Specijaliteti nasih clanica

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 18.08.2007, 16:08, Naslov: Specijaliteti nasih clanica


MAROKO:
Autor: nawel

Tadjin jagnjetina sa suvim sljivama

Ovo jelo se sprema u izuzetnim prilikama, za vrlo drage goste.

- 1 kg jagnetine od buta
- 2 glavice crnog luka
- 4 cena belog luka
- 5 kasike zajtina
- 1/2 kasicice bibera, so, djumbir u prahu, malo safrana ili (kurkum)
- 2 kasike secera
- 1 kasicica putera,
- 1/2 kasicice cimeta
- 250 g suvih sljiva

Dekoracija:

- 1 kasika susama predhodno ispecenog
- 100 g badema ociscenog, ispecenog na malo ulja da porumeni.

1) na tihoj vatri proprziti na ulju meso, iseckani crni luk, beli luk, so, biber, djumbir, povremeno mesati.
2) dodati 1l vode, poklopiti, ostaviti da se krcka oko 40 min s tim da ostane oko 1/4 sosa.
3) namociti suve sljive u mlakoj vodi 10min da nabubre, procediti, kuvati na tihoj vatri 10 min, dodati secer, puter, cimet.

Posluzenje:
Na oval stavite skuvano meso sa sosom, dokorisati suvim sljivama, posuti bademom i susamom.

Mozda vam se na prvi pogled cini komplikovano, ali nije, to cete videti posle prvog spremanja.

Prijatno Heheheh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 10.09.2007, 21:24, Naslov:
Hajde sad drage moje da vas vidim! Postirajte recepte za neke kolace koje mogu JA da napravim (citaj = da se ili ne peku ili da u njih ne ide 18 kora i 14 filova Osmeh ).
Znaci nesto lagano, jednostavno, sa materijalom koji mozemo da nadjemo u svakoj kuci. Zahvalna Vunica Vrlo srecna
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 11.09.2007, 01:09, Naslov:
Pravi oblatnu Vuno:-D ja ne znam takve recepte...ja spravljam samo umjetnička djela...ha ha ha:-D
Ili palačinke...u tome sam dobra,sjećaš se? hehe...tajna je u kori od narandžeOsmeh
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 11.09.2007, 01:16, Naslov:
Pravila bih oblatne da znam Osmeh
A palacinke umem samo mi nisu vise izazov, hehe! Daj nesto komplikovanije. Neke medenjake, kolacice sa grizom i brasnom Vrlo srecna
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 14
Reg. datum: 11.09.2007
Datum unosa: Utorak 11.09.2007, 01:38, Naslov:
imam pitanje, Vuni. je li treba i da se ne peku i ono drugo ili mozda samo jedno od tih dvoje? to mi nije jasno
____________________
"Pravo radovanje je radovanje zbog drugih."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 11.09.2007, 01:42, Naslov:
Mogu da se peku ali da ne bude nesto komplikovano Vrlo srecna
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 11.09.2007, 03:14, Naslov:
Proobaj ovo Vuni, nije tesko veruj mi:

Nedeljni kolac:

3 jajeta,
6 soljica secera,
2 soljice mlevenih oraha,
2 soljice ulja,
4 soljice mleka,
5 soljica brašna,
pola kesice praska za pecivo.
50 g suvog grozdja - po zelji

Priprema:

Umutiti testo od 3 jajeta, 6 soljica secera, 2 soljice mlevenih oraha, 2 soljice ulja, 4 soljice mleka, 5 soljica brašna, i pola kesice praska za pecivo. Moze se po zelji i 50 g suvog grozdja.. Podmazati pleh i peci. Peceno testo preliti prelivom koji napravite od: 6 kasika vode, 10 kasika cećera kristal, 4 stangle cokolade, 125 g margarina, 5 soljica mlevenih oraha. Scer i vodu malo uspinovati i dodati sve ostale sastojke. Preliv malo prohladiti i preliti po testu ravnomerno. Kolac obavezno da odstoji jedan dan. Veoma je ukusan i izdasan.






Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 27
Reg. datum: 28.08.2007
Datum unosa: Utorak 11.09.2007, 04:26, Naslov:
Evo ja imam za tebe recept!!!Netreba ni da kuvas ni da peces,a fenomenalan je!

4 case pavlake(obicne-kisele)
secer po potrebi(koliko zelis da bude slatko)
crveno voce(visnje,maline i slicno,mozes kupiti i smrznuto ima frikom ta pakovanja)

To sve sjedinis i to je fil!
Za koru kupis keks koji zelis,mozes i one piskote.Umaces ih u mleko i slazes u odgovarajuci sud!
Znaci kora,pa stavis fil,pa opet kora pa fil i sve dok ne potrosis!
Mozes od gore da stavis slag!
Prijatno!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 11.09.2007, 04:37, Naslov:
Weeeee! Super ste mi!! Hvala puno!!
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 11.09.2007, 05:41, Naslov:
Ovaj recept , woony ,koji ti je Mida postirala je savrsen!!!
Moji ga obozavaju a ja vec pravim varijacije na datu temu (jer volim da fantaziram i kad treba i kad ne treba ),pa i keks , mrvljeni, umutim sa kiselom pavlakom , secerom u prahu i dodam sitno seckane przene orahe i suvo grozdje .
Visnje nekad skuvam u zeleu pa onda dodam umucenu i zasecerenu kis. pavlaku a na vrh stavim umucenu slatku pavlaku.KRALJEVSKI!!! MLJAC!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 11.09.2007, 05:59, Naslov:
E, i ja to pravim. Bebi piškote su zakon! Osmeh
Samo umesto pavlake nekad koristim Parfe kremu (Dr.Oetker), a tek je to jednostavno...Osmeh
Najbolje je sa svežim jagodama, ali super su i višnje, ananas, kombinacija kivija i banane...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 25
Reg. datum: 21.08.2007
Datum unosa: Utorak 11.09.2007, 19:51, Naslov:
Evo i mog malog doprinosa: Brzo i lako!

Parfe od lešnika
200 gr. šlaga (praha)
200 ml mleka
100 gr. mlevenih lešnika
5 žumanaca
3 belanca
1,5 kašićica nes kafe
5 kašika šećera

Priprema
Žumance umutiti sa šećerom, dodati umućen šlag, mleveni lešnik, nes kafu (prvo je razmutiti u malo, malo vode) i na kraju umućeno belance. Sve staviti u neki kalup i zamrznuti. Extra je.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 11.09.2007, 19:57, Naslov:
Super ste mi recepte dali! Hvala vam puno!
Sad me anadja podsetila na jedan napitak koji sam davno pravila. Umuti se zumance sa secerom, doda se kakao i na kraju toplo mleko.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 18:19, Naslov:
Mogu ovdje i slana jela? :-D Imam par studentskih recepata:-D:-D
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 07.11.2007, 19:41, Naslov:
Obecala sam da cu napisati recept za tradicionalna jela, vezana za praznik vina - Martinovo i evo ga Osmeh

1 domace pile
sol, timjan
margarin
kesten

Pile operemo i posolimo. Kesten zarezemo, pecemo i ogulimo. Malo ga posolimo i tim nadjevom ispunimo trbusni otvor. U tignju rastopimo margarin i dodamo timjan. Ostavimo da se malo ohladi i time premazemo pile. Ostatak dodamo kestenu. zatim zasijemo trbusni otvor i pecemo na 200 stepeni. Dok se pece, zalijevamo juhom i rastopljenim margarinom dok ne dobije zlatno-zutu boju. Pecemo 90 minuta i ostavimo u pecnici da se hladi, zatim narezemo.
Uz to sluzimo peceni krumpir i mlado vino Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 08.11.2007, 00:25, Naslov:
Ovo mojoj krvnoj grupi odgovara...Mogu slobodno da probam!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 18.11.2007, 05:35, Naslov:
E , ovo se lako pravi! Danas sam probala i odlično je!

Nugat korpice

Potrebni sastojci:

- 100 gr badema (pečenog)
- 100 gr lešnika (pečenog)
- 100 gr oraha
- 200 gr eurokrema
- 200 gr čokolade
- oko 50 manjih papirnih korpica

Čokoladu i eurokrem razmekšati na pari, dodati iseckan badem, lešnik i orahe i kada se masa sjedini sipati u male papirnate korpice. Može se ostaviti malo čokolade pa je iseckanu izmešati sa malo badema, lešnika i oraha i time ukrasiti korpice odozgo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 08.12.2007, 18:37, Naslov:
Njemacki bozicni kolac - Stollen

75 g svjezeg ili 40 g suhog kvasca
1/2 zlicice koriandra u prahu
1/4 zlicice muskatnog oraha
100 g secera
2 jaja
250 g maslaca
300 g grozdjica
125 g susenih brusnica ili marelica
150 g kandiranog voca
4 zlice ruma
limunova korica
150 g oguljenih badema
1 ravna zlicica soli
250 g suhog marcipana

Brasno ugrijemo na sobnoj temperaturi. Kvas rastopimo u 1,5 dl tople vode i mijesamo dok se ne rastopi. Ugrijanom brasnu dodamo koriander, muskatni orascic, a na sredini napravimo udubinu. U nju ulijemo kvasac i posujemo sa malo brasna. Ostavimo stajati na toplom mjestu cca 15 min. U drugoj posudi umijesamo jaja i secer i dodamo brasnu. Na kraju umijesamo jos rastopljen maslac.
Tijesto mijesimo na brasnom posutoj daski priblizno 5 min. Zatim tijesto prebacimo u uljem namazanu posudu. Prekrijemo ga prozirnom folijom i ostavimo stajati 2 sata.
Grozdjice, brusnice ili na sitno narezane marelice prelijemo rumom, pokrijemo i ostavimo da se prepoje. Dizano tijesto razvaljamo na dasci u pravokutni oblik velicine 25 x 35 cm.
Tijesto potresemo namocenim suhim vocem, limunovo koricom i bademima, dodamo sol i mijesimo toliko vremena dok se sastojci ne spoje. Marcipan prepolovimo i oblikujemo dvije 25 cm duge trake.
Tijesto razdjelimo na dva djela i svakoga posebno izvaljamo u 30 cm dugacak polukrug. Na svaki polukrug stavimo traku iz marcipana, pokrijemo jednim djelom tijesta, a zatim drugim. Kolace stavimo na pleh kojeg smo oblozili papirom za pecenje. Opet ih prekrijemo folijom i salvetom, te ostavimo stajati sat vremena.
Pecnicu ugrijemo na 190 stepeni i pecemo 15 minuta, zatim temperaturu snizimo na 175 stepeni i pecemo jos 30 do 40 minuta. Kada su kolaci peceni, ostavimo iz da se malo ohlade, zatim ih prepojimo rastopljenim maslacem i posujemo secerom u prahu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

ovde-onde, tuda-svuda
Broj postova: 28
Reg. datum: 28.10.2007
Datum unosa: Subota 08.12.2007, 22:36, Naslov:
Drage moje,prikljucujem se uvek rado kad su ovakve teme u pitanju, pa da dam i ja svoj doprinos, narocito Woooneetzi.U stvari, neko pomenu oblande( u nekim krajevima -oblatne). Sta kazete za starinski pisinger?! Oblande se raseku ostrim nozem na 3 jednaka dela, a to znaci da se po duzini izbroji jednak broj kockica za svaki deo i tako, po duzini, isece.Kao osnova postavi se prvi list oblande,ali okrenut ka vama onom reljefnom ( neravnom) stranom.Na nju se maze fil:250g margarina se umuti mikserom sa 250g secera u kristalu; u to se dodaju 4 jajeta( a i dalje se muti mikserom), pa se u tu smesu sipa jos 250g mlevenih oraha i 2-3 kasike kakaoa. Kad je prvi list namazan filom, stavlja se drugi list oblande i tako redm se redja i maze dok se ne utrosi cela ta isecena tabla( bude nekih 4-5 listova oblande), s tim sto poslednji list treba da bude okrenut vama svojom ravnom stranom.Kad se sve isfiluje, odozgore( na filovane listove oblande) se stavlja neki bas tezak predmet da se to dobro pritisne do sutradan( ja stavim posluzavnik, a na njega nesto tesko).Sutradan se oblande preliju otopljenom cokoladom i ostavi se na hladnom da se stegne.
____________________
"... Vazno je oku skriveno... Samo se srcem istina vidi."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 10.12.2007, 14:57, Naslov:
Samosa - vrsta peciva, specijalitet indijske kuhinje

Za testo je potrebno:

1/2 l mlake vode, 2 kašike morske soli, 2 kg brašna, 1 dcl hladno cedjenog ulja

Za fil:

1/2 kg krompira, pola glavice kg crnog luka, 2 cena belog luka, parče svežeg djumbira, jedna ljuta papričica, 1/2 veze korijarjidera, 250 g suvog grožđa, 1/2 kg graška, 250 g indijskog oraha, kašika kumina u zrnu, kašika gorčice ili slačice, kašikica kurkume, kašikica anisa u zrnu, kašikica korijandera u prahu.

Krompir i grasak skuvati, izgnjeciti i pomesati sa zacinima

Zamesiti testo, napraviti loptu i izraditi je dobro rukama (20 minuta) ili mikserom (oko 10 min). Ostaviti 30 min. da odstoji i razvlačiti ga do debljine od 3 mm. Testo seći okruglim kalupom prečnika 10 cm; za obeležavanje može poslužiti plastični ili metalni poklopac te veličine, a zatim se oštrim nožem pažljivo iseče krug. Testo ne sme biti debelo, pa pre nego što ga filujete, razvucite ga oklagijom i dobićete nešto veći krug koji je idealna veličina za samose (oko 12 cm). Kolutove posuti brašnom i složiti između masne hartije jedan na drugi.

Filovanje: Svaki krug po ivici namazati vodom, koja služi kao lepak. Na sredinu staviti kašiku fila formiranog u lopticu (najbolje malom kašikom za sladoled) i spojiti testo u tri kraka, tako da prednji krak bude duži od druga dva. Pritisnuti mesto na sredini gde se testo spaja i proveriti da je sve zalepljeno da fil ne bi iscurio. Filovane samose pržiti u dobro zagrejanom ulju dok ne porumene.

Sluze se kao predjelo, uz glavno jelo, ili solo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 91
Koliko clanova ima idealna porodica?