Anoreksija

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.12.2007, 18:54, Naslov:
Otkako je medju manekenkama bilo toliko smrtnih slucajeva zbog izgladnjavanja, organizatori tjedna mode u Madridu i lokalne vlasti, postavili su neka nova pravila. Njihov indeks tjelesne mase ne smije biti ispod 18., sto je granica premale tezine po svjetskim zdravstvenim mjerilima. Indeks Ane Caroline Reston, prije smrti bio je 13.
Nakon uvodjenja novih pravila i Milano se je poceo zauzimati za zdraviji izgled svojih manekenka. Jos uvijek mnogo modnih dizajnera smatra da upravo mrsave djevojke bez oblina, mogu najbolje predstaviti njihove kreacije, jer su najslicnije vjesalici. Uvjereni su da je tako paznja namjenjena iskljucivo konfekciji, a ne modelu.
Tim idealima usprotivila se je nekadasnja modna ikona Twiggy, koja kaze da je njen stas nekada bio izuzetak, a ne pravilo kao danas. Objasnila je da je njena linija oduvijek takva i da mlade djevojke nikako ne bi smjele kopirati njen izgled neodgovornim odricanjem hrani.
Neke zvijezde, koje su ponosne na svoje obline, ustavile su brend koji izradjuje modnu liniju namjenjenu djevojkama sa zdravim oblinama. Jedna od njih je pjevacica Macy Gray i njen brend Humps, a Scarlett Johansson zauzima se za konfekciju koja je namjenjena djevojkama i zenama koje zele istaci svoje zenske obline.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Petak 28.12.2007, 14:46, Naslov:


Bez komentara....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 06.01.2008, 18:42, Naslov:
Za utjehu svim roditeljima cija djeca pate od smetnje hranjenja, strucnjaci iz Karoline porucuju da za tu anomaliju nisu krivi roditelji ili nesredjena porodicna sredina, vec geni. U pokusu kojeg su izveli ucestvovalo je 31,406 blizanaca. Kod 56% sudionika presudan je gen, a kod svih ostalih bolesnika presudna je okolina.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 2
Reg. datum: 27.02.2008
Datum unosa: Cetvrtak 28.02.2008, 08:27, Naslov:
Anoreksija i bulimija su klasicne bolesti zavisnosti,poput alkoholizma i narkomanije.Ljudi (u ovom slucaju devojke) kroz njih potiskuju i gutaju svoju bol.Kod devojaka koje boluju od anoreksije nije prisutna samo ta ogromna zelja za mrsavoscu,nego i duboka depresija.Osecaj da neko mora da nas prihvati i voli,a to je u njihovim glavama moguce samo kad su mrsave,kad im se vide rebra i ocrtavaju kukovi.
Uvek sve pocinje jako bezazleno,kao hocu da smrsam 2-3kg.Pa se izbaci hleb i slatko.I onda kada se izgube te kile,budeTralalalalaa mogla bih jos malo...I jos malo...Kad okolina krene da signalizira da nesto nije u redu,pocinje se sa raznim izgovorima i lazima.Te mi je muka,te sam jelaa,boli me stomak itd.Vremenom ce jedna ovakva osoba neminovno postati asocijalna,upasce u tesku depresiju,ceo dan ce joj se svoditi na planiranje obroka,racunanje kalorija.A kad pocne da primecuje fizicke simptome kao sto su opadanje kose,kvarenje zuba,vecita nadutost stomaka,izostanak menstruacije...tada obicno bude prekasno,jer je bolest vec odavno uzela maha...Tada je tesko prekinuti,cak iako postoji velika volja i potrebno je imati veliku podrsku okoline i informisati se o svojoj bolesti da bi je prevzisli.Put je tezak i dugacak,ne znam moze li se reci da neko tu bude potpuno izlecen,ali ipak postoji resenje...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Kraljevo
Broj postova: 18
Reg. datum: 26.02.2008
Datum unosa: Cetvrtak 28.02.2008, 10:58, Naslov:
Bitno je samo aktivno bavljenje sportom......Nikako izglađivanje i dijete....Za izvajano telo koje je potrebno manekenkama,samo malo plivanja....
____________________
Kalina

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 5
Reg. datum: 27.02.2008
Datum unosa: Nedelja 02.03.2008, 13:15, Naslov:
Meni je previše mršavo telo odvratno. A na osnovu nekog mog malenog iskustva- tako misli i dobar deo muške populacije.

Elem, kada sam bila u nekom ranom teenage dobu bila sam debeljuca i to mi je jako smetalo. (Hormoni, valjda, šta li? Sada mogu da pojedem mnooogooo a da se ne ugojim Osmeh ) Ali, to je izgleda smetalo samo meni. Što me je čudilo, te sam i dalje bila upona sa nekim svojim dijetama.

Nekoliko godina kasnije, sprovela sam mini-anketu među momcima u svom okruženju i tako sam saznala da je i njima odvratno da vide kosti koje 'ispadaju' kroz kožu, a još odvratnije da ih osete kada zagrle neku devojku. Uglavnom, moto je bio 'bolje da ljulja nego da žulja', uz obavezno objašnjenje da zapravo preferiraju zdravu vitkost. (Dakle- niti 'surfovanje' po salu, niti 'nabadanje' na kosti, već baš neka zlatna sredina).

Tako da... na stranu manekenke kojima je mršavost 'posao', nije mi jasno kome malde devojke ,koje se ne bave manekenstvom i kojima je anoreksičnost ideal, zapravo pokušavaju da se dopadnu?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 108
Koliko clanova ima idealna porodica?