Vegetarijanac !

  • 1
Nis
Broj postova: 397
Reg. datum: 26.05.2010
Datum unosa: Ponedeljak 07.06.2010, 15:15, Naslov: Vegetarijanac !
Indijacni su vegeterijancima nazivali lose lovce !
Ja sam neka vrsta vegeterijanca , ja jedem samo ribu od mesa , nista drugo . I hranim se uglavnom biljkama . Sto manje kuvano . Sa sto manje zacina . Sto prirodnije .
Kada sam tek pocinjala , nailazila sam na mnoge osude od meni bliskih ljudi . I dan danas mi nije jasno zasto kada to nikako nije njihova stavr ! Svaki covek sam bira sta ce da jede . To je potpuno individualna , licna stvar !
Ljudi oko mene definitivno nisu razumeli moju odluku o tome , i nisu je ozbiljno shvatili . Zezali su me , cak i vredjali kako sam glupa i kako nista ne znam i kako covek ne moze da zivi bez mesa ... Sta da kazem , sem primitivni Srbi , koje ako ne nahranis sa pola kila svinjetine oni su i dalje gladni . Neki su mi se cak onako cinicno smejali u lice , i govorili da foliram , da kad sam sama kuci tajno zderem salamu
Vrlo srecna Mozete misliti dokle je sve to otislo ... A to je skoooooooooooz bre moja stvar !
Odlucila sam tako da se hranim zbog zdravlja i zivaca . Pomaze , to je definitivno !
Ima li ovde jos nekog loseg lovca ?
____________________
Nisam ja luda! Vi ste samo ljubomorni što glasovi ne prièaju sa vama!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Nis
Broj postova: 397
Reg. datum: 26.05.2010
Datum unosa: Ponedeljak 07.06.2010, 15:19, Naslov:
http://www.b92.net/zivot/antitabu.php?nav_id=267829



FANTASTICAN LINK , PROCITAJTE ISPOVEST DECKA VEGETERIJANCA U SRBIJI ..


Inace moram da napomenem , zaista nisam od onih ljudi kojima je ZAO da jedu zivotinje , vec sam od onih koji znaju da je covek biljojed i da meso nije dobro za coveka !
____________________
Nisam ja luda! Vi ste samo ljubomorni što glasovi ne prièaju sa vama!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Ponedeljak 07.06.2010, 15:27, Naslov:
Nisam vegeterijanac. Jedem piletinu i curetinu.
Pisala sam na nekoj drugoj temi o tome, ali... Jedem mnogo voca i povrca. I povrce mi je dovoljno samo da obarim. Kazu da jedem bljutavu hranu, ali meni nije potrebno ni da ga posolim, meni je dobro i tako.
Pocela sam da pisem ovaj post zbog nekih drugih stvari koje si napisala Jovanovicka.
Sta se koga tice sta cu ja da jedem u svojoj kuci? Pa, ja jedem. Ne teram druge da jedu bljutavo ako im se ne dopada.
Bas mi je zao sto si naisla na takvu reakciju ljudi.
Vidi, ja sam pre 15 meseci uradila test intolerancije na hranu i neke stvari sam potpuno izbacila iz ishrane. Jedna od njih je i npr. psenica. Resenje - krenem negde i nosim projice. I lepo uzmem i jedem. Da znas da me uopste nije bilo sramota ili mi bilo nesto neprijatno.
I mogu ti reci da me i nisu gledali popreko. Skoro svi u mom drustvu znaju, niko me ne tera da jedem nesto sto necu. A, u restoranu mi je skroz lako, uvek mogu da narucim jelo i kazem da ne stave nesto od sastojaka koje ne jedem.
Znas sta Jovanovicka? Boli te uvo...
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Nis
Broj postova: 397
Reg. datum: 26.05.2010
Datum unosa: Ponedeljak 07.06.2010, 19:26, Naslov:
Pa sada sam se izborila sa tim . Moji su ukapirali zasto tako jedem . Ljudi oko mene pricaju da sam luda , da sam u sekti (i to zato sto idem u CRKVU , nasu SRPSKU PRAVOSLAVNU) Ljudi su generalno odlepili . Ne znaju da razlikuju dobro od loseg . A sude tudjim stvarima , svoje ne gledaju nikada.
____________________
Nisam ja luda! Vi ste samo ljubomorni što glasovi ne prièaju sa vama!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Ponedeljak 07.06.2010, 21:19, Naslov:
Ja vec godinu dana jedem pre podne samo voce, a popodne puno povrca i jos kojecega....Kad idem na sluzbeni put, uvek imam spakovanog voca, opranog, u cinijici, samo grickam i uzivam...Sad su se vec i moje koleginice navikle, da ja uvek nesto vuglim sa sobom, pa pitaju sta ima, tako da nosim po nekoliko porcija...Jednom sam isla u neku kontrolu, a najavili mi , kao neki radni dorucak...Ja im lepo rekla da jedem samo voce, a oni nakupovali svasta, bile pune dve korpe voca...Jedino su muske kolege bile malo nezadovoljne, ocekivali su valjda nesto konkretno, ali zene su bas uzivale u vocu...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Utorak 08.06.2010, 13:58, Naslov:
Nisam vegetreijanac,ali samo bih dodala da ovaj test intolerancije,shto je Marijana pisala,to je odlichna stvar i svako to treba da uradi da bi znao koje namirnice odgovaraju bash vashem organizmu.. Ja inache jedem svashta,ne biram mnogo Vrlo srecna Mislim da nije pametno izbaciti totalno meso iz upotrebe,ali kako ko voli... Wink
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 127
Reg. datum: 27.05.2008
Datum unosa: Sreda 20.10.2010, 01:01, Naslov:
Ja sam "loš lovac". Osmeh
Ali svi koji me vole i koji su mi važni to tolerišu i ne prave mi problem, paze me i čuvaju i ako se prave neki ručkovi, žurke i ostalo, uvek za mene ima nešto vegi. Osmeh

Odličan je ovaj tekst što si postavila, pronašla sam se:
"Sa čime jedeš picu?"
"Hoćeš supu, izvadio/la sam komade mesa."
"Umrećeš/razbolećeš se/krvna slika ti je sigurno očajna."

Ali uvek imam divan, sarkastičan odgovor na ove gluposti. Osmeh))
____________________
I'm waiting for the night to fall, I know that it will save us all. When everything's dark, keeps us from the stark reality...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 52
Reg. datum: 14.12.2014
Datum unosa: Cetvrtak 09.04.2015, 01:41, Naslov:
Ja sam probala biti vegetarijanac, nije to lak posao. Nisam neki poseban ljubitelj mesa ali volim nekad i da pojedem.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 145
Koliko clanova ima idealna porodica?