Udvaraj mi se slobodno...:)

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 09.08.2007, 19:10, Naslov: Udvaraj mi se slobodno...:)
Ovih sam dana bila u prilici da se pozabavim pojmom udvaranja. I kao da je ta reč izvučena iz nekog naftalina (što bi rekla naša VunicaOsmeh), došlo je do nesporazuma...
Evo moje teorije...
Po meni, udvaranje je lepa reč, osobit gest, utisak da nas neko prepoznaje kao posebnu, da nam to i pokaže bez ustručavanja.
Moguće je da je to pomalo prevaziđen oblik komunikacije u eri direktnog muvanja, kada se vrlo eksplicitnim rečima i sredstvima poziva na vezu, seks...
Udvaranje ne mora po svaku cenu imati cilj. Ako ga ima, to je onda zavođenje. Komplimentima se postižu pozitivne vibracije koje mogu jedan odnos učinti vrednim pažnje, jer udvaranje je upravo to, znak da je neko na nas obratio pažnju i uočio neke naše vrline, nevezano da li se radi o izgledu, postupcima, nekom umeću ili talentima.
Kako se postaviti?
Žene su sklone da se i nerazmišljajući, skoro instiktivno brane od lepih reči koje su im upućene. Kao da će prihvatanjem komplimenta sebi nametnuti neku obavezu, kao da će time prevariti partnera, ili onaj najčešći slučaj: postaviti se kao neskromna. Koliko ste puta zatekle sebe da se pravdate što izgledate lepo, da ne prihvatite kompliment na račun neke skromnosti, iako vam je u dubini duše drago da je neko to primetio, i da je u pravu. Pada mi na pamet jedan čest primer kad neko pohvali ženi izgled, a ona odmahne ma, jao, to mi je staaaro... Postoji i izreka o tome (autor je moja koleginica) "Skromnost je vrlina onih koji nemaju druge". Wink
Udvarati nam se može svako, i to je divna igra uzajamnog prepoznavanja, i što je važno poštovanja. Udvarači često isto to ne znaju, pa se desi da se lončići pomešaju, pa i polupaju usput.
Od svega je najvažnije da smo sigurne u sebe, pa se tako jasno možemo odrediti prema muvanju, zavođenju ili uživati u čarima udvaranja. Ne treba terati lepo od sebe, to je način da budemo mnogo zadovoljniji sobom i drugima, a ne šteti nikom...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 10.08.2007, 17:38, Naslov:
Darstellerina

Citat:
Udvarati nam se može svako, i to je divna igra uzajamnog prepoznavanja, i što je važno poštovanja. Udvarači često isto to ne znaju, pa se desi da se lončići pomešaju, pa i polupaju usput.


Ovaj dio me je bas zagolicao. Istina je da je svakoj od nas drago da se nekome svidja. To je zapravo dio zenske prirode. Zene smo sklone koketiranju, a posljedica je obicno musko zavodjenje, muvanje i neki znakovi paznje.
Pri tome je ipak zanimljiva zenska reakcija. Da li nam je bas svako udvaranje simpaticno ili se tom loncicu ne svidja poklopcic, nekako nije njegov broj. Tada se desava da nam je udvarac odjednom previse razgolisan, pa upravo zbog toga izgubimo interes.
Ima muvaca koji uz malo rijeci znaju izazvati drugaciji efekat, samo pazljivi slusaoc znati ce sta mu je pisac htio reci.
Ajd sad budi pametan, pa nadji pravi loncic i pravi poklopcic Heheheh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Petak 10.08.2007, 19:51, Naslov:
Citat:
Zene smo sklone koketiranju, a posljedica je obicno musko zavodjenje, muvanje i neki znakovi paznje.

A šta je koketerija? To bi isto tako vredelo prodiskutovati... Ja bih to ocenila kao slobodno isticanje svojih vrlina, pokazivanje ljudima u svom najboljem svetlu... Koketerija onaj živi deo šarma, koji često zatomimo u sebi da nas neko ne bi optužio za zavođenje. Niko nas tome ne može naučiti i nema pravila. Ako dopustimo svom šarmu da bude sastavni deo naše prirode, ljudi će nas kao takvu prihvatiti, a mi ćemo uvek biti u prilici da uživamo u sopstvenoj koži i maksimumu svojih vrlina. No, ako smo stalno "zakopčane", a odjednom provali iz nas potreba da se pokažemo kao koketne, ne treba da se čudimo ako se to tumači kao da smo se za nekog "naložile" pa ga muvamo. Žena koja je non-stop u kući zarozana i loše volje, izađe ponekad u društvo i razgali se, normalno je možda da se pri tom muž začudi i zameri joj da se "uspalila". Koketirati se može uvek i svuda, i ručak se mužu može postaviti i zavodljivo i koketno...Wink
Citat:
Ajd sad budi pametan, pa nadji pravi loncic i pravi poklopcic Heheheh


Hehe, pa sad da nastavim sa ovom pedagoškom disertacijom o udvaranju...Wink Pre svega nema nepoželjnog udvaranja. Uvek je dobro čuti nešto lepo o sebi. A naravno da ima nepoželjnog muvanja i zavođenja. Čak su i rešenja veoma jednostavna. Evo male tajne... Verujte da radi, isprobano je...WinkOsmeh Kada primite kompliment od osobe koja vam se ne dopada, u tome osetite neku provokaciju, ili jednostavno niste još sigurne kako da se postavite prema osobi, jedno ljubazno "hvala" uvek će vas vratiti na pravi teren. Pomaže i to ako ga odmah priupitate za ženu i decu, skrenete temu na posao, visoke cene mesa ili komunalija, ili nađete način da nahvalite svog muža, dečka...Osmeh
Ako vam je osoba zanimljiva, želite da komunikacija opstane, a pri tom nemate nameru da gradite dublji odnos, na kompliment uvek možete odgovoriti komplimentom. Ova igra može biti beskrajna, inspirativna, ako oba učesnika znaju gde su granice. Granice uvek možete obezbediti onim "hvala" sa početka priče, mužem i strujom, hahaha...
Ako se zvezde poklope, pa vam se udvara neko za kim vam srce tuče i kolena klecaju, pa tu i nema dileme. Uključite šarm na šesticu i sa srećom...Osmeh
Ima tu još bezbroj nijansi, lako bi bilo kada bi i mi baš uvek znale šta hoćemo... Igre su dobre dok u njima uživamo, ali nije loše napraviti sebi i odstupnicu, za slučaj da nas igra ponese na kakvu olimpijadu za koju nismo spremne... Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 24.09.2007, 16:58, Naslov:
Citat:
Ima tu još bezbroj nijansi, lako bi bilo kada bi i mi baš uvek znale šta hoćemo


Da, da, cesto ne znamo sta hocemo, u tome i jeste stvar :?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 00:28, Naslov:
Hajde da se malo poigramo. Npr. na poslu, ili nekoj vama poznatoj situaciji, neko vam kaže:
"Dobar dan, koleginice. Danas neobično dobro izgledaš."

Kako biste mu odgovorile ako vam se ne dopada taj čovek i želite zaustaviti ličan ton u daljoj priči, a kako ako bi želele nastavak komunikacije u nekom toplijem smeru?

Ako muškarci žele učestvovati u ovoj igri, rečenica bi naravno započinjala sa: "Dobar dan, kolega...." Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 00:42, Naslov:
Ako mi se ne dopada rekla bih samo "Hvala" uz blag osmeh. Red je da se zahvalim coveku Osmeh Ali svakako bez sirokog osmeha, bez zadrzavanja pogleda na njemu, bez da se topim na njegov kompliment, bez uzvracanja na isti...

A ako mi se kolega dopada uzvratila bih necim poput "O hvala puno.. mada ni vi kolega danas niste losi" uz osmeh broj 10 Bljak I jos bih ga onako posteno odmerila od glave do pete!
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 00:45, Naslov:
Hahahahaha, "Dobar dan kolega...."

A kako bi to izgledalo, recimo ovako: "Dobar dan kolega, nocas si izgleda imao uspesnu noc - dobro izgledas!" Wink
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 01:07, Naslov:
Posle "uspešne" noći kolega sigurno ima samo dobar osmeh na faci ali i ...krvave oči ,usporene pokrete , sanjiv izgled....Hihihi....Ako je baš bilo uspešno!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 01:11, Naslov:
Na kompliment uvek odgovaram osmehom-a svako se tu nadje da proceni kakav je osmeh...I kažem samo "Hvala"!Ali, bez obzira na sve, to mi ulepša dan!Ženi tako malo treba....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 05:51, Naslov:
Citat:
"Dobar dan, koleginice. Danas neobično dobro izgledaš."


Rekla bi mu da je muz otputovao, pa sam se konacno dobro naspavala Heheheh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 06:05, Naslov:
Citat:
Dobar dan, koleginice. Danas neobično dobro izgledaš.


Hm,ako mi se kolega sviđa...rekla bih "Oo pa hvala kolega,to je zato jer si jutros malo duže spavao,pa sam imala vremena da se našminkam na miru" :-D:-D

Hehe...šalim se...(možda) :-D svakako bih uzvratila nekim komplimentom...nekim simpatičnim osmijehom...i vjerovatno bih prosula neke papire odmah poslije,udarila u neki stub,zid...ili bih se jednostavno spotakla:-D

Ako osobu koja mi daje kompliment ne simpatišem...jedno obično "hvala" i uljudno klimanje glavom će biti dovoljno.
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 06:13, Naslov:
Najbolji kompliment je onaj koju žena kaže ženi!Naravno ako je iskren.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 06:14, Naslov:
Nisam mislila na nastranosti!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 14:41, Naslov:
Nismo ni mi na to pomislili, maculi :grin:
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 18:03, Naslov:
Mene jako nervira kada mi recimo neka žena pohvali grudi...ili muškarac...svejedno,ne volim takve komplimente:-( ispada da u sobu uđu moje grudi,a ja sam dodatna oprema:-D :-(
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 18:32, Naslov:
Nego Gago... danas ti je poprsje bas velicanstveno! Vrlo srecna
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 18:41, Naslov:
Da raskopčam još malo? ;-) Auuu što je vruće ovdje...Osmeh
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 19:31, Naslov:
Eh Sun, ja bas htela da te pitam koji broj grudnjaka nosis-Osmeh -Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 19:48, Naslov:
Baš ste zle i Vuna i ti Baladi:-D :-D
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 03:11, Naslov:
Žene najčeće daju jedna drugoj komplimente za izbor garderobe, obuće ili boju kose!Poprsja se obično ne komentarišu!!! Hihihi....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 115
Koliko clanova ima idealna porodica?