Aktivan deciji raspust

  • 1
Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 06.07.2007, 18:16, Naslov: Aktivan deciji raspust
Dva mjeseca ljetnog raspusta i dosada koja cesto spopada djecu, najveci su problem za roditelje. Cime ih zaposliti da ne bi stalno sjedili pred tv ekranom ili kompjuterom ? Da li ste vec skovali bojni plan za ovo ljeto ?
Za sve one koji nemaju djece i tih problema, sta predlazete ?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Petak 06.07.2007, 18:34, Naslov:
Cerka se sprema za Dalmaciju, za sahovsko prvenstvo. Prosle godine od svih aktivnosti u gradu i preko leta radila sahovska skola i tako je kao zbog ubijanja dosade pocela da igra sah. Osim knjiga za citanje, nekih30-60 min na kompjuteru i svako posle podne nesto se mora smisliti inace nema mira. A sin, kako jos ovaj mesec ide u obdaniste do 12 sati, posle malo na kompjuteru i isti problem-kako popuniti vreme u gradu gde se i asfalt topi, ako ne sportom, setnje na Vodno.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 06.07.2007, 18:55, Naslov:
Moji su svakog ljeta odlazili kod djeda i bake na more, a nekada i u koloniju. Te kolonije ili djecje ljetne skole organizirane su uz kakvu rijeku ili na moru. Cijene takvog ljetovanja nisu pretjerane, a nude vrlo razlicite programe.

Djeca najvise nauce o prirodi, ekologiji, nauce nove igrice, druze se i kreativni su. Takav program prigodan je za djecu od 4 do 12 godina.
Za skolsku djecu i omladinu organizirana je ljetna skola stranih jezika. Djeca se sporazumijevaju na engleskom jeziku, a namjenjena je djeci od 7 do 17 godina.
Postoje i razliciti sportski kampovi koji ce djecu oduseviti svojim aktivnostima, kao sto su kraci izleti biciklima, izleti u planine, penjanje pod strucnim vodstvom ili igre loptom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Petak 06.07.2007, 19:00, Naslov:
Toga kod nas nema, jos uvek, a korisno je, slazem se.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Utorak 16.10.2007, 01:45, Naslov:
Ko li je meni smisljao zabavu tokom raspusta...NIKO! Ali dobro...salim se. Ima kampova sada i kod nas i u BG i van njega. Sve sto treba su pare.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 16.10.2007, 01:59, Naslov:
Ja sam raspust provodila kod bake na selu. Jedva sam docekala autobus koji me je vozio prasnjavim cestama do konacnog odredista. Ljeti smo se kupali u rijeci, brali maline i kupine, pecali ribe, pomagali oko susenja i sakupljanja sijena. Nekad sam pomogla baki u vrtu ili u kuci. Zimi mi je bila najdraza cista, netaknuta bjelina novozapalog snijega i sankanje na kakvom proplanku.
Danas djeci mora biti sve organizirano ali ima i jefitinijih provoda. Moj sin je veliki vagabundo. Zbog toga smo ga jedno ljeto ostavili u jednom planinskom domu, gdje je pomagao upravitelju oko svakodnevnih poslova. Naucio je kositi travu, brinuti o kozi i brizi oko logorske vatre. Kad su obavili te obaveze imali su satove slobodnog penjanja i uspon na neku od obliznjih planina. Uz to je naucio sve o opasnostima koje vrebaju na planinare i usput se lijepo zabavio.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Utorak 16.10.2007, 02:10, Naslov:
Ma da i meni je uvek bilo zanimljivo i nalazila bih zabavu gde god da sam...More, selo, vikendica, planine...uvek je bilo zanimljivo. Sada su klinci zahtevniji, ali ako im objasnimo da nema mobilnih, televizora, kompa... dok su u selu, na moru... i ako im se lepo pridje mogu i oni da se zaintresuju za kozu, travu, logorsku vatru...

Profil

Posaljite privatnu poruku

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 110
Koliko clanova ima idealna porodica?