Moderni nomadi - kampiranje

  • 1
Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 16.07.2007, 05:05, Naslov: Moderni nomadi - kampiranje
Nikad necu zaboraviti ljetovanja pod satorom, a kasnije u kamp prikolici. Kad sam isla u osnovnu skolu moji roditelji kupili su sator i svu kamp opremu. Tako smo svako ljeto uz citavo brdo opreme, sjeli u auto i vozili se uvijek u drugo ljetovaliste. Ubrzo sam savladala sve spretnosti sastavljanja satora, kopanja kanala i zabijanja klinova. Hrana na zaru postala je nas svakodnevni rucak, a cisto more i uvijek novo drustvo, nezaboravno sjecanje na moje djetinjstvo.
Da li i vi volite takav nacin ljetovanja ili je za vas pravi odmor samo u hotelu ?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 16.07.2007, 17:52, Naslov:
Aj, da ti odgovorim prvi.
Mislim da su hoteli kao nacin bivanja za vreme odmora vise za starije ljude, one u penziji. Recimo da su kod njih izrazenije potrebe po komforu pa i hrani koja je mozda dijetalna, ili one sa malim bebama pa nece riskirati da im se dete prehladi. Ipak zna biti u satoru hladno, a za decu treba i puno toga poneti sa sobom.
Kad kampiram obicno koristim sator, ali kad odlucim biti u kampu duze vremena onda uzmem u najam prikolicu. Ipak je u njoj lepse kada se desi da kisi par dana. Seti se Logarske doline o kojoj si jednom pricala, onda znas da ujutro zna biti i ispod nule usred leta Osmeh
Umesto hotela vise bi voleo auto dom. Sve vise razmisljam i o takvom nacinu odmora, a istovremeno me smeta jer bi ta "garsonjera" bila skoro deset meseci parkirana i neiskoriscena. Svakako je dobra varijanta, mobilan stan, vozis za suncem, a nigde ne pise da ne mozes u njemu imati i ranac sa satorom Wink


____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 16.07.2007, 18:15, Naslov:
Ipak Dark, ovo je komfor ***** ( sa 5 zvezdica) u poredenju sa satorom.
Kampirala sam ranije u mladosti, kad mi nije bilo bitno nista osim dobrog drustva i zabave. Sad sam ipak za hotelcic ili privatni smestaj, samo da je cvrsti krov nad glavom i bez gmizavaca molim.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 16.07.2007, 21:13, Naslov:
Slazem se Kalina. Je komfor da boli glava i dzep. Kad se podsetim na to digne mi temperaturu... Tuzna
Upravo gledam cene. Izmedju 40 i 50 hiljada eura...
Ali je povoljan najam, oko 50 eura/dan. Da ide vise odraslih zajedno, isplati se.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 15:08, Naslov:
Da, volim da kampujem ...

Slazem se, lepo je putovati auto-domom-Osmeh, bas kao i glavni junak romana "Prisustvo" Jirzija Kosinskog, koji zivi u ogromnoj kuci na tockovima (dormobilu), i krstari Amerikom u potrazi za mestom pod suncem. Ipak, to nije samo stvar putovanja, nego i nacina zivota i filozofije zivljenja.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 316
Reg. datum: 30.11.2006
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 15:42, Naslov:
Ja sam do pre neku godinu redovno kampovala sa roditeljima u satoru, pa u brako prikolici, pa u kamp prikolici i sada imamo splav. Mogu vam reci da je ubedljivo najljepse u satoru za mene bilo. Poseban je osjecaj i kada pada kisa, nemas sta da radis i legnes u sator, a cuje se lupkanje kise po satorskom platnu. Uvijek kada cujem lupanje kise po limu kada sam kod kuce podsjeti me na dane kampovanja u satoru.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 15:46, Naslov:
I te kako si u pravu, Aylichak. Gledano kroz moje oci Osmeh Onog prvinskog izazova nema u hotelu...

Citat:
baladi: Ipak, to nije samo stvar putovanja, nego i nacina zivota i filozofije zivljenja.

U SAD imas porodice koje zive u autodomovima pa ne zbog toga da ne bi mogli ziveti po nasim standardima. To im je nacin zivota.
Slicno je sa penzionerima. Mnogi prodaju svoj dom i presele u autodom. Sve dok su zdravi i vitalni, putuju. Priuste si sve ono sto si pre penzije nisu zbog obaveza. Dom, penzija i klasicno cekanje na kraj uz pogled na unuke, nije njihova maxima u zivotu.


____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 16:20, Naslov:
Znam da mnoge porodice u Americi zive u auto-domovima. Ali Ameri su ipak rodjeni nomadi, njima nije problem da menjaju sredine, ili da preko noci totalno promene nacin zivota. To je velika prednost i ja im zbog toga skidam kapu-Osmeh.
I ne mogu tako nesto zamisiliti u Evropi, a na nasim prostorima posebno.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 25
Reg. datum: 08.07.2007
Datum unosa: Ponedeljak 23.07.2007, 22:55, Naslov:
Kampovanje volim, mada nisam cesto imao priliku... Evo zadnji put je to bilo na vidovdanskom marsu... uvece svi uzmemo po vrecu za spavanje i onda se lociramo kome gde odgovara, neki su spavali pod velikim svadbarskim satorom svi skupa, a neki su spavali na otvorenom... Jedan je zavrsio u bunkeru od autobusa...

Ova ideja sa kombi-prikolicom (autodom) je sjajna... I ja sanjam o posedovanju ovoga...
Ne samo da je dobra za putovanja nego i za sve ostalo... Zamisli da odes recimo u grad na zezanje sa nekim drustvom a sutra rano moras na poso. Znaci morao bi kuci ranije da bi spavao. Ovako odes u grad autodomom i po povratku umesto da gubis vreme da ides kuci, mozes se odvesti do ispred firme i tu zanociti... Na posao ces stici na vreme i odmoran/na...

Profil

Posaljite privatnu poruku

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 97
Koliko clanova ima idealna porodica?