Silovanje

  • 1
Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Petak 21.09.2007, 04:58, Naslov: Silovanje
U Beogradu se pojavio silovatelj koji je na Voždovcu i Vračaru napao prodavačice u buticima.Već je indentifikovan a možda i uhvaćen dok ovo kuckam.U gradu je nastala panika medju radnicama kad su same u radnji a u nju udje neka sumnjiva muška osoba.Kazu vesti da je već bio i u zatvoru zbog istih zlodela i da je nakon puštanja na slobodu ponovo počeo da siluje i da zlostavlja žene!Veoma je opasan ,naoružan nožem...
Saveti policije u slučaju napada
- Ne prepuštajte se sudbini, vrištite i zovite u pomoć
- Neki silovatelji omekšaju prilikom razgovora, zato pokušajte da plačete, molite ili da napadača zbunite pričajući
- Pokušajte da kažete da imate sidu ili neku drugu bolest koja se prenosi seksualnim putem, neki odustanu
- Predstavite se lažno kao policajka ili advokatica, većina ne želi da im žrtva bude osoba koja radi sa zakonom
- Ukoliko uspete da napasniku odvučete pažnju, udarite ga u neku od bolnih tačaka - prepone, nosnu hrskavicu, oči ili grlo.

Šta mislite da li takve osobe koje su izopačene i opasne ,treba trajno da se zatvore?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 21.09.2007, 06:26, Naslov:
Na zalost izopacenosti danas ima sve vise. Fizickim napadom i seksualnim zlostavljanjem jasno dokazuju da nisu mentalno zdrave osobe. Mislim da za takve osobe nije dovoljan samo pritvor, vec i nuzna psihijatrijska terapija. Cini mi se da nase drustvo premalo brige vodi o takvim bolesnicima i da zbog toga ima toliko povratnika i novih zrtava takvih zlostavljaca.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Petak 21.09.2007, 20:04, Naslov:
Da li ste se nekada nasle u situaciji da ste bile napadnute ili maltretirane od strane nepoznatog muskarca?
Silovanje ne mora znaciti i sam fizicki cin!
Da li vas je neko seksualno ugrozavao na poslu , ulici, u kaficu......
Kako reagovati kad ti se nabacuje neko koga ne zelis da vidis pored sebe?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Petak 21.09.2007, 20:37, Naslov:
Evo ja cu da napisem sta se mojoj drugarici sve izdesavalo:
isla je na fax i zaustavi je neki muskarac recima "E seko, vidi ga..". Ona se mahinalno okrene i vidi kako taj manijak razgrce mantil i pokazuje onu stvar! Na sred ulice, cica zima...
Jednom ju je manijak nazvao, dahtao u slusalicu, pricao kako se samozadovoljava i trazio od nje da mu prica nesto bezobrazno.

Kad sam bila u osnovnoj skoli mojoj drugarici iz razreda se desilo da je manijak usao kroz prozor u sobu gde je spavala sa sestrom, otkrio je, poceo da je pipka... ona se u tom momentu probudila i pocela da vristi a on je pobegao. Nikad ga nisu nasli!

Meni se na srecu nisu desavale takve stvari ali mi se u subotu desilo nesto blaze, ali sam se dosta uplasila. Isla sam iz BG za Zemun i u bus udje neki lik za koga mi je decko pricao da je manijak koji spopada zene po autobusima. I kao za inat sede pored mene, pocne da me pipa, tapse po ruci... Onda se premesti kod druge koja je pocela da vice na njega da je ostavi na miru, da ce dobiti batina, da mu nije prvi put da je spopada. Manijak se opet vrati kod mene a ja ustanem i sednem pored te devojke. To ga nije sprecio da nastavi da me pipa! Naravno ja sam se branila i fizicki i verbalno, a da ne pominjem da nikom od putnika nije palo na pamet ista da preduzme. Na sledecoj stanici je izasao i usao u sledeci bus.

Inace, decko mi je pricao za tu budalu da ga je video kako nekoj devojci otima sal u busu, pa je on prisao da je odbrani. Sledeci put ga je video da devojci otima sok! I naravno niko nista ne preduzima dok se manijaci slobodno voze...
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 06:34, Naslov:
Jednom dok sam se vozila busom kući...u Zenici je ušao neki Rom...i sjeo dva sjedišta ispred mene...a preko puta njega je sjedila žena sa malenom djevojčicom. Ja sam gledala u nju,jer je prevrtala očima,a da je pri tom prekrila djevojčici oči rukom..."gospodin" se samozadovoljavao u autobus-u...ne znam,ja sam se osjećala tako jadno i preplašeno,putovala sam sama...a stekla sam dojam da niko od muškaraca ne bi uradio ništa po tom pitanju,da ga izbace van...ili nešto drugo,treće:-(
Kad je završio...smirio se,onda je izašao na sljedećoj stanici. :-( Strašno!

U Sarajevu je "normalno" da postoje tzv. TRLJAČI u tramvajima i trolejbusima...koriste gužvu,stanu uz tebe i trljaju se... meni se nije desilo nikada,ali jednoj mojoj poznanici je jedan takav svršio na hlače,da prostite...izletjela je vrišteći iz tramvaja:-(
Ima svega na ovom svijetu,stvarno... užas!
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 14:39, Naslov:
To su sigurno neprijatne situacije.
Takve likove je najbolje ignorirati ili ako vec ne ide drugacije komentirati njihovu skromnost Wink Obicno ih to toliko pogodi, mislim to da nema reakcije koju su ocekivali, da se osramoceni povuku u svoju rupu iz koje su dosli... Hrabri su dok imaju osecaj da su jaci.

Inace, sta mislite o jednoj kineskoj izreki, poslovici ili kako se vec kaze:

"Ako je silovanje neizbezno, lezi i uzivaj!"
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 18:49, Naslov:
Mislim da to većina žena ne bi mogla! Uživati možeš samo sa nekim koga voliš a ne sa nepoznatim.
Mislim da je u toj poslovici reč o "silovanju" u prenesenom značenju reči ali ni onda se ne slažem s tim!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 19:27, Naslov:
Mislim da je tu rec o prenesenom znacenju, nesto u stilu: "Ako ne mozes da ih pobedis, pridruzi im se."

Inace, nisam na srecu bila zrtva seksualnog uznemiravanja. Doduse bilo je pokusaja od stvane "trljaca" u begradskim autobusima i tramvajima, - pravi si izraz nasla Sun-Osmeh, ali to su bili samo pokusaji. Grozno je sto medju tim tipovima ima i starijih ljudi...

U velikim gradovima se takodje se cesto mogu videti egzibicionisti koji javno masturbiraju u prisustvu zene. Obicno biraju skrovita mesta (parkove, puste ulice i sl.) pa kad se neka zena pojavi, pocnu sa "akcijom." Svojevremeno se kod nas na fakultetu pojavljivao jedan takav tip, i to obicno predvece kad ima i manje profesora i studenata, (odnosno studentkinja, posto je u pitanju "zenski" fakultet). Onda bi poceo da masturbira kada bi video usamljeu studentkinju u hodniku...Citala sam da su oni u stvari prilicno bezopasni, ali je cinjenica da nisu ni zahvalan prizor. Prijateljica mi je pricala da je jednog "masturbanta" (kako ga je nazvala) videla cak u porodilistu. Kaze da odvratnije nesto nije videla, s obzirom na to gde je dosao da se "zabavlja"...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 19:56, Naslov:
Jaoo,sad si me podsjetila Baladi,jednom prilikom smo se prijateljica i ja vraćale iz šetnje,penjemo se stepenicama,kojih ima poprilično,a na vrhu stoji neki muškarac,nekih 40-ak godina...kontamo mi,prolaznik...kad smo došle na par metara od njega...on "ga" fino izvadio i zabavlja se...tako,okrenut nama! Ja ne znam šta se otkači tim ljudima u glavi,da mogu da rade tako nešto? :-(

Vrišteći smo otrčale na drugu stranu:-D jedno vrijeme sam išla drugim putem kući.
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 20:05, Naslov:
Stvar je u tome sto medju njima ima verovatno i "finih" porodicnih ljudi.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 20:22, Naslov:
Trljaci u autobusu, se najlakse i najbezbolnije eliminisu sledecim koracima:
1. Utvrdis da li osoba muskog pola iza vas u autobusu uistinu trljac ili je taj kontakt bio stvarno slucajan.
2. Kad ste utvrdili da je rec o trljacu, preuzimate drugi korak-uistinu korak. Diskretno ucinite korak unazad.
3. Obratite paznju da mu svom svojom tezinom stanete po mogucstvu na prednju ivicu njegovih cipela, (pazite da obavezno pogodite nozne prste). Bolje po vas da nosite cipele sa visom potpeticom-korisnije je.
4. Dobro se odmorite na jednoj nozi, i to bas na onoj sa kojom izvodite ove lake manevre.
5. Ove vezbe mozete izvoditi kad god imate trljaca iza ledja. Godine starosti nemaju znacaj.
Wink Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 02:45, Naslov:
Vrlo korisni saveti Kalina-Osmeh, posebno mi se dopada ovo sa gazenjem trljacevih nozmih prstiju, znaci nista bez visokih potpetica-Osmeh.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 03:06, Naslov:
Izuzetno mi se dopada korak za eliminaciju trljača, Kalina!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Sreda 26.12.2007, 19:03, Naslov:
U originalnoj verziji price „Uspavana lepotica” brace Grim, princ siluje usnulu princezu i odlazi pre nego što se ona probudi. Kasnije je taj deo price prepravljen i prilagodjen da bude podoban za decu i da sve liči na bajku.

Za svaki slučaj:

SOS telefon
011/2645 328,

· Individualni razgovori
011/2645 328,

· Pravna pomoć
011/2656 178,

· Grupe samopomoći
011/2435 455

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3
Reg. datum: 01.10.2007
Datum unosa: Ponedeljak 14.01.2008, 16:25, Naslov:
Pravi odgovor za resavanje takvih i slicnih situacija je: IKS-D tj. Intenzivni Kurs Samoodbrane za Dame
www.iks-d.com
____________________
Intenzivni Kurs Samoodbrane za Dame www.iks-d.com

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2
Reg. datum: 13.01.2008
Datum unosa: Sreda 16.01.2008, 12:56, Naslov:
Da li ste svesni i toga da muskarci mogu da budu zrtve silovanja???Ispricacu vam jedan dogadjaj:
Dok se moj drugar isao parkom sam,napala ga je grupa devojaka uspeo je da se odbrani iako mozda to neki i ne bi ucinili...
Mislim mnogo je lakse kada se muskarci nadju u toj situaciji,jer zene to shvataju ozbiljnije,mislim sto je i normalno...Mada se kaze da neko nista nece da pokusa dak mu suprotan pol ne da povod sto je delimicno i tacno,zar ne?Ja se nikada nisam nasla u takvoj situaciji,hvala Bogu,nadam se da necu ni da se nadjem...
O ovom problemu treba mnogo da se prica i da se ukazuje paznja mnogo jer ce to uskoro da postane savremen problem,zar ne???

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Sreda 16.01.2008, 17:24, Naslov:
Seks nikom nije prijatan ako ga ne zeli. Za muskarce je lakse u tim situacijama da se brane jer su uglavnom jaci i fizicki spremniji. Ipak su retki ti koji bi rado potrcali s grupom devojaka u zbunje. Svi drze do svog dostojanstva, zelje i volje, bez obzira da li su u pitanju muskarci ili zene.
Svako je siledzijstvo nedelo, i svako treba jednako tumaciti i zakonski sankcionisati.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 16.01.2008, 21:05, Naslov:
Ali kako bi muskarac u takvoj situaciji mogao dokazati da je silovan. Nisam jos cula da se je u praksi neki muskarac zalio nad takvom vrstom terora, uvijek je bilo samo obratno Ne

Profil

Posaljite privatnu poruku

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 112
Koliko clanova ima idealna porodica?