Anoreksija

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 06:50, Naslov: Anoreksija
Nakon tjedna mode u Milanu, na talijanskim ulicama pojavio se je plakat bivse francuske manekenke koja vec 15 godina boluje za anoreksijom. Svojom slikom htjela je upozoriti na problem anoreksije koji je narocito izrazen u svijetu mode. Pritisak na zvijezde, biti savsen razlog je za vjecite dijete.
Pri tome mnoge mlade djevojke zaboravljaju da je ljepota neovisna od tijelesne tezine i tjelesnih mjera.
Neki su zgrozeni tim reklamnim potezom, ali ministarstvo za zdravstvo misli da ce mozda slika te 31 kg teske manekenke ipak doci do svijesti mladim ljudima koji ceznu za idealima.
Kakva je vasa reakcija na tu akciju ?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 17:58, Naslov:
Šokirana sam slikom!
Potez te manekenke je neverovatno hrabar i snažan!
Svoj problem je javno iznela , koliko god joj to bolno bilo, da bi pomogla mladim ludicama koje su opsednute mršavošću ne razmišljajući o teškim posledicama!
Mogu samo da kažem : "SVAKA ČAST !!!"
Nadam se da će poruka stići do onih kome je upućena i da će biti shvaćena na vreme.Anoreksija kosi mnoge mlade živote i treba joj stati na put i ovakvim sredstvima!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 18:11, Naslov:
Nisam se susrela sa ovakvim problemom u svom okruzenju, pa sam sokirana izgledom i iznenadena hrabroscu, i nemam vise reci...........

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Sreda 26.09.2007, 18:42, Naslov:
Mislim da ova akcija neće "piti vode" kod onih kod kojih treba...i dalje će se manekenke izgladnjivati,jer je okrutan taj svijet u kojem žive...ili će biti anoreksične,ili neće raditi. Isto tako postoje hiljade mladih,nestabilnih djevojaka koje gledaju iste te anoreksične manekene i misle da je to tip idealne žene:-(

I sama sam imala priliku da budem okružena djevojkama takvog razmišljanja,da po svaku cijenu moraju biti mršave,iako im manjak kilograma grozno stoji,iako su konstantnim izgladnjivanjem narušile zdravlje...ali psiha je čudo,i šta sve glava nesigurne osobe može pretvoriti u opravdano ponašanje,zapanjujuće je.

Ne znam uopšte kako uspiju ubiti apetit?Koja je muka potrebna za to.

Ja ne bih svoje "curenje" kada vidim dobar komad mesa zamijenila ni za 5 kg manje:-D Bolje da ljulja nego da žulja:-D


____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.09.2007, 17:02, Naslov:
Mozda ova akcija nece odmah imati neke vece rezultate. Vazno je da ima neku poruku i da se takvim akcijama pridruze i drugi vidljivi proizvodjaci, koji itetako utjecu na izgled mladih ljudi. Da bi pomogli mladim ljudima razumjeti iskrivljene ideale koji diktiraju nacin njihovog zivota, Dove je u osnovnim skolama pokrenuo akciju i razlicite radionice. To su radionice koje ce toj djeci pomoci kod dizanja samouvjerenja i vanjskog izgleda. Zele da bi se sve vise djevojaka i zena svaki dan osjecalo ljepse i da bi prekinule vjecitu borbu u dostizanju ideala.

" Sest od deset djevojaka misli da bi bile sretnije da su vitke. "

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 82
Reg. datum: 26.09.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.09.2007, 20:05, Naslov:
ode mi prazno...hajde nema veze...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 82
Reg. datum: 26.09.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.09.2007, 20:07, Naslov:
svi bi mi voljeli da smo ovo ili ono...ipak bolest je bolest.
KAZU:
Anoreksija je bolest kada se covjek vidi u ogledalu i sam sebi djeluje debeo i ruzan (usled debljine), koja ne postoji. Anoreksicne osobe vide sebe kao debele i ako im se, recimo, naziru rebra od neuhranjenosti. Znaci nije bitno kakav je stvaran fizicki izgled.
Anoreksija je opasna jer se osobe izgladnjuju i ne rjetko se zavrsava smrcu usled otkaza organa.
Mislim da je dobro u tom slucaju posjetiti psihologa koji
moze iz razgovora da provali najbolji pristup rjesenju problema i da te posavjetuje kako najbolje da ga rjesis.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Petak 28.09.2007, 06:02, Naslov:
Pa znas kako je, Taro.
Ponekad mi se cini da bi sve ove mlade manekenke htele igrati glavnu ulogu u filmu "Beg iz Auschwitza". A kad im zuta stampa odredi velike grudi spremne su odmah da u sebe stave pola kile silikona.
Anoreksija je bolest sadasnjosti, dirigirana kroz medije.
Biti vitak je lepo, ali po drugoj strani to ti dodje kao kod Beatlesa. Zvali su ih dugokosima, ali kad im je sledio citav svet nije bilo kraja od te duge kose. In (u modi), je bio onaj, koji je imao jos malo duzu kosu... slicno je sa vitkoscu - nema kraja.
Manekenke su zrtve mode. Njihov izgled dirigiraju modni kreatori i njihova fiksna ideja, a one su na kraju samo vesalice za njihove hirove.


____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 82
Reg. datum: 26.09.2007
Datum unosa: Petak 28.09.2007, 06:40, Naslov:
utuve sebi u glavu da imaju kilogram viska,pa se dovedu do takvih strahota koje se cesto i kobno zavrsavaju. Tuzna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Petak 28.09.2007, 06:41, Naslov:
Tvigi je bila prva manekenka mršavica koja je proslavila i mini suknju (čini mi se da je kreator bila Koko Šanel) i naterala i mlade i one malo starije da nose minić i da drze iscrpljujuće dijete ranih šezdesetih..Imam maminu sliku u opasnom miniću a ona mršava , sama kost i koža!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Petak 28.09.2007, 06:45, Naslov:
Twigy je bila takve konstrukcije tela. Ona nije bila mrsava.
Inace, Twigy je kasnije bila zdrava majka i uspesna u poslu. U ono vreme biti manekenka jos nije znacilo i trazilo sve to sto se trazi danas. To su bila, napram danasnjim, jos romanticna vremena Osmeh
Ponekad me cudi sta ste sve zene spremne napraviti za "bolji" izgled.

Da li postoji anoreksija kod muskaraca? Jos nisam cuo za takav slucaj. Ili mozda ne znam?
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Petak 28.09.2007, 06:46, Naslov:
Gledala sam film o jednoj balerini koja je patila od anoreksije i jedva izvukla živu glavu.Film je snimljen po istinitoj priči ali mu se ne sećam imena.
Inače , čitala sam da devojke idu toliko daleko da danima jedu samo komadiće vate natopljene vodom.Vata ispuni želudac i "utoli glad" a kalorija nema!Strašno!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Petak 28.09.2007, 06:50, Naslov:
Nije strasno, nego zalosno.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Petak 28.09.2007, 06:59, Naslov:
Moguće ,Dark !Moja prijateljica deluje kao da je anoreksična a u stvari takve je konstitucije i ne može da se ugoji mada jede puno! Strašno je kad neko ko nije takav prisiljava svoj organizam da pati i da se menja izgladnjivanjem.Moja prijateljica bi dala silne pare samo da može malo da se ugoji

Pre nekoliko godina upoznala sam devojku na zimovanju.Iz mog grada.Sedela je do mene kad smo jeli u restoranu.Koliko sam ja obraćala pažnju-jela je normalno.Bila je veoma mršava.Niko nije znao da je ona svaki put posle obroka prisiljavala sebe da povrati pojedeno.Nakon mesec dana sam čula da je umrla.U snu. Srce joj je otkazalo.U patoloskom nalazu je pisalo da joj je želudac bio skvrčen i potpuno prazan.Imala je dvadeset i neku godinu.Završen fakultet i život pred sobom.Ali i san o savršenoj vitkosti...Iz njega se nije uspela probuditi.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Petak 28.09.2007, 07:35, Naslov:
Ma razumemo se, maculi.
Ljudi smo spremni napraviti svasta. Preuzeli smo neke norme i pravila pa tako i u smislu sta je lepo, a sta ne. I uvek napravimo korak napred, toliko da potkrepimo ono sto zelimo, tako u izgledu kao u ponasanju.
No ja, mi u takozvanom civilizovanom svetu, svoje norme smo pronasli (ili barem jednu od njih) u twiggy izgledu, a anoreksija je porez koji neki skupo plate.
A ako pogledamo po svetu, te norme i pravila su razlicita. Recimo u nekim delovima Afrike zena mora biti debela, jer to znaci da zna brinuti za sebe i podrazumeva se da ako zna brinuti za sebe onda ce i za porodicu. Nece biti gladni oni koji su uz nju... Isto tako je bilo u Japanu. Svojevremeno je debela (za nase pojmove) zena bila prava krasotica... Hehehe, dok u jednom delu sveta nabijate komplekse svojim izgledom, u drugom bi bile prave lepotice... to sam hteo reci.
Ili recimo nas forumski prijatelj Nervozni. Cesto spominje svoju kilazu i sali se na svoj racun... Ali medju pristasama borilacke vestine sumo, on bi bio prava cackalica za zube Wink
Anoreksija, bulimija... sve su to bolesti sadasnjosti... a od pojedinca i njegove osvestenosti ovisi kako ce se suociti sa time... ili ce izaci kao pobednik ili ce propasti. Na kraju o sebi odlucujemo sami, pa ako ne moze odluciti pamet, onda odluci ono suprotno.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 09.10.2007, 00:50, Naslov:
Sto se nabijanja kompleksa tice, kod toga i mnogi roditelji grijese iznosenjem negativnih kritika na racun izgleda svog djeteta. Narocito negativne posljedice mogu imati takve primjedbe u porodicama gdje inace nema kritika. Zbog toga roditelji moraju biti svjesni da mogu imati njihove primjedbe dugotrajne posljedice. Ako su zabrinuti zbog djetetovog izgleda ili nacina prehrane, moraju ga savjetovati kako da zdravije jede ili kako da se rekreira. Ti savjeti ce biti korisniji od kritike. Osim toga, mi moramo biti uzor i sto se prehrane tice i rekreacije, a isto tako ne smijemo se zaliti nad svojim izgledom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 09.10.2007, 04:39, Naslov:
Nikada neću zaboraviti kad sam bila mladja i dovodila svoju drugaricu koja je uvek imala poneki kilogram viška , kod moje bake...Baka se uvek oduševljavala kako je ona "lepa pa debela" a ja sam kao iz Etiopije , sama kost i koža!Ta moja drugarica se i dan danas muči sad sa povećom kilažom a ja nisam baš izgladnela (odeća br. 38) ali imam samo 2-3 kg više nego kad sam imala 17.Ali nisam bila po standardu naših starih kad je debljina bila oličenje zdravlja.Po tome sam i ja bila anoreksična jer sam stvarno malo jela( ali često ) a stalno bila na treninzima.Srećom to mi je bio samo dobar povod za šalu a ne način da stvorim sebi kompleks.
U vaspitanju dece , čovek mora biti veoma oprezan,pogotovo ako je reč o pubertetliji koji je osetljiv na sve komentare tipa "kako si žgoljav", "zar ne misliš da ti se salo prosipa preko pantalona"...
.Dete s problemom preterane mršavosti ili gojaznosti treba odvesti kod nutricioniste i napraviti plan ishrane i vežbanja u koji ćemo se i sami uključiti , a ne samo "dobronamerno" kritikovati!Roditelj mora biti uključen u taj segment detetovog života da bi se uspešno rešio problem.Samo tako će se postići uspeh , jer često anoreksija nastaje kad dete samo, nestručno i na svoju ruku počne da drži rigorozne dijete.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.12.2007, 15:37, Naslov:
I na kraju citam vijest kako je u moskovskim bordelima vlasnicima pao na um novi komercijalni potez. U svoju uobicajenu ponudu ukljucili su i prostitutke koje boluju za anoreksijom.
Tako sada u moskovskim javnim kucama postaju najpopularnije ruzne, anoreksicne i dlakave prostitutke. Stranke su za njihove usluge spremne platiti i po vise hiljada dolara.
Psiholozi to objasnjavaju cinjenicom da psihicko labilni muskarci trebaju fizicki slabije partnere. Jedino uz njih osjecaju se kao suvereni i jaki muskarci.




Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.12.2007, 18:30, Naslov:
Internet je mesto gde se mogu naći i na stotine sajtova koji podržavaju zajednicu pobornika anoreksije. To su takozvani Pro-ana sajtovi, koji su online i podržavaju izgladnjavanje svojih članova. Tekstovi koji su tamo, su napisani baš od devojaka koje pate od anoreksije i putem neta promovišu izraženu ( bolesnu)mršavost.
Mnogi provajderi su već preduzeli određene mere i zatvorili im svoja vrata. A, to je dovelo samo do toga da se problematični sajtovi povuku u ilegalu i rade tako što se članovi na njih loguju koristeći specijalne lozinke.
ANAS (tako se ova grupa zove), nastavlja sa davanjem preporuka kako da njihovi anoreksični članovi istraju i nastave sa gubljenjem kilaže.
Zamislite sad neko dete, tinagera koji preko neta sluša savete bolesnih od anoreksije koji predlažu da nastavi s gladovanjem umesto da potraži stručnu pomoć...Dok roditelji primete šta dete radi putem neta i kako je omršavio, anoreksija već uzima danak...

:-(

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.12.2007, 18:39, Naslov:
Znam da nije mjesto za salu,ali morat' cete mi oprostiti...idem u offtopic,ali sam se toliko ismijala :cool:
Citat:

To su takozvani Pro-ana sajtovi, koji su online i podržavaju izgladnjavanje svojih članova.



Bljak Bljak Bljak Bljak
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 268
Koliko clanova ima idealna porodica?