstvo. Na to pristaješ, a smetaju ti knjige. Pažljivo sam pročitala i nedoumica je i dalje tu. Isto kao što se knjiga može zameniti (ali po meni ne i u potpunosti nadoknaditi) računarom, isto tako se i drveno pokućstvo može zameniti drugim materijalima. Lako, jednostavnim izborom u salonima nameštaja.
Drvo jednako boli i kad ga seku za knjigu, i kad ga seku za nameštaj, zar ne? I drvo verovatno ne oseća razliku - hoćeš da te seckam zbog knjige za Darstellerinu, ili zbog vininog stola...Osmeh
Moja je poenta da ako se neko tako vatreno zauzima za nešto, onda mora biti smislen do kraja, jer u suprotnom izostaje logika.
Ja poštujem tvoj stav i drago mi je da razmenjujemo mišljenja. Moja pitanja nisu zlonamerna, nego pokušavam da te razumem.
I još jedno pitanje, kažeš da nisi odrasla sa papirom u ruci i da koristiš računar u svakoj prilici, i na svakom mestu. Kako si to uspela ako si prošla kroz sistem obrazovanja? Zar se nisi i ti školovala koristeći knjige i udžbenike? Ja jesam, i to je u meni ostavilo dubokog traga. Koristim računar, i shvatam mnoge njegove dobre strane. Ali ljubav prema knjizi mi je usađena od najranijih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 19:15, Naslov:
Citat:
Sunshine vidi se jasno iz tvog posta da tesko prihvatas ljude koji su u necemu drugaciji od tebe.Verovatno su ti zato i najbolji prijatelji knjige koje nemaju oci,usi i RAZLICITO MISLJENJE.

Pitam se ,ako ih toliko volis zasto su prasnjave? Mozda previse vremena provodis na forumima CITAJUCI tudja misljenja???


Čitaš me kao zatvorenu knjigu! Wink Wink

Drago mi je da ti poštuješ tuđe mišljenje..što je onako vidljivo iz tvojih postova Bljak

Kalina...I come in peace... Bljak
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

novi sad
Broj postova: 39
Reg. datum: 18.07.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 19:32, Naslov:
Mislim citajuci sa MONITORA....
____________________
zivotinje su najbolji prijatelji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 19:33, Naslov:
ja vise imam osecaj da se izmedju stranica papira nalazi dusa drveta nego pisca

A tek ovo što je demagogija.
Pa Vi ljudi pišete ono u šta ne verujete.
Tema ne govori o upotrebi papira.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

novi sad
Broj postova: 39
Reg. datum: 18.07.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 20:01, Naslov:
Darstellerina moramo jedno priznati a to je da su knjige,ambalaza,dnevne novine i sl. upotrebljive u mnogo vecoj kolicini nego namestaj.Kolicina proizvedenog namestaja i papira se ne moze porediti,razlika je ogromna.Naravno da se namestaj moze pazljivo izbirati u salonu ali to uopste nije ni bilo dovedeno u pitanje.Ja nisam rekla da kupujem drveni namestaj vec da ga imam u kuci nije bitno iz kog razloga,ali poenta je da se trudim da i u skladu sa svojom situacijom radim stvari po svom nahodjenju.
Stalno govoris o doslednosti,to mi zvuci kao nesto iz krajnosti u krajnost.Ti mislis da covek ako se za nesto odluci mora ili ili biti u tome.Do koske,inace je po tvom misljenju ta osoba ,u ovom slucaju ja, ne dosledna sebi i svojim verovanjima.Iskreno to mi zvuci malo pregrubo sa tvoje strane.Ja bih najvise na svetu volela da imam mogucnosti da jedem,oblacim se i zivim u okolini bas kakvoj ja zelim,ali to nazalost malo teze ide,ili je bar potrebno vreme da covek to sebi omoguci,ali to ne znaci da ni sada sa svojim mogucnostima ne treba bar da pokusam da zivim onako kako bih zelela i mislim onako kako bih htela.Pa makar to i ne bilo bas 100 posto onako iz moje maste i zelje.Zar ne? Osmeh

Naravno da sam se skolovala po starom sistemu koji mi apsolutno ni u cemu nije odgovarao i mnogo me je nazadovao.Teze sam shvatala neke stvari i sl.Kao sto sam ti rekla to je pitanje karaktera licnosti a ne pameti,kome sta vise odgovara.Kada sam otkrila cari racunara i svega sto uz tu tehnologiju ide zivot mi se promenio iz korena.Nadam se da me shvatas,meni je tako lakse.

Mnogo sam citala o tome na netu i saznala mnoge interesantne stvari bas u vezi internet obrazovanja.Vrlo je zanimljivo mozda bi i ti volela da procitas.Na svetu sve vise nicu internet skole sa regularnim ispitima,cak i sa oksfordskih predavanja studenti mogu on line da uzivaju sedeci za svojim stolom ako su u nemogucstvu da prisustvuju predavanju...Sad sam skrenula malo sa puta ,ali hocu da kazem da je to vec postalo normalno u svetu,takav nacin obrazovanja. Osmeh
____________________
zivotinje su najbolji prijatelji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 20:09, Naslov:
Citat:
Vina: Sve bi knjige trbale biti dobro sacuvane i konzervirane,da bi ljudi mogli i u buducnosti uzivati u njima,pogotovo drevne knjige koje si napomenula,iz razloga sto bi ljudi time zaista postovali te knjige i cenili njihovu vrdnost.


Ne! Kada je Dzingiskan dosao u Bagdad spalio je sve dobro cuvane knjige u toj drevnoj knjizari. Zagorela je i Aleksandrijska knjizara, gorele su jos mnoge sve do danasnjih dana i nastale su ogromne rupe u ljudskoj povjesti.

Ista knjiga mora biti u nasim domovima po citavoj planeti! Pa zbog toga mora biti i u milijonskoj nakladi.

Zasto mislis da su najvece knjizare sveta jos danas tajna za obicne ljude?
Zasto ne mozes uci u te knjizare? "Jer obicni ljudi ne bi razumeli," je odgovor svetih lica.

Tvoja ideja vina u svojoj maximi nosi citav niz moguceg zloupotrebljavanja. Uvek kada poradis na necemu sto ti se svidja pitaj se jos zasto to mozda ne bi bilo dobro. Onda ces lakse razmisljati o takvim idejama. Mnoge ideje su super na prvi pogled, kasnije su stetne. Mozes napisati deset razloga zasto je e-book dobar, a ja cu uvek napisati jedan vise zasto to nije dobro. I to necu pisati zbog toga da bi bio protiv tebe, vec da dokazem da ideja nije dobra. Tebi ce nestati dobrih razloga, a ja cu jos uvek imati spreman jedan razlog vise za odgovor.

Ljudi u buducnosti ce svoju sadasnjost ziveti zbog nas, a SF filmovi dobro upozoravaju kakvu im to buducnost neki spremaju...
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

novi sad
Broj postova: 39
Reg. datum: 18.07.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 20:25, Naslov:
Pa stvarno neki i ne bi razumeli...pogadjaj ko.

Uzalud gubis energiju prateci moje postove i pisuci zamnom.Ljudi su vec duboko ukorenili racunar i sa njim zajedno i e books,sa cime se niko od nas ne moze boriti.Mi vec zivimo buducnost pisuci na ovom forumu postove jedni drugima,recepte i clanke a NE PISMA.

A ti slobodno pisi to je dobro,time samo vezbas oci i polako prihvatas buducnost koja je vec tu.Osmeh
____________________
zivotinje su najbolji prijatelji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 20:54, Naslov:



edit:

Vina,je li pripadaš nekoj sekti? I zašto si toliko frustrirana?...ne znam...čitam tvoje postove (uhodim te) i primjećujem ogromnu količinu negativne energije oko tvojih postova... a želiš da smiriš druge ljude... možda prvo da poradiš na sebi...ne želim da shvatiš ovo kao neku provokaciju ili započinjanje neke svađe..samo...želim da ti pomognemo ovdje ako možemo... :-|
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 21:05, Naslov:
Jao, vina, pa ako si toliko upoznata sa pojmom foruma, i svrhe istog, onda ti je sigurno jasno da se ovde ne radi o jurnjavi jednih za drugima, nego o razgovoru, o razmeni stavova...
Ako si želela da primetiš, a mogla si, svi mi ovde smo poklonici i računara, i Interneta, i svega što ide uz to. Ali, eto, to nekima od nas nije razlog da zaboravimo na knjigu.
Isključivost koju meni pripisuješ je upravo to, tvoje zalaganje za ukidanje čitanja knjiga, štampanja novih...
Možda je poređenje neprikladno, ali to bi značilo da se pronalaskom nečeg novog ukidaju stvari koje su pre toga postojale. Nije sve što je moderno razlog da se zaboravi i zatre prošlost. Pa zašto ljudi vole da pripremaju hranu na roštilju, kad je već pronađen šporet? Ili da li bi ljudi trebalo da prestanu da voze bicikl, kad je već pronađen automobil? Ovo sa ukidanjem knjiga meni upravo liči na jedan takav apsurd...
Ok je da se svi trudimo da pomalo, koliko je u našoj moći promenimo svet, makar svoj mali, lični, onaj koji nas okružuje. Ali kad su u pitanju tako radikalne ideje, koje imaju prizvuk misije, čovek mora celu tu ideju dobrano izanalizirati pre nego što je plasira.
Znaš, sve vreme pokušavam da shvatim šta je primarno u tvom zauzimanju, da bih te mogla razumeti. Neke stvari mi nisu jasne, i zato ti postavljam pitanja. U pitanju je koliko shvatam briga za ekologiju i životinje. Prevashodno pse. Ti si osoba koja vozi automobil, pomenula si to negde. Ekološki? Išla si satima peške samo da ne bi išla autobusom, zašto sad voziš automobil, umesto da isto tako ideš peške. Drveće se smara pročišćavajući vazduh, zar ne? Zatim kažeš da da bi ukinula štampanje knjiga. Žao ti je drveća. A vegeterijanac si i jedeš druge biljke. Njih ti nije žao? Voliš životinje. Nikada ni jednu ne bi ubila? Molim te kaži mi šta radiš kad ti komarac sleti na ruku, da li ga pljesneš ili ga pustiš da se lepo napije tvoje krvi, i kažeš mu "Prijatno, mali zu-zu..."? Kad ti mrav uđe u stan, ti ga nežno ispratiš napolje i pomogneš mu da nađe svoj mravinjak? Šta radiš, ako u kući ugledaš malo paučine, da li rasturaš dom jadnog paučića, ili šta?
Po meni je pošteno da ako se neko izjašnjava kao eksplicitni zagovornik ideje, i uzme za pravo da osporava druge, da onda taj neko bar bude dosledan u tome. Da, ti ako si spremna da meni istrgneš knjigu iz ruke, ti onda ne bi sebi mogla dozvoliti kompromise sa nameštajem i vožnju automobilom. Tek tada bih mogla da poverujem da ti je zaista stalo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

novi sad
Broj postova: 39
Reg. datum: 18.07.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 21:46, Naslov:
Sunshine ne brini , naravno da tvoje postove ne shvatam kao provokaciju,ja razumem kada nekome nesto nije poznato i ne razume isto.Shvatam i tvoje cudjenje i sok.Razumem i zasto moje postove i moja razmisljanja smatras negativnim i povezujes ih sa frustracijom .To cinis iz prostog razloga jer ti pripadas takvoj vrsti ljudi.Ali shvati da postoje i drugi ljudi koji razmisljaju drugacije i kojima je mozda bezveze ono sto tebi nije i obrnuto.Svi mi pripadamo nekoj sekti po nacinu na koji razmisljamo,mada to zvuci malo grubo.Treba podneti da neko misli drugacije ali ne treba vredjati i namerno provocirati nekog sa onim sto znas da mu smeta. Osmeh
____________________
zivotinje su najbolji prijatelji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 22:03, Naslov:
Je li shvatas ti koliko si kontradiktorna sama sebi??? Frapirana sam tom činjenicom..da govoriš o svojim "otvorenim očima" a ustvari ih držiš zatvorenima...i držiš se "kao pijan plota" nekih svojih uvjerenja...koje nisi ni u jednom segmentu argumentirala..
A tek izjava da ja pripadam svijetu frustriranih i da druge ljude provociram pronalazeći ono što im smete...pa draga moja...predlažem ti da "pročešljaš" malo svoje postove...da vidiš kako se osjećaš POZVANOM da daješ neke komentare na većinu ljudi ovdje na forumu...i to komentare lične prirode...a pri tome..ne znaš nikoga ovdje..kako li dođeš do takvih zaključaka pitam se...ili je to još jedna od tajni koje internet rješava?

Meni se čini da ti voliš životinje a ne voliš ljude... provođenje velikog broja sati pred monitorom i "pričanje" sa psima...može razviti taj vid asocijalnosti...
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

novi sad
Broj postova: 39
Reg. datum: 18.07.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 22:13, Naslov:
Darstellerina radikalne ideje menjaju svet,a umovi ograniceni sopstvenim zadovoljstvom koje stavljaju na prvo mesto ,cak i pre opsteg opstanka Zemlje to ne cine vec samo vuku u proslost.Nije dovoljno okrenuti glavu i kako si rekla truditi se po malo promeniti nas mali licni svet,vec postati odgovoran prema sebi.

Drago mi je da sam na ovaj forum donela sveze RAZLICITE ideje o kojima rado raspravljate svi Tralalalala

Bas mi je zadovoljstvo da te toliko interesuje kako ja zivim obzirom na moje stavove koji se veoma razlikuju od vecine vas na forumu.Moram ti ponosno potvrditi da DA JA VOZIM EKOLOSKI AUTO HaHahahaha Zamisli to cudo! Imam utisak kao da vozim svemirski tanjir :-P A takodje i pesacim jer to volim i ono mi zateze liniju.Drvece obozavam da posmatram i volela bih da ga ima jos vise i cisto da se zna ono voli da prociscava vazduh,to mu je i primarna prirodna namena,uziva u tome! O knjigama sam vec sve rekla ali hajde ponovicu ti jos jednom,knjige su ok i super ali njihova cena postaje prevelika obzirom da se zbog njih exploatisu sume bez pokrica. Jesam vegan i jedem odredjene biljke koje se spremaju na odredjeni nacin , svoje tvrdnje prvo osiguraj cvrstim stavom i znanjem u vezi toga pre nego sto govoris o tome.Da li bi ti bilo draze da pojedes svoje dete ili biljku ne bi li se najeo? Ja mislim da bi naravno pojela biljku,e tako i ja.Kapiras? :cool: Kada mi komarac sleti na kozu ja ga nezno oduvam sa sebe,mrava uzmem i iznesem napolje a pauka pazljivo sklonim i skinem paucinu,zaista.Ja tako radim i razmisljam: ako ne mogu da stvorim taj zivot koji ubijem ,onda odakle mi pravo da ga unistim!!!!!! A da ,biljke mogu opet da stvorim.Jer tako? Tralalalala

Opet se branis i mislis da hocu da te osporavam i da ti istrgnem knjigu iz ruke(vrlo dramaticki receno),ali ja to ne zelim.Opet kazem da samo govorim svoje misljenje koje vam svima tako ocigledno smeta da je to stvarno super! Osmeh Ajde da se vidi ta demokratija o kojoj pricamo da postoji na forumu! Osmeh

____________________
zivotinje su najbolji prijatelji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 22:13, Naslov:
Citat:
Svi mi pripadamo nekoj sekti po nacinu na koji razmisljamo


Ovo kategorički odbijam da prihvatim.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 22:25, Naslov:
Devojke jeste li znale da je Bil Gates dao izjavu za novine. One obicne, od papira.
Ovako kaze: "Svestan sam da bi moji prihodi pali za 80 posto ako bi svi ucesnici prije pristupa na internet morali obaviti neke vrste surf tecaj za upotrebu neta, na kojem bi dobili potvrdu da su psihicki zdrave osobe i stare barem 13 godina."


____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

novi sad
Broj postova: 39
Reg. datum: 18.07.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 22:29, Naslov:
Kako je divno kad te ljudi citiraju! i to uzastopno!
HVALA HVALA...
____________________
zivotinje su najbolji prijatelji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 22:32, Naslov:
Možda da čuvaš riječi hvale kada budeš primala Nobelovu nagradu??? :-D
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 22:34, Naslov:
Pisale smo istovremeno izgleda, pa nisam videla odgovor namenjen meni.
Hm, ono što je radikalno, nije uvek i dobro. Pod tim barjakom često su se krile mnoge agresivne ideje koje nisu uvek imale za posledicu nešto dobro, niti su uvek uspevale načiniti svet boljim. Morala bih ovde zaći u politiku i dublja pojašnjenja, ali ću to namerno izbeći.
Priznajem da mi je tvoj stav interesantan, zato i razgovaram sa tobom, ne bih li te što bolje mogla razumeti.
Ja o tvom životu ne iznosim tvrdnje, nego ti postavljam pitanja. To su dve potpuno različite stvari... Ja stvarno ne znam osobenosti veganske ishrane, ali zašto nas i sa tim ne upoznaš u temi gde se polemiše o ishrani, pa da i o tome onda možemo porazgovarati. I tamo sam postavila brojna pitanja vininom mužu, pa ti slobodno odgovori na njih.
A sad o tvom odnosu prema biljkama još malo... Evo još jednog pitanja... Kažeš da biljkama možeš da nadoknadiš život tako što ćeš zasejati ili posaditi drugu. Da li je to odlika veganstva? Da li se bavite uzgajanjem biljaka kojima se hranite, poljoprivredom, ili šta?
Da li si vratila svoj dug knjigama iz kojih si se obrazovala tako što si zauzvrat posadila toliko drveća? Da li si posadila drveće i u ime onog utrošenog na tvoj nameštaj? Pretpostavljam da nisi. Taj dug vraća neko umesto tebe. Ljudi koji se time bave, a na kraju tako i zarađuju platu... Osećaš li grižu savesti i zbog toga?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

novi sad
Broj postova: 39
Reg. datum: 18.07.2007
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 22:38, Naslov:
Kao sto rekoh velike ideje menjeju svet,a ljudi ce uvek citirati ...i aplaudirati..
____________________
zivotinje su najbolji prijatelji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 24.07.2007, 22:45, Naslov:
Jeste, i ja sam Bonaparta, samo se prikrivam...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 152
Koliko clanova ima idealna porodica?