Provera ocena vaseg skolarca

  • 1
Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 16.09.2007, 03:16, Naslov: Provera ocena vaseg skolarca
U 150 skola u Srbiji roditelji mogu da provere ocene svog djaka sms porukom, govornom postom ili putem interneta.
Ucitelji ,nastavnici i profesori u tim skolama unose (uglavnom odmah posle odrzanog casa ili nekoliko puta nedeljno) ocene u elektronski dnevnik.
Svaki predavac ima svoj kod ,sifru kojom ulazi u podatke .Svako dete takodje ima svoju tajnu sifru koju samo roditelj dobija .Roditelj imoze svakodnevno proveravati ocene , izostanke ali i komentare nastavnika na ponasanje ucenika.
Ova inovacija jeste dodatni posao nastavnom kadru ali je vazna promena i oblik osavremenjavanja lanca komunikacije roditelj-nastavnik-ucenik.

Cim je novina uvedena ,postavilo se pitanje da li to znaci i odumiranje individualnih razgovora s nastavnikom ,roditeljskih sastanaka ...i da li postajemo skola na daljinu bez mnogo interakcije s onom ko nam uci dete.Posaljes dete u skolu i samo ga proveravas i kad ono ne zna...Ucenik sad ima slabe sanse da precuti ocenu i da tog dana nije bio u skoli.
.
Sta mislite o elektronskim dnevnicima i o ovakvom nacinu provere djaka??? Sokirana Sokirana :? Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 16.09.2007, 04:50, Naslov:
Mislim da je to dobro, maculi.
Roditelji ne mogu uvek u skolu, a kad je roditeljski sastanak recimo da slucajno ne mogu doci... Ovako imaju barem mogucnost uvida u rad svog deteta u skoli. Osim toga, ako zaskripi, jos uvek mogu ovim putem dogovoriti sastanak sa nastavnikom.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Nedelja 16.09.2007, 04:58, Naslov:
Ne sporim prednosti, one su očigledne, ali šta znam, ceo svet počinje da liči na šou svevidećeg "Velikog brata". I deca se stavljaju pod apsolutnu prismotru...
I sama sam upisala dete u školu koja ima postavljene kamere na svakom koraku, a planira se i uvođenje elektronskih dnevnika.
Hm, volela bih da znam da mi je dete dobro, da se lepo ponaša i da je iskreno kada su u pitanju ocene i sve drugo, ali bih volela da je takav zato što to sam to oseti, a ne samo zato što je pod prismotrom. Razumete šta hoću da kažem?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 16.09.2007, 05:42, Naslov:
Kod nas vec 9 meseci funkcionise elektronski dnevnik.Primeceno je da je opao broj individualnih razgovora roditelja i nastavnika.
Mladjim klincima ne smeta provera, dok stariji gundjaju jer sad roditelj odmah sazna da je skolarac zbrisao sa nekog casa.
Stvarno smo poceli da nadziremo sve!Nema vise one opustenosti kao kad smo mi bili klinci.Ali onda se nije nosilo oruzje u skolu niti su se tuce djaka zavrsavale smrtnim ishodom. :-(

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 60
Reg. datum: 08.08.2008
Datum unosa: Petak 29.08.2008, 18:37, Naslov:
Ja sam licno protiv takvog nacina, ne moze da se sve objasni brojkom.
____________________
[url=http://ticker.7910.org/eng][img]http://ticker.7910.org/as1clomNw360010Nzc3ODVkenw2N3p8TGp1YmF2IG5hanZlY2EgaW1h.gif[/img][/url]

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Petak 29.08.2008, 20:07, Naslov:
Tacno, ali tu su komentari nastavnika, uostalom, ako ucenik ima prigovor na te brojke, tj. na ocene, roditelj i dalje moze da ode u skolu i da razgovorom sa nastavnikom resi celu stvar. Po mom misljenju to je odlicno resenje. I ja sam prosvetni radnik - u skoli u kojoj ja radim ne postoji taj sistem jos uvek, ali postoji ogromna potreba za tim. Roditelji u vecini slucajeva nemaju pojma sta im deca rade u skoli. Ne znaju o izostancima, o ocenama, ucenici pokusavaju da taktiziraju, beze sa casova, a to nekad zna da se desava i mesecima dok se uspostavi veza sa roditeljima...zamislite sta sve moze da se desi detetu koje mesecima bezi sa casova,a niko nema pojma?!
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Bijeljina
Broj postova: 5
Reg. datum: 28.10.2008
Datum unosa: Utorak 28.10.2008, 12:01, Naslov:
Elektronski dnevnik? Divna stvar, kod nas to jos uvijek ne postoji i ja se iskreno nadam da će uskoro da se uvede.
____________________
mirjana z.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Bijeljina
Broj postova: 5
Reg. datum: 28.10.2008
Datum unosa: Utorak 28.10.2008, 12:03, Naslov:
Divna stvar, pravi nacin da zaposleni roditelji mogu svakodnevno provjeriti kakva je situacija u dnevniku njihovog školarca.
____________________
mirjana z.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 28.10.2008, 12:40, Naslov:
Super,ne moram da cesto dosadjujem nastavnici sa proverama,iako ona kaze da joj je drago kad vidi da roditelj vodi racuna o svakoj oceni koju dete dobije i kako se vlada u skoli,a ja volim da sam na vreme obavestena o svemu! Znate kakve su ove nove pubertetlije,hehehe...
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Nedelja 10.05.2009, 16:36, Naslov:
A sta radi taj rezredniI?

Njegova obaveza je da informise i prati svakog ucenika kako ocjene tako i izostanke i na vrijeme obavjesti roditelje.

A sta rade i ti roditelji kada nemaju vremena za svoju djecu?
Ja sam protiv ovakvog nadzorai to je narusavanje privatnosti i slobode svakog djeteta.
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 148
Koliko clanova ima idealna porodica?