Musko/zenska kontracepcija

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 21:11, Naslov: Musko/zenska kontracepcija
Kad govorimo o kontracepciji, muskarci i zene nismo jednakopravni. Spisak mogucnosti kod zena je mnogo duzi.Uz bezbroj sredstava za zene, muskarci imaju samo dvije mogucnosti: kondom i vazektomiju. Posto kondomi nisu najsigurnije sredstvo, a vazektomija je konacna, muskarci koji zele osnovati porodicu i zene, koje zele da bi njihov partner sudjelovao kod brige o zastiti, sanjaju o tableti za muskarce.
I ta ce se pojaviti za par godina. Za sada su se testiranja te muske zastite iskazala kao vrlo ucinkovo srestvo.
Da li su vasi partneri spremni sudjelovati u zastiti ili je to iskljucivo zenska "briga". Kakva su vasa razmisljanja o tome...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 21:21, Naslov:
Pa Tara, moj partner je uvek spreman da ucestvuje u zasititi-Osmeh, ali posto zelimo jednu slatku bebicu, zastitna sredstva su za sada stavljena ad akta-Osmeh.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 21:50, Naslov:
Mislim da svako treba da vodi racuna o sebi.
Na pocetku je najbolje koristiti kondom, dok se partneri ne upoznaju bolje, jer on stiti ne samo od trudnoce nego i od polnih bolesti. Kasnije kada se uvere da niko od njih nema "nesto" mogu da predju na pilule, spiralu ili nesto drugo.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 22:07, Naslov:
E kad bi se to usavrsilo, mislim na musku kontracepciju, ja bi na miru zivela.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 13
Reg. datum: 02.09.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 03:54, Naslov:
i ja bih musku efektniju kontracep. kondom ne volimo ali necemo bebu pa se zlopatim...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 04:39, Naslov:
Na pismenom ispitu iz zdavstvenog vaspitanja smo morali da nabrojimo vise vrsti kontracepcije(musko-zenske).
Da me ubijes, nisam mogla da se setim poslednje.Mrtva hladna sam na crtu ispisala APSTINENCIJA.
Profa mi uvazio odgovor!!!......uz smeh....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 13.10.2007, 20:22, Naslov:
Apstinencija je jos uvijek najbolja kontracepcija, samo ima i druge nedostatke Osmeh

Ipak je bolje da postoji toliko drugih nacina zastite, a u sklopu toga i Svjetski dan kontracepcije, koji zeli upozoriti javnost na jos uvijek zastrasujuce rezultate, koji pokazuju da u svijetu od 28 milijona trudnoca godisnje, cak 49 posto zavrsi abortusom.
Ovogodisnje geslo dana kontracepcije bilo je: "Zivot. Zivi svoj, prije nego ostvaris novi."
Utvrdjeno je da je najveca tragedija u tome sto mladi jos uvijek najvise informacija o sigurnom seksu dobivaju iz medija. Razloga za to ima vise ali jedan od najvaznijih je taj, da se roditelji te djece jos uvijek boje cinjenice da je njihovo dijete veliko i spremno za spolnu aktivnost.
Da li je i kod nas takav slucaj ili se ipak nesto mijenja. Upravo razmisljam da i ja spadam u tu grupu djece koja je spoznaje o sexu i zastiti nasla u medijima ili pokupila od iskusnijih prijateljica Osmeh Kakva su vasa iskustva na tu temu. Da li ste ucitelj ili ucenik Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 28.05.2010, 14:06, Naslov:
Chula sam da se na trzishtu pojavila i pilula za mushkarce,tako da ne moraju sad samo zene da vode rachuna Wink
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Peæinci
Broj postova: 342
Reg. datum: 11.02.2010
Datum unosa: Petak 28.05.2010, 14:13, Naslov:
Žene uvek treba da vode računa Osmeh Osmeh
____________________
"Velièina èoveka nije u tome da nikad ne padne,veæ da se uvek digne kad padne"

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Petak 28.05.2010, 14:15, Naslov:
Moze da se pojavi koliko hoces razlicitih pilula za muskarce, ali vec mi nesto govori da ih oni nece rado koristiti. Ustvari, sasvim sam sigurna.
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Peæinci
Broj postova: 342
Reg. datum: 11.02.2010
Datum unosa: Petak 28.05.2010, 14:16, Naslov:
sasvim si i u pravu Osmeh
____________________
"Velièina èoveka nije u tome da nikad ne padne,veæ da se uvek digne kad padne"

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Petak 28.05.2010, 15:18, Naslov:
A sto su muskarci tako "neodgovorni" druze Aco?Zasto ne bi koristili tu pilulu oni koji ne vole kondome....jel' zato sto ne mogu ostati u drugom stanju?Ili nesto drugo?...Ne razumem ovo "Zene uvek treba da vode racuna"....ako se desi trudnoca to je i dete tog muskarca,a ne samo "one zene koja nije vodila racuna".
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Petak 28.05.2010, 15:22, Naslov:
Draga moja Gdjo, zato sto ako dodje do npr. nezeljene trudnoce bude po ledjima te zene, a oni mogu vrlo lako da odsetaju.
Znaju oni vrlo dobro da uzimanje svake tabletice ima i stetne efekte, pa zasto bi se nepotrebno trovali.
A, o obavezi da se svakodnevno to uzima i da ne govorim.
Zene, zaboravite na to.
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 28.05.2010, 22:06, Naslov:
Slazem se da zene mogu da zaborave na to,ali samo zato shto su mushkarci jakooo neodgovorni Oklagija
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Subota 29.05.2010, 15:25, Naslov:
Ma ja bi njima navukla kondome zauvek...ugradila bi im!!!Vrlo srecnaVrlo srecna...i samo po potrebi skidati...Vrlo srecna
Zezam se malo...ne stvarno mislim da treba da budemo ravnopravni sto se tice kontracepcije...ne mislim samo na tu pilulu za muskarce nego uopste.Zasto bi samo zene bile te koje treba da misle o tome?
A to Marijance sto kazes sve je posle po ledjima te zene....jeste slazem se,ali da vidim kada bi ih oplelo po dzepu(muskarce),tipa alimentacije,da li bi i dalje isli okolo i "sejali" decu(glup sam izraz upotrebila ali tako je).
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Subota 29.05.2010, 15:39, Naslov:
Dok ih ne cepi drzava po dzepu,nece oni postati ravnopravni sa zenama,niti odgovorniji Oklagija
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Peæinci
Broj postova: 342
Reg. datum: 11.02.2010
Datum unosa: Subota 29.05.2010, 15:51, Naslov:
"A sto su muskarci tako "neodgovorni" druze Aco?"Pa jedan od razloga je kako je rekla Marijana zbog toga što su te tablete štetne.A to što kaže Marijana da bi oni (muškarci lako odšetali).. hm.. malo sa ljut što to čujem.Moje mišljenje je da ne bi ni devojci rekao da koristi te tablete,a to je devojka skojom bih ja bio zato što je želim i prema kojoj bih imao emocije tako da bi me bilo briga da li će da zatrudni jer bih ja to dete prihvatio,bio bih srećan.. kad je ono stvoreno kao plod jake emocije izmedju mene i dotične devojke
a Što se tiče kondoma koristim ih kad devojka insistira na tome i uvek ja ih imam a ne ta devojka tako da to može da kaže o odgovornosti.Nisam još bio sa devojkom koja je imala kod sebe kondome (dobro sem jedne starije dosta od mene devojke Osmeh valjda je ona samosvesna i zrela pa shvata ) Osmeh
A ako i ne koristim kondome onda je tu stari dobri prekid na vreme iako je i on rizičan.Ali naglašavam,ako je u pitanju devojka skojom sam iz želje za avanturom tu se uzima kondom sigurno ili ako ona insistira na tome.
Toliko od mene.
____________________
"Velièina èoveka nije u tome da nikad ne padne,veæ da se uvek digne kad padne"

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Subota 29.05.2010, 16:01, Naslov:
Chekaj,ti koristish kondom samo kada devojka insistira??A shta ako ta devojka ili ti imate neku infekciju,a nemate pojma??? Mora kondom da se koristi!!!Ja sam ga sa svakim dechkom sa kojim sam spavala koristila,a sad ga ne prraktikujemo jer smo dugo u vezi,zdravi smo,a ako zatrudnim(iako josh nije po planu),niko od nas dvoje nece odustati od bebe Wink
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Peæinci
Broj postova: 342
Reg. datum: 11.02.2010
Datum unosa: Subota 29.05.2010, 16:03, Naslov:
Da,ja ga koristim samo kad ona insistira na tome.Odvratan mi je osećaj sa kondomom i ne želim da robujem veštačkim stvarima.A da imam infekciju sigurno bih valjda znao.Pa ako se ne primeti na meni to se primeti na devojci na razne načine.A i nisam promiskuitetan pa da brinem..Ne spavam sa svakom koju upoznam .. hm..
____________________
"Velièina èoveka nije u tome da nikad ne padne,veæ da se uvek digne kad padne"

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Subota 29.05.2010, 16:10, Naslov:
Bez obzira shto ne spavash sa svakom koju upoznash,trebalo bi makar na pochetku da koristish kondom..A shto se tiche infekcije..Da,itekako mogu da postoje,a da se ne primete..Prochitaj malo neshto o npr. HPV virusu koji je prisutan kod svake druge devojke,koji se najcheshce prenosi sexualnim putem,inkubacija moze da traje i po 8 godina,a simptomi uopshte ne moraju biti prisutni..Pa ti posle nemoj da koristish kondom!I sida,i mnoge druge..Pa ne pishe devojci na chelu da li je inficirana!A takodje,chistoca nije znak da bolest nije prisutna Wink
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 345
Koliko clanova ima idealna porodica?