Lektira

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Cetvrtak 27.11.2008, 16:19, Naslov:
Ja sam uvek volela da citam, citala sam i ono sto sam htela i sto sam morala. E sad, ja sam imala u srednjoj skoli profesore kod kojih je morala da se cita lektira, nije moglo da se prodje sa 'skinutom' kritikom sa google-a. Kad te pita npr. kakvu je haljinu nosila Ana Karenjina na tom i tom balu ili te pita detalje dvoboja iz Onjegina...ma to moras dva put da procitas pa da odgovoris Osmeh bilo je ucenika koji su zbog toga omrzli i knjige i citanje, ali su morali da citaju ako hoce pozitivnu.
Vecina lektira je sasvim u redu, samo sto bih ja recimo ubacila malo vise svetske knjizevnosti. A izbacila bih Tihi Don Osmeh ma ko ce citat onoliko delo kao lektiru.... Vrlo srecna
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Krusevac
Broj postova: 805
Reg. datum: 26.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.11.2008, 16:19, Naslov:
Ja imam 8 godina starijeg brata,pa sam vecno bila u nastojanju da ga sustignem i prestignem u svemu.Interesantno je to da sam cak naucila da citam i pisem jos u 6-oj godini sama tako sto sam podebljavala ono sto je moj brat pisao i gvirkala preko ramena dok cita.Posledica toga je potpuno isti rukopis bratovljev i moj Vrlo srecna Kada sam krenula u skolu uciteljica me je terala da sricem slova i i dan danas se nerviram kada se setim toga.Ja sam tada citala i cirilicu i latinicu,i stampanu i pisanu,potpuno tecno! Ljuta
Elem,ista je situacija i sa lektirama...Kada sam krenula u prvi razred sve lektire,do 4. razreda,su vec bile procitane...Kada sam krenula u 5. razred,sve lektire do 8. su bile procitane...i tako redom.Obozavala sam da citam i to se nije promenilo ni do dana danasnjeg. Imalo je to i dobrih strana,ali i losih.Naprimer,"Anu Karenjinu" sam procitala jos u sedmom-osmom razredu i mozete misliti kakav je bio ishod...Ono sto sam uspela da razumem,bilo mi je dosadno,suvoparno i mislila sam da Tolstoja nikada vise u zivotu necu uzeti u ruke!Medjutim,namolila sam sebe,kada smo radili tu lektiru u srednjoj skoli,da je procitam,jer se apsolutno nicega nisam secala,i prosto sam je progutala...Od tada Tolstoja obozavam.Fantasticna knjiga,mada je moje misljenje da je i za taj uzrast prerano.
Inace,smatram da je vecina lektira kod nas neprimerena uzrastu,ali dobro...ima ko o tome treba da misli.
Sto se tice danasnje dece,potpuno ste u pravu,devojke.Meni je,recimo nepojmljivo da danasnja deca apsolutno nikakvo interesovanje nemaju prema knjigama.Zgranula sam se kada me je pre mesec-dva moj mali,u 8 sati uvece,terao da mu pronadjem na kompijuteru nesto iz mitologije Grka,jer sutra rade tu lektiru...Ostala sam bez teksta.Apsolutno mu nije palo na pamet da to i procita,a to su divne price.Secam se da sam ih ja skoro napamet znala,bez da me je iko terao da ih citam. Nemam cak ni volju vise silom da ga teram da cita lektire,jer nema svrhe

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.11.2008, 19:11, Naslov:
Uvek sam citala lektire,i nije mi krivo sada.Za zanimljivu lektiru je uvek bilo vremena!!
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.11.2008, 19:35, Naslov:
Eliza,ti sio kao moj mladji sin,naucio je da cita ,pise sabira jos pre 6godine i latinicu i cirilicu,sve je krisom uzimao bratove knjige i lektire i citao.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Krusevac
Broj postova: 805
Reg. datum: 26.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.11.2008, 22:36, Naslov:
To je divno Vrlo srecna
Retkost je to danas,na zalost.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 7
Reg. datum: 17.02.2010
Datum unosa: Sreda 17.02.2010, 22:57, Naslov:
Lektire sam obožavala, i dan danas volim procitati neku knjigu u slobodno vrijeme evo nekih knjiga koje bih preporucila svim obožavateljicama knjiga...od ovih tinejdzerskih preporucila bih Twilight (ima sada cak i film), dalje Lovac na zmajeve, Hiljadu sjajnih sunaca, Sjene narova drveta (ova je za 1000000)....i Tiha kuća od Orhana Pamuka Osmeh))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Cetvrtak 18.02.2010, 10:49, Naslov:
I ja sam od onih sto ne vole da im "naredjuju" sta da citaju...citala sam samo ono sto sam htela i sto me zanimalo.Volela sam "Anu Karenjinu"...cak sam gledala i film posle knjige da bi mogla da uporedim te dve stvari.Uvek sam bila dobra iz srpskog...a sto se tice ostale lektire...dok dodje red na mene da odgovaram ja sam "upijala" sta pricaju pre mene i gde im skrece profesorka paznju...i onda kad sam odgovarala malo od ovoga,malo od onoga i jos na kraju dobijem pohvalu kako sam ja to temeljno obradila...Sramni...ali sam zato posle mnoge od knjiga koje su bile obavezne procitala!
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 28
Reg. datum: 11.02.2010
Datum unosa: Cetvrtak 18.02.2010, 10:56, Naslov:
Uvjek sam voljela da citam lektiru i sad kad imam vremena procitam neku dobru knjigu.
Knjiga je ipak najbolji prijatelj,zar ne???

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 18.02.2010, 12:02, Naslov:
Lektire svakako jesu potrebne i vecina nas ne bi nishta od toga prochitala da nije bilo predvidjeno za lektiru...Ipak one spadaju u opshte obrazovanje...
Lichno,nisam volela da chitam lektire jer ne volim da chitam ono shto mi neko namece,posebno iskopleksirana profesorka koju smo imali u srednjoj shkoli...Po meni,neke su bile potpuno ne potrebne i ne adekvatne za taj uzrast...I iskreno,izbegavala sam da ih chitam,ali samo zato jer sm chitala ono shto me vishe zanimalo..Vrlo srecna
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Subota 05.06.2010, 20:03, Naslov:
Sve i jednu knjigu iz lektire sam procitala. Ja sam to bas volela. I jos uvek volim da citam. A, u srednjoj skoli sam imala divnu profesorku Srpskog jezika i knjizevnosti tako da nisam osecala pritisak, samo zadovoljstvo kada smo diskutovali o knjigama.
Kada smo citali Anu Karenjinu profesorka je napravila sudjenje. Podelili smo se u dve grupe. Oni koji su podrzavali A.K. i oni koji su je osudjivali. Svi smo iznosili svoje argumente... Ma, to je bilo pravo uzivanje.
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Bar
Broj postova: 773
Reg. datum: 20.01.2009
Datum unosa: Cetvrtak 05.08.2010, 12:02, Naslov:
volela sam i volim lektire,procitala sam svaku knjigu..i imam skoro sve knjige koje sam imala za lektiru..
____________________
Ljudi govore, vreme pokazuje...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 05.08.2010, 15:58, Naslov:
Volim knjige tako da sam uvek uzivala u citanju lektire
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 273
Koliko clanova ima idealna porodica?