koza :(

Broj postova: 11
Reg. datum: 26.08.2007
Datum unosa: Nedelja 26.08.2007, 05:43, Naslov: Problematicna koza :(
zdravo narode,

imam problem sa kozom. Isla sam par puta kod dermatologa, dobivala sam kreme, koje su malo pomogle ali samo kratkotrajno. Prestala sam vise ici tu, jer sam na molbu da mi daju nesto jace dobivala odgovor"nekoliko bubuljicica nije toliko strasno a i kao normalno je" i zato nista jace mi ne mogu preporuciti. No meni i ne smetaju bubuljice, nekad je po koja tu, onda nestane..ali mitiseri i pore. Nisam znala sta cu dok mi jedna doktorica slucajno nije predlozila da vadim krv da mi vidi sliku hormona. Sta sam naizad i uradila. Rezultat je bio da imam malo vise muskih hormona nego sto bih trebala. Rekla mi je da je zbog stresa, i da je kolicina toliko tog viska mala da mi ne zeli davati nikakve tablete.
Da li vi slucajno znate koja hrana (volela bih pokusati prirodno da resim prob)povecava nivo estrogena(to bi valjda bio suprutni hormon? )

unapred jakooo zahvalna

____________________
lako je plitku vodu pomutiti i budalu naljutiti : - )

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 26.08.2007, 05:56, Naslov:
Soja, heljda, orasi, bademi, kostice nara - uopste zitarice i kostunjavo voce sadrze prirodne estrogene - fitoestrogene.

Koliko imas godina i da li ti je mensturalni ciklus regularan?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 11
Reg. datum: 26.08.2007
Datum unosa: Nedelja 26.08.2007, 06:19, Naslov:
wow, tako brz odgovor Osmeh fenomenalno Osmeh
da jeste regularan, skroz. Mada u zadnja dva tri meseca-onako. Mozda po 2-3 dana kasnio. A pre pola godine nikad nije kasnilo, ako bi odstupalo od normale onda samo jer rani. I meni kad je prvo predlozila bilo mi je cudno, jer recimo jedna prijateljica koja ima visak muskih hormona(tj.imala je), ona je neko vreme imala male brcice i ciklus joj je bio poremecen. Sto kod mene uospte nije slucaj..mozda zbog svetle puti nemam sa tim(brcicima) problema? Ipak sam uradila test u nadi da se bilo sta nadje, kako bih barem nekako mogla delovati protiv mog problema. I hvala Bogu sad bar znam do cega je. I ah da, imam 21 godinu.


hvala jooos jednom Osmeh
____________________
lako je plitku vodu pomutiti i budalu naljutiti : - )

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 26.08.2007, 06:32, Naslov:
Pitala sam te za stanje menstrualnog ciklusa jer sam na trenutak pomislila da nisu mozda u pitanju policisticni jajnici, jer jedan od simptoma policisticnih jajnika su akne i zapusene pore, kao i poviseni nivo testosterona.
Uz pravilnu ishranu, nije lose da odes kod dobrog kozmeticara koji cete posavetovati kako da negujes lice. I akne se mogu izleciti. U tu svrhu pomaze limfna drenaza koze lica koja je dostupna u bolje opremljenim kozmetickim salonima.
Srecno-Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 11
Reg. datum: 26.08.2007
Datum unosa: Nedelja 26.08.2007, 06:35, Naslov:
hvala puno!! Osmeh

laku noc i slatke snove Osmeh
____________________
lako je plitku vodu pomutiti i budalu naljutiti : - )

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 26.08.2007, 06:37, Naslov:
Hvala, takodje-Osmeh.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 26.08.2007, 23:56, Naslov:
Baladi ,da li mozes da mi napises nesto vise o tom problemu policisticnih jajnika i povezanosti sa lucenjem hormona i aknama?
Znam nekog ko ima taj problem i volela bih dobar savet da ga prosledim!
Ona ima 21 god i prilicno neredovan ciklus, plus akne po ledjima koje ne moze vec godinama da eliminise.Ni ginekolog ni dermatolog nisu puno pomogli.
Unapred hvala za odgovor.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 27.08.2007, 00:26, Naslov:
Ja muku mucim sa licem Tuzna U poslednjih 7-8 meseci sam isprobala sve i svasta, bacila para i para na preparate i nista ne pomaze. Sve je bilo ok do tada a onda je buknulo! Kao da sam u sred puberteta a ne da imam skoro 29! Ocajna sam!
Sada sam na bebi sapunu, klindamicin losionu, klindamicin gelu i plantoderm masti. Pocela sam da pijem AD perlice i E vitamin. Ako mi to ne pomogne idem konacno kod dermatologa. Plasim se da ce i meni reci da je nesto na hormonalnoj bazi.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 27.08.2007, 03:13, Naslov:
Maculi, evo jednog linka ka tekstu u kome mozes procitatati sve o policisticnim jajnicima, simptomima i lecenju. Da kazem i to da je mojoj prijateljici u lecenju policisticnih jajnika dosta pomogla akupunktura.

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/867/0/

Vuni, a sto ne uradis analizu hormonskog statusa?


Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 27.08.2007, 03:58, Naslov:
Moracu. To mi na pocetku nije ni padalo na pamet, sve mislim da nije od neke kreme, da nije alergija, ovo ono... I kad sam sve mogucnosti iscrpila ostaju mi samo hormoni.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Ponedeljak 27.08.2007, 06:00, Naslov:
Hvala baladi, ona ima silne probleme s kozom (alergije ,akne ..) i sigurno ce pogledati taj link .Obavesticu te da li joj je pomoglo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 25
Reg. datum: 21.08.2007
Datum unosa: Ponedeljak 27.08.2007, 16:34, Naslov:
Pre par godina, moja kozmetičarka mi je rekla da akne, bubuljice, mitiseri i sva ta čuda koja nas snađu isključivo govore o stanju organizma. Ništa novo... ali.... njihovo mesto na licu ukazuje na koji deo organizma treba da se obrati pažnja. Npr. bubuljice u predelu brade, isključivo znače probleme sa reproduktivnim organima, na čelu - bubrezi i tako dalje... Ona, kozmetičarka, mi je je tada rekla da tu nikakvi kozmetički tretmani ne pomažu, dok se ne elimiše ono što dolazi iz organizma....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 27.08.2007, 16:47, Naslov:
Meni je celo glatko kao ogledalo, na bradi isto nista nemam, ali mi je zato donji deo oba obraza u ocajnom stanju. Kako sad da znam sta mi fali? Vadila sam skoro krv, urin, sve je bilo ok. E sad jedino ti hormoni... ali gledala sam link koji je baladi postavila i nisam se nasla u opisu. Niti imam bezbolne cikluse, niti neredovne, nemam pojacanu maljavost, a nije mi ni lice takvo kao na slikama. Hm...
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 06.09.2007, 17:16, Naslov:
Evo da vam javim da mi je danas 7. dan terapije klindamicin+VICHY Normaderm. Odugovlacila sam sa kupovinom te kreme jer mi je bila skupa a na kraju se ispostavilo da vazi ono "koliko para toliko i muzike". Krema mi je za sad odlicna! Pise da su potrebne 4 nedelje da se koza sredi... jos 3 pa cemo videti.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 06.09.2007, 17:55, Naslov:
Posto su ljetne vrucine ostavile posljedice na nasoj kozi koja je postala masnija, iznenadna pojava akana nije neobicna pojava.
Uz sve moguce kozmeticke preparate koji se danas nude dobro je znati i jedan domaci recept:
U dvije salice tople vode dobro izmijesamo 1 cajnu zlicicu morske soli, u nju namocimo komadic vate koju nanesemo na osjetljivi dio koze. Njezno je pritiscemo priblizno tri minute. Zatim suhim komadicem vate kozu osusimo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Petak 07.09.2007, 16:41, Naslov:
Vuni, da li si probala srebrnu vodu možda? Ja je koristim za svašta, pa i za čišćenje lica. Nemam akne, tako da ti ne mogu lično garantovati, ali neki koje znam kažu da je stvarno efikasno.
Možeš na netu naći svašta o tome. Ne znam da li je ima u apotekama, ili možda u prodavnicama zdrave hrane. Mene mama snabdeva, a ona uvek ima neke volšebne izvore. Ako hoćeš, raspitaću se..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Petak 07.09.2007, 17:34, Naslov:
Darst, cula sam za nju, hvalili su je ali je ja nisam koristila. Pa za sad mi je bolje, videcemo kako ce biti za 3 nedelje.
Ako propadnem kao pravnik uvek mogu da uspem kao dermatolog s obzirom da sam procitala sve i svasta iz te oblasti, a i isprobala Vrlo srecna
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Nedelja 30.09.2007, 19:00, Naslov:
Evo posle mesec dana Normaderma i klindamicina da vas sokiram rezultatima Osmeh

Sutra idem po novu bocicu Vichy-ja pa se nadam da cu za jos mesec dana imati super lice, kao pre!

____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Ponedeljak 01.10.2007, 05:50, Naslov:
Moja mladja kćerka ima problema s aknama.Pubertet! Da li i ona može da koristi te kremice Woony?
Da li piše na uputstvu da je dozvoljeno i za decu?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 01.10.2007, 07:56, Naslov:
Koliko ima godina?

Mislim da moze bez problema, Normaderm nije agresivna krema. Meni je super!
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 100
Koliko clanova ima idealna porodica?