Kako uskladiti sve obaveze

Broj postova: 6
Reg. datum: 25.07.2007
Datum unosa: Subota 28.07.2007, 23:57, Naslov: Kako
Uspevate li da se organizujete, da postignete sve sto bi trebalo: da spremite rucak, da brinete o deci ako ih imate, da idete na posao, i da mislite o svom izgledu?
Kako i na koji nacin, meni nikako ne uspeva Zloca

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Nedelja 29.07.2007, 07:33, Naslov:
Poenta je u glavi razraditi raspored ili još bolje..baciti ga na papir...ali ako su u pitanju svakodnevne aktivnosti...onda to nekako ide mehanički... ja priznajem da sam freak kada je u pitanju organizovanje... imam uvijek razrađen plan unaprijed...moguće posljedice u slučaju njegovog izvršenja...i plan B :-D

Ja tako lakše funkcionišem...kada samoj sebi jasno odredim obaveze koje me čekaju...vrijeme potrebno za njihovo izvršenje...a preostalo da iskoristim za pretakanje iz šupljeg u prazno :-D

Problem nastupi samo onda kada svjesno odlučim da ne poštujem plan i program....:-D

Kuhati volim...fakultet ispoštujem :-D ... za sebe uvijek imam vremena... još samo da djecu nabavim ...ovaj rodim :-D
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 08.09.2007, 06:45, Naslov:
Oni sto tvrde da su mala djeca mala briga, imaju sasvim pravo. Dok su djeca mala vise spavaju i ne zahtjevaju toliko paznje kao kasnije. Vec majka priroda pobrinula je za to da su mame mlade i pune energije, zbog toga je i organizacija posla mnogo laksa, narocito ako partner pri tome pomaze. Dok se tata igra sa bebom ili odvede dijete u park, mama ce imati dovoljno vremena za sebe i kucne poslove ili obratno. Doduse i kucni poslovi ce pricekati ako svi zajedno otidjemo u setnju i uzivamo u svakom trenutku dana.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 09.09.2007, 00:33, Naslov:
Vazno je da svakog jutra imas plan u glavi sta je to sto tog dana moras da uradis. Zatim sve ono sto nije tako vazno precrtas i krenes jedno po jedno i na vreme.
Ako ne osecas zadovoljstvo u radu-stani! Uvek se nadje alternativa ili ces to uraditi sutra! Ako si u frci-ne radi nista vazno, jer ces sigurno zeznuti celu stvar!
Za kucne poslove: vazno je sve ravnomerno i prema uzrastu podeliti poslove na ukucane pa se neces smoriti i biti nesrecna celog zivota!
Zadovoljstvo je raditi s partnerom a i deca, cim malo porastu treba da imaju svoje obaveze.
Kad dovoljno porastu i ako ih spremimo za zivot onako kako treba,draga Tara, velika deca su veliko uzivanje, sreca i najbolji drugovi svojim roditeljima!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Utorak 07.10.2008, 10:34, Naslov:
Svako vece ja i suprug sednemo i napravimo plan za sutra,a imamo i nedeljni plan.Dobra organizacija je pola posla,ali mora postojati i podrska i u kuci od supruga i dece.
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 07.10.2008, 23:49, Naslov:
Trenutno nemam bas toliko obaveza, na bolovanju sam i brinem se samo o bebi. Opet, imam obaveza u kuci i uglavnom stizem da ih sve odradim, a naravno, kad je neka guzva ili kad se nagomila obaveza muz mi prisakce u pomoc, najvise oko bebe. Kao sto rece tini, bitna je podrska u kuci, narocito od muza, onda nista nije tesko.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 07.10.2008, 23:59, Naslov:
Ko je zurio vrat je slomio,ko nije zurio nije ni stigao,a ja sam u svemu skromna volim zlatnu sredinu.Sve stalozeno,uz dogovor ipodrsku Podrzi ti njega pa ce i on tebe.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Sreda 08.10.2008, 00:04, Naslov:
Upravo tako. Strasno me nervira pritisak i ne volim preterano fiksno odredjeno kad se sta radi u kuci. Kad stignem da ocistim - ocistim, nebitno je li u 8 ili 10, rucak je obicno izmedju 3 ili 4, kad stignem peglam i ostalo. Kada medjutim znam da ce biti nekih obaveza, unapred se pripremim tako da ne dodje do 'zagusenja' i to ispada nekako najbolje resenje.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 08.10.2008, 20:33, Naslov:
Sve lagano i spontano.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 550
Reg. datum: 10.08.2008
Datum unosa: Sreda 08.10.2008, 21:30, Naslov:
Posto imam privatni biznis,uvek pocetkom nedelje napravim spisak poslova koje treba uraditi te nedelje.Startujemo vredno prvi radni dan tako da vec sredinom nedelje mozemo malo i da usporimo.Sto se tice kucnih obaveza zna se sta kada radim,ali nista i niko ne trpi zbog posla.ne volim kada sam vezana za vreme,jer onda nisam u stanju da posao uradim brzo i dobro.Mislim da je uvek vazno isplanirati unapred i po potrebi staviti na papir a vazna je i pomoc ukucana i uvek sam tog misljenja da i deci treba odrediti neke manje obaveze kao napr. hranjenje macke ili psa i nagraditi ih kada to rade kako treba da imaju motivaciju da i kasnije urade svoje obaveze.
____________________
Dovoljna je bar jedna svetla tacka da covek nastavi put.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 08.10.2008, 22:06, Naslov:
Naravno da i deci treba nametnuti po neku obavezu.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Utorak 13.01.2009, 22:36, Naslov:
ja mogu da se uskladim, prilicno mogu dobro da se organizujem, ali kad dodje vreme godisnjih odmora, onda iskljucim i mobilne telefone i nikoga, ali nikoga u vezi sa poslom tada necu ni da vidim, ni da cujem...racunam, valjda je dosta onaj veci deo godine kada bas ispunim skoro svaki dan raznoraznim aktivnostima....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Utorak 13.01.2009, 22:39, Naslov:
imam dosta obaveza,ali uglavnom sve postizem...mada ima dana
kada je bas turbo,ali nadoknadim ja sebi sve to...
a obaveze ispunjavam redovno i nema problema....
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Utorak 13.01.2009, 22:45, Naslov:
Posto neradim,sve to mi polazi za rukom.Evo vam moj recept : sveko vece kada legnem u glavi smislim sta cu raditi sutra.Posto imam Bebica od skoro godinu dana morala sam napraviti prioritete.Ujutru uz Pijem kafu napravim raspored poslova pa ono sto mi je teze uradim odmah nakon dorucka,a kada Bebica ode na spavanje sledi kuvanje rucka. Peglanje i sredjivanje moje malenkosti sledi uvece kada se svi uvuku u krevete pored tv-a uz neki dobar film...e onda nastupam ja Noktici .
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Utorak 13.01.2009, 22:49, Naslov:
i ja uvece kad legnem smisljam sta cu kuvati i raditi sutra,
kad decu odvedem u skolu obicno spremam po stanu i pravim rucak,posle ih pokupim,rucamo i spavaju,a ja uvek nesto nadjem sta cu da radim....a bude dana i kad mi se bas nista neda....
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Utorak 13.01.2009, 22:54, Naslov:
To jeste...Veruj mi da mi nije zao da takav jedan dan potrosim na igru sa klincima i na kuliranje...
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Ub
Broj postova: 84
Reg. datum: 23.03.2009
Datum unosa: Ponedeljak 23.03.2009, 08:55, Naslov:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Ub
Broj postova: 84
Reg. datum: 23.03.2009
Datum unosa: Ponedeljak 23.03.2009, 09:08, Naslov:
Ima li neko savet za mene? Ukazala mi se prilika za posao gde big za 6 meseci mogla zaraditi veliki novac, koji inače nikada ne bih mogla da zaradim. Morala bih da ostavim dete na 6 meseci i posao je rizičan po zdravlje(radi se u tropskim uslovima...)
Očajna sam. Šta da radim

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Ponedeljak 23.03.2009, 15:11, Naslov:
Ja licno uvek namravim spisak stvari koje treba da uradim i drzim se toga.Organizujem sebe na taj nacin.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1
Reg. datum: 23.03.2009
Datum unosa: Ponedeljak 23.03.2009, 16:05, Naslov:
ja sam totalni dibidus...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 242
Koliko clanova ima idealna porodica?