Virtuelna shisha

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 23.09.2007, 20:02, Naslov:
Citat:
Darstellerina: Maculi, ne razumem se baš u ptičju filozofiju, ali trebalo je možda i nju da spariš sa nekim. Možda je usamljenost pokrenula tu agresiju...

Majka je bila kaznjena jer nije dovoljno pazila na narastaj. Kao sto sam rekao, u zivotinjskom carstvu greske se ne prastaju.

Citat:
baladi: Ivo Andric ima jednu zanimljivu misao: "Treba produzavati mladost, a ne starost, zdravlje a ne bolest..."

Sad mene zanima da li pravilno razumem Andrića? Obicno podrazumevamo pod mladost zdravlje, a pod starost bolest. Nije uvek tako.
Po mom misljenju Andrić misli da produzavanjem mladosti nismo stari sve dok idemo u korak sa razvojem, narocito duhovno. A kad to vise nismo u stanju pratiti onda je sva priroda protiv nas i starimo. Godinama postajemo sve vise principijelni i sve vise ostajemo u nekom kalupu licnih vrednosti iz kojeg vise ne znamo i zelimo izaci. Umesto da bi produzavali i podupirali mladost, produzavamo neke vrste status quo u kome starimo, a nase misli i ideje su sve vise toge i prezivele, a s vremenom postanu i bolesne, nerazumljive.

Zasto, recimo, ponekad dete uspesno i odmah resi enigmu za koju su nama bili potrebni sati i sati vremena? Zato jer dete nije u misaonom ramu, dozvoljava si izaci iz kalupa... I to je mladost. Ona ne dozvoljava nikakve spone i ne prihvaca misaone okvire, ramove.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 23.09.2007, 21:19, Naslov:
Poznajuci Andricevu literaturu, verujem da je mislio pre svega na starost duha a ne samo starost tela. Znam da je cesto pisao o starosti, i sam je doziveo pozne godine, i starost je dozivljavao kao "ruzno doba"...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Utorak 06.11.2007, 08:33, Naslov:
Ovo vam je super tema...
Znate, osecam se bezveze jer sam upao kod vas tako...
Stvarno sam se odusevio kad sam dosao. Bas pozitivna energija i cinilo se da dobra prica nema mane. Ko za inat uradio sam sve sto nisam trebao. Sad mi se cini da sam izazvao neki los filing. Osecam se ko zamlata koja je upala u nesto sto ne kapira bas najbolje, a jos sam se pri tom okacio na ledja nekom ko to stvarno nije zasluzio.
Sad sam ovde zakundacio ovaj duvan i mislim se sta cu... Izvinio sam se tamo gde je trebalo i valjda mi je oprosteno. Mozda sam usput jos nekog nacepio. Nisam to hteo. Znam da se neke stvari ne mogu krpiti ali s tim valja racunati u zivotu, pa i u ovoj kutiji. Nemam nameru da se zaplicem i dalje i kvarim vam sto ste napravili. Mozda se javim ponekad ali cu pre toga dobro razmisliti. Pa ne moze se ko cuskija upasti u zenski svet... Covek treba da vam pridje ili kako vi to zasluzujete, ili ne treba uopste. Vi ste zadatak. Dobar i tezak zadatak. I nemojte dozvoliti da vas kvare. Forum i treba da lici na vas. Zelim vam bericet u clanstvu i temama, i zadovoljstvo u druzenju.
S velikim postovanjem,
Dejan

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 06.11.2007, 08:42, Naslov:
Ne misliš, valda da ćemo te tako lako pustiti da odeš?
To što su neki osetljivi ne treba da znači da su ti se zatvorila vrata ....Razmisli malo! Ima nas raznih. Kao i u životu. Da li uvek tako lako odustaješ? Evo ja te malo provociram pa mi reci da li sam u pravu. Povuci duboko taj dim , navuci zavesu na stvari koje ti se ne dopadaju a osvetli one koje vrede!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 06.11.2007, 17:59, Naslov:
Dejane, ja ne vidim da si izazvao bilo kakav los filing.
Ovo je virtuelni svet, mnogo toga u njemu je samo igra. A besmisleno bi i bilo kad bi se svi uvek slagali u svemu...
Budi dzentlmen i ne ostavlja nas. Ili ako bas hoces - stisni petlju i ostani.

A ako odbijes ovu shishu koju sam pripremila specijalno za tebe, naljuticu se :-(

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 07.11.2007, 02:29, Naslov:
I ja se pridruzujem shishi, dok je ne ukinu Osmeh

Posto ste mrzovoljni ovih dana, predlazem sljedece:

Stavi malo boje
Malo crvene
Crvene ko' ljubav
Što ne prestaje
Pa onda malo žute
Za sunčan dan
A za vedro nebo
Boju znaš I sam
*
Nađi sretne misli
Kao petar pan
Letjeti je lako
Kad si bezbrižan
Ma dodaj malo boje
U ovaj sivi san
Pogledaj u nebo
Nisi više sam

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 01:50, Naslov:
Citat:
I ja se pridruzujem shishi, dok je ne ukinu.


E pa Tara, ovde je nece ukinuti-Osmeh.

Ma gde smeju!Osmeh

Za razliku od dima cigareta Bljak, arome za shishu tako divno mirisu. Tralalalala
Opustite se, i uzivajte uz Tarine stihove...a mozda ce nam i Darst odsvirati nesto lepo na saksu.Osmeh.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 02:17, Naslov:
Izgleda baladi da ce i kod nas doci do promjene zakona koji zabranjuje pusenje na svim javnim mjestima. Cujem da je i Italija uvela novelu tog zakona, a Austrija ostro protestira protiv ukidanja pusenja.

Sad sam malo mirnija, jer ne volim kad sam ugrozena zbog tudje samovolje, iako pricamo o demokraciji.

Moj omiljeni Aki pjeva:

Slusaj ljubav kako dolazi, ljubav ce nas jednog dana spojiti.
Iz daljine ponekad se cuje glas, strpi se jos malo, doc ce red na nas.
Uhvati ritam.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 02:29, Naslov:
Evo, hvatam ritam... Tralalalala

Tara, da li su u dezeli zabranili i shishu?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 02:39, Naslov:
Ovu našu neće moći!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 02:42, Naslov:
Sve su zabranili baladi. Sada razmisljaju o uvodjenju posebnih soba za pusace. U tim sobama sluzit cemo se sami, kako bi se zastitili konobari od pasivnog pusenja.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 08:12, Naslov:
Nadam se da ćemo se videti u toj sobi. Ako ima prozor da se povremeno provetri.....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 20.11.2007, 03:11, Naslov:
Cehov je napisao jednu pricu, zove se "Tuga" u kojoj glavni junak, kocijas, razvozi musterije nakon sto je sahranio malenog sina. Skrhan od bola, pokusava da im stavi do znanja sta se desilo, ali uzalud. Niko ga ne slusa. Na kraju dana, scucuren u svojoj sirotinjskoj sobi, on pomislja kako bi bilo lepo da pored sebe ima grupu starica, kojima ce ispricato do u tancine kako se sve to desilo, i koje ce celu pricu propisno oplakati i iskukati, zajedno sa njim...Coveku je lakse kada i tugu podeli sa nekim.
Kako se nosite sa tugom? Sa spoznajom da nema vise nekoga ko vam je drag. Ili sa tugom uopste...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 20.11.2007, 03:22, Naslov:
Ako me tuga dohvati i obuzme svu, osećam kao da tonem u živi pesak koji me svakim danom povlači sve više za sobom u dubinu. Teško podnosim gubitke a najteže gubitak drage osobe. Zato ne dozvoljavam sebi da se utopim u tugu. Borim se osmehom, okružujem se pozitivnim ljudima, radim nešto da zaokupim misli....Rad je najbolji lek za tugu!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 144
Koliko clanova ima idealna porodica?