Virtuelna shisha

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Sreda 08.08.2007, 22:18, Naslov:
Citat:
Da li to neumitno mora da znači da smo u lošoj vezi, ako smo uopšte sposobni da nam se neko drugi dopadne?


Naravno da ne mora da znaci. Desi se da nam se jednostavno neko dopadne i to je to. Pobrojani razlozi mogu biti samo povod ili opravdanje koje cesto sami trazimo...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 09.08.2007, 04:09, Naslov:
Joj devojke ja sam jos uvek na odmoru ali ne mogu da odolim... :grin:

Evo dok moja draga prijateljica baladi chata, da vam ponudim rozen tortu i odgovorim na zadatu temu uz dim iz virtuelne shishe... Wink

Pojava savremene poliamorije se svrstava u odnose sa otvorenim cetverijadama ili trijadama, sa nekim zajednickim pravilima igre u erotickim afinitetnim grupama, orgijama ili zabavama uz igre sigurnog seksa, one-night standova, aferama i izazovnim flertovanjima. Ipak je najcesci oblik poliamorije ne-ekskluzivna primarna veza, koja postuje potrebu po zdravim i iskrenim polnim vezama oba partnera sa drugim ljudima, koji ne ugrozavaju ili unistavaju odnos sa primarnim partnerom.
Kada su parametri sigurnosti i odobravanja jasno dogovoreni onda moze biti vanredni seks iskreno oslobadjajuc.

Samo toliko od mene i dovidjenja!

P.S.: Mozda se tu i tamo jos javim...
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 09.08.2007, 05:34, Naslov:
E, znala sam da postoji način da progovori...OsmehOsmeh

Pa dobro, Dark, ubaciš seks bombu i nestaneš? Osmeh Nego šta nego da se javiš, i sve ovo natenane pojasniš...
Mi sve okolo-naokolo, a ti s neba pa u rebra... Možda je tako bolje, da ne tražimo puteljke kad već postoji utabana staza tuđeg iskustva. Osmeh
Citat:
Ipak je najcesci oblik poliamorije ne-ekskluzivna primarna veza, koja postuje potrebu po zdravim i iskrenim polnim vezama oba partnera


Mi smo izgleda bile zalutale, jer smo svo vreme pričale o emotivnim ,a ti ovde izdvajaš polne veze sa drugim ljudima. Graditi odnos sa drugom osobom može se na više načina, da li je neophodno da dođe do polnog odnosa da bi se on mogao nazvati poliamorijom?
Kakva su pravila igre? Da li je to zaista odraz slobode, ako se svi uključeni u tu igru moraju strogo držati pravila?
Nije li malo ljubav tu stavljena pod lance, pa se osećanja moraju dobro kontrolisati da bi se ispoštovao takav način života?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 09.08.2007, 19:58, Naslov:
Kada sam jednom rekao da je za poliamoriju potrebno biti malo cepljen protiv ljubavi nisam time mislio da mora biti stavljena u bilo kakve lance. (Kakva bi to onda bila ljubav? Da li ljubav uopce moze biti drugacija od slobodne?) Mislio sam na alternativni model medjuljudskih odnosa koji deli etiku suosjecanja, integriteta i potpune otvorenosti napram opceprihvatljivim drustvenim stigmama koje oznacavaju reci kao sto su prevara, promiskuitet, biseksualnost...
Poliamorija se odnosi na filozofiju i praksu istovremene ljubavi do vise osoba i sugerira vise (mnogo) ljubavi, a poliseksualnost vise od svake druge seksualne orijentacije sugerira beskonacne mogucnosti, ne samo u smislu koga volimo vec i kako volimo.

Razmisljanja o ljubavi medju obicnim ljudima najcesce zavrsavaju na podrucju posesivnosti i ne daj Bog da bi osobi koju volimo (i sa kojom delimo krevet) bilo dozvoljeno da voli malo sire. Okovi su upravo u nekim segmentima naseg odgoja. Mislim na onaj deo koji nas uverava da si posten do partnera sve dok si samo njegov (u mislima, u seksu ... svuda). Ako nekoga stvarno volimo onda mu moramo dozvoliti da voli i on. A mi najcesce svoju ljubav pretvaramo u kocenje ljubavi partnera jer trazimo da (on/a) voli samo nas i tvrdimo da je sve drugo neposteno - opet do nas. (Vidimo iskljucivo sebe! A u sustini nas je strah prihvatiti ljubav kao univerzum jer (potsvesno) znamo da je univerzum seksi.)

Kada dodje do takvih (zajednickih) dogovora u primarnoj vezi onda je otvoren put do odgovorne poliamorije, a time i odgovorne poliseksualnosti. Razlika izmedju klasicnih i polinavika je jedino u tome da ima polidrustvo malo drugacije pospremljen gornji sprat Wink

Graditi odnos sa drugom osobom, a pri tome istovremeno znati da takav odnos nece biti izgradjen bi mozda bila tema za dalju raspravu... (Tu smo opet na onom sado-mazo ili malo-bi-malo-ne-bi odnosu)
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Sreda 19.09.2007, 15:51, Naslov:
Dark
Citat:
Da li ljubav uopce moze biti drugacija od slobodne?)


Svaki odnos podrazumeva i određena pravila. Sporazume. Ma koliko široke granice bile, ma koliko ih sa entuzijazmom sklapali, oni postaju obaveza. Slobodne veze postoje, ali slobodnih ljubavi nema.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Sreda 19.09.2007, 23:07, Naslov:
Slobodnih ljubavi nema!
Tacno!

Covek je cudan stvor!Uvek tezi , kad nekog voli da ga na neki nacin veze.Uzica moze biti ponekad kratka sa zelenim smaragdima ljubomore i rubinima besa ali i obican rastegljiv lastis koji partnera pusta da ode prilicno daleko ali se ipak na nekom maksimalnom rastezanju-zategne i po zakonima fizike i elasticnosti ,vrati otislog tamo gde mu je mesto!Ako se ne vrati-lastis jednostavno pustis , pa ga osine po prstima!Kao po kazni....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 19.09.2007, 23:17, Naslov:
Ljubav je slobodna, mi nismo slobodni.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Sreda 19.09.2007, 23:18, Naslov:
U dvoristu imam volijeru u kojoj su ptice.Nekoliko vrsta papagaja.Od onih vecih do malih tigrica.Cvrkucu i ulepsavaju mi jutro.Cesto udjem kod njih i mazim one pitomije.Celo leto ,parovi se ljube i izvode mlade iz kucica.Kad se jednom upare ,verni su do kraja zivota.Tako kazu...Primetila sam da je jedna zenka bacila oko na muzjaka koji je bio vec uparen.Stalno se vrzmala oko para i dosadjivala.Kad je par dobio mlade ona je usla u kucicu i hladnokrvno ubila sva tri tek operjala ptića.Kljun joj je bio krvav! I sve to zbog ljubomore!!!
Ne treba da dodam da ubrzo vise nije bila u volijeri! Izdvojila sam je da bude sama razmisljajuci da li je shvatila kaznu..... :-(

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Sreda 19.09.2007, 23:22, Naslov:
O , da Dark!Tako je bolje receno!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 19.09.2007, 23:24, Naslov:
Jadna. Ona se je borila za ljubav a ti si je (ljudski) kaznila.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 20.09.2007, 00:20, Naslov:
Ne opravdavam zlocin zbog ljubomore!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 20.09.2007, 00:25, Naslov:
Uzas!! Maculi, bas mi je strasno ovo... nisam znala da su papagaji sposobni za tako nesto.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 20.09.2007, 00:34, Naslov:
Maculi, ne razumem se baš u ptičju filozofiju, ali trebalo je možda i nju da spariš sa nekim. Možda je usamljenost pokrenula tu agresiju...

Citat:
Ljubav je slobodna, mi nismo slobodni.


Znači, ljubav je slobodna samo teorijski, jer praksu nema ko da sprovodi. Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 20.09.2007, 00:34, Naslov:
Bila sam sokirana!Nemas pojma kako sam se rasplakala nad tim malim izmasakriranim telima ptica koji su tek dobili prva paperja!A ona ,krvavog kljuna sva vazna se i dalje šepurila oko muzjaka koji je ocajno setao gore-dole:Jedva sam se obuzdala da je ne pustim da odleti.Znam da ne bi prezivela ni dan bez hrane .Bila je dugo sama u odvojenom kavezu.A onda sam je vratila pa se uparila s nekim drugim.Nikad nisu imali male...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 20.09.2007, 05:01, Naslov:
Maculi u zivotinjskom svetu su to potpuno normalne reakcije. Ne vazi samo za papagaje, jednako je i kod primata, pa raznih gmizavca, krokodila... U nekom smislu je to borba za opstanak vrste - pa cak i ubijanje iste vrste, a cilj je nastavak svoje, t.j. iste, ali svoje.
Recimo kod jedne vrste papagaja iz Juzne Amerike u slucaju da majka ugine, brigu o deci preuzmu papagaji dok ne dodje naslednica. Ona na pocetku "kao brine" za mlade, a kasnije kad se upari, odmah ih ubije. To sto si ti smatrala za ocajno setanje muzjaka je bilo cekanje da se sto prije upare, u smislu: "pospremi stan i idemo dalje." Wink
Citat:
maculi: A onda sam je vratila pa se uparila s nekim drugim.Nikad nisu imali male...

Ona bi imala male papagaje, ali samo sa izabranim papagajem. To si ti sprecila. Zivotinjama ne mozes birati partnera! Zasto mislis da ima u zooloskim vrtovima tako malo narastaja?
Kod primata je slucaj da se mladunci iskoristavaju u borbi za vlast u tropu, krdu. Ako rival uspije ubiti mladunce vodje krda, on preuzima vlast...
Kod lavova je isti slucaj...

Ne umesavaj se u zivotinjsko carstvo, maculi Osmeh to je prvo pravilo.






____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 20.09.2007, 06:00, Naslov:
Problem je kad neke surovosti kod zivotinja posmatras ljudskim ocima...I iako godinama odrastas i zivis sa njima , hraniš ih , lečis , voliš, vidis kako je zivotinjski svet nepredvidiv, poseban i fascinantan .Sve to dobro znam ali se opet rastuzim kad vidim da je stari mačak oterao od kuće mladjeg-konkurenciju za februarske fešte...Nije mi nikad jasno kako ne mogu svi živeti zajedno!Ja sam nepopravljiv idealista!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 20.09.2007, 06:45, Naslov:
Pa znas kako je maculi. Doduse posle ovoga sta cu sada reci verovatno cete kamenjem na mene, ali to sto mi vidimo i smatramo surovoscu, je u sustini normalno i jedino pravilno.
U zivotinjskom carstvu nema milosti. Prezive samo najbolji i najzdraviji geni. Sve sto nije zdravo nestane i postane hrana zdravijima.
Jedino mi, ljudi, smo uzeli sebi za pravo, zdravo i humano da se tome protivimo. Ako toga ne bi bilo, danas vise ni ne bi ni znali za razne bolesti, kao sto su recimo secerna bolest i mnoge druge prenosive bolesti, koje smo tako lepo naucili leciti ili kroz lecenje barem naucili ziveti sa njima. I tako lepo, humano (jelda), mesamo u ime ljubavi zdrave gene sa nezdravima i prkosimo prirodi koja nam po drugoj strani opet sve vraca novim izazovima u smislu novih bolesti.
Da nekim slucajem ne bi znali za medicinu ovaj svet bi danas izgledao malo drugacije, a po mom uverenju ljudski rod bi bio mnogo zdraviji i razvijeniji nego sto je. Nisam bash siguran koliko sam razumljiv, ali u ime nekih nauka je ljudskom rodu napravljena ogromna steta. Bolje bi bilo da ih ne bi bilo. Preziveli bi jedino zdravi i ziveli bi zdravi medju zdravima.
E, sada me slobodno ubijte Osmeh
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 20.09.2007, 07:59, Naslov:
Nemam nameru da te ubijem jer se u sustini slazem s tobom!
Strašno je to kad se na samom pocetku zivota dete rodi s oštecenim genima pa se pedijatri i svi ostali uzasno bore da ga održe u životu , a kad to i uspeju dete često samo vegetira poput biljke i nikada ni ne okusi šta je to u stvari život.Roditelj se bori za njegov život , dete je u pitanju, ali često dobija samo traume zdravog deteta iz porodice koje ispašta, kao i uništen lični život i trajni osecaj krivice i tuge.Ponekad jesam i za eutanaziju ako je opravdana.Da meni nema pomoci-prva bih pristala na to, samo da ne mučim druge koje volim, a i sebe...
E ,sad morate i mene da ubijete zbog ovih reči ali ja stojim iza tog.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 23.09.2007, 18:16, Naslov:
E sad i mene ubite, ali ako se nadovezem na ovo o cemu pise maculi, reci cu da sam protiv radjanja mongoliodne dece a sve u ime humanosti i devize da su i ona data od boga. Imam razloga zasto to mislim.
I jesam za eutanaziju u mnogim slucajevima jer cemu produzavati agoniju?
Ivo Andric ima jednu zanimljivu misao: "Treba produzavati mladost, a ne starost, zdravlje a ne bolest..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 82
Koliko clanova ima idealna porodica?