Skrad-lepa uspomena iz detinjstva

  • 1
Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Utorak 10.07.2007, 20:43, Naslov: Skrad-lepa uspomena iz detinjstva
Danas sam pukim slucajem srela jednu osobu koju poznajem iz zajednickih letovanja koje smo provodili u Skradu u decijem odmaralistu. Sva deca vojnih lica preko Vojnih bolnica sirom Jugoslavije isli su na vazdusnu banju u Skrad u Hrvatskoj. Druzenje je bilo nezaboravno.
Ko se seca toga i ko je bio jednom bar, neka napise utiske o tome.
A ako neko zna kako sad izgleda taj kraj neka posalje i neku fotografiju.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 11.07.2007, 05:36, Naslov:
Kalina, neces vjerovati ali i moje djetinjstvo bilo je povezano sa Skradom. U tom gradicu, zivi moj stric, a njegova zena neko je vrijeme radila u tom odmaralistu. Na kraju cemo jos jednom (po ko zna koji put) utvrditi kako je svijet mali :-P
Skrad je mali gradic, poznat po zimskom turizmu, jakim zimama i visokom snijegu. Upravo zbog toga sto je Gorski kotar poznat po ogromnim sumama, neokrnjenoj prirodi i cistom zraku, prirodno je klimatsko ljeciliste. Nalazi se na takozvanoj Luizijani, cesti izmedju Rijeke i Zagreba. U blizini Skrada nalazi se izletiste Zeleni vir sa Vrazjim prolazom.
Upravo zbog polozaja na kojem se nalazi, mnogo turista iz obliznje Rijeke pobjegne iz Primorja i u ljetnoj vrucini uziva u cistoj prirodi, berbi borovnica i ljesnjaka, a zimi na skijaskim terenima.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 11.07.2007, 17:49, Naslov:
Svakodnevno skoro vodili su nas u setnju i tako jednom se setnja pretvorila u mucno pesacenje-gradska deca nenaucena na pesacenje, koje je zavrsilo najlepsom nagradom. Predivno iskustvo, avantura tog naseg vremena. I od kukanja:-Gde idemo, kad cemo vec stici, pretvorilo se u AUUU. Pesacenje tesnim puteljkom uz stenu, pogled nadole-strasno.
Pa celo vece prepricavamo, kao da mo snimali film Indijana Dzons.
Isla sam dve godine po tri nedelje. Imali smo lepu hranu, smestaj ko je gledao, nezaboravno druzenje neoptereceno nicim osim sramezljivim pocetcima ljubavi i simpatije, dugogodisnja dopisivanja, koja su iz razlicitih razloga prestala.
Sve se mozda moze izbrisati, precrtati i negirati, ali lepe uspomene ostaju zauvek.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 11.07.2007, 18:08, Naslov:
@ Kalina
Citat:
...nezaboravno druzenje neoptereceno nicim osim sramezljivim pocetcima ljubavi i simpatije, dugogodisnja dopisivanja, koja su iz razlicitih razloga prestala.

Aha, narocito one kuverte kasnije. Bash je bilo lepo videti rucno izradjeno kuvertu sa pesmom i neduznim izjavama koje je postar doneo Wink Al smo bili ponosni... :grin:

____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 11.07.2007, 18:17, Naslov:
Ma bilo je vazno da je adresa citljiva, postari su se brzo prilagodili, i navikli su na smotuljke oblepljene selotejpom puni nekih stvarcica slika, lancica, sitnica za dugo secanje, pesama na temu kardiologija i slatke bolesti srca Osmeh
Priroda je bila fantasticna. Bilo je i viroza i razboljevanja, ali smo mi stariji uskakali na pomoc personalu u skidanju temperature.
Tad sam se prvi put susrela sa enigmom DIJABETES. Bilo je nekoliko dece koja su se hranila odvojeno od nas. Prosirilo se medu decom da su to dijabeticari?, a deca ko deca sta znaju, gledamo se isti smo, po nicemu se ne razlikujemo. Jedino su njih cesce bockali i nismo, ni za zivu glavu, smeli da podelimo jedni drugima cokoladu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Petak 13.07.2007, 10:12, Naslov:
Bio sam svega par puta u Skradu. Vise mi je poznat Kocevski Rog tamo preko reke Kupe Wink
A lepo se vidi i Sneznik, isto u Slo. Inace ima jedna precica iz Skrada do doline reke Kupe, svega cca 15 minuta voznje. Tamo je jedno malo selo po imenu Cedanj i bash tamo se je najlepse kupati u njoj. Ma da i za Kupu vazi isto kao za Ohridsko jezero - da je jako hladna. Jeste li slucajno isli prema Delnicama pa malo napred (smer Jelenje), u Lokve? I tamo je lepo, narocito ono umetno jezero. Dobro se je uklopilo sa samom okolinom.
Jesi li bila samo u tom odmaralistu ili mozda i kojem iz Slovenije? Recimo u Rimskim Toplicama?
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Petak 13.07.2007, 21:14, Naslov:
Nisam bila nazalost u R.Toplicama, niti igde u Sloveniji, osim jednom u Ljubljani na kratko.
Planirali smo sa suprugom predprosle godine na skijanje, ali racunica se nije pogodila.
A u Skrad sam isla dve godine zaredom, pre toga sam porodicno letovala na Hvaru dugo godina.Tako da mogu reci cesto sam posecivala Hrvatsku.
Ali imam vreme da proputujem Balkanom barOsmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 09.08.2007, 22:08, Naslov:
DaRkDude
Citat:
... Inace ima jedna precica iz Skrada do doline reke Kupe, svega cca 15 minuta voznje.


Rijeka Kupa je jos uvijek jedna od najciscih rijeka Evrope, ujedno i granica izmedju Slovenije i Hrvatske. Dolina te rijeke je pravi biser, kako po prekrasnoj prirodi, tako i po cistom zraku i mnogim prirodnim ljepotama.
Na visini 222 m. nad Kupom stoji dvorac Kostel, prirodni amfiteatar, stisnut visokim i strmim liticama niz koje se spusta slap Nezica, koji je dobio ime po legendi o nesretnoj Nezici.
Na toj rijeci provela sam dio svog djetinjstva i naucila pecati Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

CAEN (Normandie-France)
Broj postova: 1
Reg. datum: 07.10.2009
Datum unosa: Cetvrtak 08.10.2009, 00:15, Naslov:
...i ja imam vrlo lijepa sijecanja na Skrad bivse vojno djecje odmaraliste.... decki u zgradi nasuprot nasoj, ples od 21h do 22h30, rukomet, kosarka, odbojka.....duge setnje po suncu i vrucini ili zimi po snijegu.........pjevanje.........suze kada autobusi odlaze..........iz Bg se sjecam Cece, Bebe, i jos par cura, imam par slika, Stela iz Splita i jos neke cure iz Makedonije na slici no nemam vise sjecanje imena.......bilo bi super da se nadje mogucnost da skupimo sve slike i stavimo na Internet, kako decki tako i cure..........prije nego sto se nanovo vidimo u Europi........
____________________
....zivi kao da ces sutra umrijeti.....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Zagreb
Broj postova: 1
Reg. datum: 31.12.2011
Datum unosa: Subota 31.12.2011, 12:57, Naslov:
Cure pozdrav ako me se sjecate imamo stranicu na fejsu "djecije odmaraliste skrad " ima nas 33 clana tamo se prikljucite pozz

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 206
Koliko clanova ima idealna porodica?