Plasite li se samoce?

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 09.08.2007, 08:07, Naslov: Plasite li se samoce?
Imam utisak da sam trenutno samo ja na forumu, a i kod mene u kuci svi spavaju pa mi je malo bezveze. Pade mi na pamet jedno pitanje: da li se plasite samoce?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 13.08.2007, 21:59, Naslov:
Covek je socijalno bice, zivi i gradi prijateljstva, formira bracnu zajednicu, stvara potomstvo.
Ja sam covek, sa svim manama i vrlinama sto nosi taj naziv, i moram priznati da ne volim samocu.
Ponekad pozelim mir, tisinu, spokojstvo, koji dolazi samo sa osamom, ali to je samo kratkotrajno. Pozelim ljude, bliske, bar da ih cujem da su dobro. Ne podnosim cutanje. Rec, samo da znam da nisam sama.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 14.08.2007, 01:00, Naslov:
"Samoća je put kojim sudbina želi čovjeka dovesti sebi samome" , Hermann Hesse

Ponekad više volim biti okružena samom sobom,nego licemjernim i lažnim ljudima. Samoću trebam,samoću koristim onog momenta kada osjetim da u moru obaveza,moru ljudi koji prolaze kroz moj život...gubim sebe,gubim vlastiti mir...moje vlastite unutrašnje putokaze koji me vode MENI.
Ne,ne bojim se samoće....bojim se da izgubim ljude koje volim,ali samoće kao osjećaja da sam sada,tog nekog momenta sama u nekoj sobi,sama u nekom gradu....toga se ne bojim..sve dok u nekom kutku,u nekoj drugoj sobi,u nekom drugom gradu...postoji neko ko me razumije,neko ko me bezuvjetno voli...neko kome ne moram da uputim 200 riječi da bi shvatio šta želim da kažem...neko ko me razumije i kada ćutim.

Postoje ljudi koji se boje ostati sami...kažu boje se samoće...pale svjetla,pale televizore...moraju da čuju nekoga drugog da je tu....ja bih prije rekla da se oni boje samih sebe... a ne samoće.

Ja lično bježim u samoću jer tamo dobijam snagu...nekome je potrebno društvo da ne bude usamljen....meni društvo ne treba u te svrhe....
Balash je u jednoj pjesmi napisao "...postoje u nama neke neprevodive dubine,postoje u nama neke stvari,neprevodive u reči..." e baš u tim dubinama...ja često nađem mir.... i uopšte sebe ne vidim kao nedruštvenu,asocijalnu osobu,naprotiv... znam gdje sam,znam ko sam...i želim da me ljudi samo takvu i vide ;-)
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 14.08.2007, 02:11, Naslov:
Ja volim biti u drustvu, volim puno pricati, smijati se i zezati ali znam biti i sama. Tada obicno slusam radio, gledam film ili sam tek tako, sama sa sobom. Smatram da je najveca prednost u tome da covijek sam shvati da li mu je potrebno drustvo ili ne. Nekada je pametnije voditi monolog, nego beskoristan dijalog.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 14.08.2007, 05:31, Naslov:
I dobro je da čovek život može da organizuje tako da može da bira da li će uživati u društvu, ili u samoći.
Veliki je problem što mnogi ljudi žive u takvim stambenim uslovima u kojima je osamljivanje često nemoguće. Višečlane, višegeneracijske porodice nisu redak slučaj ni sad. Stanovi su preskupi, krediti nepovoljni, pa mladi parovi nekad i nemaju drugi izbor nego stvarati porodicu unutar porodice u skučenom prostoru. Uglavnom se priča o potrebi za društvom, a o potrebi za osamom vrlo malo. Ako zamislimo osobu, sve jedno kojeg roda i godina, koja dan provodi u školi, na poslu, u gužvi, pa i u galami, vraća se u dom prepun graje i različitih tenzija svih osoba u njemu. On je u problemu jer samoća je i psihička i mentalna potreba. Moramo bar ponekad biti u prilici da se svedemo samo na sebe. U suprotnom to itekako može biti uzrok frustracije, anksioznosti, pa i depresije...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4
Reg. datum: 16.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 16.08.2007, 21:54, Naslov:
Usamljenosti se pomalo plasim, samoce se ne plasim.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 16.08.2007, 23:33, Naslov:
Na poslu uvek guzva, puno price....Obozavam da dodjem kuci i malo odsamujem, ali ne predugo. Onda dodju moji i opet uzivam u zivosti i prici! Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 16.08.2007, 23:33, Naslov:
Tesko je biti sam. U samoci pocnes da razmisljas kako nekoga nemas ili da nekoga imas suvise...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 16.08.2007, 23:44, Naslov:
Samoca je katarza duse. Putevi samoce vode u dubinu samog coveka kad se on razgoliti pred sobom i spozna stvari o sebi koje nije znao dok je bio okruzen mnostvom. Koliko god to necemo da priznamo mi u drustvu cesto postajemo neka drugacija osoba, zavijamo se plastom smeha, bujicom reci ciji tok nas odvede daleko od nase same sustine..Postujuci pravila lepog ponasanja u drustvu cesto se otudjujemo od samog sebe. Kao ogledalo, hvatamo odbleske tudjih radosti i patnji i nasa dusa se mreska i menja kao posle bacenog kamena u mirnu reku. Samoca ispravlja te talase i donosi mir, oslobodjene....Kao da ponovo napunis baterije za nove susrete sa ljudima.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Nedelja 19.08.2007, 21:58, Naslov:
Mozda je Vinetu u pravu, mozda sam pomesala samocu i usamljenost. Usamljen covek moze da bude i u gomili ljudi, a to je bas jezivo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 28.08.2007, 15:28, Naslov:
Sama sam cesto tako da se ne plasim samoce. Umem da ispunim vreme.
A usamljenost... pa i usamljena sam. Kao sto Lena rece u gomili ljudi. Ne znam, mozda ce biti bolje uskoro kad mi se dese neke bitne stvari... a sta ako i tada budem usamljena? Tuzna
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 28.08.2007, 19:56, Naslov:
Ne plasim se samoce. Covek moze i svoju snagu prepoznati po tome koliko je u stanju da izdrzi samocu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Cetvrtak 09.04.2009, 22:39, Naslov:
Pitam se da li nekad razmisljate o tome kako je biti sam?
Nemislim na samocu od par dana kada vam je muz na putu,a deca kod bake i deke,vec mislim na onu samocu kada stignu godine.Deca porastu,svako ode svojim putem (hvala Bogu) i dodje vreme da vas vas bracni drug napusti (nazalost),a vi ostanete sami...sta onda?
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 684
Reg. datum: 22.02.2009
Datum unosa: Cetvrtak 09.04.2009, 22:44, Naslov:
uh tatjana ja sam se sva najezila,ne smem ni da pomislim,pa ja se plasim i da ostanem sama u kuci Tuzna
____________________
Lelica

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Cetvrtak 09.04.2009, 23:38, Naslov:
Ne uzivam kad sam sama
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 150
Reg. datum: 28.02.2009
Datum unosa: Petak 10.04.2009, 07:47, Naslov:
trenutno se ne plasim,ne znam za kasnije

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 738
Reg. datum: 24.03.2008
Datum unosa: Petak 10.04.2009, 11:33, Naslov:
Da mnogo se bojim samoce i buducnosti
____________________
Nezelim ni zbog koga i ni zbog cega da menjam svoj nacin zivota, jer ti kakva sam osoba sada, posledica je iskustava takvog zivota koji zivim!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2030
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Petak 10.04.2009, 11:37, Naslov:
Cesto mi prija samoca, ali ne bih mogla ceo zivot biti sama. Toga se plasim! Prija mi dnevno par sati da sam potpuno sama, ali bas da nemam nikog, to ne bih volela!
____________________
" Dani bez tebe su mi kao crno bele fotografije sa izlozbe cveca "

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

krusevac
Broj postova: 440
Reg. datum: 05.03.2009
Datum unosa: Petak 10.04.2009, 13:40, Naslov:
Sada ne ali u buducnosti...Nadam se da nikada necu biti potpuno sama.
____________________
Srecu cine male stvari

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

BG
Broj postova: 255
Reg. datum: 01.01.2009
Datum unosa: Petak 10.04.2009, 15:00, Naslov:
Poznajem nekoliko dragih zenskih osoba koje su same u svojim kasnim 40-im godinama, jedna od njih je moja mama a druga je mama mog druga. To je jako tesko i veoma se plasim toga. Uvek se trudim da sa mamom budem sto vise mogu ali bih zaista volela da ona ipak ima muskarca koji ce biti uz nju, deca i prijateljice ne mogu taj nedostatak da nadomeste, nazalost Tuzna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 194
Koliko clanova ima idealna porodica?