Obicaji i tradicija

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 21.05.2010, 11:54, Naslov:
Evo i verovanja iz Srbije,koga zanima..

Orlovi krstaši su svete ptice koje pripadaju nebeskom carstvu - ovo verovanje potiče iz Srbije, odvajkada. Smatrali su se zaštitnicima polja i letine, tako da je narod imao običaj da kaže: Sretno je selo koje u svom ataru ima krstaševo gnezdo.
Narod ga je ljubomorno čuvao, pa su zbog toga pažljivo pratili na kom drvetu će da napravi svoje gnezdo. Na tom mestu su urezivali zapis u obliku krsta, pa je zbog toga i dobio ime - Orao krstaš. Narod sa sela je verovao da kada se orao nastani u nekom kraju, letina će im te godine ostati u ambarima.
Zbog zaštitne moći, svoje snage i lepote, srpski narod je izabrao upravo orla krstaša, kao simbol na svom grbu, odnosno dvoglavog orla, što ukazuje na dugu tradiciju verovanja u njegovu zaštitnu moć.

____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Petak 21.05.2010, 13:56, Naslov:
E super je tema...bas se setih jednog obicaja sa svadbe u Valjevskom kraju...kad izvode mladu stavljaju pusku da preskoci...veruje se da ce roditi musko dete...
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 21.05.2010, 21:18, Naslov:
A ja sam chula da u Indiji,ako trudnica prodje ispod slona,da ce imati lak i bezbolan porodjaj Wink Tako da mishu,zajebi epidural,pravac u Indiju da trazish slona Vrlo srecna
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 82
Koliko clanova ima idealna porodica?